Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Beğendiğiniz Şiirler - Sayfa 282 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Şiirler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Şiirler Burada yazmış olduğunuz şiirleri yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.09.2011, 20:56   #2811
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5441 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Beğendiğiniz Şiirler

A[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Ağlamayı bilmeyen gözler sevmeyide bilemez ben sevmeyi biliyorum
ve hep ağlıyorum...

sevmek yürek ister....yüreksiz...
Her gidişine ayri bir anlam yüklüyorum.. Yapma allah aşkına ya hep kal benimle ya söz etme gidişlerden.. Ya da silinsin isminde cisminde..
Oynama benimle dengemi bozuyorsun..
Aşkı yaşayacak yürek bırakmıyorsun insanda..
Seni seviyorum diye başlayan ve ama ile devaam eden
cümleleri duymaktan bıktım!!
Seviyorsan seviyorsundur varsa vardır yoksa yokdur aması olmaz bu işin!
Üstelik bir cümlenin sonunda ama varsa, bir önceki yargının hiçbir hükmü yoktur artık..
Seni seviyorum ama birlikte olmamiz imkansiz..
Ya imkansiz diyebiliyorsan eğer sevmiyorsun demektir!!
Bahanelere sığınma küçük insanlar küçük bahanelere sıığınırlar ..
insanlarin hayatlarına sorgusuz sualsiz girip sonrada darma dağın edip
hiçbirşey söylemeden çekip gidenlerden nefret ediyorum.. Böylemisin sende gerçekten gitmekmi istiyorsun?
Yürekli ol biraz hadi konuş!!
Söylemek istediklerini söyle,iki çift sözü hak etmedikmi biz? Hiçmi saygın yok?? hiçmi sevmedin beni iyi ye güzele dair hiç mi bişey hak etmiyorum.
Ahh ben niye yanılıyorum hep niye tamam işte bukez gercekten biti dediğimde her defasında çıkıyorsun karşıma sömürüyorsun sana olan aşkımı sevgimi?
Biraz dahamı katı olmalıyım, dahamı kapalı tutmalıyım kapılarımı? aşk yok sevgi yok ilişkiler çıkar üzerine kuruluyor diyenleremi inanmalıyım?
Bazen bu dünyadan olmadığımı düşünüyorum,oyun çeviremiyorum, kötü hesaplar yapamıyorum..kurnazlıklar düşünemiyorum.sadece seni sevdim.insanız hepimiz,hepimizin zaaflari var,hepimizin yanlışları var, hangimiz çok dürüstüz yada dört dörtlük yaşıyoruz hatasız iyide hep benimi bulacak bunlar..Hiç bir kaygıya yer vermeden,hiç bir hesabı düşünmeden açsaydın eğer bana yüreğini,işte ozaman görürdün bir aşkın nasil efsaneye dönüşebileceğini.. Sen gözlerimi kapatıyorsun bir sen varsın başka hiçbir kimseye bakmıyorum, adının geçtiği her yerde herşeyi erteleyişim oluyorsun.Herşey senin çevrende şekillenmeli, her Şey sana göre düzenlenmeli..
Beceremiyorum kusura bakma.. Şimdi gidiyorum.. demekten başka çağrem yok inan bana herşeyden çok sevdim seviyorumda gitme kal desen gitmez kalırdım...ama demedin...aşk tam teslimiyet ister,kendini aşkın kollarına ya bırakırsınya da bırakmazsın..Bir yanım dışarıda kalsın dediğin noktada aşkı boğarsın yok edersin o güzelim duyguyu..

Bu yüzden cesurlerın işidir aşk!! Bırak aşk bende kalsın.. Ağlamayı bilmeyen gözler sevmeyide bilmez, ben sevmeyi biliyorum ve hep ağlıyorum..
YOLUN AÇIK OLSUN...

Hayat acısıyla tatlısıyla geçİp gidiyor
Sorgusuz sualsiz bir ömür tükeniyor
Etrafında onca kalabalıkla mutluyken insan
Bir anda nasıl yanlızlığa düşüyor
Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Kardelencicegi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.09.2011, 23:09   #2812
Kardelencicegi
Navigator

Tecrübe Puanı: 5441 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Kar çiçeği

Yokluğun içime acı veriyor
Merhem ol yaramı sar kar çiçeği
Nere baksam gözüm seni arıyor
Tanımam ki başka yar kar çiçeği

…………...Geceler yüzüme hüzün veriyor
……….….Kimi görsem bana seni soruyor
…………..Yeter artık yeter içim eriyor
…………..Dön gel artık dön gel gel kar çiçeği

Sevenler geçer mi söyle sözünden
Neler çektim neler senin yüzünden
Bana ne âlemin yokuş düzünden
Gönlünü gönlüme vur kar çiçeği

İster şikâyet et istersen unut
Ölmeden ölmüyor içimde umut
Gizle gözyaşını güneşte kurut
Ateşine beni sar kar çiçeği

Çürük tekne ile Deniz’e varsam
Gece Züleyha’ya yolları sorsam
Bekler misin beni sahile vursam
Söyleyecek sözüm var kar çiçeği

Gece güne hasret ben ise sana
Beklerim haberin getirmez suna
Yürek ayrılığa nasıl dayana
Ölümden de beter zor kar çiçeği

Öyle dertliyim ki öyle yaralı
Yedi dağ dolaştım gönül vereli
Çıkmadın karşıma sevgi maralı
Yaşanır mı böyle ar kar çiçeği

Makberi Dünya’da ah ile yanar
Değmesin gözünün altına pınar
Bir gün olur Hüma bize de konar
Olmazsa Ahreti var kar çiçeği

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]unum sempati
Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.09.2011, 10:29   #2813
Kardelencicegi
Navigator

KÜÇÜK KIZ
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

KÜÇÜK KIZ

Bir gün geldi kendine sordu küçük kız,
Ne günlerdi ellerinde bebekleri,
Çimenler arasında çiçekleri,
Yağmurları vardı gökyüzünden yüzüne süzülen,
Artık zaman o kadar değişti ki,
Ne elindeki bebekleri kadar güzel,
Ne de çimenler arasında güzel kokan çiçekleri kaldı,
Yağmurların yağdığı toprakları çoktan kuruyup çöle dönüştü…
Sordu küçük kız kendine,
Bu dünyaya ne oldu b
öyle,

Artık büyüdüğümü bile unutuyorum,
Yıllar öncesine dönünce,
Her şey ne kadar sahteleşmiş,
Biz o zamanlar saf ve temiz yaşarken,
Devir değişmişti,
Teknoloji Gelişmişti,
Mektuplar bir kenara atılmış,
Resimler tozlanmıştı,
Duygular bile teknolojiye uymuştu sanki,
Arkadaşlıklar bozulmuştu artık,
Tanımadığı yüzler sarıyordu canı gibi,
Artık bir kalbe takılıp kalamayan insanlar tanıyordu küçük kız,
Her şey değişmişti gözünde,
Etrafındaki herkez teknoloji olmuşlardı
Sanki,
Bir tek yaşadıkları değişmedi,
Şimdi yaşı elliye yakın,
Hala kulaklarında okul şarkıları
Çınlıyor…
“Orda Bir Köy Var Uzakta O Köy Bizim Köyümüzdür.”
“Gitmesekte Kalmasakta O Köy Bizim Köyümüzdür.”
Çok şeyler değişiyor her gün göç ediyoruz memleketimizden,saatlerimizden , alışkanlıklarımızdan ama biliyoruzki devir ne kadar değişirse değişsin.Kendi
Yaşadıklarını kendi anlıyor insan…

Yazan:Arzu Saim.
Alt 20.09.2011, 21:59   #2814
serhat_58
Usta Yiğido

serhat_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat_58 Şuan serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2016 13:48

Tecrübe Puanı: 1137 serhat_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

“Kendine iyi bak” bir veda degil elveda cümlesidir çogu zaman. O üç kelimeden çok daha fazlasini gizler içinde...

"Kendine iyi bak." Çünkü bundan sonra ben yaninda olmayacagim. Olamayacagim. Istesem de istemesem de. Sevdim bir zamanlar seni, hala seviyorum ve benden sonra da mutlu olmani istiyorum. Olur da bir gün dönersem seni iyi bulmak istiyorum.“

“Kendine iyi bak. Çünkü bundan sonra kendinden baskasi olmayacak yaninda sana bakacak. Ben olmayacagim. Kendine iyi bak ve beni düsünme. Çünkü ben de seni düsünmeyecegim artik. Arama sakin beni, yazma, çünkü ben yazmayacagim. Sil beni yüreginden, çünkü ben silecegim. Fakat, yasanilan, paylasilan güzel seyler hatirina sana yürekten mutluluklar diliyorum. Ve ben bir daha dönmemek üzere gidiyorum.”

"Kendine iyi bak. Aramizda geçen herseye ragmen benden sonra iyi oldugunu bilmeyi tercih ederim. Aslinda bilmem çok önemli degil, iyi oldugunu varsayacagim ben. Seni bir daha asla görmemek üzere gidiyorum ben, seni kendinle basbasa, yapayalniz birakiyorum ben. Biliyorum kendini birakacaksin benden sonra, o yüzden iyi bak diyorum. Aslina bakarsan, çok da fazla umursamiyorum."

"Kendine iyi bak derler ve giderler. Tutkuyla sevenler, bazen birden fazla söylerler bunu. Çünkü onlari ayirmak, eti tirnaktan ayirmak gibidir. Kolay kolay kopamaz onlar, süreç çok aci vericidir, yürek parçaliyicidir. Her seferinde azalan umutlarla geri döner ve yine “Kendine Iyi Bak” gözleriyle ayrilirlar. Ta ki umut da, sevgi de tükeninceye kadar…Ta ki son elveda mezar sessizligine bürününceye kadar…"

Tutkunun ötesinde sevenler, bir kez “Kendine Iyi Bak “ derler ve giderler. Onlar eti tirnaktan ayirmak yerine ölümü yeglerler. Onlar bu aciyi bir kezden fazla kaldiramayacaklarini bilirler.

"Kendine iyi bak" derler ve giderler. Bu sözlerin içinde ihanet yok, hiç bir zaman olamaz derler ve giderler. En büyük ihanet degil midir aslinda seni seveni, ihtiyaci olani yüzüstü birakip gitmek. "Kendine iyi bak" derler ve giderler. Seni suskunluga mahkum edip giderler. Seni parçalara ayirip, en büyük parçayi yanlarina alip giderler. Seni senden alip giderler.

Daha kötüsü suçlayamazsin onlari tüm bunlar için. Kendine iyi bak deyip gidenin geçerli bir nedeni vardir elbet. Suçlatmaz kendini. Savasmadiklari için kizarsin ama suçlayamazsin. Savasmislarsa, yenildikleri için kizarsin ama suçlayamazsin. Yenildigin için kizarsin ama suçlayamazsin… Ayriligin kaçinilmazligina inandirir seni, kendine iyi bak derler ve giderler. Elinden umutlarini, düslerini, sevgilerini alip giderler. Bir tek anilari birakirlar geride, bir de hatirladikça gözyaslarina bogulasin diye unutulmayan nagmeler.

Arkalarina bakmadan çekip giderler eger yalniz kalmissan, çünkü insafsizliklarini görmek istemezler. Hersey o saniye orada bitsin, kapansin bu sayfa isterler. Bitti diyemedikleri için, kendine iyi bak derler. Kirildim ve affedemiyorum; diyemedikleri için kendine iyi bak; derler. Seni istemiyorum artik, hayatimdan çikaracagim ama bil ki hiç unutmayacagim; diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Biliyorum çok kanayacaksin ama daha iyisini yapamiyorum; diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Vicdanlarini rahatlatmak için kendine iyi bak derler, çünkü o kan uzun süre akacaktir ve o yara asla kapanmayacaktir, bilirler.

"Kendine iyi bak" bir noktadir çogu zaman. Kendine iyi bak deme bana, sadece kötülükler noktalansin isterim ben. Oysa sen iyisin… Sen gözümdeki isik, dudagimdaki tebessüm, sen içimdeki sevinçssin. Sen hayatima renk katan, sen yüregimdeki çarpinti, sen hayatimdaki nesesin. Sen yolumu aydinlatan, sen dert ortagim, sen gönül yoldasim, sen bir tanesin. Kendine iyi bak deme bana. Nokta koyma.

Keske böyle yasanmasaydi bazi seyler, keske affedebilsen beni, keske ben de affedebilsem… Keske döndürebilsek zamani geriye. Keske bugünkü aklimizla yasasak herseyi bastan. Nafile... Ama yine de, gitmesen olmaz mi? Bitmesek olmaz mi? Sen eksikken, ben nasil tam olurum? Senden kalan boslugu kimlerle doldururum? Savassak, aramiza giren seytanla olmaz mi? Hani büyük asklar her türlü engeli asardi, hani gerçek dostluklar her sinavi geçerdi, hani sevgi eninde sonunda kazanirdi? Hani hayatta hiç kirlenmeyecek degerler vardi? Hani en büyük zaferler, en kanli savaslarin ardindan kazanilirdi? Bunlarin hepsi yalan mi? Sahiden..., gitmesen olmaz mi? Bitmesek olmaz mi?……….

Peki o zaman... Senin istedigin gibi olsun... Öyleyse...Sen de Kendine Iyi Bak.

"Kendine iyi bak" derler, kursunu kafana sikip giderler... ...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı serhat_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.09.2011, 07:15   #2815
Kardelencicegi
Navigator

Hani Sen SevdAdan Korkmazdın

dönüp durdukça
eteklerini savuran ıssızlığın

yüzüme vuran rüzgarında
üşüyor dudaklarım

bu ucube karalığın
yakalarını kaldırmış titreyen cılız avuntusuna
bakıp bakıp ağlıyor dualarım

sormayın
nedir bu direnişi azabımın
bilsem
yemin ederim
ardıma bakmadan yeniden doğacağım

kırık bir kalem yazmış beni
buruşturulup sokağa fırlatılan
ve yalnızca yağmurun okuduğu bir mektuptum belki de
ıslanıp silinmiş satırlarım

mürur-u zaman dedikleri bu olsa gerek
ben ona uğramıştım geçerken
sanırım hep onda kaldım

bir yağ kandili gibi mecalsiz ziyasıyla
üflesem sönecek gibi vazgeçmiş benden
ve benden azad’olan hatıraların
son basamağındayım

bir adım
sadece bir adım

cesaret
haydi
cesaret ey yürek
nedir bu mıhlanışın

hani sen yaşamaktan
hani sen sevdâdan korkmazdın

ceyda görk
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kardelencicegi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.09.2011, 07:43   #2816
Kardelencicegi
Navigator

- Hoşçakal

Neler söylemek istedim sen giderken
Sessiz çığlıklarım boğazımda düğümlendi,
adım atmak istedim
Koştuğumu sandım hatta
...
Cümleler kurdum, anlattım sana derdimi
Hatta yalvardım, haykırdım sandım
Oysa sen giderken ben ardından sadece, bakakaldım öylece donakaldım.
İnanamadım
Kirpiğimden süzülen damla
Ve ayrılığın adı, hoşcakal
Sen gittikten sonra hoş kalırım mı sandın
Alır mıyım bir bardak demli çayın tadını
Perdeyi açınca içeri giren güneş, ısıtır mı sandın
Görür müyüm sandın açan çiceği
Bakar mıyım sandın batan güneşe
Dilek tutar mıyım kayan yıldıza
Koklar mıyım sandın yağmurun kokusunu
Sever miyim sence baharları?
Ayrılığın adı, hoşcakal
Ben senden sonra yaşar mıyım sandın
Peki o zaman sende hoşcakal

Can Yücel
Alt 22.09.2011, 01:12   #2817
Kardelencicegi
Navigator

ÖMRÜNE FANİ OLMAYAN TEK GÖNÜL OLAYIM İNŞALLAH

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Üşüyen kardelen kuşağına düştü ömrüm,
Asır sayarken vuslatsız adımlarla,
Bitti rüya…

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...][Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

,
Sormadan susuyor karanlık,
Bu sesi ilk kez duyuyorum ,
Ve,
Yolun sonuna düşerken gözlerim son nefesimdir ,
Değmesin keder teli fütursuz bu sineye,
Değdirme elin gözüne,
Dünyam olsun, dünyan olsun,
İki nefese yetecek kadar büyük olsun,
Ötem ölümüm olsun…

merhaba akşamın kızılllığına özenip kendini aşk ateşlerine atan güzel insan
ya ben yaşlanıyorum ya da yıllar
şimdi anlıyorum ki bu kadar güzel şiirin içinde boğulabiliyormuş insan
şiir bakmak değil görmek derinlere inmekmiş
hissetmekmiş yazan şairin kimliğine bürünüp
çekip gitmekmiş apansın imgelerin bağrından
dalmak derinlere ve o büyüde kalmak
işte senin ve bir kaç arkadaşın şiirinde
hayatın akıntısına kapılıp gidiyor insan

Saklarken ateş yatağı bağrımda eksik cümleleri,
Düşmedi hiç dilimden pişmanlık izleri,
Ben ettim’di yeminlerimin yarenleri…

ben imge hasrasıyım şiir delisiyim
bir dize beni allak bullak edecek yerden yere vuracak
yoksa geldim gittim öldüm bittim
bu şiirler beni aşıyor
ben yapamasam bile sizden ricam kullanılmadık sözcükleri kullanılmamış imgeleri bulun

bunları kendi adınız adına olmasa bile şiir adına yapın lütfen
öyle bir şey yazın ki
o söz ya da şiir tarihin bağrına kazınsın
yüz yıllar geçsede hep o hatırlansın
şair evrensel olandır biliyorsunuız
yoksa ben bir aşk hikayesini yazar şiir yazdım diye övünürüm
aslolan bu değil kalıcı olmak tarihin sayfalarına karışmak
Üşüyen kardelen kuşağına düştü ömrüm,
Asır sayarken vuslatsız adımlarla,
Bitti rüya…

işte imge de şiir de şair de bu bana göre. ayakta alkışlıyorum.
her nerede olursan ol aşkla çarpsın yüreğin. umutla kal.....
datçanın maviliklerinden martı kanatlarıyla selamlarımı gönderiyorum.
umarım vurulmadan sana ulaşırlar.
düşlerle kal......

Sunum SEMPATİ

C)alinti..............
Alt 26.09.2011, 17:01   #2818
Kardelencicegi
Navigator

Kara gözlerinde mahmurca gülüş,
Gayrı uyanılmaz uykunda mısın ?
Kanın cemre gibi toprağa düşmüş,
Şehadet yolunun ufkunda mısın ?

... Dudakların sanki birşey söylüyor,
Yine aynı sevda şarkında mısın ?
Melekler bile sana özeniyor,

C)alinti

Alt 12.10.2011, 21:29   #2819
Kardelencicegi
Navigator

Arkadas dökümü

Evvela dişlerimiz döküldü..

Sonra saçlarımız,

Arkasından birer birer [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]larımız..

Şu canım dünyanın orta yerinde,

Yalnız başına yapayalnız

Kalmışız..

Kırılmış kolumuz, kanadımız;

Tatlı canımızdan usanmışız..

Bir şüphedir sarmış yüreğimizi

Ya kendini aldatıyor demişiz,

Ya bizi..

Bir şüphedir demir atmış ciğerimize

Pamuk ipliği ile bağlamışlar bizi

Düğüm üstüne düğüm şöyle dursun

Bir çalım bir kurum hepimizde..

Nereden inceyse oradan kopsun

Bu canım dünyanın orta yerinde

Hayvanlar kadar bağlanamamışız birbirimize.

Yalan mi?

Gözünü sevdiğim,

Karıncalar işte:

Hamsiler sürü sürü;

Arılar bölük bölük geçer

Leylekler tabur tabur

Ya bizler?

Eşref-i mahlukat! ..

Boğazımıza kadar

Kendi murdar karanlığımıza gömülmüşüz..

Bizler bölük bölük,

Bizler tabur tabur

Bizler sürü sepet

Yalnız birbirimizi öldürmüşüz..

Bedri Rahmi EYÜBOĞLU
Alt 13.10.2011, 09:13   #2820
Kardelencicegi
Navigator

GÜLE SAKLADIM

GÜLE SAKLADIM

Bahardır giyince yeşili alı,

Gönlümün sultanı güneşi ayı,

Nasılolunmaz ki sana sevdalı,

Senin sevgini ben sende sakladım

Bülbül gibi gülü görür eririm.

Aşkın pazarında canım veririm,

Cennette görseydim hüridir derim,

Gönlümü sendeki güle sakladım.

Sular yanar yüreğimde kar etmez,

Gündüzler az gelir geceler yetmez,

Mansur’un ahıyım çilem hiç bitmez,

Aklımın almadığı sırra sakladım.

Aldın beni benden sana yürüttün,

Bağladın zülfüne çektin sürüttün,

Canımı tenine kattın çürüttün,

Ateşte üşüdüğümü sana sakladım

Hasretin arttıkça derdin büyüdü,

Kendi kendime ben verdim öğüdü,

Sözünün eri olacak yar yiğidi,

Hilal kaş altında göze sakladım.

Şahmettin KAYA

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)