Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Röportajlar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Röportajlar Yapmış Olduğumuz Röportajları Burada Bulabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.04.2007, 23:04   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart MECNUN OTYAKMAZ İLE RÖPORTAJ

Kendinizden bahseder misiniz ?

1965 Sivas, Doğanşar İlçesi, Ortaköy köyü doğumluyum 1 yaşında geçirdiğim hastalık sonucu tedavi için İstanbul’a aile büyüklerimin yanına geldim.
Tedaviden sonra burada kaldım, daha sonra anne ve babamda İstanbul’a yerleşti.
Babaannem ve dedem tarafından 5-6 yaşına kadar büyütüldüm.
İlk ve orta öğrenimimi Kadıköy’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne kayıt yaptırdım, ancak eğitimime devam etmedim, askerlik, iş hayatı derken yıllar geldi geçti..
5 yıldır Sivasspor’ da aktif yöneticilik yapıyorum. İlk yılımda genel koordinatör olarak görev yaptım, daha sonra Yönetim Kurulu Üyeliği, 2. Başkanlık ve son iki yıldır da başkanlığını yapıyorum..
38 yıllık Sivasspor tarihinde,’’Takımı Süper lige Çıkaran Başkan’’ olma şerefi bizim yönetime, arkadaşlarımıza, teknik heyete ve futbolculara nasip oldu. Buda hayatımın en önemli olaylarından birisidir.
2. yılımızda, Yönetim Kurulu’na takviyelerde bulunarak, süper lig’deki ilk yılımızda da bu röportajım yapıldı. 28. hafta itibariyle ligde tutunmayı %90 oranında garantilemiş durumdayız buda bizim için ayrıca mutluluk vesilesi, ama Sivasspor henüz % 10 unu değerlendirememiş diye düşünüyorum. Bundan sonra bu potansiyeli de Sivasspor’ un içine çekerek oranımızı yükseltip, önümüzdeki yıllarda daha kalıcı, süper ligin köklü kulüplerinden UEFA kupasında mücadele eden, Türk Futbolunu, Avrupa’da temsil eden, şampiyonluklar yarışına katılan bir Sivasspor hayal ediyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda Sivas’lılar bunu başaracaktır. Bizim dönemizde olmazsa bu bizim başarısızlığımız olur ama bu Sivasspor yok anlamına gelmez.. Sivasspor gerçekten büyük bir camia, önümüzdeki yıllarda Türk Futbolu’na önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum…

Sivaslı Takımına sahip çıkıyor mu?

Sivaslılar gerçekten takımlarına karşı ilgililer. Ama geçmişte bir başarı yakalanamadığı için genelde süper lig takımlarına bir paylaşıma uğramış, 3 büyük takıma gönül vermiş birçok Sivaslı var, bununla birlikte Anadolu Takımı olması sebebiyle Trabzonspor sempasi olan bir çok hemşerimiz var… son yıllardaki Sivasspor’ un yükselişi, mücadele gücü Sivaslıların dikkatini Sivasspor üzerinde yoğunlaştırmıştır. Daha önce kıl payı kaçırılan şampiyonluktan. sonra elde ettiğimiz 38 yıl sonra gelen süperlig kalbinin Sivasspor’da atmasında öncülük etmiştir. Aslında Sivaslılar Sivasspor’la ilgiliydiler ama bulunduğu, yarıştığı lig itibariyle çok fazla gündemde olmayan lig olduğu için, yine dediğim gibi başka takımlara gönül vermişlerdir… şimdi asıllarına döndüklerini görüyoruz.
Sivasspor en az 6-7 milyonun ilgilendiği, sempati duyduğu bir takım, hem Sivas’lılar hem de Sivas’ın komşu illerinden Anadolu’nun temsilcisi olması nedeniyle çok sayıda insanın sempati duyduğu bir takım. Birçok insanın 2. takımı. şimdi bizim amacımız süper ligde Sivasspor’u kalıcı kılıp, uzun yıllar burada mücadele edip, yeni doğan çocuklarımızın 1. takımı olmasını sağlamak, başarılarla birlikte..
Eğer başarılı olup da, en az Türkiye Kupası ve UEFA’ ya gitme, şampiyonluk yarışına ortak olma gibi bir noktaya geldiğimizde, bütün Sivaslıların bir çatı altında birleşeceğini başka takımlara sevda duymadan tek çatı altında toplanacağına inanıyorum, bunu sağladığımızda gerçek Sivasspor. ortaya çıkacaktır. Bu pozitif güçle birlikte Sivasspor daha iyi yerlere gelecektir. Bu manada Sivaslıların Sivasspor’a her dönemde ilgisi var, desteği de gün geçtikçe artmaktadır…

Şu andaki Taraftar Dernekleri-Grupları hakkındaki düşünceleriniz?

