Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

UYAN TÜRKİYE... - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.09.2010, 15:04   #21
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 09:54

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: UYAN TÜRKİYE...

Alıntı:
bilal kose Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Siyonist yipratma kampanyasi is basinda idayi yapan bir ingliz medyasi isi gucu birakip akp yapilan yardimi arastirmis. acaba oyaziyi yazmak icin israilden kac para aldi bu gazete..
Bilmem dur bir tel açıp sorayım
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 15.09.2010, 17:31   #22
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Hergün yeni bir iddia.Demokrasi ile bükemedikleri ve bükemeyecekleri bileği böyle tuhaf iddialarla karalamaya çalışıyorlar.Ama artık halk yemiyor..
Alt 16.09.2010, 12:10   #23
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 09:54

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Parayı İHH getirdi.
İngiliz The Daily Telegraph, AKP'nin yalanladığı "İran AKP'ye 25 milyon dolar bağışladı" haberinde ısrarlı. Gazete "Haber doğru, parayı İHH aracılık etti" dedi.
İngilizlerin ünlü siyasi gazetesi The Daily Telegraph, Türkiye'de bomba gibi gündeme düşen bir iddiada bulundu.
Gazete "İran Türkiye'nin iktidar partisine referandum kampanyasını yürütmede destek için 25 milyon dolar bağışladı' diye yazdı. AKP kendini zor duruma düşürecek bu haberi jet hızıyla yalanladı ama gazete haberinde çok ısrarcı.
HABERİ RÜYADA YAZMADIK
Gazeteport'ta yer alan habere göre; Daily Telegraph Dış Haberler Masası Sorumlusu Con Coughlin "Haber halen yayında. Geri çekilmedi. Bizde haberler rüyada görülerek yazılmaz" dedi. Haberlerin sonuna kadar arkasında olduklarını belirten Coughlin "Para İran'lı Ahl-Beit kuruluşu tarafından İHH üzerinden Erdoğan'a ulaştırıldı" iddiasındada bulundu. İnsanı Yardım Vakfı (İHH), Gazze'ye yardım götürürken İsrail'li askerlerin saldırısına uğrayan Mavi Marmara baskını ile Türkiye'nin gündemine oturmuştu. İHH'nin ABD tarafından terörist örgütler listesine alınması konusunda Kongre'de büyük baskı bulunuyor.
Gazetenin İddiasına göre, ismi açıklanmyan batılı diplomatlara dayandırılıyor ve şu ifadeye yer veriliyor.
"İslami partinin lideri Erdoğan, seküler Türk anayasasını ortadan kaldırmak için başvurduğu referandum kapmanyası için İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'tan 25 milyon dolarlık bir bağış aldı.Bunun yarısını referandum da ödendiği diğer yarısınında genel seçimlerde ödeneceği yönünde.
Kaynak: Sözcü

Bu gazetede onların yandaş medyasımı acaba, haber doğrudur, yanlıştır bakalım artık zamanla herşey belli olur.

AKP söz konusu gezete için kapattırma davası açacakmış.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.09.2010, 12:21   #24
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 3268 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Uyan Türkiye!.

Uyan Türkiye!.

