Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.07.2008, 14:40   #41
ABDULLAH DUMAN
Usta Yiğido

ABDULLAH DUMAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABDULLAH DUMAN Şuan ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2016 12:29

Tecrübe Puanı: 1009 ABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISI
Standart -->: 50 bini aşkın kişi tek yürek oldu: ‘Madımak Müze olmalı’

Alıntı:
yigiter187 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
diğer tarafta da madımak müze olmasın diyen 550 bin kişi var..
AYNEN KATILIRIM .................
.................

Biz ki, Tunada Abdest Alıp, Viyana Önlerinde Namaz Kılanların Evlatlarıyız !
ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.07.2008, 14:41   #42
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4504 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: --->: 50 bini aşkın kişi tek yürek oldu: ‘Madımak Müze olmalı’

Alıntı:
Esengül Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
MADIMAK MÜZE OLUCAK

İstediğiniz kadar konuşun
sen esmeye devam et, madimaktan müze olmaz, olsa olsa madimak yemegi olur
sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.07.2008, 14:46   #43
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: 50 bini aşkın kişi tek yürek oldu: ‘Madımak Müze olmalı’

Alıntı:
Kaptan-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
HERGÜN ONLARCA ŞEHİT VERİYORUZ. FİLİSTİN, AFGANİSTAN, IRAK GİBİ MÜSLÜMAN ÜLKELERDE HERGÜN YÜZLERCE BELKİDE BİNLERCE SENDEN BENDEN FARKI OLMAYAN KİŞİ HAKSIZ YERE CAN VERİYO. CAN YAKMAK KOLAYMI DİYOSUNUZ AMA BUNLARA HİÇ SESİNİZ ÇIKMIYO.. YILLAR ÖNCE OLMUŞ Bİ OLAYA BAĞLI KALIP CAN YAKILDI DİYİP DURUYOSUNUZ. ORDA ÖLENLERİNKİ CANDA HALA HAKSIZ YERE ÖLENLERİNKİ CAN DEĞİL Mİİİ ??? CANA BU KADAR KIYMET VERİYOSANIZ GEÇMİŞİ BIRAKINDA GÜNÜMÜZ İÇİN BİRAZ ÇALIŞIN....
aynı şeyi yazmak sabah içimden geçiyordu, bende aynı şeyi soracaktım niye unutulur dünyada yaşanan zulümler diye

dün bir yazı vardı yeniçağda
dünya yahudi lobisi lideri dün başbakanlıkta yazsana bunu delikanlı vakit diye
şimdi müslümancılık oynayanlarda moda israil yandaşlığında yatıyor, ıraktaki sünni şafi, caferi kimsenin umurunda değil, o onu bombalıyor o onu, amerikanın , yahudinin oyunu sürüp gidiyor her cuma cami kapısında amerikan israil bayrağı yakan sahte müslümanlar şimdi müteahhit oldu kıç yalayıp ihale topluyorlar sadaka babındada nohut kömür dağıtımına aracılık ediyorlar, hani nerda aslan gibi örgütleriniz, hepsi kuyryğu kıstı hükümetin kapısında avanta bekliyor , sizede burada bekçilik düşüyor , biraz daha anlamlı olsun mücadeleniz lütfen
Alt 03.07.2008, 14:51   #44
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 706 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

mesocan köy sayısı ile nufus sayısı arasında tam bi doğru orantı yokdur...dikkatli oku analiz et öle cvp yazasun...yoksa sayı da önmli değil haklsıın ...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.07.2008, 14:53   #45
kasparix
Usta Yiğido

siz kendi mücadelenize bakın Allahın davası sahipsiz kalmaz....
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.07.2008, 15:04   #46
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
kasparix Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
siz kendi mücadelenize bakın Allahın davası sahipsiz kalmaz....
oferin haririnin , el kadının davası ne zaman allah davası oldu
Alt 03.07.2008, 15:07   #47
mesocan
Yeni Yiğido

mesocan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mesocan Şuan mesocan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.07.2009 15:14

Tecrübe Puanı: 0 mesocan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ARGUMANLARIMI SIRALIYORUM

1. SİVASIN TOPLAM KÖY SAYISI 1270 CİVARINDADIR. BUNLARDAN 520 Sİ ALEVİ KÖYÜDÜR. DOĞRU SÖYLÜYORSUN. AMA BU 520 KÖYÜN 200 TANESİ 3 - 5 HANEYİ GEÇMEZ. İÇİNDE YAŞAYANLARDA 15 20 BAZILARINDA İSE 5 6 KİŞİDİR, ÇÜNKÜ ALEVİ KÖYLERİ GENELDE DAĞ KÖYLERİDİR VE PEK GELİŞMEMİŞLERDİR. BU YÜZDEN NÜFUS AZDIR.
2. SİVAS TA PARTİLERİN ALDIĞI OY ORANINA BAKARSAN ORTALAMA % 80 SAĞ PARTİLER, % 20 SOL PARTİLER OY ALIYORLAR. BU DURUM SİVASLILARIN YAŞADIĞI BÜYÜKŞEHİRLERDEKİ YERLEŞİM YERLERİNDE DE BÖYLE.
BURADA BİR HİÇLEŞTİRME YOK SAYMA ÖTEKİLEŞTİRME YOKTUR. SAYILAR YALAN SÖYLEMEZ. SEN KENDİN DEDİN 11 MİLYON ALEVİ VAR DİYE. İŞTE BU 11 MİLYONUN 1.2 MİLYONU SİVAS GERİ KALAN 9.8 MİLYON 80 VİLAYETE HADİ 70 OLSUN DAĞILMIŞLARDIR.
BURADA AMACIM AYRIMCILIK DEĞİL BİLİMSEL GERÇEKLERİ, İSTATİSTİKLERİ SİZLE PAYLAŞMAKTI. BAŞKA BİR AMACIM YOKTUR.
BEN HİÇ BİR ZAMAN DEDİĞİNİZ GİBİ NAH NUH KELİMELERİNİ KULLANMADIM. SADECE MİLLETİMİZ GEREKEN CEVABI VERECEKTİR DEDİM. PEK HAKSIZDA SAYILMAM. MİLLETİMİZ CEVABINI SANDIKTA VERİYOR ZATEN. YANLIŞ MI?
1. Alıntı yapıp köy verilerini verdiğiniz mesajınızda 6 milyon sivaslıyı baz alarak bir rakamsallaştırma yapmışsınız.. Ben de size genel Sivaslı oranını verdim..

2. Bugün için durum böyle değildir.. dediğiniz doğrudur.. Sivas şehrinde yaşayan Alevi nüfusu %25 - %30 civarındadır..

Bunu anlamak için de seçim sonuçlarına bakmanıza gerek yok.. Sizi yanıltır.. Seçimlerde sandığa gitmeyenleri dışlamış olursunuz..

3. Geçen mesajlarıma bakarsanız Türkiyede Alevi nüfusunun şehirlere göre dağılımı var.. Oraya bi bakıp fikir alabilirsiniz..

4. İkimizde ne dersek diyelim.. Bardağın görmek isteidğimiz tarafına bakacağız.. Bu konuda net / bilimsel / kesin / istatistik bir bilgi yoktur...

5. Şu anda siyaset konuşmuyoruz, ben siyasi kimliğimi de açıkladığımı sanmıyorum.. Nerden biliyorsunuz benim AKP'li olmadığımı

Alıntı:
Kaptan-58

HERGÜN ONLARCA ŞEHİT VERİYORUZ. FİLİSTİN, AFGANİSTAN, IRAK GİBİ MÜSLÜMAN ÜLKELERDE HERGÜN YÜZLERCE BELKİDE BİNLERCE SENDEN BENDEN FARKI OLMAYAN KİŞİ HAKSIZ YERE CAN VERİYO. CAN YAKMAK KOLAYMI DİYOSUNUZ AMA BUNLARA HİÇ SESİNİZ ÇIKMIYO.. YILLAR ÖNCE OLMUŞ Bİ OLAYA BAĞLI KALIP CAN YAKILDI DİYİP DURUYOSUNUZ. ORDA ÖLENLERİNKİ CANDA HALA HAKSIZ YERE ÖLENLERİNKİ CAN DEĞİL Mİİİ ??? CANA BU KADAR KIYMET VERİYOSANIZ GEÇMİŞİ BIRAKINDA GÜNÜMÜZ İÇİN BİRAZ ÇALIŞIN....
Bu ülkede MSB Asker alımlarında inanç / siyasi görüş / din / ırk vs bir ayrım yapıyor da benim mi haberim yok..

Bu ülkede Aleviler askere gitmiyor mu? Şehit olmuyor mu? Gazi olmuyor mu? Onların da ailelerinin içine ateş düşmüyor mu? Ya da Samsun'daki bir şehit cenazesi bu ülkedeki bir Alevi vatandaşın ciğerini dağlamıyor mu?

Kaptan-58 kardeşim... Sen bu ülke Alevilerini Kuzey Irak'daki peşmergelerle ya da Güneydoğu'da PKK'ya açıkca yardım / yataklık / yaltaklık yapan hainlerle karıştırıyorsun heralde...

Alıntı:
FİLİSTİN, AFGANİSTAN, IRAK GİBİ MÜSLÜMAN ÜLKELERDE HERGÜN YÜZLERCE BELKİDE BİNLERCE SENDEN BENDEN FARKI OLMAYAN KİŞİ HAKSIZ YERE CAN VERİYO.
İşte sadece Müslüman ülkeleri değil, tüm insanlığı düşünmeye başladığın an, Tüm insanlığa yapılan haksızlıklara karşı çıktığın an, Filistinde israil zulmünden ölen masum bir sivile yandığın gibi, İsrailde de tek suçu israilli olmak olan bir sivilin ölümüne de yanabiliyorsan işte o zaman insan-ı kamil olabilirsin..

Bu arada bir çok mesaja alıntı yapıp cevaplar veriyorum.. Sizlerin düşüncesinde ve beyninde hiç bir şeyin değişmeyeceğini biliyorum... Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali en azından dışarıdan girip de bu başlıkdaki yazıları okuyacak olanlar zannetmesinki sivasda sadece bu düşünceler var
Alt 03.07.2008, 15:08   #48
kasparix
Usta Yiğido

kardesim onlar sanki tam 11 milyon içinde kürdisi türkisi dönmesi hepsi var..bnm arkadasım gürci kendini alevilikle kamufle ediodu ortamlarda neden gürcüyüm demio aleviyim diodu haal anlamış değilim heralde yasam tarzları çok uyusuodu ondan mı ne.. o nasıl ayıplık ya ...yalama k mı ayıp ayıp bu gün kandil ne sizz de avucunuzu yalıosunuz heralde ondan kızgınsınız..ee sahip çıkdığınız ama hala kullanılmakdan vazgeçmediğniz parti size iş versin aş versin gerksiz ilelebet payidar kalacak rejim bekçiliği yapacağına...devlet dengelre oynar..şimdi dengeler oluşsun o zman asıl güç asıl iktidar o zaman belli olacak....
Alt 03.07.2008, 15:10   #49
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: 50 bini aşkın kişi tek yürek oldu: ‘Madımak Müze olmalı’

sivasın 520 köyü sivasa küs ve dargınmış....
suçu olmadığı halde sivas gibi bir sevda terkedilecekse,varsın o köylerimiz küs olsun...gidenlere üzülürüz ama yanımızda olanların 700 civarı köyün varlığı gidenlerin üzüntüsü bastırır..vesselam
Alt 03.07.2008, 15:14   #50
KARAKAYA83
Yiğido

KARAKAYA83 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KARAKAYA83 Şuan KARAKAYA83 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2009 10:21

Tecrübe Puanı: 603 KARAKAYA83 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ne müzesi yaaa oldu her ölenin arkasından bi müze yapalım burda şu öldü diye ne alaaa memleket
KARAKAYA83 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)