Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Serbest Dini Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Dini Konular Güncel ve Özgün yazılar, Makaleler buraya

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.12.2007, 10:30   #1
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart Geleceğin güne yemin olsun !

Bir gün aramıza gelirsen belki bir Ebu Bekir bulamayacaksın ama hepimiz sana kıtmirlik yapacağız.

Hani bir gün Hanzala (r.a.) içinde bir endişe duyunca Hz. Ebu Bekir in (r.a.) yanına gelmiş ve "Hanzala münafık oldu." Çünkü Allah Rasülünün yanındayken hissettiklerimi başka zaman hissedemiyorum. dünyaya dalıyorum demişti. Sonra Hz. Ebu Bekir de aynı endişeyi duyunca soluğu Senin yanında almışlardı. Sen onlara "bazen öyle, bazen öyle" demiş ve her zaman aynı ruh haletini koruyamayacaklarını söylemiştin.

İşte Ya Rasülallah (salallahu aleyhi vessellem) ben de senden uzak kaldıkça nifaklara batıyorum. Senden her ayrılışımda şeytana oyuncak oluyorum. Bir de bakıyorum ki insanlıktan alabildiğince uzaklaşmışım. Senden her ayrılık bir fasit dairenin başlangıcı oluyor benim için. Her günah diğerine gebe. Bir süre böyle devam ediyor. Sonra bir yerlerde adını duyuyorum. Birden içime akıyorsun sanki. "Kendine gel" diyorum kendime. Hiç hakkım olmadığı halde, kirli ruhumla sana ev sahipliği yapamayacak olduğum halde sanki yanımdaymışsın gibi ayaklarımı topluyor, çay içeceksem bir bardak fazla hazırlıyor, yemeğe oturacaksam bir kaşık fazladan tepsiye koyuyor ve senin geleceğini düşlüyorum.

Sonra acaba gelse ne yaparsın diye kendime soruyorum. Hani bir yazı vardı ya peygamber evinize gelse ne yaparsınız diye. Sonra diyorum ki beni bırakta acaba o ne yapardı? Tanıdığım kadarı ile herhalde hiç bir günahımı yüzüme çarpmaz, bana yüzünü ekşitmez, zaten günahların erittiği ruhuma bir darbe de o vurmazdı. Belki bana tebessüm eder, içinde de "Allah ım Seni hakkıyla bilemiyor, bilse böyle yapmazdı. Sen ona hidayet ver." diye dua ederdi. Ama biraz kaliteli bir müslüman olsaydım, her an onunla dolmaya çalışsaydım, ya da kutsiler arasında kendime bir yer bulabilseydim de O da bana görünseydi herhalde biraz yüzünü asar ve "Allah ın bu kadar nimeti üzerindeyken bu kadar pes payelik nedendir, insanlık seni beklerken bu bedene takılmışlık da nedir? Ettiğin biatları ne çabuk unuttun. Yoksa geçici dünya nimetlerini bana komşulukla değişiyor musun?" diyebilirdi.Diyebilirdi diyorum çünkü bunlar benim O nu tanıdığım kadarı ile kafamda tasarladığım kurgular.

Ama bir gerçek var ortada. O bizim her şeyimiz.

Hani olurda bir gün güneş doğmaz. Artık böyle yaşayacaksınız denir. Bir yolunu bulup yaşamaya çalışırız. Yağmurlar kesilecek dense bir gün bir çaresini ararız. Analarınızdan, babalarınızdan ve evlatlarınızdan ayrılacaksınız dense bağrımıza taş basar sabrederiz.
Günlerce aç ve susuz kalabiliriz.

Her musibeti hoştur deyip göğüsleriz de yalnız deseler ki artık O (salalalahu aleyhi vessellem) aranızda olmayacak, terk etti sizleri...

İşte buna dayanamayız. O elimizden tutmazsa, yollarımızı aydınlatmazsa, sırtımızı sıvazlamazsa bizler Yakup olur fakat sabredemez, Züleyha olur hançerlerimizi kalbimize saplarız. Gönüllerimiz o zaman Sümeyra ya (ra) alkış tutar, bizler de inleyen bir kütük olmayı arzularız.

Biliyoruz ki Seni herkesin dört gözle aradığı mahşer yerinde Seninle tanışmak mümkün değil. Ancak dünyadayken Seninle tanışıklığı olanları Sen orada tanırsın ve ümmetimdendir deyip havzının başına alırsın.

Allah a milyonlarca şükürler olsun ki Onu dünyada iken tanıyabildik. Ama acaba O bizleri tanıyor mu? Benim şu adreste bir sadık bendem var deyip adımızı anıyor mu? Rüyalarımıza uğrayıp bizlere bayramlar yaşatıyor mu? Adını her anışımızda burun kemiklerimizi sızlatıyor mu? Evet O nunla tanışmak istiyorsak O nu çok iyi tanımalıyız. O nu neler üzer, Neler O nu mutlu eder bunları öğrenmeli ve O nu alabildiğince sevindirmeliyiz. Vermeyi istemeseydi istemeyi vermezdi. O halde O nu deli gibi isteyin. Riyakarca istemelerimiz varsa önce ihlası isteyelim. Öyle isteyelim ki diğer isteklerimiz geri planda kalsın. Ta ki bir gün en içten sesimiz kalp duvarlarımıza çarpınca gönül ellerimizi uzatalım Akabe ufuklarına ve biat edelim.
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.12.2007, 11:14   #2
affet58
Yiğido

affet58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

affet58 Şuan affet58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.07.2011 10:29

Tecrübe Puanı: 617 affet58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Geleceğin güne yemin olsun !

ya arkadaşım sen bu güzellikleri nerden buluyosun?
Alt 07.12.2007, 13:01   #3
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.05.2015 23:50

Tecrübe Puanı: 1038 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein

Bu güzel yazin icin cok cok tsk ederim Furkan kardesim.
Yine bizi kendimize getirdin, bizi Peygamberimize (s.a.v.) yakinlastirdin.

Allah razi olsun senden

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.12.2007, 17:52   #4
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 862 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Sweetgirl Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu güzel yazin icin cok cok tsk ederim Furkan kardesim.
Yine bizi kendimize getirdin, bizi Peygamberimize (s.a.v.) yakinlastirdin.

Allah razi olsun senden
Evet ya GERÇEKTENDE DEDİĞİN GİBİ BİZİ PEYGAMBER EFENDİMİZE BİZİ YAKINLAŞTIRDIN ÇOK SAOL ALLAH RAZI OLSUN....
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.12.2007, 20:02   #5
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1079 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: Geleceğin güne yemin olsun !

emeğine sağlık ALLAH RAZI OLSUN....
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)