Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Spor > Milli Takım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Milli Takım Milli Takımımız Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.12.2008, 22:16   #1
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 12:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick
Standart 'Türkiye yeni bir Brezilya olabilir'

'Türkiye yeni bir Brezilya olabilir'

Fatih Terim, ''İstikrarlı bir büyümeyle Avrupa'yı sarsacak, Şampiyonlar Ligi'nde kupa alacak takım yaratabiliriz'' dedi.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ''İstikrarlı bir büyümeyle Avrupa'yı sarsacak, Şampiyonlar Ligi'nde kupa alacak takım yaratabiliriz'' dedi.

Marka Kent İzmir paneller serisi kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ege TV işbirliğiyle düzenlenen ''Futbol'' panelinde konuşan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, İzmir'i çok sevdiğini ve buraya geldiğinde çok karmaşık duygular yaşadığını belirtti.

Özellikle milli maçları İzmir'de oynadıklarını ve şimdi Swissotel Grand Efes adını alan Efes Oteli'nde kamp yaptıklarını anlatan Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

''O yıllara dönüyorum. Ter döktüğüm arkadaşları anıyorum. Bir yandan da pek de başarılı olmadığımızı hatırlayınca, buruluyorum. 30 yılda nereden nereye geldik. Bizim oynadığımız dönemlerde, 1970'lerde 1980'lerde Türkiye, Avrupa'da oynayan ama Avrupalı olamamış bir ülkeydi. Beraberlikte bile sevinirdik. Onların nasıl güçlendiğini, bizi neden sürekli yendiğini, araştıran değil, bu durumu kader gibi kabullenmiş bir yönetim tarzımız vardı. Ne değişti? Biz de yapabiliriz dediğimizde, çalıştığımızda, emek verip iyi organize olduğumuzda kazanabileceğimizi gördük. Önce inanmak sonra kendine güvenmek, en önemlisi de çalışmak prensiplerini bir araya getirdik.''

Bugün Dünya futbolunda saygı gördüklerini kaydeden Terim, bir çok ülkeden konuşmacı olarak davet aldığını, 25 Ocak'ta Teknik Adamlar Birliği'nin toplantısına konuşmacı olarak davet edildiğini söyledi.

Bunun Türk futbolunun Avrupa'da nereden nereye geldiğinin göstergesi olduğunu ifade eden Terim, Avusturya maçı için bu ülkede bulunduğu sırada Viyana Operasında görev yapan Yelda Kodallı ile sohbet ettiğini kendisinin Dünya müziğinin başkentinde başarılı bir Türk olduğunu ifade etti.

Terim, bu gibi örneklerin çok olduğunu, birçok Türk vatandaşının bazı ön yargıları kırıp kendi dallarında Dünya çapında başarı elde ettiğini söyledi.

Türkiye'nin futbolda 15-20 yılda çok ciddi bir sıçrama yaptığını anlatan Terim, şunları kaydetti:

''Türkiye Avrupa'nın önemli güçlerinden biri haline geldi. Avrupa Birliği'ne elbette girer. Ancak ter dökmeden, emek vermeden birşey olmuyor. Avrupa'nın en büyüklerinden biri olabilir mi? Evet, olabilir, en güçlüsü olabilir. Türkiye yeni bir Brezilya olabilir. 70 milyonu aşkın nüfusumuz var. Futbola olan ilgi malum. Sosyo ekonomik koşullar ortada. Futbol gelir grubu düşük kitlelerin sporu. Türkiye, bu konuda potansiyele sahip.''

Terim, Türkiye'de sporda ve futbolda büyük patlama yapacak koşullar bulunduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

''Yeter ki çocuklarımıza okullarda spor yapma imkanı sağlansın. İlköğretim çağında 17 milyon gencimiz var sporda kullanabileceğimiz. Okullarla futbolu barıştırmamız lazım. Futbolun ülke ekonomisi için katkısını geç anlamamıza rağmen son zamanlar Dünya üçüncülüğü ve Avrupa üçüncülüğü elde ettik. Geçtiğimiz ay FIFA sıralamasında ilk 10'un içerisindeydik. İstikrarlı bir büyümeyle Avrupa'yı sarsacak, Şampiyonlar Ligi'nde kupa alacak takım yaratabiliriz. Büyük organizasyonlarda sürekli zirvede yer alabiliriz. Böyle bir potansiyelimiz var.''

MİLYAR DOLARLIK TANITIM

A Milli Takımın Avrupa Şampiyonası'nda milyar dolarlık kampanyayla yapılamayacak tanıtımı futbolcularıyla yaptıklarını ifade eden Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bunu futbolun inanılmaz gücü sayesinde yaptık. Herkese şapka çıkartan maçlar oynadık. Müthiş galibiyetler kazandık. Siyasilerin 20 yılda yapamayacağı şeyleri 20 günde futbolcularımla yaptık. Türkiye sempatik bir ülke oldu. İlişkilerimizi düzeltemediğimiz ülkelerden bile tebrik mesajı aldık. Daha sonra Ermenistan'da bile çok büyük saygı gördük, ağırlandık.''

SPOR TURİZMİ

Dünyada hızla gelişen spor turizmi diye bir sektörün olduğunu kaydeden Terim, Türkiye'nin iklim olarak buna çok müsait olduğunu, özellikle Antalya bölgesinde bu tür yatırımların arttığını ifade etti.

Bu yatırımların daha da geliştirilmesi gerektiğini Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bunları daha iyi tanıtımla pazarlamak zorundayız. Antalya futbolun en önemli merkezlerinden biri haline gelebilir. İzmir'i de aynı şekilde düşünüyorum. İzmir kış aylarında futbol yatırımları yapmak zorundadır. Kamp için dünyayı buralara çekmeliyiz.

Bütün dünyayı buralara getirmek mümkün olabilir ama bizim sporcu yetiştirmemiz, kendi değerimize sahip çıkmamız lazım.''

A Milli Takımın Fildişi Sahili özel maçını oynayacağı Atatürk Stadının özellikle atmosfer olarak yetersiz olduğunu kaydeden Terim, şunları söyledi:

''Bir takım eksiklerimizi süratle gidermek zorundayız. Kendi ülkemize kendi kentimize yatırım bunları çözecektir. Tanıtım yapacaktır ve spor ülkesi olduğumuzu dünyaya sunacak ve dünya öğrenecektir. İzmir tesis açısından Türkiye'de sayılı illerden biri. Akdeniz Oyunları ile Atatürk stadı yapıldı. Tüm milli maçlar ve büyük maçlar oynanırdı. Bir de UNIVERSIADE ile makyaj yapıldı. Ama çok büyük bir zaman diliminin boşa harcadığını gördük.''

Sadece tesis kurmakla kalmamak gerektiğini ifade eden Terim, marka yaratmanın çok önemli olduğunu söyledi. Porto'nun İzmir'in yarı nüfusunda olduğunu kaydeden Terim, buna rağmen şehrin takımının Avrupa'nın iki önemli kupasını müzesine götürdüğünü ifade etti.

Terim, herkesin Porto kentini tanıdığını belirterek, ''İzmirlinin de Porto bunu yaptığına göre ben neden yapamıyorum diye düşünmesi lazım. Değişim için önce biz de yapabiliriz demek şart'' diye konuştu.
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil