Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.01.2008, 20:24   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart ALIŞVERİŞ MERKEZİ ŞART

Gelişmiş ve gelişmekte olan bütün kentlerde yer alan kapalı alışveriş merkezinin eksikliği Sivas’ta fazlasıyla hissediliyor.

Kent merkezinin dağıtılması adına gerekliliği şart olan alışveriş merkezleri metropollerin göz bebeği konumunda. Kentin büyümesi için bir noktada olmazsa olmazlardan olan alışveriş merkezlerinden bir tane bile Sivas’ta yok. Yıllardır bu eksikliği yaşayan Sivas’ı bu nedenle ünlü markalar tercih etmiyor. Uygun bir pazar bulamayan markaların bu nedenle pek fazla tercih etmediği Sivas’ta vatandaşlarda alışveriş merkezinin artık şart olduğunu dile getirdiler.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen TSO Meclis Toplantısı’nda da gündeme gelen konu hakkında konuşan bazı meclis üyeleri Sivas’ın ilçesi Zara’da bile alışveriş merkezinin bulunduğunu ama kent merkezinde böyle bir şeyin olmayışının Sivas için büyük kayıp olduğunu ifade ettiler. Meclis üyeleri durumun ciddiyetini şöyle vurguladılar, “Sivas’ın komşusu Kayseri’de bulunan Kayseri Park Alışveriş Merkezi’nde yılbaşı ve bayram arifesinde alışveriş yapan vatandaşların yarıdan çoğu Sivaslı. Bu Sivas için kötü bir durum.”

Meclis üyeleri ayrıca “Sivas sanki İstasyon ve Atatürk Caddeleri’nden oluşuyor. Şehrin başka bir yerine yapılacak alışveriş merkezi ile kent merkezi genişletilmiş olur” dediler. Konu hakkında görüşlerini aldığımız vatandaşlarda Sivas’a artık kapalı alışveriş merkezinin yapılması gerektiğini savundular. Markaların bu yüzden Sivas’ı tercih etmediğinden yakınan Sivaslılar, bir çok şehrin vazgeçilmez unsurlarının alışveriş merkezlerinin olduğunu da sözlerine eklediler.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2008, 20:40   #2
arikarinkuchi
Usta Yiğido
NO AVATAR

arikarinkuchi Şuan arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.09.2015 23:05

Tecrübe Puanı: 1066 arikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOKarikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: ALIŞVERİŞ MERKEZİ ŞART

evet yaa
bi alışveriş merkezi olsa süper olur
içerde sinema -
fast food ürünleri satan bir yerler mc donalds vb.
sivasspor orjinal ürünleri satan dükkanlar

vede ünlü markalar

çok şey mi istiyoruz yaa
A nasına Bacısına Saygı Duyan
S ivaslı Yigidolarız Biz..!!!
arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2008, 22:18   #3
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 777 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

ARKADAŞLAR ŞU ANDA FAZLA ZAMANIM YOK. BU ARALAR NETE GİREMİYORUM. BU KONUYLA İLGİLİ İLİMİZDE YENİ BİR TAKIM ÇALIŞMALAR VAR. GALİBA İLK BENDEN DUYACAKSINIZ. ZATEN ÇOK YENİ ÇALIŞMALAR DAHA KİMSE BİLMİYOR. BEN BUNLARLA İLGİLİ BİR KONU AÇACAĞIM AMA BU ARALAR NETE GİRECEK ZAMAN BULAMIYORUM. YAKLAŞIK BİR HAFTA İÇİNDE KONUYLA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPACAĞIM BURDAN. SİVASLILAR DA BURDAN ÇĞRENMİŞ OLACAK İNŞ.
Alt 17.01.2008, 22:54   #4
sivas_sevdamiz
Yiğido
NO AVATAR

sivas_sevdamiz Şuan sivas_sevdamiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.09.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 653 sivas_sevdamiz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

yılbaşında milli piyangodan büyük ikramiye çıksaydı hayalimdiii.... böyle bir alışveriş merkezi yaptırıp Sivasspor'a hibe edecektim... Hem Sivas'a yatırım yapmış olacaktım, hem de Sivasspor'a büyük bir katkım olmuş olacaktı...

neyse belki 01.01.2009 da olur ... hayal dünyası işte
sivas_sevdamiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2008, 23:05   #5
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RüStü ElmaS Şuan RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ARKADAŞLAR ŞU ANDA FAZLA ZAMANIM YOK. BU ARALAR NETE GİREMİYORUM. BU KONUYLA İLGİLİ İLİMİZDE YENİ BİR TAKIM ÇALIŞMALAR VAR. GALİBA İLK BENDEN DUYACAKSINIZ. ZATEN ÇOK YENİ ÇALIŞMALAR DAHA KİMSE BİLMİYOR. BEN BUNLARLA İLGİLİ BİR KONU AÇACAĞIM AMA BU ARALAR NETE GİRECEK ZAMAN BULAMIYORUM. YAKLAŞIK BİR HAFTA İÇİNDE KONUYLA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPACAĞIM BURDAN. SİVASLILAR DA BURDAN ÇĞRENMİŞ OLACAK İNŞ.

yeni bilgileri sabırsızlıkla bekliyoruz.
Böylece herkes buradan son gelişmeleri öğrenmiş olur.
Teşekkürler gardaş,
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.01.2008, 03:27   #6
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 752 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Büyük alışveriş merkezi kesinlikle şart olmadığı gibi,kent ekonomisine hiçbir faydası bulunmamaktadır.
Ekonomik olarak ülkelerin kalkınması öncelikle güçlendirilmiş çiftçilik-besicilik ve sonrasında küçük esnafın iyi organizesi ile sağlam temellere oturduktan sonra gelişme sağlar.
İstanbul'da son olarak bayrampaşa'da açılan IKEA firması büyük bir alışveriş merkezidir,bu firma açıldıktan sonra İstanbul Ticaret Odasının açıklaması;Sadece bayrampaşada ikamet eden marangoz esnafından 700 ticarethane iflas ederek kapanmışdır.Hakeza yine Carrefour oliviyum,akmerkez, cevahir,metrocity gibi alışveriş merkezlerinin açılması kent genelinde hem vatandaşlar arasında alışveriş çılgınlığı hemde bunlara rakip konumundaki binlerce esnafın iflası olarak karşımıza gelmişdir.
Sözün kısası,emperyalizmden dem vuracak olursak,binlerce küçük esnafın açlığa mahkumu,bir veya bir kaç kişinin BARON olması anlamı taşımaktadır.
Ayrı bir konu ise açılacak bu alışveriş merkezlerinde kira ve benzeri konumlardan dolayı yabancı iştirakçiler aktif olmakla beraberinde yabancı marka ve mamülleri satışı yapılmakta, sonuç itibariyle milyonlarca dolarımız yabancıların hanesine gitmektedir.
Degerlendirme sizin,el gördülük hayat felsefesine hakim olarak,amanin şık bir görünüm,çag atlıyoruz gibi nedenlerin daha ağır basacağı,televole kültürü ile güçlenen yabancı hayranlığı karşısında açılır ve bende teslim olacağım ise kesin.Ama naapıyım yazmadanda edemiyorum.

Konu albina58 tarafından (19.01.2008 Saat 03:32 ) değiştirilmiştir.. Sebep: eksik yazılım.
albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.01.2008, 09:28   #7
UTKUM_58
Yiğido

UTKUM_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

UTKUM_58 Şuan UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.03.2008 08:38
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 662 UTKUM_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BENDE KATILIYORUMM ALBINA 58 ABIME; NE GEREGIIIIIII VARRRRRRRRRR ALIS VERIS MERKEZINEEEEEEEEEEEEEEEEE; INSANLARI ÖZENDIRMEYEEEEEEEE ALIM GUCU AZ OLANNNNNN INSANLARIMIZZZZZZZZ UZULMEZLERMIIIIIIII: GEZMEK ICINMI YAPILSIN YADA SÜS ICINNNNN OLMAZ ISTEMIYORUMMM KESINLIKLE IZIN VERMICEMMM BOYLE ALIS VERIS MERKEZI ACTIRMAYA.. kimze ozenmesin uzulmesini ISTEMIYORUM CANIM HEMSERILERIME IS LAZIMMMM AS LAZIMMM ALIS VERIS DEGILLLLL: ALIS VERISI HERYERDEN YAPARIZ SAYGILARIMLA
UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.01.2008, 18:41   #8
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: ALIŞVERİŞ MERKEZİ ŞART

Alışveriş merkezi MimarSinan mahallesine yapıldı... Ancak daha içindeki yapımı bitirip de açamadılar... Belediyenin söylemesine göre 2007 Ağustosunda açılmalıydı... Ama nedense hala bitirilebilmiş değil... Ayrıca şehrin gelişmesi açısından genişletilmesi doğru bir düşünce en kolay yolu ise alışveriş merkezlerinin şehrin dışına çıkarılması....
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.01.2008, 18:58   #9
HeDeF_58
Yeni Yiğido

HeDeF_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HeDeF_58 Şuan HeDeF_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.01.2010 19:04

Tecrübe Puanı: 0 HeDeF_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Büyük alışveriş merkezi kesinlikle şart olmadığı gibi,kent ekonomisine hiçbir faydası bulunmaktadır.
Ekonomik olarak ülkelerin kalkınması öncelikle güçlendirilmiş çiftçilik-besicilik ve sonrasında küçük esnafın iyi organizesi ile sağlam temellere oturduktan sonra gelişme sağlar.
İstanbul'da son olarak bayrampaşa'da açılan IKEA firması büyük bir alışveriş merkezidir,bu firma açıldıktan sonra İstanbul Ticaret Odasının açıklaması;Sadece bayrampaşada ikamet eden marangoz esnafından 700 ticaret hane iflas ederek kapanmışdır.Hakeza yine Carrefour ve oliviyum,akmerkez, cevahir,metrocity gibi alışveriş merkezlerinin açılması kent genelinde hem vatandaşlar arasında alışveriş çılgınlığı hemde bunlara rakip konumundaki binlerce esnafın iflası olarak karşımıza gelmişdir.
Sözün kısası,emperyalizmden dem vuracak olursak,binlerce küçük esnafın açlığa mahkumu,bir veya bir kaç kişinin BARON olması anlamı taşımaktadır.
Ayrı bir konu ise açılacak bu alışveriş merkezlerinde kira ve benzeri konumlardan dolayı yabancı iştirakçiler aktif olmakla beraberinde yabancı marka ve mamülleri satışı yapılmakta sonuç itibariyle milyonlarca dolarımız yabancıların hanesine gitmektedir.
Degerlendirme sizin,el gördülük hayat felsefesine hakim olarak,amanin şık bir görünüm,çag atlıyoruz gibi nedenlerin daha ağır basacağı,televole kültürü ile güçlenen yabancı hayranlığı karşısında açılır ve bende teslim olacağım ise kesin.Ama naapıyım yazmadanda edemiyorum.
Albina hemşoma bende aynen katılıyorum.kesinlikle doğru.
Alt 18.01.2008, 19:00   #10
okyay58
Yeni Yiğido

okyay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okyay58 Şuan okyay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.06.2012 19:32

Tecrübe Puanı: 0 okyay58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

bencede olmalı küçük bir şehir olan elazığda bile var böyle bir yer.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
okyay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)