Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.09.2008, 05:22   #11
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Alman Meclisine Sivaslı Aday!

almanyada yabancilarin kendilerini kabullendirmesi zor olan bir yerde
hemserimiz siyasetde kendini kanitlamiski secimlere aday gösterilmis
kendisiyle gurur duyuyoruz insallah basarili olur

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2008, 08:51   #12
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BekirBayrak Şuan BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2016 18:01

Tecrübe Puanı: 764 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Yurtdışında bulunan TÜRK ler ve Sivaslılar için çok önemli bir gelişme...
Volkan beyle geçen sene Sivasspor-Bjk maçı münasebetiyle tanışma imkanım oldu.
Gerçekten karekterli ve ne istediğini bilen bi kişi oldugunu söleyebirim
ALLAH yolunu açık etsin ve başarılar dilerim
Alt 21.09.2008, 21:49   #13
Engin58
Yasaklı
NO AVATAR

Engin58 Şuan Engin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.01.2010 11:34

Tecrübe Puanı: 0 Engin58 COK SEVILEN BIR KISIEngin58 COK SEVILEN BIR KISIEngin58 COK SEVILEN BIR KISIEngin58 COK SEVILEN BIR KISI

sayin volkan baran hemserimizi gercektende kutluyoruz basarilarin devamini diliyoruz biz sivaslilar icin onur ve kivanc verici birsey ...
Engin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2008, 22:19   #14
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.05.2015 23:50

Tecrübe Puanı: 1036 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein

Volkan Baran'i basarilarindan dolayi kutluyorum.
Allah utandirmasin ve yolunu acik etsin.

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.09.2008, 00:26   #15
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 791 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Böyle haberler okuduğumda o kadar mutlu oluyorumki anlatamam.
Benim yurtdışında bulunduğum dönemlerde, bırakın bir Türk'ün siyasete girmesini; iyi yerlere gelmesi bile o kadar zordu.

Şimdi oradaki Türkler; özellikle Almanya ve Hollanda'da gerçekten başarılı işlere imza atmaya başladılar.

Bir Sivas'lı oluşu da ayrı bir gurur.

Rabbim Volkan kardeşimizin yar ve yardımcısı olur İnşAllah.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.09.2008, 09:53   #16
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: Alman Meclisine Sivaslı Aday!

sevgili hemşerimiz volkan beyin secimleri kazanması halinde bir sivaslı olarak sivasımızın inşallah gururu olacaktır kendisine başarılar dilerim bütün türk vatandaşlarını volkan kardeşimize oy vermeye cağırıyorum
Alt 22.09.2008, 13:10   #17
cengiz ucan
Yeni Yiğido

cengiz ucan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cengiz ucan Şuan cengiz ucan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 0 cengiz ucan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Alman Meclisine Sivaslı Aday!

sayin hemserim gördügümde cok gururlandim güzel sivasimizdan gardasimizin böyle bir basariya adim atmasi gurur verici basarilarin devamini ve islerinin iyi gitmesini cenabi allahtan dilerim bende hagen hohenlimburg da oturuyorum simdiden kadir geceniz mubarek olsun selam ve sevgilerle cengiz ucan.
cengiz ucan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.09.2008, 00:58   #18
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 752 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Almanya;
Acı vatan almanya,seneler evvelinde, annesinden-babasından,sevgilisinden çocuğundan kopanların gidip nafakasını kazanmaya çalıştığı memleket.
Aradan yıllar geçti,doğu almanlarda bu memlekete dahil oldu,birden denge bozuldu.
Önce bir duvar yıkıldı,sonra içimizdeki birşeyler koptu,kombasanlar-yimpaşlar-jet pa lar,kopan parçalar ile birlikte yok olup gittiler.
Gün oldu,anadolu topraklarının has özü,ta orta asyanın bağrından kopup gelen,aile kavramımız,gün oldu örf-adet geleneklerimiz sekteye uğradı.
gün oldu solingende CANlarımızı bırakdık,kah Sinan Şamil SAM olup yumruklarımızı,geçmişin acısını çıkarırcasına vurduk.
Almanya'nın en geniş yabancı statüsündeki topluluğu TÜRK'ler,bazen evleri yakıldı,bazende sokakda kim vurduya,polisde-adliyede ikinci sınıf muamelesine maruz kaldı.
Almanya'aki camilerimizde,dinayet olduk,cemaat olduk,birbirimize kutup olduk,jetpa-kombasan-yimpaş bir kenarda daha taptaze duruken,deniz feneri ile yeniden avrupanın en büyük sivil toplum kuruluşu olduk,30 000 mahkemelerdeki üyesi,kanunlara gitmeyen 370 000 üyesiyle toplamda 400 000 lik bir topluluk,(Almanyada 400 000 kişinin oyu bir hükümeti devirir güçtedir.)dert sıkıntı yine aynı.

İşte bu kısa,bir çırpıda aklımıza gelen geçmişi ile ACI VATAN ALMANYA deyince,birde orda TÜRK PARLEMENTER,hemide bizim öz çocuğumuz evladımız olan VOLKAN BARAN diyince,övünmek gibi olmasında,bizim evladımız kafaya birşeyi takınca sonuna kadar gider,ister kendi zararına ister çıkarına olsun,gözünü budakdan ayırmaz,bundan dolayıdır ki bir başka bakıyorum.

Sevgili Volkan BARAN,sizden belediye meclisinedeki çalışmalarınızda,uzun vadede,geçmişte yaşanmış,hep aleyhimize tezahür eden olayların bilincinde çalışmalarınızı bekliyoruz.
Alt 23.09.2008, 01:32   #19
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RüStü ElmaS Şuan RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: Cevap: Alman Meclisine Sivaslı Aday!

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Almanya;
Acı vatan almanya,seneler evvelinde, annesinden-babasından,sevgilisinden çocuğundan kopanların gidip nafakasını kazanmaya çalıştığı memleket.
Aradan yıllar geçti,doğu almanlarda bu memlekete dahil oldu,birden denge bozuldu.
Önce bir duvar yıkıldı,sonra içimizdeki birşeyler koptu,kombasanlar-yimpaşlar-jet pa lar,kopan parçalar ile birlikte yok olup gittiler.
Gün oldu,anadolu topraklarının has özü,ta orta asyanın bağrından kopup gelen,aile kavramımız,gün oldu örf-adet geleneklerimiz sekteye uğradı.
gün oldu solingende CANlarımızı bırakdık,kah Sinan Şamil SAM olup yumruklarımızı,geçmişin acısını çıkarırcasına vurduk.
Almanya'nın en geniş yabancı statüsündeki topluluğu TÜRK'ler,bazen evleri yakıldı,bazende sokakda kim vurduya,polisde-adliyede ikinci sınıf muamelesine maruz kaldı.
Almanya'aki camilerimizde,dinayet olduk,cemaat olduk,birbirimize kutup olduk,jetpa-kombasan-yimpaş bir kenarda daha taptaze duruken,deniz feneri ile yeniden avrupanın en büyük sivil toplum kuruluşu olduk,30 000 mahkemelerdeki üyesi,kanunlara gitmeyen 370 000 üyesiyle toplamda 400 000 lik bir topluluk,(Almanyada 400 000 kişinin oyu bir hükümeti devirir güçtedir.)dert sıkıntı yine aynı.

İşte bu kısa,bir çırpıda aklımıza gelen geçmişi ile ACI VATAN ALMANYA deyince,birde orda TÜRK PARLEMENTER,hemide bizim öz çocuğumuz evladımız olan VOLKAN BARAN diyince,övünmek gibi olmasında,bizim evladımız kafaya birşeyi takınca sonuna kadar gider,ister kendi zararına ister çıkarına olsun,gözünü budakdan ayırmaz,bundan dolayıdır ki bir başka bakıyorum.

Sevgili Volkan BARAN,sizden belediye meclisinedeki çalışmalarınızda,uzun vadede,geçmişte yaşanmış,hep alyhimize tezahür eden olayların bilincinde çalışmalarınızı bekliyoruz.
Teşekkürler gardaş,
eline yüreğine sağlık, o kadar güzel anlattınki diyecek söz bulamıyorum.

Volkan Baran kardeşimiz içi tertemiz, cıvıl cıvıl, bir arkadaşımız, bu işin rahatlıkla üstesinden geleceğine inanıyorum.
Kendisindeki Sivas sevgisi ise bambaşka, Sivas yolculuğumuzda ve Sivas' ta beraberken, ben bunu bizzat yaşadım.
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.09.2008, 10:45   #20
sade58
Tecrübeli Yiğido

sade58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sade58 Şuan sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.04.2011 22:57

Tecrübe Puanı: 703 sade58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: Alman Meclisine Sivaslı Aday!

Böylesi hemşehrilerimizi gördüğümde göğsüm kabarıyor.Almanya gibi bir yerde bu başarı Sivaslılar adına büyük başarı.Sivasa gitmiş olması ve oralarıda unutmamış olmasıda ayrı bir güzellik.Yolun açık olsun Volkan Baran.Sivaslılar hep senin yanında olacak,yeterki sen Sivası Sivaslılar unutma ve hemşehrilerine sahip çık.
sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)