Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.05.2009, 14:31   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas'a İkinci Üniversite

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin, Sivas’ta açacağı fakülte çalışmalarına start verildi.

TOBB ETÜ Kurucu Rektörü ve Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı Prof. Dr. Tahsin Kesici ve Genel Sekreter Doç.Dr. Adem Şahin Sivas’a geldi. Ticaret ve Sanayi Odasında TOBB ETÜ heyeti ile Vali Veysel Dalmaz, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ve TSO yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla bir toplantı düzenlendi.Toplantıda, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun vergi rekortmenleri ödül töreninde müjdelediği TOBB ETÜ’nün, Sivas’ta hangi fakültelerinin açılacağı ve nerede kurulacağı hakkında görüşmeler yapıldı. TOBB ETÜ Kurucu Rektörü ve Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı Prof. Dr. Tahsin Kesici, üniversite hakkında bilgiler verdi. Mütevelli heyetin aldığı karar neticesinde Sivas’ta fakülte açmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. TOBB ETÜ Genel Sekreter Doç. Dr. Adem Şahin, TOBB ETÜ’nün diğer illerde kurulması yönünde yoğun taleplere rağmen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Sivas’a açılması konusunda kesin kararı olduğunu söyledi.

Sivas projesinin sonuna kadar takipçisi olacaklarını bildiren Genel Sekreter Şahin, TOBB’un taahhüde bağladığı hiçbir projenin yarım kalmadığını söyledi. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, ikinci üniversitenin asla Cumhuriyet Üniversitesine alternatif olmayacağını aksine rekabeti artıracağını söyledi. Sekreteryasını Ticaret ve Sanayi Odasının üsteleneceği çalışmalar sonunda Sivas’ı geçmişte olduğu gibi medreseler ve üniversiteler şehri yapmaya kararlı olduklarını söyledi. Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, 2 üniversitenin Sivas’ta kurulmasının gurur duyacaklarını söyledi. Cumhuriyet üniversitesi bünyesinde olmayan fakültelerin ETÜ’de açılmasını isteyen Rektör Dökmetaş, ETÜ’deki öğretim üyeleri ve öğrencilerinin kent için önemli olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise 35 yıllık bir geçmişi olan Cumhuriyet Üniversitesi’nin TOBB ETÜ ile güçleneceğini söyledi. Elbirliğiyle ikinci üniversite için çalışacaklarını kaydetti. Vali Veysel Dalmaz ise yüksek eğitimde kalitenin ilimize gelecek olmasının Sivas adına önemli bir kazanç olduğunu söyledi. Vali Dalmaz, tüm bürokratik kolaylıkları sağlayacaklarını açıkladı.Heyet yapılan toplantı neticesinde icra kurulu oluşturulmasına karar verdi. İcra Kurulu, Vali Veysel Dalmaz, TOBB ETÜ Kurucu Rektörü ve Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı Prof. Dr. Tahsin Kesici ve Genel Sekreter Doç.Dr. Adem Şahin, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım’dan oluştu.

Toplantıda ayrıca fakültenin kuruluş öncesinde izlenecek yol haritası belirlendi ve görev dağılımı yapıldı. Sivas’ın yapacakları arasında hangi fakültenin açılacağı bilimsel olarak araştırılacak. İstenilen nitelikte kampüs alanının belirlenerek acilen üniversiteye tahsisi yapılacak. Bu çalışmaların tamamlanması halinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sivas’ta 2011–2012 öğretim yılında öğrenci alabilecek.İcra Kurulu önümüzdeki günlerde Ankara’da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla bir toplantı yapacak.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.05.2009, 16:21   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4501 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sivas'a İkinci Üniversite

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin, Sivas’ta açacağı fakülte sivasımız için çok önemli bir olay şimdiden hayırlı olmasını dilerim
Alt 25.05.2009, 11:34   #3
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 981 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Uzunnnnn zamandır bu 2. üniversite olayı konuşulup duruyor ancak net somut bir adım hala ortaya atılmış değil. Şimdi de öyle daha yer belirli değil , hangi bölümlerin açılacağı belli değil sözüm ona 2011 - 2012 de açılacak MIŞ ...

Görünen o ki bu 2. Üniversite olayı bizim stadyum olayı gibi
Alt 25.05.2009, 11:48   #4
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 732 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
besyo_cu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Uzunnnnn zamandır bu 2. üniversite olayı konuşulup duruyor ancak net somut bir adım hala ortaya atılmış değil. Şimdi de öyle daha yer belirli değil , hangi bölümlerin açılacağı belli değil sözüm ona 2011 - 2012 de açılacak MIŞ ...

Görünen o ki bu 2. Üniversite olayı bizim stadyum olayı gibi
Haklısın Aynen katılıyorum.
Alt 25.05.2009, 13:44   #5
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Tabiki ikinci bir üniversitenin olması ilimizin her anlamada kazanımları olması demektir. Umarım fazla uzun sürmez en kısa zamanda gerçekleşir.
Şimdiden hayırlı olsun.
Alt 25.05.2009, 14:03   #6
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

hayırlı olsun demek en güzeli nezaman ve nekadar zamanda olması inşallah fazla sürmez
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.05.2009, 14:51   #7
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Valla Malik Ecder Özdemir'in bu konuda bayağı yoğun çalışmaları olduğunu biliyorum Osman... Vekillerden birisi el attıysa olur bu iş gibi geliyor bana...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.05.2009, 15:24   #8
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Abdullatif Şener TOBB Üniversitesinde ders veriyordu. Onun bir girişimi olabilir mi acaba? İnşalah en kısa zamanda yapılır 2 .üniversitemiz.
Alt 25.05.2009, 18:58   #9
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 981 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Valla Malik Ecder Özdemir'in bu konuda bayağı yoğun çalışmaları olduğunu biliyorum Osman... Vekillerden birisi el attıysa olur bu iş gibi geliyor bana...
Burak abi o konuda net bilgim yok Malik Bey ve Şener Beylerin çalışmaları oldugunu duymuştum ama ne kadar doğru bilmıyorum...

Ancak Üniversite yapılırsada doğru planlamak lazım. Sonuçta bu 2. Üniversite özel üniversite olacak. Bu durum biraz handikap gibi neden mi bir cok öğrenci şunu düşünür Yahu özel okulda okuyacağım o kadar para vereceğim neden Sivas'a gideyim ki... Ne yazıkki böyle düşünen bir çok kişi oldugunu bilıyorum. Bu yuzden alt yapıları , eğitim kalitesini iyi organize etmek gerek...
Alt 25.05.2009, 19:28   #10
sinan-58
Yeni Yiğido

sinan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sinan-58 Şuan sinan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.08.2011 00:41

Tecrübe Puanı: 687 sinan-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

2. üniversite sivası çok çok geliştirir inş. açılır sivasımıza bu kadar kayıbdan sonra birşeyler yapılmalı

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil