Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
ÖSYM Başkanı'ndan üniversite sınavı açıklaması - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Eğitim > Cumhuriyet Üniversitesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Cumhuriyet Üniversitesi Cumhuriyet Üniversitesi

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.01.2010, 21:32   #1
KARAMELLL58
Usta Yiğido

KARAMELLL58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KARAMELLL58 Şuan KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2013 18:04

Tecrübe Puanı: 1644 KARAMELLL58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart ÖSYM Başkanı'ndan üniversite sınavı açıklaması

ÖSYM Başkanı'ndan üniversite sınavı açıklaması

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, bu yıl içerik olarak sınav sorularında bir farklılık bulunmadığını belirterek, “Öğrenci geçen yıl hangi derslerden hangi tür soruları cevaplıyorsa bu yıl da aynı derslerden aynı şekilde soruları cevaplandıracak” dedi. Yarımağan sınavın saat 10:00'da başlayacağını söyledi.

Prof. Dr. Yarımağan, Okan Üniversitesinin Akfırat Yerleşkesinde düzenlenen “YGS-LYS-2010 Üniversite Giriş Sistemi” konulu programa katılarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Prof. Dr. Yarımağan, bu yıl üniversite sınavlarına girişte özde bir içerik farklılığı olmadığını, yalnızca öğrenciye tek sınav yapıp “Alın istediğiniz soruları çözün” demek yerine, hangi sınavlara girmek istiyorlarsa onu söyleyerek o sınava girmelerinin sağlanacağını, yani her adaya sadece cevaplayacağı testleri vereceklerini söyledi.

Öğrencilerin sınav kılavuzlarının ne zaman çıkacağını merak ettiği hatırlatılan Yarımağan, kılavuzların baskıya yıl başı öncesinde verildiğini, şu anda da tamamının basılmak üzere olduğunu, önümüzdeki hafta ortasından itibaren adayların kılavuzlara ulaşabileceğini kaydetti.

Başvuruların 18 Ocakta başlayacağını ifade eden Yarımağan, kılavuzların daha önce sınav merkezi yöneticiliklerine ulaştırılacağını dile getirdi.

Prof. Dr. Yarımağan, “Katsayı farklılıkları konusunda olası bir yürütmeyi durdurma kararı alınmasının ÖSYM'yi nasıl etkileyeceği”nin sorulması üzerine de, “Ben bu tür bir gelişmeyi düşünmek bile istemiyorum. 18 Ocakta başvuru başlayacak. Böyle bir gelişme olursa bu birçok şeyi geriye götürür. Yapılan başvuruların geçersiz olmasına yol açar. Adaylar koşullara göre başvurur. Bu gelişme olursa sonuçları nereye kadar varır söylemek zor, çok şeyi etkiler. Kişisel olarak böyle bir gelişmenin olmayacağını düşünüyorum” dedi.

Yarımağan, “Üniversite sınavı, sadece 1,5 milyon öğrencinin sorunu değil, daha geniş kitlelerin sorunu. Bu yıl özde içerik olarak bir farklılık yok. Öğrenci geçen yıl hangi derslerden hangi tür soruları cevaplıyorsa bu yıl da aynı derslerden aynı şekilde soruları cevaplandıracak” şeklinde konuştu.

“2010 ÖSYS başvuru tarihinin bir hafta ileri atılması sorun teşkil eder mi?” sorusuna Yarımağan, başvuru süresinin dört hafta ile sınırlandırıldığını, bu sürenin rahatlıkla yeteceğini düşündüklerini kaydetti. Yarımağan, öğrencilerin başvuru tarihinin sonunu beklemeden, başvurularını yapmalarının daha iyi olacağını dile getirdi.

SINAV SAATİ 10.00'A ALINDI

Prof. Dr. Yarımağan, “Sınav süresi ve bu sürenin öğrencilere yetip yetmeyeceği” konusunda yöneltilen soru üzerine de, “Uygulama şöyle olacak. Sınav saat 10.00'da başlayacak. Bu saatte birinci soru kitabı dağıtılacak. Sonra salon başkanı saatine bakacak. Üç dakika geçmişse bitiş saati 10.48 olacak. Sonra tekrar saate bakılarak 45 dakika süre verilecek. Salonlar arasında belki farklılık olabilir, ama 45 dakika net. Aradakiler hariç” diye konuştu.

Yarımağan, “Haziran sınavının beş ayrı oturumda yapılması güvenlik açısından bir sorun teşkil eder mi?” şeklindeki soruya ise güvenlik açısından bir sorun olmayacağını düşündüklerini söyledi.

81 il merkezinde sınav yapılacağını anlatan Yarımağan, “Yeni bir uygulama yapıyoruz. Her test için ayrı soru kitapçığı dağıtıyoruz. Burada eğitim çalışması önemli. Mart ayında sınav merkezi yöneticileri ile toplantı yapacağız. Eğitim CD'si hazırlatıyoruz. Sınavda görev alacak öğretmenlerin hepsinin izlemesini sağlayacağız. Sınavın uygulamasında aksaklık olmaması açısından güvenlik konusu her zamanki güvenlik önlemleriyle devam edecek” dedi.

Prof. Dr. Yarımağan, üniversitelere sınavsız geçiş konusundaki çalışmalar hakkındaki sorulara da şöyle cevap verdi:
“Sınavsız geçişin kaldırılması yönünde görüş ve çalışmalar var. Bunların içinde biz yokuz. Duyduğum kadarıyla bu yönde birtakım çalışmalar var, ama karşı görüşler de var. Sınavsız geçişin kaldırılmaması yönünde görüş olduğunu duydum, çünkü yasa değişikliği gerektiriyor, sonuçlanmadı. Sonuçlansaydı bu yıl kılavuzda ilan edilirdi. Oyunun kuralları, yani sınavın kuralları kılavuzda ilan ediliyor. Bundan sonra bir değişiklik olmaz, olmayacak.”

SINAV TARİHLERİ

Yarımağan, sınav tarihleri hakkında yöneltilen soruya da, prova amaçlı kılavuzdan bakarak, 18 Ocak-12 Şubat arasında başvuruların yapılacağını, YGS'nin 11 Nisanda, LYS başvurularının ise 5-14 Mayıs tarihleri arasında, LYS'nin ise 19-27 Haziran tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Kılavuzda tercih dönemi tarihlerinin ilan edilmediğini vurgulayan Yarımağan, geçen yılki gibi Temmuz sonu Ağustos ayı başı yapılacağını anlattı. Yarımağan, kayıt tarihlerinin ise 31 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında olacağını kaydetti.
KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar KARAMELLL58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.01.2010, 21:36   #2
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 12:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: ÖSYM Başkanı'ndan üniversite sınavı açıklaması

Şimdiden sınava giricek kardeşlerimize başarılar dilerim.
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2010, 21:38   #3
KARAMELLL58
Usta Yiğido

aminnn ya uffff bir sürü stres olucak yaa biran önce olsada bitseee
KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2010, 21:43   #4
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

gönlüm58 Şuan gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2010 22:51

Tecrübe Puanı: 0 gönlüm58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
KARAMELLL58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
aminnn ya uffff bir sürü stres olucak yaa biran önce olsada bitseee
Kraliçem,sen bu stresle nasıl Psikoloji okuyacaksın cigerim...
gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2010, 21:46   #5
KARAMELLL58
Usta Yiğido

yeterkki kazanıyımm ben okurum yaaaaaa sınav sistemini daha değiştirmesinler yeterr yaaaaaaaa ayrıca düşünsene abla 3sınava gircem 3kez stresss

ahh kuzumm ahh zaten canım sıkkın ünal yarımağanada saygılarrrr

Konu KARAMELLL58 tarafından (08.01.2010 Saat 21:46 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Alt 08.01.2010, 21:49   #6
58Sevda
Usta Yiğido

58Sevda - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58Sevda Şuan 58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2013 01:40

Tecrübe Puanı: 695 58Sevda FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sinava girecek olanlara basarilar dilerim, herseyin hayirlisi...

karamell don't stress...
58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2010, 21:51   #7
kolsuz_kerim
Usta Yiğido

kolsuz_kerim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kolsuz_kerim Şuan kolsuz_kerim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2012 23:13

Tecrübe Puanı: 749 kolsuz_kerim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

inşallah gönlünüzden gecen yeri kazanırsınız
Alt 08.01.2010, 21:53   #8
KARAMELLL58
Usta Yiğido

amin sınavdan önce bana dua edin nolur hep birlikteee
Alt 08.01.2010, 21:56   #9
kolsuz_kerim
Usta Yiğido

kolsuz_kerim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kolsuz_kerim Şuan kolsuz_kerim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2012 23:13

Tecrübe Puanı: 749 kolsuz_kerim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sen ve kardeşime tüm girenlere edeceğiz yeterki siz çalışın
Alt 08.01.2010, 21:58   #10
KARAMELLL58
Usta Yiğido

sağol kerim yaaaaaaaaaaaaaaaaaa heralde çalışıyoruz benimde tek isteğim gece sabahlarakadar çalışmamım karşılığını almak

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil