Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.01.2009, 01:42   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 900 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Gürün de Bilgisayarsız Okul Kalmadı

Gürün Kaymakamı Davut Gül, ilçede bilgisayarsız okul kalmadığını bildirdi.Gül, yaptığı açıklamada, Ulaştırma Bakanlığının yürüttüğü UBAK Projesi kapsamında ilçe genelindeki 29 köy okuluna toplam 70 bilgisayar verildiğini söyledi.

Bütün okullarda öğrencilerin yararlanabilmesi için bilgisayarsız okul bırakmadıklarını duyuran Gül, bakanlığın bir bilgisayar firmasıyla yaptığı anlaşmayla bazı köylerdeki okulların ilk defa bilgisayara kavuştuğunu anlattı.

Gürün'deki bütün köy okullarına bilgisayar kütüphanesi kurulduğunu, öğrenci durumuna göre sayıları belirlenen bilgisayarların montaj ve tesliminin tamamlandığını bildiren Gül, şunları kaydetti:''Teknolojik imkanlara paralel olarak gelişen çağımızda çocuklarımız bilgiye çok çabuk ulaşma imkanında sahiptir.

Çoğu köylerimizdeki okullar ilk defa bilgisayarla tanıştı. Dolayısıyla çocuklarımız artık dünyayla daha kolay iletişim kurmaya başlamıştır.

Okullarımıza bilgisayarların yanı sıra gönderilen malzemeler arasında, masa, sandalye, projeksiyon cihazı ile printer de yer almaktadır. Bilgisayarların temel özelliğinin kablosuz sistemle çalışan bir yapıya sahip olmalarıdır. Sadece Gürün'e yapılan yatırım yaklaşık
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2009, 01:47   #2
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 754 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Gürün de Bilgisayarsız Okul Kalmadı

Kaymakamlık öncülüğünde başlatılan kampanya ile hayırsever vatandaşlar ile sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği bu projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu ve ilçe merkezi ile Suçatı kasabasındaki tüm sınıflara yapılan destek ile akıllı tahtaya geçtiğini belirten Kaymakam Gül, "Maliyeti 415 bin YTL olan akıllı tahtaların yüzde 92'lik bölümünü hayırsever vatandaş karşıladı. Yapılan destek ile bu tahtalar 352 bin YTL'ye mal oldu" dedi.
Alt 08.01.2009, 01:49   #3
albina58
Usta Yiğido

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMASIN

Gürün�e kitap yağdı.
Gürün ilçesinde düzenlenen ΄΄Kütüphanesiz Okul Kalmasın΄΄ Kampanyası Gürüne 9 tır kitap getirildi.
Gürün Kaymakamı Davut Gül, yaptığı açıklamada, ilçede başlattıkları ΄΄Gürünlü Okur΄΄ kampanyasının ardından ΄΄Kütüphanesiz Okul Kalmasın΄΄ adlı bir kampanya başlattıklarını bildirdi.
Kampanya kapsamında görüşlerini belirten Gül, görüşme sonrası Gürün΄e 9 tır kitap gönderildiğini söyledi.
Kitapların değerinin yaklaşık 500 bin YTL olduğunu kaydeden Gül, ΄΄Gürün΄de köy ve merkezdeki bütün okullara kütüphane kurduk. İlçedeki kahvehanelere, kamu kurum ve kuruluşlarına ve başarılı öğrencilere kitap hediye ettik. Ayrıca Malatya΄nın Darende ilçesine de kitap gönderdik΄΄ dedi.
Yapılan çalışmayla Gürün΄ün 100 yıllık kitap ihtiyacının karşılandığını ifade eden Gül, şöyle konuştu:
΄΄Bu kitapların içinde ansiklopedi, üniversiteye hazırlık kitapları, roman ve hikayeler var. Arkadaşlarımız tarafından tasnif yapıldıktan sonra kitapları okulların seviyesine göre dağıtacağız. Kitapların bayramdan önce dağıtımı yapılacaktır. Bu kampanya ile Gürün eğitim seviyesini bir basamak daha yukarıya çıkaracaktır.΄΄ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ARSLAN da kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederek kampanyanın okuma alışkanlığını artıracağını söyledi.
Alt 08.01.2009, 01:55   #4
albina58
Usta Yiğido

STRATEJİK ÇALIŞMA PLANLARI TAMAMLANDI
Gelişen dünyayla birlikte yönetim anlayışının yerini ,yönetişim almıştır. Bunun ilçemizde gerçekleşmesi için başta Gürün'de ve Gürün dışındaki hemşerilerimiz olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarıyla el ele vererek ilçemizin kalkınması için birlikte yoğun bir çaba harcıyoruz.
Bu çabanın bir parçası olarak İlçemizin stratejik planlama çalışmaları; Gürün'de ve Gürün dışındaki bir çok hemşerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarının katkılarıyla Gürün'ün, GZFT (Güçlü ve Zayıf Yanlar, Fırsatlar ve Tehditler) analizi ve mevcut durum analizi yapılarak stratejik konular tespit edildi. Bunlara uygun olarak misyon ve vizyon oluşturuldu. Bu doğrultuda ilçemizin geleceği ile ilgili stratejik amaçlar, hedefler ve faaliyetler belirlenerek, İlçemizin 2014 ve Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023 Stratejik Çalışma Planları hazırlandı.
Alt 08.01.2009, 02:15   #5
albina58
Usta Yiğido

TÜRK TELEKOM ÖĞRENCİ YURDU AÇILDI
Türk Telekom tarafından yaptırılan Türk Telekom yurt binasının açılışı, vali Veysel DALMAZ,Prof.dr. Edibe SÖZEN,Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz tarafından yapıldı.Ayrıca yurdun açılışına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Müsteşarı Selahattin Çimen, Et ve Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Seyfi Saltoğlu, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Adnan Yılmaz, Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse, Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, Sivas Emniyet Müdürü Yahya Bal, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DUDU AKDERE YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDU
İstanbul'da ikamet eden hemşerimiz Mehmet AKDERE tarafından yaptırılan yaklaşık maliyeti 1 milyon YTL değerindeki 120 kişilik erkek öğrenci yurdu hizmete hazır.

YÜKSEKÖĞRENİM YURDU AÇILDI
Adana'da ikamet eden hemşehrimiz Rahmi Bostancı tarafından yaptırılan 170 kişilik Yükseköğrenim Yurdu tamamlandı. Öğrenciler huzur ve güven içinde eğitimlerine devam ediyorlar.

TÜRK TELEKOM ÇOK PROGRAMLI LİSESİ

BÜYÜK BİR COŞKUYLA AÇILDI
Eğitime %100 destek kapsamında Türk Telekom tarafından ilçemizde yaptırılan Gürün Türk Telekom Çok Programlı Lisesi büyük bir coşkuyla açıldı. Okulun açılış törenine Ulaştırma Bakanı İsmet YILMAZ, Vali Veysel DALMAZ, Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Üyeleri Emin BAŞER'de katıldı.

AYVALI KÖYÜNE
8 DERSLİK İLKÖĞRETİM OKULU
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Gürün�e bağlı Ayvalı Köyüne prefabrik bir okul binası yapıldı. 500 Bin YTL�ye mâlolan okul, bin metrekarelik bir alana sahip ve 8 derslikten oluşuyor.

Okulun yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Gürün Kaymakamı Davut Gül Aşağı ve Yukarı Ayvalı�da öğrenim gören toplam 77 öğrencinin yeni yapılan okulda eğitimlerini sürdüreceklerini ve okul binasının büyük bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi. İki yerleşim biriminin arasına yapılan okulun modern ve donatılarıyla örnek bir eğitim yuvası olacağını kaydeden Kaymakam Gül; "Bundan sonrası öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize kalmıştır. Çalışarak başararak en iyiye ulaşacaklarına inanıyorum" dedi.

ERKUNT TRAKTÖR'DEN EĞİTİME DESTEK
Gürün�e bağlı Beypınar Köyü İlköğretim Okulu Erkunt Traktör tarafından eğitim öğretim sezonu öncesinde 80 Bin YTL�lik maddi destekle onarıldı. Onarılan okulun açılışında bir konuşma yapan Erkunt Traktör Sanayii A.Ş. Kurumsal ve Ticari İletişim Sorumlusu Bahar Terzioğlu Türk çiftçisinin ihtiyaç duyduğu beklentiler doğrultusunda yaptığı üretimle tarım sektörüne hizmet veren Erkunt Traktör�ün okullara sağladığı maddi destekle Türkiye�nin geleceğine yatırım yaptığını söyledi.
200 öğrenci eğitim görüyor
Gürün'e bağlı Beypınar Köyündeki İlköğretim Okulu Erkunt Traktör tarafından 80 Bin YTL tutarındaki maddi destekle kapsamlı bir onarımdan geçirildi. 200 öğrencinin eğitim gördüğü okul, yeni eğitim dönemi öncesinde onarılarak, öğrenciler, temiz ve rahat bir ortamda eğitim görmeye başladı.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM HAYALİ GERÇEK OLDU
Gürün�de okul öncesi eğitimin yaygınlaşması için yapılan çalışmalar hızla devam ediyor. Ülkelerin gelişmişliğinin en önemli göstergelerinden biri de okul öncesi eğitim oranı. Türkiye bu noktada birçok ülkenin gerisinde kalıyor. Oranı yükseltmek amacıyla düzenlenen kampanyalar, yavaş yavaş sonuçlarını vermeye başlıyor. Her geçen yıl daha fazla çocuk okul öncesi eğitimden faydalanıyor.

İlçe Kaymakamı Davut Gül, Gürün�e ilk geldiği günlerde okul öncesi eğitimi % 80�lere çıkarmak için verdikleri sözü yerine getirmenin mutluluğu içinde olduklarının bildirdi.
İlçe Kaymakamı Davut Gül, Sivas Valisi Veysel Dalmaz ve hayırseverlerin destekleri ile % 22�lerde olan okul öncesi eğitim oranının şu anda çok iyi bir seviyeye geldiğini belirterek, Gürün�ün gelişimi açısından çok olumlu bir durum olduğunu söyledi.

Gelişmiş ülkelerdeki gibi okul öncesi eğitimi % 100�lere çıkarma hedefinde olduklarını söyleyen Gül, gelinen noktaya bakıldığında Gürün için çok iyi bir seviyeye geldiklerini açıkladı.
Kemal Özalpler, Atatürk, Suçatı, Çamlıca, Tepecik, Yolgeçen ve Sarıca İlköğretim okullarının onarımlarının bitirilip okul öncesi eğitim sınıflarının açılmasıyla, verdikleri sözü yerine getirerek kurdukları hayalin gerçekleşmesinin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Kaymakam Gül, �okul öncesi eğitimin çocuklar,aileler ve toplum açısından bir çok faydası vardır. O-6 yaşa arasını kapsayan bu dönem çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir. Beyin yapısı ve fonksiyonlarının gelişiminin üçte ikilik bölümü yine bu dönemde tamamlanmaktadır. Dolayısıyla bu yaşlarda edinilen deneyimler beynin çalışma biçimi için belirleyici olmaktadır. Yapılan araştırmalar okul öncesi eğitim alan çocuklarda okula devam oranlarının ve okul başarısının daha yüksek olduğunu göstermiştir. Okul öncesi eğitim sosyal ve duygusal gelişimi destekleyerek, yetişkinlik döneminde de kişilerin daha üretici ve verimli olmalarını ve sahip oldukları potansiyeli tam olarak kullanmalarını sağlar.

Çocukların gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini göz önüne alan, sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayan, olumlu kişililik temellerini atıldığı, yaratıcı yönlerinin ortaya çıkarıldığı, çocukların kendilerine güven duymalarının sağlandığı, ebeveyn ve eğitimcilerin etkin olduğu kaliteli bir okul öncesi eğitim programına katılan çocukların diğer çocuklara kıyasla gelecekte okul başarıları daha yüksek, sosyal, duygusal, sözel, zihinsel ve fiziksel gelişim açısından daha yetkin olurlar'' dedi.

Gürün'de okul öncesi eğitimi Türkiye ortalamasının üzerine çıkarttıklarını söyleyen İlçe Kaymakamı Davut Gül, açılan yedi ana sınıfıyla birlikte Gürün merkezde % 100 yükselen okul öncesi eğitimde okullaşma oranı Gürün genelinde yüzde 83'e çıktı. Türkiye ortalamasının yüzde 30�larda olduğunu düşünürsek Gürün�ün bu kadar kısa sürede yüzde 83�e çıkması önemli bir başarıdır. Bu başarıda emeği geçen İlçe Milli Eğitim yöneticilerine, okul müdürlerine, öğretmenlerine ve hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz� dedi.
Alt 08.01.2009, 08:26   #6
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

eğitime katkıda bulunan tüm hayır severlere tşkler..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2009, 10:42   #7
namyelüs
Yeni Yiğido

namyelüs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

namyelüs Şuan namyelüs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.04.2015 01:09

Tecrübe Puanı: 0 namyelüs FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

evet bu konularda ::katkısı ve yardımlarını esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza şok teşekkür ederim...

bende gürünlüyüm::kürkçü köyünden::
namyelüs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2009, 15:15   #8
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Gürün bu konuda çağ atlamaya devam ediyor..Her okulda akıllı tahta ve bilgisayar tahtası mevcut..
darısı Merkez'in başına artık!
Alt 08.01.2009, 15:33   #9
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 793 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Memleketim benimmmmmm.

Katkısı olan tüm vatandaşlardan Allah razı olsun.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2009, 21:07   #10
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Önemli olan o malzemeyi oraya koymak değil. Onu çalıştıracak öğretmen göndermek. Okullarda öğretmen açığı had safhada iken cilalama süper gidiyor.... Kutunu görünüşü süper ama içi bomboş...
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)