Bu bir cinnet krizi, gerçekler yolunuyor
Gönül parkımızdaki çiçekler yolunuyor
Kuzular yolunuyor, ördekler yolunuyor
Kazlar tüyünü döktü, uyan artık Türkiye!.
Iğdır`da şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Üç siyasi tecavüz, üç ortağın niyeti
Yapılan her yanlışta millet öder diyeti
Koru hukukumuzu, koru cumhuriyeti
Şerefimiz diz çöktü, uyan artık Türkiye!.
Rize`de şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Namaslu can derdinde, soyguncu mavi turda
Sosyete pazarında bütün eller uçkurda
Yabancı müfettişler ne halt ediyor burda?.
Yeter, uyanma vakti, uyan artık Türkiye!.
Ağrı`da şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Kimse senin adına borç alıp ruh satmasın
İşsiz, bunalmış gençler aklını oynatmasın
Çifte pasaportlular memleketi satmasın
Her zillet seni yaktı, uyan artık Türkiye!.
Sinop`ta şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Aldanma yalancının yalanına bir daha
Sarılma denenmişin yılanına bir daha
Yol verme haydutların talanına bir daha
Bayrağın boyun büktü, uyan artık Türkiye!.
İzmit`te şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Dünümüz yağmalandı, yarınlar ipotekli
Sevip büyüttüğümüz torunlar ipotekli
Elif`ler, Alparslan`lar, Harun`lar ipotekli
Kokla bak tuzlar koktu, uyan artık Türkiye!.
Muğla`da şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Avrupa sevdalısı âşıktan hayır gelmez
Ayının elindeki kaşıktan hayır gelmez
Teslim tünelindeki ışıktan hayır gelmez
Uyurken yılan soktu, uyan artık Türkiye!.
Mersin`de şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Kartel medya narkozu uyuşturmasın sizi
Hoyrat örselemesin, buruşturmasın sizi
Sistem birbirinizle vuruşturmasın sizi
Gök gürler-şimşek çaktı, uyan artık Türkiye!.
Hatay`da şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Sütü bozuk olmayan çok sever milletini
Hiç emdirmez kanını ve yedirmez etini
Kaybetmez inancını, çiğnetmez iffetini
Uykun pek fazla çekti, uyan artık Türkiye!.
Urfa`da şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Utansın paramızı pul yapan büyükbaşlar
Kesmesin yolumuzu küp başlar, kayık başlar
Bu sözlerim sizedir hür başlar, ayık başlar
Ahlar semaya çıktı, uyan artık Türkiye!.
Sivas`ta şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Doktor bizden olmalı, ilaç bizden olmalı
Başımıza giyecek her taç bizden olmalı
Ufuk bizden olmalı, miraç bizden olmalı
Dağlara sisler çöktü, uyan artık Türkiye!.
Konya`da şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Gel ki görkemli birlik birlikte gerçekleşsin
Gel ki Anadolu`da huzur rüzgârı essin
Gel ki leş kargaları korksun, sesini kessin
Mazlum canından bıktı, uyan artık Türkiye!.
Her yerde şafak söktü, uyan artık Türkiye!.

Abdurrahim Karakoç
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.09.2010, 12:28   #25
cilem_58
Usta Yiğido

cilem_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cilem_58 Şuan cilem_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2014 03:36

Tecrübe Puanı: 624 cilem_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

turkiye zaten uyanik uyanik olmasa evetttt dermiydiiiiii
cilem_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar cilem_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.09.2010, 12:30   #26
sade58
Tecrübeli Yiğido

sade58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sade58 Şuan sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.04.2011 23:57

Tecrübe Puanı: 700 sade58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben bişeyi anlamışda değilim açıkçası.Neden Abircan sadece belirli sol yazarların yazılaırnı paylaşıyorsun.Bende hayır dedim fakat şimdi düşündüğümde ve gelişmeleri görünce evet yapmadığıma pişmanım.
Bir yazarın yazısını paylaşmak istiyorum.Bakalım Abircan veya onun gibi düşünenler ne düşünecekler.

Alıntı:
Evet, demokrasi kazandı ama daha çok şey var demokrasi konusunda yapılacak!
Hasan Cemal- Milliyet Gazetesi 13 Eylül 2010

Yüzde 42 hayır oyuna karşılık yüzde 58 evet... Bu sonuca sevindim.
Çünkü referandum sürecinin başından beri ben de ‘evet’i savunuyordum.
Evet’lerin Türkiye’de demokrasi ve hukukun üstünlüğü açısından bir fırsat kapısını aralamasını daha yakın bir ihtimal gördüğüm için evet’ten yanaydım.
Bu ülkede darbeciliğin ürünü olmayan yeni bir anayasal düzene giden yolun açılabileceğini düşündüğüm için evet diyordum.
‘Bürokratik vesayet’in geriletilmesi, yüksek yargıda geçerli, kendi içine kapalı ‘kast sistemi’nin sona ermesine zemin hazırlayabileceği için evet diyordum.
Peki ya hayır diyenler...
Boykot diyenler...
Bu tercihler de hiç kuşkusuz ‘demokrasi oyunu’nun dışında değil, içindeler.
Nitekim, Başbakan Erdoğan da referandum sonrası yapmış olduğu konuşmada, “Tüm tercihler de saygındır, makbuldür, kıymetlidir” diyerek bu noktaya işaret etmiştir.
Ama Erdoğan’ın şu sözlerinin altını da çiziyorum:
“12 Eylül Referandumu’nda kazanan demokrasi oldu. Kaybeden ise vesayetçi anlayış oldu, darbeci anlayış oldu, değişime direnen anlayış oldu.”
Doğru ama henüz her şey bitmiş değil.
Yapacak çok iş var daha...
Evet, 26 maddelik paket demokratikleşme yolunda olumlu, iyi bir adım.
Ama yeterli değil.
Türkiye’nin büyük bir toplumsal uzlaşmaya dayanan demokratik, sivil, yeni bir anayasaya ihtiyacı var.
Başbakan Erdoğan bu açıdan yerinde bir çağrı yaptı. Yeni anayasayı tek başına yapmak gibi niyet taşımadıklarını söylerken, yeni anayasayla ilgili olarak öteki partilerle işbirliği yapılmasından yana olduklarını belirtti.
2011 genel seçimlerine giderken Ak Parti’nin kendi ‘anayasa projesi’ni belirleyeceğini, bu konuda bir yol haritası çizeceğini, seçim sonrası da öteki partilerle işbirliği arayacaklarını sözlerine ekledi.
Tabii burada akla takılan bir soru yok değil.
Erdoğan’ın kafasında ilerisi için örneğin başkanlık sistemi varsa, yeni anayasa projesi konusunda öteki partilerle, en başta CHP ile işbirliği ne kadar mümkün olabilir ki?..
Şimdi bunu geçiyoruz.
Tayyip Erdoğan’ın “Geçmişe takılıp kalmadan ileriye bakalım” demesi, kampanya sırasında maksadını aşan sözlerinden dolayı özür dilemesi, gergin bir kampanya sonrası siyasal ortamı yumuşatmaya çalışması olumlu bir tutumun altını çiziyor.
Ancak daha yapılacak çok iş var, Başbakan eğer demokrasi diyorsa, hukukun üstünlüğü diyorsa, yargıda kast sistemine son diyorsa...
Bu açılardan, Erdoğan’ın kendi deyişiyle, ‘mesuliyetleri’ fazlasıyla artmış bulunuyor.
Türkiye’nin ‘otoriter bir raya’ oturabileceğine ilişkin eleştirilerin haklılığı ya da haksızlığı konusu da Erdoğan’ın bu sorumluluğunun sınırları içindedir.
12 Eylül Referandumu’nun sergilediği bir nokta daha var:
Kürtlerin boykotu...
Bir başka deyişle:
İmralı’nın, Kandil’in, BDP’nin boykot çağrısı tuttu.
Kürt sorununun eğer şiddet ve silahla bağı koparılacaksa, dağdan inişin yolu açılacaksa, Erdoğan hükümeti bu noktayı da, muhataplık meselesini de göz önünde tutmak zorunda...
12 Eylül Referandumu’yla ilgili yorumlar burada bitmeyecek tabii, referandumda oyunu kullanamayan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’yla CHP’den başlayarak...
sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı sade58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.09.2010, 12:32   #27
sade58
Tecrübeli Yiğido

sade58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sade58 Şuan sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.04.2011 23:57

Tecrübe Puanı: 700 sade58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hasan Cemal

Kılıçdaroğlu, ‘Baykal kafası’ndan kurtulabilir mi?

14 Eylül 2010
Alıntı:

Aslı Aydıntaşbaş’ın dünkü Milliyet’te çıkan referandumla ilgili yazısının bir yerinde CHP’ye ilişkin şu ilginç satırlar vardı:
“Allah için Kemal Kılıçdaroğlu çok çabaladı. Ama partisi tam anlamıyla ‘döküldü.’ Bir yanda ellerinde iPad’ler, Blackberry‘ler, genç reklamcılarla dev bir AKP makinesi, diğer yanda hâlâ ‘taşra siyaseti’ yapan, yaşı 70’in üzeri Politbüro’nun kontrolünde bir CHP... O CHP ki, genel başkanına seçmen kaydı yaptırmayı bile unutmuş!”
Bu satırlar abartılı mı?
Sanmıyorum.
Bir parti düşünün ki, genel başkanı, kritik bir referandumda sandığa gidip oyunu kullanamıyor.
Nedeni şu ya da bu olabilir.
Ama ne olursa olsun, böyle bir durum o parti için tek kelimeyle acıklıdır. O partinin inandırıcılığını, güvenilirliğini fena halde törpüleyen bir olaydır.
Yazık!
Bundan dolayı sadece Kılıçdaroğlu’nu suçlamak haksızlık olmaz mı?
Şurası çok açık:
Bu acıklı durum Baykal’ın mirasıdır.
Baykal, yıllar içinde CHP’yi yeni olana, genç olana kapatmıştır.
Baykal, CHP’nin akademik dünyayla, entelektüel dünyayla ilişkilerini en aza indirmiştir.
Baykal, kendi kendisiyle dolu, eski deyişle meşbu bir lider olarak, çevresinde farklı, eleştirel sesleri duymaktan hoşlanmadığı için, kendi içine kapanık bir parti yönetimi oluşturmuştur.
Baykal’ın ben bilirimciliği, CHP’yi zamanla daha devletçi, daha askerci bir çizgiye çekmiş, sosyal demokrasiyle ilgisiz milliyetçi sularda, neredeyse MHP ile yarışır bir hale getirmiştir.
Baykal’ın CHP’si zamanla Kürt sorununa sırtını dönen, neredeyse Kürt sözcüğünü ağzına bile almayan, Avrupa Birliği’ni, Sosyalist Enternasyonal’i boşlayan bir parti olarak siyasal yelpazedeki yeri gitgide daralmıştır.
Baykal’ın CHP’sinin seçmen tabanı muhalefette olmasına rağmen büyümemiş, üst üste seçim yenilgileri de böyle gelmiştir.
Ve Baykal’ın lider olarak kaç kez sınıfta kalmış olması, bu ülkede siyasal istikrar açısından bir talihsizlik olmuştur.
Çünkü, Tayyip Erdoğan ve partisine karşı inandırıcı bir iktidar alternatifinden yoksun bir Türkiye’nin istikrarı yakalaması, demokrasi ve hukuk çıtasını gerektiği gibi yükseltmesi, bu açıdan yaşamsal olan Kürt sorununda çözüm kapısını açabilmesi zorlaşmıştır.
Belki daha önemlisi:
Tayyip Erdoğan ve Ak Parti takıntısı, bazı çevrelerde bu gerçeklerin görülmesini engellemiştir. Bu durum, ne yazık ki, Baykal’ın siyasal ömrünü uzatmıştır.
Ne pahasına olursa olsun, Tayyip Erdoğan’dan kurtulmayı kafaya takmış olanlar, zamanla gerçeklerden kopmuş, hatta sanal bir dünyada yaşamaya başlamışlardır. Gerçek çare nedir, bu çare nasıl yakalanır sorularının karşılığını unutmuşlardır.
Ve pazar akşamı gelinen nokta malum:
Bir büyük hayal kırıklığı daha...
Bu hayal kırıklığının altında Kemal Kılıçdaroğlu mu yatıyor?
Payı var elbette.
Ancak, bu hayal kırıklığından asıl sorumlu olan yine Baykal’dır, başkası değil.
Çare, Baykal’ın mirası olan bu kafadan CHP’nin kurtulmasıdır. CHP’nin kendini yenilemesidir. Gençlere açılmasıdır. Akademik dünyayla bağlar kurması, ‘entelektüel enerji’yi seferber etmesidir.
Yüzünü sosyal demokrasiye dönmesidir. Avrupa Birliği’ne, Sosyalist Enternasyonal’e yakınlaşmasıdır.
Kürt sorununa sırtını dönmekten vazgeçmesidir.
Laikliğe ilişkin katı, devletçi anlayışlardan uzaklaşmasıdır.
Askerle arasına demokrasilerde olması gereken mesafeyi koyabilmesidir.
Veyahut:
“Ben sosyal demokrat bir partiyim, en demokrat anayasayı ben yaparım, Türkiye’yi AB’ye ben sokarım” diyebilmesidir.
Ve bütün bu iddialarına ilişkin projelerini toplumun önüne inandırıcı biçimde, somut olarak koymasıdır.
CHP bunları yapmaya başlarsa, ancak o zaman inandırıcı, güven veren bir iktidar alternatifi olabilir.
Tayyip Erdoğan’ın ‘otoriter eğilimleri’nden korkanlar, asıl Türkiye’de bu muhalefet boşluğuna, alternatif boşluğuna artık kafa yorsunlar, bu daha akıllıca bir iş olur.
Yoksa genel başkanı oyunu kullanamayan bir partiden ne köy olur, ne kasaba...
Genel seçimlere şunun şurasında dokuz ay kaldı.
Böyle giderse, Tayyip Erdoğan seçimleri yine tek başına, üstelik bu kez başkanlık sistemi için anayasayı tek başına değiştirebilecek büyük bir çoğunluğu seçim sandığından çıkartarak kazanabilir.
Yoksa hâlâ farkında değil misiniz bu gerçeğin?..
Uzun lafın kısası:
Sayın Kılıçdaroğlu, CHP’yi ‘Baykal kafası’ndan kurtarabilir mi?..
sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sade58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.09.2010, 12:35   #28
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 3268 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
resim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben bişeyi anlamışda değilim açıkçası.Neden Abircan sadece belirli sol yazarların yazılaırnı paylaşıyorsun.Bende hayır dedim fakat şimdi düşündüğümde ve gelişmeleri görünce evet yapmadığıma pişmanım.
Bir yazarın yazısını paylaşmak istiyorum.Bakalım Abircan veya onun gibi düşünenler ne düşünecekler.
Dogru sozler alkislanir tebrikler paylasim icin tskler..
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.09.2010, 12:50   #29
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
resim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

HAKSIZLIK YAPMAYIN
daha dün dinci eksenli dürüst bir yazarın yazısını buraya taşıdım, son iki aydır neredeyse hergün ulusalcı sağ çizgideki yeniçağdan haber yorum taşıyorum, ben objektif olmaya devam ediyorum, evet demedim demezdimde ama bende biliyordumki evet 2*3 puan farkla kazanacak tahminim vardı , onun için alabildiğince hayırcılara hayrım dokunsun istedim, evet herşeyi çözmeyeceği gibi bir hayırda her kapıyı kapatmayacağını biliyorum, ki birde tüm hayır diyenler zaten yeni bir daha demokratik daha katılımcı ve erkler ayrılığı ve bağımsızlığına sürekli atıf yapan ve inananlar olduğunu tüm kalbimle biliyorum.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.09.2010, 12:58   #30
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
bilal kose Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Siyonist yipratma kampanyasi is basinda idayi yapan bir ingliz medyasi isi gucu birakip akp yapilan yardimi arastirmis. acaba oyaziyi yazmak icin israilden kac para aldi bu gazete..
deniz feneri yerli soygun kamuflajı içindi, ıhh de uluslararası bu ayan beyan ortada
şimdi geçen gördüm gene bir sürü teşkilat var islami relief diye bişey atv avrupada bangır bangır bağırıyor yoksula yardım etmek için )))))))
ört ki ölümmm erzurumlu deennniinn
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı abircan'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil