Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas Vekili Başbakan Şemsettin Günaltay - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Sivaslı Önemli Şahsiyetler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivaslı Önemli Şahsiyetler Sivaslı Önemli Şahsiyetler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.12.2009, 17:35   #11
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2016 00:42

Tecrübe Puanı: 858 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Sivas Vekili Başbakan Şemsettin Günaltay

Alıntı:
Ertugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas bir Başbakan çıkarmışta bizim haberimiz yok, Demokrat Partinin Milli Eğitim Bakanı Prof. Ahmet Özel'de Sivas Milletvekili idi, nereden nereye gelmiş Sivas Vekilleri, Başbakan, Milli Eğitim Bakanı çıkardığımız 50'li yıllardan 2009'a bakmak çok acı ...
Niye abi şimdide 5 tane koç gibi, çalışkannn vekillerimiz var hepside Sivas için canla başla çalışıyorlar
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sivaslıgenç'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.12.2009, 11:37   #12
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Ertugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas bir Başbakan çıkarmışta bizim haberimiz yok, Demokrat Partinin Milli Eğitim Bakanı Prof. Ahmet Özel'de Sivas Milletvekili idi, nereden nereye gelmiş Sivas Vekilleri, Başbakan, Milli Eğitim Bakanı çıkardığımız 50'li yıllardan 2009'a bakmak çok acı ...
Ben kendimde bir eksiklik olduğunu anladım Ertuğrul bu konuda ve araştırmaya başladım... 1947 Hükümetinde 1 Başbakan, 2'de Bakan olduğunu öğrendim... Günaltay'ın kabinesinde Dışişleri bakanı ve Çalışma bakanı Sivas Vekili, Onun öncesinde de sonrasında da Milli Eğitim Bakanı, Tarım Bakanı hep olmuş araştırıp teker teker koyacağım... Sivas'la alakası olmayan onlarca insan var Önemli Şahsiyetler kısmında onlar varken bu kadar önemli kişlerin olmaması çok kötü...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.12.2010, 00:25   #13
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Sol üst köşede Günaltay ile ilgili bir haber var...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.04.2011, 00:19   #14
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 13:02

Tecrübe Puanı: 554 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sayın özbek biliyorsunuz DP 1946 da kuruldu 1950 de iktidara geldi.Babam Bekir tecer 1946 dan itibaren bu partinin içinde yer aldı. DP teşkilatının içinde Celal Bayar,Adnan Menderes,Divriğli Refik Koraltan ve Sivaslı listede bulunan bir çok kişilerle Ankara da çekilmiş fotoğrafları var. Bu resimleri Sivasta birkaç yaşlı insanlara gösterdim Ahmet ataman dahil hiç kimse tanıyamadı. Çünkü o kuşaktan kimse kalmamış. Ankarada çeşitli kongreler yapmışlar eski meclısın giriş kapısında toplu olarak çekilen resimler.

Babam Bekir Tecer in çok yakın olduğu arkadaşı Samet Ağaoğlu nun akrabaları olan yayıncı Ahmet Ağaoğlu da bu resimlerin içindeki Sivaslı kişileri tanıyamadı. Hürriyet Gazetesınde görevli olduğum yıllarda Oktay Ekşiye ,Ertuğrul Özkök e
Gösterdim tanımadılar. Yavuz Bülent Bakiler görmek istedi onunlada buluşamadık bir görüşmemizde göstereceğim.

Benim tanıdıklarım Celal Bayar,Adnan menderes, Lütfü Karaosmanoğlu, Ercüment Damalı,Bekir Tecer, Rıfat öçten, Şevki Ecevit, Samet Ağaoğlu,Refik Koraltan. Bunların tamamı 37 kişi diğerleri tanınmıyor.

Anlatmak istediğim konu şu iki grupta çekilmiş fotoğraf var birinde Sivas DP aday adaylarıı diğerinde Celal Bayar ,Adnan Menderes,Refik Koraltan ve Sivaslı siyasiler var .Anlatmak istediğim konu şu Babam Bekir Tecer 1946 Tarihınden 1950 yılına kadar siyasetin içinde bulundu ve sonrasında da devam etti. 1957 yılında aktif siyaseti bıraktı. Şunu özellikle belirtmek isterim CHP ve DP Liler her zaman birbirlerine saygılı ve hoş görülü davranmışlar dı .Bu günkü siyası anlayıştan çok farklıydı. Hoşca kalın.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil