Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Kılıçdaroğlu oy kullanamadı! - Sayfa 7 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.09.2010, 13:13   #61
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3271 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu oy kullanamadı!

Muhtarlar da yalanladı: CHP'yi uyarmıştık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandumda oy kullanamayınca suçu Emniyet'e atmış, kendine ve oturduğu mahallenin muhtarına kaydının silindiğine dair bilgi verilmediğini savunmuştu. Ancak İstanbul'da adres gösterdiği iki mahallenin muhtarı da konudan haberdar olduklarını ve CHP yönetimine bilgi aktardıklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun 2009 yerel seçimlerinde adresinin göründüğü Kağıthane Merkez Mahallesi Muhtarı Süleyman Bölük, referandum seçmen listelerinin hazırlanması sırasında yaptıkları araştırmalarda, CHP liderinin adresinde oturmadığını belirlediklerini söyledi. Bu nedenle seçimde kendi bölgelerinde oy kullanamayacağını üç ay öncesinden partililere ilettiklerini de aktardı. Bölük, seçmen listeleri askıya çıkmadan önce Kılıçdaroğlu'nun ev sahibi İman Hüseyin İmren'i de ikaz ettiğini, ancak İmren'in, "Biz o işleri hallettik." karşılığını verdiğini öne sürdü. CHP Büyükşehir İl Genel Meclisi Üyesi İmam Hüseyin İmre ise, "2009 seçimlerinden sonra burada oturmuyor diye 'Bunun kaydını buradan alın' dediler bize. Ben de Kemal Bey almıştır diye düşündüm. Yetkili arkadaşlara söyledim." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Kağıthane Gürsel Mahallesi'ndeki eski adresinin bağlı bulunduğu muhtarlıkta da kaydının bulunmadığı belirtildi. Mahalle muhtarı Mehmet Ali Boyraz, yaklaşık 20 gün önce CHP'den ilgililerin kendisine geldiğini ve genel başkanlarının kaydının bulunup bulunmadığını sorduklarını, kendilerinin de böyle bir kayıt bulunmadığını ilettiğini söyledi.

Bu arada CHP Genel Başkanı'nın hiçbir yerde ikametgah kaydının bulunmadığı ortaya çıktı. Ankara'da evinin bulunduğu Çukurambar Mahalle Muhtarlığı'ndan alınan bilgiye göre, İstanbul'daki yerel seçimlerden sonra tekrar Ankara'ya taşınan Kılıçdaroğlu, yeni adresini muhtarlığa bildirmedi. Muhtarlık, Kılıçdaroğlu'nun evinde eşi Sevim Kılıçdaroğlu ve oğlunun kaldığını ancak CHP liderinin resmi olarak bu adreste yaşadığına dair bir kaydının bulunmadığını aktardı. Kılıçdaroğlu'nun adres bildirmediği için de 329 TL para cezası bulunduğu kaydedildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek ise, "Olayda kasıt yok, ihmal var." dedi. "Türkiye'de polis her eve gidip seçmen mi kontrol ediyor?" sorusunu yönelten Şimşek, muhtarın da AK Parti Meclis üyesinin eniştesi olduğunu ileri sürdü. Öte yandan dün Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü, mahalle muhtarı Bölük, kapıcı Mahmut Yalçın ve işlemleri kayda geçen polisin bilgisine tekrar başvurdu. 3 isim de daha önceki işlemlerin arkasında durduğunu söyledi.

Zaman'ın haberini yalanlamaya kalkışmıştı

Zaman Gazetesi'nin 6 Ağustos'ta yayımladığı "Referandumda 'hayır' diyemeyecek" başlıklı haberde, Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy kullanmasının tehlikede olduğu belirtiliyordu. Haberde, "YSK sitesine göre seçmen kaydı bulunmuyor. Kılıçdaroğlu'nun adres değişikliği beyanını unuttuğu, bu nedenle de oy kullanma hakkı bulunmadığı anlaşıldı." deniyordu. Kılıçdaroğlu ise iki gün sonra, "İyi araştırılmadan yayınlanmış haber." savunmasını yapmıştı. Bu arada Başbakan Tayyip Erdoğan da Zaman'ın haberi üzerine Isparta mitinginde Kılıçdaroğlu'nu uyarmıştı. Erdoğan, "CHP'nin Genel Başkanı sandığa gidebilirse... Biliyorsunuz şu anda oy kullanmama durumumu söz konusu." demişti. Kılıçdaroğlu, önceki gece düzenlediği basın toplantısında, "Zaman'da çıkan bu haberden sonra kontrol etme gereği duymadınız mı?" sorusuna, "Hayır" cevabını vermişti.
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2010, 13:32   #62
murat tugrul
Usta Yiğido

murat tugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat tugrul Şuan murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 747 murat tugrul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Dikkat ederseniz kılıçdaroglu genelbaşkan olduktan sonra sürekli geri adım atıyor.
Söyledikleri hep yanlış çıkıyor ya birileri tezgahlıyor parti içinde yada kapasite o kadar
Bence ikiside

İktidar olursa eger bu geri adımlarla zaman içinde bir yolculuk yaptırıp bizi 1980 lere götürürmü dersiniz
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2010, 13:37   #63
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Kılıçdaroğlu: Ölenlerin kaydı var, benimki niye siliniyor?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Show TV’nin canlı yayınında İstanbul’da seçmen kütüğünden kaydının silinmesiyle ilgili soruları yanıtladı

İstanbul’da seçmen kaydı olmasına rağmen, ihbar ve şikayet yokken birden birisinin çıkarak adres kaydını değiştirdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“Bir baktık ki kaydımız tümüyle seçmen kütüklerinden silinmiş. ‘Polisler normal rutin işlerini yapmış’ deniyor. Ben merak ediyorum benim orada oturmadığım kim bildirdi nüfus müdürlüğüne? Ben ölmedim yaşıyorum, birisi gidiyor, bilinçli olarak orada oturmadığım tutanağını tutuyor, kütükten adım siliniyor. Bunu aklı başında birisi çıkıp izah etsin.”
Kılıçdaroğlu, “Ben onlara şunu sorayım; Ölen kişiler var niye onların kaydını silmiyorsunuz? Kişi 10 yıldır aynı yerde oturuyor tutup başka yere gönderiyorsunuz. Sıra bana gelince mi düzeltiyorsunuz? Benim talebim yok, ikamet değiştirdiğimi nereden biliyorlar? Ben İstanbul milletvekiliyim niye bildireyim, bana zorla ‘sen değiştirdin’ diyorlar. Benden bir talep gider muhtar talep eder mesele biter, muhtarın da böyle bir talebi yok” dedi.
Adreste tutanak tutan polisleri de suçlamadığını onların talimatın gereğini yapan kamu görevlisi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “‘Talimatı nüfus müdürü verdi’ deniliyor, ben nüfus müdürüyle hayatım boyunca hiç karşılaşmadım” diye konuştu. “[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] sorumluluğu üstlendi” denilmesi üzerine Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bir partinin genel başkanı internete girip kaydım var mı yok mu diye bakmaz tabii ama ben bakabilirdim. Ama fırsat olmadı bakamadık, kaydımız nasıl kaydım var diye düşündüm. Keşke İçişleri Bakanı tutanağı tutan polislere şu soruyu sorsaydı; kim size talimat verdi de gidip [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] Genel Başkanı’nın adresini sorguladınız’ diye.”

Kaynak: Milliyet.com
Alt 14.09.2010, 13:42   #64
murat tugrul
Usta Yiğido

Hala aynı yerdeyiz Adam o adreste hiç oturmamış ortada yalan beyan var buda suç zaten
gazeteye bile konu olmuş kaydınız yok diye ciddiye alsaydı yetmiş milyona maskara olmayacaktı
komedide cem yılmazı bile geçti ülkeyi geçtim dünya gülüyor.
yerinde olsam hemen istifa edip sakin bir köyden muhtarlıga aday olurum
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.09.2010, 13:56   #65
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Ben burada maskaralık bişe göremiyorum birisi size bir oyun oynasa neden siz maskara olasınız asıl onu bu duruma düşürmek isteyen yada yapanların maskaralığıdır. Bence Kemal Bey'in iş yoğunluğundan dalgınlığına gelmiş olabilir, hatta ihmalde etmiş olabilir, Komplo, hata, eksiklik ne derseniz deyin artık. Oy onun, karar onun netice onun evetçiler neden bu kadar üzerine düşüyor ne güzel işte bir oy eksik çıkmış oldu sevinmelisiniz
Alt 14.09.2010, 14:10   #66
murat tugrul
Usta Yiğido

Abi allah aşkına yapma
Bir ay önce gazetede yayınlanmış
Muhtar partiye haber vermiş
Oturuyorum dedigi evin gerçek oturanı (oda partili) partiyi arayıp haber vermiş

Sadece kılıçdaroglu oy kullansın diye miting yapılmamış sizin bahsettiginiz bu heralde
Alt 14.09.2010, 14:16   #67
murat tugrul
Usta Yiğido

Alıntı:
Arif Coşkun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben burada maskaralık bişe göremiyorum birisi size bir oyun oynasa neden siz maskara olasınız asıl onu bu duruma düşürmek isteyen yada yapanların maskaralığıdır. Bence Kemal Bey'in iş yoğunluğundan dalgınlığına gelmiş olabilir, hatta ihmalde etmiş olabilir, Komplo, hata, eksiklik ne derseniz deyin artık. Oy onun, karar onun netice onun evetçiler neden bu kadar üzerine düşüyor ne güzel işte bir oy eksik çıkmış oldu sevinmelisiniz
Asıl önemlisi parti içindeki komlolarla baş edemiyorsa başbakan olunca bütün dünya komplo kuruyor nasıl baş edecek
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2010, 14:33   #68
Arif Coşkun
Moderator

Alıntı:
murat tugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Asıl önemlisi parti içindeki komlolarla baş edemiyorsa başbakan olunca bütün dünya komplo kuruyor nasıl baş edecek
Murat'cığım sende haklısın fakat bu kişinin genel başkanlığa gelişini herkes biliyor son anda son dakikada, bu kişi genel başkanlığa adım atar atmaz kucağına "referandum" diye bir çocuk koydular. Kolay değil, Biraz sabırlı olalım varsayımla konuşuyoruz hep, hele bir gelsin bakalım artık nasıl baş eder hep beraber görürüz, yapamazsa ondan sonra karar verir indiririz aşağı,şimdi ne desek tahminden öteye gitmez.
Tamam onun eksikliği diyelim, yada hatası. Orhan Baba bile demiş " hatasız kul olmaz" hatamla sev beni. Bu konuda halkımız kararını verecektir.
Alt 14.09.2010, 14:35   #69
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 705 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Daha dursunlar partızan değilim ama akp ve gökçek henuz genelseçim için kozlarını oynamadı anamuhalefet referandumu genel seçim mantığıyla götürdü acaba argüman kaldımı..adam az zekıı olur..sıra akp de gökçek kozları oynasın hele....boy ve soy asıl şimdi ortaya çıkacak...sezer ...kılıçtaroğlu....vitrin bunlar..zihniyet dalgalarının kıyıya attıkları....
chp ayrı ama bu sahısdan lıder olmaz anlayın..iş mezhebe etnığe dönüştürüldü...sarıgulu boşuna almadılar...bişeyler beklıyorum...ist byk şehıre mı oynarlar bilmiyorum...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar kasparix'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2010, 14:44   #70
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 705 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kılıçtaroğlunun omuzunda buyuk yuk var partıde revızyon art..istnbl il ilçe teşklatı neyle uğratıda bı işi halledemedı..zaaf...dolu genç var neyle mesgul oldukları malum..içkili balo gıbı...neyse meselemız o değil...arkada ak sakallıların sakalını yolabılırse bı umıt var...yoksa yok olur..chp bu ulkenın depara kalmasını sağlayacak tek partı...tabiiki bu halyle değil...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar kasparix'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)