Taraftar derneklerimizin, takımın süperlige çıkmasıyla birlikte daha profesyonel bir çalışma gayreti içinde olduklarını görmekteyiz, buda bizi mutlu ediyor ama halihazırda çok sayıda taraftar grubu var, bunlarında koordinasyonu zor oluyor, özelliklede maç esnasında çok farklı sloganlar gelişebiliyor ve bunlarında oyuna pek katkısı olmuyor gibi görünüyor. Eğer bunu önümüzdeki dönemde tek bir taraftar grubu altında toplarsak Sivasspor yönetiminin de desteğiyle daha koordineli bir çalışma gerçekleştirip, skora etki eden takımına itici bir güçte bulunan bir taraftarı organize etmemiz çok zor olmayacak diye düşünüyorum. Şimdi henüz kuruluş aşamasında olduğu için bu tip organizasyonlar çok sayıdalar amacımız onları tek çatı altında toparlayıp Sivasspor’a daha güçlü bir şekilde hizmet etmelerini sağlamak. İnşallah bunu en kısa sürede başarırız…

Bayanları ve öğrencileri stada çekmek için bir çalışma yapıyor musunuz?

Önümüzdeki seneye kale arkası tribünlerinin, yükseltilerek stadın kapasitesi 16000 kişilik olacak ve ilk etapta da kapalı Tribün üzerinin örtülmesi anlamında genişleyecek. Ondan sonrada maraton tribünün üzeri örtülerek nizami ölçülere gelecek. Her ikisi de önümüzdeki sezon itibariyle bitmiş olacak. Karşılıklı iki tribün kapalı olacak.
Daha sonra, kale arkasının da üzeri kapanarak tüm stat kapalı hale gelecek… kış şartlarının etkili olduğu şehrimizde tam kapasite kapalı bir stadın olması gerçekten büyük bir ihtiyaç….
Bu 16000 kişilik kapasiteye ulaştığımızda da bir tribünü bayanlara ve öğrencilere ayırmayı planlıyoruz. Bilet fiyatları da yine onların keselerine göre olacak. Stat son şeklini aldığında daha kalıcı projeler üretilecek.

Taraftarlarımız Stada çekmek için Konserler, Bilbordlar da Reklamlar gibi bir takım projeler gerçekleşecek mi?

Bildiğiniz gibi Türk Futbolunda son yıllarda bir seyirci azlığı söz konusu, küfrün ve şiddetin artması taraftarı tribünlerden uzaklaştırmıştır. Bir Beşiktaş maçında hatırlarsanız küçük bir taraftarın babasının kucağında ağlayarak “ baba beni eve götür “ demesi tüm televizyonlarda gösterildi. Bu tür olumsuz propaganda da bütün ailelerde etkili oldu. İnsanlar çocuklarını gönül rahatlığıyla statlara göndermek istiyor, O yüzden bir seyirci azalması söz konusu, özellikle bu sene tüm takımlarda böyle bir sıkıntı yaşandı. Statlardaki Taraftarı arttırılması için takımlar ve fert bazında özel bir çalışma yapılması gerekmektedir. Bizimde mutlaka bu tür projelerimiz olacaktır. Sivaslıların Sivasspor’a olan sevgisi ve ilgisi sayesinde bu tür sıkıntıları en az yaşayan takımların arasındayız. Bu sıkıntıyı bizlerde az da olsa yaşadığımız için taraftarlarımızın takımını desteklemesi için keselerine uygun en modern ve fair play çerçevesinde insani şekilde maçlarını izleyebilecek bir stada kavuşturmak bizimde hep hayalimiz. Sadece bir futbol maçı havasında çıkarıp güzel bir şölen havasına geçirmek bizim amacımız.

Taraftarlarımıza bir mesajınız var mı?

Gerçek taraftar, takımlarını yağmurda, çamurda, skor ne olursa olsun her zaman destekleyen taraftardır. Bu takımlarını müspet anlamda eleştirmeyecek anlamına gelmez. Eleştirilerini yapacaklar ama takıma olan sevgileri de yoğun bir şekilde devam etmeli. Yapıcı eleştiriler yaparak takımın daha iyi bir hale gelmesini sağlamakta yine taraftarın görevi. Ayrıca maç oynanırken vermiş oldukları pozitif enerjiyle takımlarına katkıda bulunmak, hem de skora etkide bulunmakta, taraftarın görevleri arasında. Taraftarlarımızın aynı zamanda şehirlerini de temsil ettiklerinin bilincinde olarak, küfür ve şiddetten uzak bir tavır sergilemeleri gerekiyor. Çünkü olumsuz bir hareket Sivasspor ve Sivas şehrini sonuna kadar etkiliyor. Bu manada Sivasspor taraftarını olumsuz görmüyorum. Takımlarına karşı fedakârlar ufak tefek olumsuzluklar oluyor, ancak hem takımımız, hem de taraftarımız emekleme aşamasındayız. İleriki yıllarda yürüyecek, hatta koşacağız diye düşünüyorum. Bizler de bu sorumluluğun bilincindeyiz, taraftarlarımızı mutlu etmek için elimizden gelen bütün mücadeleyi gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz…

Biletli seyircilerimizin maç başladıktan sonra kapıların kapanmasıyla, stada girememe gibi bir sıkıntı yaşıyor? Sebebi nedir?

UEFA kriterlerine göre bize verilen talimatlarda, maç başladığı andan itibaren bütün stat girişleri kapatılarak stada girişler yasaklanmıştır. Bu muamele kesinlikle bizim tasarrufumuzda olmayıp, federasyon tarafından uygulanmaktadır. Gözlemci ve temsilciler bu konuda büyük hassasiyet göstermektedir. Aksi takdirde gözlemci tarafından cezaya maruz kalıyoruz. Bu gerçeğin bilinmesi gerekiyor. Maça gelecek taraftarlarımız kombineleri dahi olsa, maç başlamadan stada girmiş olacak şekilde kendisini ayarlamalıdır.

Anadolu kulüpleri arasında bilet fiyatı en yüksek olan kulüplerden biri görüntüsündeyiz. Sebep nedir?

Genel olarak maraton 10 ytl, kale arkası 5 ytl’den satılıyor. Bunlar aslında dünya bilet fiyatları gözden geçirildiğinde makul fiyatlar, fakat bazı takımlar içerisinde bulundukları durumdan dolayı kale arkasını 2-3 hatta bir iki maç istisna olarak 1 ytl.ye düşürdüklerini gördük. Biz henüz yeni çıkan bir takım olduğumuzdan ekonomik sıkıntılarımız var, bu sıkıntılarımızı tabana yaymamız gerekiyor. Fiyatlarını düşük tutan takımların arkasında, ya bir güç, ya da bir şirket var. Bir şekilde kendi finanslarını sağlayarak destek görüyorlar. Ama bizim maalesef böyle bir durumumuz yok. Bizlerde bilet fiyatlarının dünyaya baktığımızda makul fiyatlarda olduğunu görüyoruz.
Bundan kurtulmanın tek yolu sezon başında makul fiyatlarda, bir kaç taksite böldüğümüz kombine biletlerden alarak sezon içindeki dalgalanmalardan en asgari şekilde etkilenmek.
Taraftarlarımızı bir şekilde kombine bilet almaya teşvik etmemiz gerekiyor.

Lorant hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Sezon içerisine baktığımızda Lorant’ın kısıtlı kadroyla başarılı olduğunu söyleyebiliriz.
İsmail hocadan sonra yerli hoca kim olabilir diye düşündüğümüzde bizim ihtiyaçlarımıza cevap verecek değerli hocalarımız olmasına rağmen, hepsinin çalıştırdığı bir takım vardı, boşta olanları tercih etmektense yabancı bir hocanın bizim için daha faydalı olabileceğini düşündük.
Lorant gündeme gelince de bizim gibi takımların ideal hocalarından bir tanesi olduğuna karar verdik, bu kararımızda ne kadar haklı olduğumu gördük. Önümüzdeki dönemde de Lorant ile devam etmeyi düşünüyoruz. Zaten kendisiyle 2 yıllık anlaşmamız var henüz bir senesi doldu. Biz kendisiyle devam etmek isteğimizi belirttik, kendiside bize bunu söyledi. Fenerbahçe maçından sonra kendisiyle görüşerek ayrıntıları konuşacağız.
Bir aksilik olurda kendisiyle anlaşamadığımız durumda yine bir yabancı hoca ile çalışmak istiyoruz.

İlk Yarıdaki Oyuncularımızdan M. Ali, Ertuğrul ve ilhan gibi oyuncularımızı neden diğer takımlara gönderdik?

M.Ali’ sezon başı hazırlığını çok iyi değerlendiremedi, bunun neticesinde de sezon başında hemen bir sakatlık geçirdi ve bu tüm sezon yayıldı. Maalesef kendisinden bu sezon bir iki maç haricinde yararlanamadık ve göndermeyi uygun bulduk. Zaten gönderilen futbolcular arasında bonservisiyle giden tek oyuncu.
Ertuğrul ve ilhan için ise onlar zaten bizim futbolcumuz, hocamız bir sistem belirledi bu sisteme ilk senede direk uyumlu oyuncuları almaya gayret gösterdik.
Mehmet Yıldız’da iyi bir forvet ancak tam olarak süper lige hazır olmadığını düşündü ki hocamız, yarım sezon kiralık olarak verilmesini istedi.
Başta da söylediğim gibi hocamız imkânlarımız elverdiği sürece aldığımız oyuncular ile sezon başında bir sistem oturtmaya çalıştı. İlk senemizde kötü bir sürpriz ile karşılaşmamak içinde buna en uygun oyuncuları kadroda tuttu. Bunda da gayet başarılı olduğunu görmüş olduk.

Anadolu kulüpleri arasında bilet fiyatı en yüksek olan kulüplerden biri görüntüsündeyiz. Sizce sebep nedir?

Genel olarak maraton 10 ytl, kale arkası 5 ytl’den satılıyor. Bunlar aslında dünya bilet fiyatları gözden geçirildiğinde makul fiyatlar, fakat bazı takımlar içerisinde bulundukları durumdan dolayı kale arkasını 2-3 hatta bir iki maç istisna olarak 1 ytl.ye düşürdüklerini gördük. Biz henüz yeni çıkan bir takım olduğumuzdan ekonomik sıkıntılarımız var, bu sıkıntılarımızı tabana yaymamız gerekiyor. Fiyatlarını düşük tutan takımların arkasında, ya bir güç, ya da bir şirket var. Bir şekilde kendi finanslarını sağlayarak destek görüyorlar. Ama bizim maalesef böyle bir durumumuz yok. Bizlerde bilet fiyatlarının dünyaya baktığımızda makul fiyatlarda olduğunu görüyoruz.
Bundan kurtulmanın tek yolu sezon başında makul fiyatlarda, bir kaç taksite böldüğümüz kombine biletlerden alarak sezon içindeki dalgalanmalardan en asgari şekilde etkilenmek.
Taraftarlarımızı bir şekilde kombine bilet almaya teşvik etmemiz gerekiyor.

Hakemler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Aslına bakarsanız bu sezon kimi eleştireceğimizi çok bilemiyoruz, çünkü federasyon lig devam ederken seçime gitti ve eski ve yeni olmak üzere iki tane MHK oldu karşımızda. 25-26 tane aynı hakemlerle lig devam ediyor. Bu sene hakemlerin Sivasspor adına pek verimli olduğunu söyleyemeyiz, diğer takımlarında bu konuda memnun olmadıklarını görüyoruz. hakem hatalarının bilerek olduğunu kabul etmek istemiyorum ancak lig başından itibaren 10 puanımızın kayıp şeklinde hanemizde olduğunu da görüyoruz.
Lehimize yapılan hatalardan aleyhimize yapılan hataların az olduğunu görünce huzursuz oluyoruz. Ama yeni gelmiş federasyona biraz şans tanımak gerektiğini düşünüyorum.
Ligimizde profesyonel bazda çok fazla hakem yok, genç hakemlerin eğitiminin biraz daha üzerine durularak ileriki yıllarda Türk sporuna faydalı hale getirmek lazım.
hakemlerin düdüklerini vicdanlarıyla beraber çalmaları gerekiyor. Bu sezon artık acısı ve tatlısıyla geride kaldı inşallah önümüzdeki sezon skora en az etki eden unsur olurlar. Bu sezon itibariyle skora baya bir etkili oldular.

Sivasspor’un aldığı cezalar konusundaki görüşleriniz nelerdir?

Bundan önceki futbol federasyonunun özellikle Konyaspor maçında bir cifte standart uyguladığını düşünüyorum. Yozgat’ta oynadığımız ve Samsunspor’a 3-0 yenildiğimiz karşılaşmayla da işkenceye dönüştü. Bu sene gerçekten hakem ve cezalar konusunda mağdur bir sene geçirdi. Burada taraftarlarımıza ve bize büyük işler düşüyor. Hepimiz dikkatli ve fair play çerçevesi içerisinde maçımızı izlemimiz gerekiyor. Bizlerde yönetici olarak o sorumlulukların bilinci içerisinde takımımızı sevk ve idare içerisinde yönetmemiz gerekiyor. Aksi takdirde takımımıza zarar verecek cezalar içerisinde kendimizi bulabiliyoruz. Bunun olmaması için azami dikkat göstermemiz gerekiyor. Geçmiş yıllar bize ders olmalı ve aynı hatalar bir daha tekrarlanmamalı.

Kamp dönemi hakkındaki düşünceleriniz?

Hocamızın durumu netleştikten sonra önümüzdeki yılın programını yapacağız. o hallolduktan sonra gidecek ve kalacak futbolcular belirlenecek ve önümüzdeki dönemin kamp hazırlık çalışması yapılacak. Hangi sponsor firmalarla anlaşılacak gibi ayrıntılar sezon bitmeden netleşecek. Almanya’da bir hazırlık kampı planlar arasında yer alıyor. Bu konuda da daha iyi organize olmayı düşünüyoruz, geçtiğimiz dönemde başarılı bir kamp dönemi yaşadık, ancak bir takım sıkıntılarda oldu bu süreçte daha tecrübeli olarak bu sıkıntıları yasamak istemiyoruz. Her zamanki gibi Sivas’taki tesislerde toplanıp bir hafta çalışmamızı yapıp, ondan sonra bolu Gerede de bir kamp yapıp ondan sonrada Almanya kampıyla da kamp dönemine de son vermeyi düşünüyoruz. Maçlardan bir hafta önce tekrar Sivas’a dönerek hazırlıklara son vermeyi düşünüyoruz.
Böylece yurt dışında yaşayan gurbetçilerimize kampın Almanya’da olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu buradan bir müjdeleyebiliriz.

Sivasspor’un başarısı Sivas’a neler kazandırır?

5 yıl önce görev aldığım dönemdeki şehrin yapısıyla bugünkü şehir yapısı arasında çok fark var. o yıllarla bu yılları kıyasladığımızda stattaki, otellerdeki, şehirdeki canlılık ve halkımızın bu konudaki görüşlerindeki değişikliğini görebiliyoruz. Bu değişikliği Sivasspor’un Sivas’a katkıları olarak düşünüyorum. Özellikle maç günlerinde sokaklardaki canlılık göze çarpıyor.
sadece Sivasspor’u süper lig takımı olarak görmemek lazım, paf takım ve deplasmanlı genç takım ligi vesilesiyle 15 günde bir yaklaşık 200 kişilik bir grup Sivas’a geliyor en az 2 gece kalıyorlar, buda şehre ayrı bir dinamik katıyor. Bununla birlikte uçak seferleri, Sivas’ın reklâmı açısından da Sivasspor’un çok büyük katkısı var. Mesela Beşiktaş maçında 60, Galatasaray maçında 70, Fenerbahçe maçında 80 gazeteci Sivas’a geldi. Sivas’ta 2 gün konakladılar Sivas’ı tanıttılar, Sivas’ın ne kadar modern bir şehir olduğunu gözleriyle gördüler ve yazılarına aksetti. Sivas’ın bir kenarda unutulmuşluğunu da Sivasspor sayesinde gündeme gelerek unutulmuşluk unutulmuş oldu. Bununla birlikte tabiî ki şehrinde dinamik bir çalışması var, Sivasspor Sivas’ın cehresini değiştirdi diyebiliriz.

Röportaj: Rüştü ELMAS, Osman GÜNAY (Gunay)

Konu Sivaslilar.Net tarafından (24.04.2007 Saat 23:10 ) değiştirilmiştir..
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.08.2007, 10:33   #2
deliyiğido
Yeni Yiğido
NO AVATAR

deliyiğido Şuan deliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.09.2007 22:40

Tecrübe Puanı: 0 deliyiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: MECNUN OTYAKMAZ İLE RÖPORTAJ

YA BEN ŞAŞIYOM BİR SİVASSPORLU OLARAK YA NEDEN TRABZON MAÇI İÇİN ÇIKIP BİZİM BAŞKAN BİR BASIN TOPLANTISI YAPMIYOO YOKSA BAŞKA ŞEYLERMİ VAR BU İŞİN İÇİNDE.....
deliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.08.2007, 20:05   #3
ismail karahan
Yeni Yiğido

ismail karahan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ismail karahan Şuan ismail karahan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2008 22:26

Tecrübe Puanı: 0 ismail karahan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başkanımıza sonsuz saygılar ne karar verirse versin her zaman takımımızın arkasında sivasın arkasındayız unutmayalım BİR GÜN HERKES SİVASLI OLMASIN O AYRICALIK BİZDE KASIN
ismail karahan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.11.2007, 21:49   #4
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: MECNUN OTYAKMAZ İLE RÖPORTAJ

Sevgili başkanım sayın mecnun odyakmaz sayenizde son 3 sezondur sivassporumuz liğin tozunu attırıyor bizleri heyecandan heyecana sürekleyen sivassporumuz sizin ve yönetim kurulunun özverili calışmalarınız sonucunda türkiyede herkes sivassporumuza gıptayla bakar hale geldi sivasımızın adından bahsedilmeye başlandı şehrimizin artık her alanda ismi anılmaya başlandı sağol var ol sevgili başkanım allah sizi başımızdan eksik etmesin
Alt 15.11.2007, 03:45   #5
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 21:40

Tecrübe Puanı: 749 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bizim başkan için,
Bu gün daha değişik bir açıdan baıyorum.Türk futbolunun,önümüzdeki 5-10 yıllık sürecinde,türk futboluna damğasını vuracak olan başkanımıza,maalesef SİVAS camiasından veyada Aslen SİVASLI olan,sanat-iş-değişik meslek guruplarında aktif olan,hemşerilerimiz ne yazıkki geçmişde olduğu gibi bugün de gerekli ilgi ve alakayı göstermiyor.
Geçtiğimiz hafta sonu,Bir Tv proğramında,DAVUT DİŞLİ;''Maalesef,SİVASSPOR'u sivaslı olmayanlar desdekliyor'' gibi cümle kurdu ve devamındada,hatta sivassporu sivaslı olmayanlar yönetiyor, demeye getirdi.
Hafızamda kalan ve yönetimde olan,SİVASLI olmayan,yönetim kurulu üyelerinide düşününce,üstüne üstlük,SİVASSPOR adına federasyona gönderdiğimiz,üye (TAHİR KIRAN-fenerbahçeden gelen,aslen rizeli) de,sayın dişlinin yorumunu desdekler konumdadır.
Burda dikkat çekmek istediğim konu ise,ortada SİVASSPOR'umuz var.Zorda iken yardımcı olup elini tutan yok.
Başarılı olduğu durumda ise aman ayakları tökezlesinde düşsünler biz o koltuğa oturayım düşüncesi hakim.
Diğer şöhret veya işadamı olmayan hemşerilerimizde ise maalesef tam bir vurdumduymazlık hakim.En son 14.11.2007 tarihinde,işyerinde ziyaret ettiğim bir hemşerim,iki yıldır kapısını aşındırmam nihayetinde hiçbir tepki vermediği gibi umursamaz tavrını ne yazıkki,bu başarılı günlerimizde,heyecanlı gördüm.Ama hevesimi yarım bırakan ise daha konuşmaya başlamadan,'' aman ha para istemeyesin''.Ben iki yıllık ziyaretlerim neticesinde bir defa para istemediğim gibi,yakın uzak bahsinide açmamışdım.Yine 15 gün evvel,mahmutpaşada tanışdığım toptancılık yapan,beylikdüzünde fabrikası olan hemşerimde benzeri bir yaklaşım sergilemişdi.
Öte yandan,ister malatyalı olsun veya bize kendini yakın hisseden başka vilayetlerden şahıslar daha istekli,yardıma hazır yaklaşımları beni şoke ediyor,hemde memnun ediyor.
Beşiktaş maçı sonrası,babası trabzon'lu,annesi kars'lı olan bir arkadaşın,gece saat 23.30 sularında maç çıkışımızda, derneğe üye seyirci arkadaşlarımıza
birer çay içirip ısıtmak için kapısını çaldığımızda,''Müsaitmisin'' sorumuza verdiği cevap;''O ne demek lider takıma hemide beşiktaşı yenmiş bir takıma her zaman kapım açık'' cevabı beni duygulandırdı.
Maalesef aynı hassasiyeti bizim hemşeri çevremizde göremiyorum.Bizim olmadığı gibi,ülke genelindede bu ilgi, alaka yok.Hatırlatmak istediğim husus,geçmişden ders almak;
Göztepe,malatyaspor,istanbulsp or gibi aklıma gelen bir zamanların ligde fırtınalar koparak gün be gün basında haberleri olan takımların,aynı bizim bu günlerde yaşadığımız ''Süper liğdeyiz,gideceğimiz yere kadar gittik,artık iş bitti'' düşüncesi doğrultusunda,kesilen ilgi ve alakanın,nihayetinde o kulüplerin kapısına kilit vurulma noktasına gelmesi.
Boş konularla,koltuk kavgaları ile,hasetliklerle,fitnelerle fesatlıklarla uğraşmayı bir kenara bırakalım.
1-SİVASSPOR'a nasıl desdek olabiliriz.
2-SİVASSPOR için nasıl projeler geliştirebiliriz,
Gibi ana başlıklarda fikir ve yorumlar ortaya koyarak bu konularda projeler geliştirebiliriz.
Alt 15.11.2007, 15:57   #6
altuntas58
Usta Yiğido

Biz bir sivaslı olarak sivassporumumza sahip cıkamyoruz halbuki bizler hem maddi hemde manevi desteklerimizi yapmalıyız karınca kararınca herkesin taşın altına elini koyması lazım bizi federesyonda başkalarının temsil etmesi ne kadar acı bir olay neden bizden birisi federesyonda görevli olmasın takımımıza sahip cıkarsak şehrimize maddi ve manevi olarak çok büyük katakılar kazanırız
Alt 11.12.2007, 15:26   #7
sade58
Tecrübeli Yiğido

sade58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sade58 Şuan sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.04.2011 23:57

Tecrübe Puanı: 700 sade58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: MECNUN OTYAKMAZ İLE RÖPORTAJ

Söylenecek daha fazla bişey olduğunu düşünmüyorum, herşeyiyle dörtdörtlük bir başkanımız var.
Bu güzel röportajı gerçekleştirenlere teşekkürler.
sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.01.2008, 11:14   #8
EmrEBehreM
Yeni Yiğido

EmrEBehreM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EmrEBehreM Şuan EmrEBehreM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.11.2014 15:01

Tecrübe Puanı: 0 EmrEBehreM FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başkanımıza can feda o bizim liderimiz
EmrEBehreM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.01.2008, 13:25   #9
altuntas58
Usta Yiğido

Başkanımız bu sene bu yarışta bizde varız bizde şampiyonluğa adayız diyerek herkese göz dağı verdi yakışır sivassporumuza sahamızda 11 de11 yaparak fenerbahceyide puansız göndereceğiz şampiyonluk yiğidoya çok yakışıyor

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil