Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım Burada güzel kentimiz Sivas hakkında değişik Bilgiler verebilir veya yorumlayabilirsiniz. Sivas'ımızı güzelliklerini anlatalım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.09.2009, 01:15   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart SİYŞAD-SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ KURULDU

Sivas'ta kısa adı SİYŞAD olan SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİMİZİ kurmaktan onur duyuyoruz. Sivaslı olsun olmasın yazar ve şairlerimizi derneğimize üye olmaya bekleriz. Derneğimizin kongresi yapılmıştır,alınan kararlar aşağıdadır.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Üye olmak isteyenlerin email adresleri bildirilirse gerekli açıklama ve üye giriş bildirgesi gönderilecektir.

SİYŞAD
SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ (SİYŞAD) 1.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI DİVAN KURULU TUTANAĞI

Sivas Yazarlar ve Şairler Derneğinin 1.Olağan Genel Kurul Toplantısı için Yönetim Kurulunun 25.08.2009 tarih ve 2 sayılı kararına istinaden 11.09.2009 tarihinde Cuma günü saat 20.00’de Sivas İnönü Konağında toplanılmış olup, yapılan yoklamada 32(OTUZİKİ) üyeden 17 (ONYEDİ) üyenin katılımı ile gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

GÜNDEM:
1-Açılış ve yoklama
2-Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması
3-Genel Kurul Divanının teşekkül ettirilmesi
4-Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin seçilmesi
5-Dernek Tüzüğünde değişiklik yapılması
6-Dernek üyeliğine kabul ve üyelikten çıkartılma biçimlerinin görüşülüp karara bağlanması
7-Yönetim ve denetim Kurulu üyelerinin hakkı huzur ücretlerinin görüşülüp
karara bağlanması
8- Dernek için gerekli görülen taşınmaz malların alınma ve satılma hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesi
9- Derneğin faaliyet alanlarında alacağı kararlar hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesi
10-Derneğe katılım payı ile yıllık ve aylık üye aidat miktarlarının görüşülmesi ve karara bağlanması
11-Yönetim Kurulunun diğer önerilerinin incelenip karara bağlanması
12-Derneğin herhangi bir federasyona katılması hususunun görüşülüp karara
bağlanması
13-Derneğin şubelerinin açılmasının kararlaştırılması ve/ya açılmasına karar
verilen şube ile ilgili işlemlerin yürütülmesi hususunun görüşülüp karara
bağlanması
14-Derneğin uluslar arası faaliyetlerde bulunması, yurt dışındaki dernek veya kuruluşlara üye olarak katılması veya ayrılması hususunun görüşülüp karara bağlanması
15-Derneğin vakıf kurması hususunun görüşülüp karara bağlanması
16-Mevzuatta genel kurulca yapılması belirtilen diğer görevlerin yerine getirilmesi
17-Dilek ve temenniler
18-Kapanış

GÜNDEM KARARLARI.:
Gündem 1 =Açılış Konuşması Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Sebiha SERİN tarafından yapıldı.
Gündem 2=Genel Kurul üyelerimiz1 dakikalık Atatürk ve Şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulundu akabinde İstiklal marşımızın okunmasına geçildi.
Gündem 3=Divan kurulunun oluşturulmasına geçildi. Divan Başkanlığına verilen önergeye istinaden Zekeriya DUMAN Divan Başkanlığına, Zeki ÇİMEN ve Tevfika Seza AVUNDUK Kâtip Üyeliklere oy birliği ile seçildi.
Gündem 4 =Verilen bir önerge ile geçici yönetim kurulunun faaliyet raporunun okunması ve ibra edilmesinin gündeme 4. madde olarak eklenmesi yapılan oylama da oybirliği ile kabul edildi. Buna göre Geçici Yönetim Kurulu faaliyet raporu Başkan Yardımcısı Bülent ARI tarafından okundu ve toplantıya katılanlarının oyuna sunuldu. Yapılan oylama sonucunda rapor oybirliği ile ibra edildi.
Gündem 5 =Yeni yönetim ve denetim kurullarının seçimine geçildi. Yapılan gizli oylama açık tasnif sonucunda aşağıda isimleri bulunan üyeler seçilmişlerdir
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

1 Bülent ARI
2 Sabiha SERİN
3 Bekir ÂLİM
4 Zeki ÇİMEN
5 Nevin KILIÇ
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
1-Mehmet Şakir KARATAŞ
2-Zekeriya DUMAN
3-Fatma HİZMETLİ
4-Sinan KARAKAŞ
5-Celal ŞERBET
Denetim Kurulu Asil Üyeleri
1-Ziya SOYBAYRAKTAR
2-T. Seza AVUNDUK
3–Zeki TOMBUL
Denetim Kurulu Yedek Üyeleri
1-Ramazan ÖZDEMİR
2-Muammer YALÇIN
3-Ömer TOMBUL
Gündem 6 = Dernek tüzüğünde değişiklik yapılıp yapılmaması konusunda yapılan oylamada dernek tüzüğünün yazıldığı şekilde kalmasına oybirliği ile kabul edildi
Gündem 7 =Dernek üyeliğine kabul ve dernek üyeliğinden çıkartılması tüzükte belirtilen şartlar doğrultusunda yapılmasına oybirliği ile kabul edildi
Gündem 8 =Yönetim ve Denetim kurulu üyelerinin hakkı huzur ücretlerinin görüşülmesinde derneğin sosyal ve kültürel amaçlı olması nedeniyle hakkı huzur ücreti ödenmemesine oybirliği ile karar verildi
Gündem 9 = Dernek için gerekli görülen taşınmaz malların alınma ve satılma hususunda Yönetim Kuruluna tam yetki verilmesine oybirliği ile kabul edildi
Gündem 10 = Derneğin faaliyet alanlarında alacağı kararlar hususunda Yönetim Kuruluna tam yetki verilmesine oybirliği ile kabul edildi
Gündem 11 = Derneğe katılım payı ile yıllık ve aylık üye aidat miktarlarının görüşülmesi hususunda derneğe giriş aidatı olarak her üyeden 20 (YİRMİ) TL, aylık aidat olarak her üyeden 5 (BEŞ) TL aidat alınmasına oybirliği ile kabul edildi
Gündem 12 = Yönetim Kurulunun diğer önerilerinin incelenip karara bağlanması hususunda Yönetim Kurulunun önerisi olmadığı görüldü.
Gündem 13 = Derneğin herhangi bir federasyona katılması hususunun görüşülüp karara bağlanması hususunun görüşülmesinde derneğin ileride kendi amaç ve ilkeleri doğrultusunda kurulacak herhangi bir federasyona katılması konusunun görüşülmesine oybirliği ile karar verildi.
Gündem 14 = Derneğin şubelerinin açılmasının kararlaştırılması ve/ya açılmasına karar verilen şube ile ilgili işlemlerin yürütülmesi hususunun görüşülüp karara bağlanması konusunun görüşülmesinde şu anda açılan bir şube olmadığından ancak ileride temsilcilik veya şube açılması gündeme geldiğinde bu konularda Yönetim Kuruluna tam yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.
Gündem 15 = Derneğin uluslar arası faaliyetlerde bulunması, yurt dışındaki dernek veya kuruluşlara üye olarak katılması veya ayrılması hususunun görüşülüp karara bağlanması hususunda şimdilik uluslar arası faaliyet olmadığı ancak ileride olabilecek uluslar arası faaliyetlere katılmak veya katılmamak konusunda Yönetim Kuruluna tam yetki verilmesi yapılan oylamada oybirliği ile kabul edildi
Gündem 16 = Derneğin vakıf kurması hususunun görüşülüp karara bağlanması hususunda şimdilik vakıf kurma konusunun düşünülmediği, ancak ileride hâsıl olacak şartlara göre bu konunun görüşül-mesine oybirliği ile karar verildi
Gündem 17 = Mevzuatta genel kurulca yapılması belirtilen diğer görevlerin yerine hükümlerine göre hareket edilmesi hususunda yönetim ve denetim kurullarına hatırlatmalarda bulunuldu üyelerimizin dernek adabı ve sorumlulukları içerisinde davranmaları hatırlatıldı.
Gündem 18 =Dilek ve temenniler bölümünde derneğin en büyük sıkıntısının şimdilik konuşlanacak bir
mekânın tespit edilmesine. Belediye Başkanı ile görüşülüp semt evlerinden bir yer verilip verilemeyeceğinin araştırılmasına, Sivaslı iş adamları ile görüşülüp derneğimize maddi yardım talep edilmesine, Dernek adına bir Web sitesi ve bir radyo kurulmasına, Belediye Başkanlığı ile görüşüp Sultanşehir SİVAS şiir sıra gecelerinin başlatılması için ortak projeler üretilmesine temenniler olarak kararlar alındı.
Gündem 19 =Başka söz alan olmadığından toplantı Divan Başkanı tarafından kapatıldı. İş bu rapor tarafımızdan düzenlenerek imza altına alınmıştır. 11.09.2009

Divan Başkanı Kâtip Üye Kâtip Üye
Zekeriya DUMAN Tevfika Seza AVUNDUK Zeki ÇİMEN

NOT: DERNEĞİMİZİN YAPILAN 1. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISININ ARDINDAN SEÇİLEN YÖNETİM KURULU İLK TOPLANTISINI 13.09.2009 TARİHİNDE YAPARAK ŞU GÜNDEM MADDELERİNİ GÖRÜŞEREK ŞU KARARLARI ALMIŞTIR

GÜNDEM:
1-Yönetim Kurulu Görev dağılımı
2-Resmi ve özel işlemler için yetkilendirilecek kişilerin seçilmesi
3-Üye aidatları ile ilgili işlemler
4-Derneğimize vergi numarası alınması
5-Derneğimiz adına Banka Hesap Numarası açılması
6-Derneğimiz adına WEB sitesi kurulması
7-İlimizde bulunan diğer sosyal ve kültürel amaçlı derneklerle görüşülmesi
8-Dernek olarak 10-11 Ekim 2009 tarihinde yapılacak Türkiye Şairlerinin Cumhuriyet Kenti Sultanşehir Sivas Buluşması Şiir ve Müzik etkinliğinde yapılacak işler
9- Dilek ve temenniler
10-Kapanış

KARAR:

Sabiha SERİN I.Başkanlığa

Bülent ARI II. Başkanlığa

Bekir ALİM Sekreterliğe

Zeki ÇİMEN Muhasipliğe

Nevin KILIÇ Yazmanlığa seçilmişlerdir

2-Yönetim Kurulumuz derneğimizin resmi ve özel işlerini takip etmede ve temsil etmede ve imzaya yetkili olarak Başkan Sebiha SERİN, Sekreter Bekir ALİM ve Muahasip Zeki ÇİMEN'den her ikisinin müştereken yetkili olduklarına oybirliği ile karar vermiştir

3-Yönetim Kurulumuz 1. Olağan Genel Kurul da alınan karar gereğince üyelerden Derneğe ilk giriş ücreti olarak 20.00 TL alınmasına aylık 5.00 TL'nin ise üçer aylık peryodik dönemlerde alınmasına bu nedenle ilk üyelik girişinde hem 20 TL’nin hem de üç aylık aidat ücreti olan 15 TL 'nin birlikte 35.00 TL olarak alınmasına ve bundan böyle aylık aidatların üçer aylık dönemlerde tahsil edilmesine oybirliği ile karar vermişlerdir.

4-Yönetim Kurulumuz derneğimizin mali işlerini takip etmek için Sivas Defterdarlığı Kale Vergi dairesinde derneğimizin vergi numarasını almıştır. Derneğimizin vergi numarası SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ 771 031 5880 olarak tespit edilmiştir.
5-Yönetim Kurulumuz derneğimizin mali işlerini takip etmek amacıyla hem bankaya dernek adına hesap açılmasına hem de elden yapılacak ödemeler için Gelir, Gider ve Ayni Bağış makbuzu bastırılmasına oybirliği ile karar vermiştir.
Derneğimiz adına ZİRAAT BANKASI SİVAS ŞUBESİNDE TÜRKİYEDEN PARA YATIRACAKLAR İÇİN 52963129-5001 HESAP NUMARASINI VE YURT DIŞINDAN PARA YATIRACAKLAR İÇİN DE TR32 0001 0002 30529631 2950 01 numaralı hesaplar açılmıştır.
6-Yönetim Kurulumuz Dernek üyelerimiz arasında iletişimi kolaylaştırmak için bir WEB sitesi ve bir radyo kurulmasına oybirliği ile karar vermiştir.
7-Yönetim kurulumuz ilimizde bulunan her türlü sosyal ve kültürel amaçlı derneklerin düzenlediği programlar içerisinde yer almaya oybirliği ile karar vermiştir.
8-Yönetim Kurulumuz 10-11 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek Türkiye Şairlerinin Cumhuriyet Kentimiz Sultanşehir Sivas Şiir ve Müzik etkinliği buluşmasında etkinliğin en iyi şekilde yapılması için seri toplantılar yapmaya ve gerekli tüm çalışmaları titizlikle yerine getirmeye oybirliği ile karar vermişlerdir.
9-Dilek ve temennilerde söz alan olmadığından toplantı başkan Sabiha Serin tarafından kapatıldı.

Sabiha SERİN Bülent ARI Bekir ALİM Zeki ÇİMEN Nevin KILIÇ
Başkan II. Başkan Sekreter Muhasip Yazman
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2009, 01:38   #2
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 23:41

Tecrübe Puanı: 947 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SİYŞAD-SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ KURULDU

Hayırlı , uğurlu olsun.
Alt 21.09.2009, 01:39   #3
GuNaY
Super-Moderator

GuNaY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GuNaY Şuan GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.11.2013 00:42
Pool Jam Champion!
Tecrübe Puanı: 10 GuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende Zukunft

Sivasımıza hayırlı, uğurlu olsun.

Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere.

Sevda Mavidir, Mavi ise Umut,

Sen Yüreğini Hep MAVİ Tut...
GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2009, 01:44   #4
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 11:20

Tecrübe Puanı: 1307 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hayırlı olsun sivasımıza
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2009, 01:59   #5
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1405 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Hayırlı olsun, Sivas'a yapılan güzel bir hizmet...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.09.2009, 16:46   #6
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

tebrik ediyorum ben de...inşallah web sitesi bir an önce kurulur da biz de takip edebiliriz. ne güzel..
Alt 23.09.2009, 16:54   #7
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

hayırlı olsun emeği geçenlere teşekkürler

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil