Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

81 İlde Kitap Okuma Kampanyası Sivas'ta ilgi görmedi - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Kültür-Sanat-Tarih
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Kültür-Sanat-Tarih Kültür, Sanat ve Tarih Paylaşımları...

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.03.2012, 09:56   #11
gezgin_58
Usta Yiğido
NO AVATAR

gezgin_58 Şuan gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.02.2024 07:14

Tecrübe Puanı: 630 gezgin_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 81 İlde Kitap Okuma Kampanyası Sivas'ta ilgi görmedi

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sayın gezgin_58

Size katılmıyorum. Halkımızın haberi olsaydı, yönlendirilseydi eminim okurlardı.
Sivas birilerinin tahmin ettiği kadar kültürsüz değildir.Önemli olan halka önder olup olumlu yönlendirmektir.Böyle bir günde eğitim ve kültür adına diğer dernekler de neredelerdi acaba. Başka zaman mangalda kül bırakmazlar.
Bugün ulusal gazeteleri okudunuzmu 81 ilde ([COLOR="Red

sabiha hanim kendinizde soylemissiniz
"]Tabii Sivas hariç) herkes sokaklarda kitap okumuş,helal olsun.
[/color] soylenecek hic bir sey yok
gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.03.2012, 10:23   #12
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Okumayı sevmiyoruz.. Kendi adıma da kouşuyorum ben de okumayı sevmem..

Not: Sevmemek derken nefret etmek manasında değil, sıkıcı geldiğinden dolayı..

Hele şu edebiyat tarzı kitapları hiç sevmem ama tarih kitaplarını birde akıcı romanları okurum.
Alt 28.03.2012, 10:40   #13
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alak/1: 'Oku' !.. (ilk yapılacak)
Alt 28.03.2012, 12:29   #14
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Değerli dostum,

Söylediğin gibi kitap okurken uyuma zevki güzel de.. Anlamanın zevkine varmak ondan çok daha güzel. Okurken uyumanın zevkini tadayım derken anlamayı zorlaştırırız. En iyisi, uyanınca geriye dönüp anlaşılmayan yer tekrarlanmalı.

-------------

Bir de insana pozitif bilgi verecek kitaplar okumak gerek. Yoz kültür aşılayacak kitapları okumanın kime ne yararı olabilir?
sayın sivaslınet uyarınız için çok teşekkürler ama ben okuduğunu anlamayacak derecede uykuya mahkum olmuyorum tadında kitabımı kapatıp öyle uyuyorum ama bazen çok uyanık olduğum zaman bile bir kaç kez okuduğum kitaplar oluyor örneğin :server tanilli hocanın
devlet ve demokrası şevket süreyya aydemirin tek adam ve serisi mehmet akif ersoyun safahatı bülent ecevitin demokratik solda temel kavramları falan gibi
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.03.2012, 12:37   #15
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sayın sivaslınet uyarınız için çok teşekkürler ama ben okuduğunu anlamayacak derecede uykuya mahkum olmuyorum tadında kitabımı kapatıp öyle uyuyorum ama bazen çok uyanık olduğum zaman bile bir kaç kez okuduğum kitaplar oluyor örneğin :server tanilli hocanın
devlet ve demokrası şevket süreyya aydemirin tek adam ve serisi mehmet akif ersoyun safahatı bülent ecevitin demokratik solda temel kavramları falan gibi
Tebrikler !

Devlet ve demokrasiyi ben de okumak isterdim. Daha çok felsefi kitaplar okuyorum. Şu günlerde Emre KONGAR'ın "İçimizdeki Zalim"i okuyorum. Tavsiye ederim.

Saygı, Sevgi, Kolay gelsin.
Alt 28.03.2012, 12:44   #16
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Tebrikler !

Devlet ve demokrasiyi ben de okumak isterdim. Daha çok felsefi kitaplar okuyorum. Şu günlerde Emre KONGAR'ın "İçimizdeki Zalim"i okuyorum. Tavsiye ederim.

Saygı, Sevgi, Kolay gelsin.
çok teşekkürler bir kaç saat sonra çarşıya çıkacağım bir tane edinmeye çalışayım emre kongar hocayı bende çok severim. bu günlük hoşça kal sevgili sivaslınet dostum.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.03.2012, 00:22   #17
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

SAYGIDEĞER ARKADAŞLARIM

Madem bu hafta KÜTÜPHANELER HAFTASI..

Sizlere güzel ve aydınlatıcı bir önerim olacak .
En son hangi kitabı okuduk, yada okumak istediğimiz veya okuyupta tavsiye edeceğimiz kitapların adı ne idi?. Haydi arkadaşlar burada paylaşalımmı ne dersiniz.
Bu hafta hep KİTAP konuşalım mı. Yada okuyupta unutamadığınız hafızalarınızdan silinmeyen Kitap hangisi idi.
Güzel , yapıcı ve pozitif yürekler ile gülümseyen yüzler ile KİTAP konuşmaya başlayalım.

Sivas'tan kucak dolusu selam,sevgi ve saygılarımla.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.03.2012, 08:19   #18
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
SAYGIDEĞER ARKADAŞLARIM

Madem bu hafta KÜTÜPHANELER HAFTASI..

Sizlere güzel ve aydınlatıcı bir önerim olacak .
En son hangi kitabı okuduk, yada okumak istediğimiz veya okuyupta tavsiye edeceğimiz kitapların adı ne idi?. Haydi arkadaşlar burada paylaşalımmı ne dersiniz.
Bu hafta hep KİTAP konuşalım mı. Yada okuyupta unutamadığınız hafızalarınızdan silinmeyen Kitap hangisi idi.
Güzel , yapıcı ve pozitif yürekler ile gülümseyen yüzler ile KİTAP konuşmaya başlayalım.

Sivas'tan kucak dolusu selam,sevgi ve saygılarımla.
Saygıdeğer Sabiha SERİN,

İnanın ki dün aynı şeyleri ben düşündüm. "KİTAPLAR" isimli bir başlık açacaktım. Sonra da düşündüm ki, bu başlık Sabiha SERİN arkadaşımıza daha çok yakışır. Vazgeçtim. Bu konudaki çabalarınızı yakinen takip ediyorum.

Değil sadece bu hafta, bütün bir yıl boyu kitap konuşalım. Tavsiye edelim, okuyalım, okutturalım, değişelim. Ama kitaplara çok yakın olalım, bütünleşelim. Zira, ne kadar kitap okursak o kadar insan oluruz.

Yukarda söylemiştim. Belki sizin kadar çeşitli kitap okumam. Ancak felsefe ve teknolojiye ait kitapları görünce de kendimi okumaktan alamam. Onları mutlaka okumalıyım.

Bende iz bırakan kitaplar, tüm felsefe kitaplarıdır. George POLİTZER'in "Felsefenin temel ilkeleri" ise, mutlaka okunması gereken bir kitaptır.

Saygılarımla.
Alt 30.03.2012, 02:28   #19
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Alıntı:
Saygıdeğer Sabiha SERİN,

İnanın ki dün aynı şeyleri ben düşündüm. "KİTAPLAR" isimli bir başlık açacaktım. Sonra da düşündüm ki, bu başlık Sabiha SERİN arkadaşımıza daha çok yakışır. Vazgeçtim. Bu konudaki çabalarınızı yakinen takip ediyorum.

Değil sadece bu hafta, bütün bir yıl boyu kitap konuşalım. Tavsiye edelim, okuyalım, okutturalım, değişelim. Ama kitaplara çok yakın olalım, bütünleşelim. Zira, ne kadar kitap okursak o kadar insan oluruz.

Yukarda söylemiştim. Belki sizin kadar çeşitli kitap okumam. Ancak felsefe ve teknolojiye ait kitapları görünce de kendimi okumaktan alamam. Onları mutlaka okumalıyım.

Bende iz bırakan kitaplar, tüm felsefe kitaplarıdır. George POLİTZER'in "Felsefenin temel ilkeleri" ise, mutlaka okunması gereken bir kitaptır.

Saygılarımla.
Saygıdeğer sivaslınet

Size teşekkür ederim. Kitap konusundaki görüşlerinizi alkışlıyorum.
Şu sözlerinizi ise çok daha fazla ayakta alkışlıyorum.

"Değil sadece bu hafta, bütün bir yıl boyu kitap konuşalım. Tavsiye edelim, okuyalım, okutturalım, değişelim. Ama kitaplara çok yakın olalım, bütünleşelim. Zira, ne kadar kitap okursak o kadar insan oluruz."

Çok haklısınız.Bravo size.....

Haydi o zaman arkadaşlar durmayalım. Kitap konuşalım.

Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.03.2012, 11:08   #20
sivaslınet
Usta Yiğido

Yukarda yazmıştım. Şu an "İçimizdeki Zalim"i okuyorum. Onu bitirince Herbert MARCUSE'nin "Tek boyutlu İnsan"ını okuyacağım. Daha sonra ise, Muazzez İlmiye ÇIĞ'ın Gılgamış'ını..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil