Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

ULAŞ-Şenyurt - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Ulaş
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Ulaş Ulaş İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.03.2008, 17:35   #11
gazi779
Yeni Yiğido

gazi779 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gazi779 Şuan gazi779 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.06.2008 15:25

Tecrübe Puanı: 0 gazi779 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: ULAŞ-Şenyurt

murat kardeş sana da selamlar

inşallah görüselim bir ara olur mu
gazi779 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar gazi779'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.03.2008, 20:46   #12
goze58
Yeni Yiğido

goze58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goze58 Şuan goze58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2008 23:13

Tecrübe Puanı: 0 goze58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

selam tum şenyurtlulara kandiliniz mubarek olsun
goze58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar goze58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.03.2008, 21:51   #13
devranali
Yeni Yiğido
NO AVATAR

devranali Şuan devranali isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2008 23:32

Tecrübe Puanı: 0 devranali FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

selam ben kırbıyık ali devran tüm şen yurtlulara huzuru mutlu saglıklı günler diliyorum
devranali isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar devranali'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.06.2008, 15:02   #14
ilyas zeki
Yeni Yiğido
NO AVATAR

ilyas zeki Şuan ilyas zeki isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.02.2010 09:28

Tecrübe Puanı: 0 ilyas zeki FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

olur kardeşim tanışalım inşallah izeki_58@hotmail.com 05427338658
ilyas zeki isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ilyas zeki'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.07.2008, 22:37   #15
delialininoğlu
Yeni Yiğido

delialininoğlu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

delialininoğlu Şuan delialininoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.11.2011 09:12

Tecrübe Puanı: 0 delialininoğlu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SELAM ALEYKÜM BEN ESKİKÖYLÜ DELİALİNİN OĞLU MEMMET BÜTÜN ŞENYUTLU KÖYLÜLERİME (ORTAKÖY) SELAM SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM...
delialininoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar delialininoğlu'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.09.2008, 20:52   #16
sümmani
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sümmani Şuan sümmani isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.09.2009 13:53

Tecrübe Puanı: 0 sümmani FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ULAŞ-Şenyurt

selam arkadaşlar bende şenyurköyündenim.burdan köylülerime selamlarımı gönderiyorum
SÜMMANİ DOĞAN
sümmani isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sümmani'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.09.2008, 17:06   #17
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2152 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Köyün eski adı kertme olup ismi değiştirilmiş malatyadan bir bölümü gelmiş orta köy denilen yere yerleş miş su nedeniyle buradan ayrılmış şimdiki yere ve eski köye yani iki ye bölün müş ilk olarak 1670 ler de geldiği rivayet edilmekte dir.

. yemekler:etli kofte,icli kofte,bulama aşi,madimak,loluk,

Sivas iline 67 km, Ulaş ilçesine 30 km uzaklıktadır.Etrafı tecer dağı,koruluk,karabayır ve alibaba ile çevrilidir.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar seva'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.09.2008, 02:29   #18
sümmani
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sümmani Şuan sümmani isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.09.2009 13:53

Tecrübe Puanı: 0 sümmani FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

gücükler köye kahramanmaraş elbistandan gelmedir.ilk olarak gücoğluna yerleşmişlerdir.bu yüden oranın adı gücoğlu kalmıştır.hayvancılıkla uğraştıkları için koyun ve inekleri çokmuş,elbistandan gelirken morey ebemizi aşık halil dedemiz kaçırıyor.morey ebemizde nişanlıymış,geliyorlar gücoğluna kurbanlar kesip düğün ediyorlar.gelip geçenler gelin uşak güçlüler malatya tarafından bir kız kaçırmış gidek görek diyorlar.yemeklerini çaylarını içip gelini görüp gidiyorlarmış.birgün hava karışıp gök gürleyip davar koyun birtaraflara giderken morey ebemiz önlerini çevirmeye çalışırken ayağı biryere takılıp demir sikkenin üstüne düşüyor.orada rahmetli oluyor.dedemiz morey ebemizin üstüne kapanıp ağlıyor ondan sonra diyorki kardaşlarım bu nişanlılıydı ben bunu getirdim.hayrını gördedim.size bir vasiyetim var davalı at davalı avrat almayın.bunun acısına dayanamayan aşık halil dedemiz çadırları göçü toplayıp orta köye yerleşiyorlar.davar ve malları sulamak için ılımana götürüyorlarmış malın bir ucu ılımanda bir ucuda ortaköye kadar uzarmış.artık ortaköyde su azaldığı için şimdiki şenyurt köyüne gelmişler.burdadedelerimiz artık göçebe yaşamakdan yorulduk toprak tutak ekip biçelim demişler.caminin altkısımları arpa tarlalarıymış.caminin olduğu yer ise mallarını koydukları yermiş.köyümüz ormanlıkmış hertarafı,malını kaybeden bahacağa çıkıp ordan bakarak hayvanını buluyormuş.ağılın yerini cami yapmaları için dedelerimiz veriyorlar.agaç kesip kerterek kimi a kimi b harfi koyuyorlar kestikleri ağaçlarla camiyi yapıyorlar,camiyide ağca bir toprakla sıvıyorlar.diyorlarki bu köyün adını ney koyalım diyorlar.ağaçları kerttik ağca torakla sıvadık mescidi yaptık,kertmeagcamescid olsun diyorlar.köyümüzün adı burdan geliyor. sonrada şenyurtköyü olarak değiştirilmiştir.
sümmani isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sümmani'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.11.2008, 10:41   #19
timus
Yeni Yiğido

timus - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

timus Şuan timus isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.01.2010 14:19

Tecrübe Puanı: 0 timus FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

herkese slmlr şenyurtun adınıda artık nette görmek sevindirdi açıkcası beni

benden de tüm şenyurtlulara slmlar olsun Allah'a emanetsiniz

Bayram Doğan
timus isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar timus'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.12.2008, 00:22   #20
bay-ısı
Yeni Yiğido
NO AVATAR

bay-ısı Şuan bay-ısı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2009 17:27

Tecrübe Puanı: 0 bay-ısı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bendende selam bütün köylülerime sivas merkezde kalıyorum ismim bekir sayyar hepinizin bayramını kutlarım
bay-ısı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar bay-ısı'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil