Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

FLAŞ GÜNCEL YAZI - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.04.2012, 09:04   #11
kuzu_58
Yiğido
NO AVATAR

kuzu_58 Şuan kuzu_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.12.2013 18:07

Tecrübe Puanı: 492 kuzu_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: FLAŞ GÜNCEL YAZI

ahmet hakan medyanın fahişesidir
kuzu_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar kuzu_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.04.2012, 09:12   #12
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

İMAM

“Bu ne?…”
Çocuklar bir ağızdan:
“Cüppeeee….”
“Ne işe yarar cüppe?..”
“Giyiliiirrrr…”
... *
İmam Dalga Efendi’nin o okulda çocuklara ders verirken sarık ve cüppe ile gitmediği… Sarık ve cüppeyi çocuklara göstermek amacıyla orada giydiği açıklandı neyse…
Tabii sevindik…
Sanki CERN deney merkezinde ders yaptılar…
*
“Şimdi burası cüppenin neyi?..”
“Koluuuuu…”
“İmam efendi kolunu nereye sokacak?..”
“Kolunaaaa.”
Çocuklar zeki, kolun abanın koluna sokulması gerektiğini biliyorlar, 7’nci sınıf çünkü…
*
Öğretmen; Durmuş Etbaş…
Çocuklara cüppe ve sarık konusunda ders veren imam; Bayram Dalga…
Okulun adı; Gazi…
*
“Şu ne?..”
“Sarııııkkk…”
“Nereye dolanır?..”
“Başaaaaa…”
“Peki bu imam efendi neyine dolayacak?..”
“Başınaaaaa…”
*
Cüppenin kol yerine kol sokulduğuna göre, sarığın da kafa için olduğunu öğrenen çocukların ufku açılırken, 4+4+4 yasası Cumhurbaşkanı’nın önünde…
İmzalarsa; işte bu resmin altına imza atmış olacak…
*
“Şimdi sırtında ne var?..”
“Cüppeeee…”
“Başındaki?..”
“Sarııııkkkk…”
“Hep birlikte bir neyimiz oldu?..”
“İmaaaamımıızzz…”
*
Daha 4+4+4’ün Meclis’ten geçtiği gün bir lisede derse sarıklı cüppeli imamı çağırmak, DHA muhabirini getirterek tüm medyada yer almasını sağlamak, sınıftaki çocuklardan çok Türkiye’ye verilen ilk dersti…

Dersini öğrenen öğrendi…
Yoksa “dindar nesil yetiştirmek” nasıl olacaktı?..
Okullara imamları doldurup da çağdaş eğitimin canını almadan…
*
Bir sonraki derstir:
“Ölü yıkama…

BEKİR COŞKUN
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.04.2012, 09:19   #13
Alibaba58
Usta Yiğido

Mustafa MUTLU : İnönü’nün torunları sessizliklerini bozdu!

Başbakan, son iki yıldır İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü “faşist bir diktatör” olmakla, dindarlara baskı yapmakla suçlayıp duruyor...

Düne kadar bu suçlamalar konusunda sessiz kalmaya özen gösteren İnönü ailesi, dün ilk kez bu suskunluğu bozdu.

DİNİ KİTAPLAR

İlk açıklama İsmet İnönü’nün kızının kızı ve aynı zamanda CHP Milletvekili olan Gülsün Bilgehan Toker’den geldi.

Toker, Başbakan’ın 1 Şubat 2012’de, yaptığı konuşmayı hatırlatıyor.

Başbakan o konuşmasında, İnönü’nün de imzasını taşıyan 25. 11. 1944 tarihli Bakanlar Kurulu kararnamesini göstererek, şunları söylemişti:

“İsmet İnönü ve bakanlarının imzası ile yayınlanan bir Bakanlar Kurulu kararıyla İstanbul Maarif Kütüphanesi tarafından yayınlanan ‘Tam Mevlidi Şerif’ ve Burdurlu Abidin Kara Aslan’ın İzmir Kültür Basımevi’nde bastırılarak yayınlanan ‘54 Farzlı Büyük ve Tam Namaz Hocası’ adlı kitaplar toplattırılmıştır. Bu, dönemin yöneticilerinin inanç özgürlüğüne karşı tavırlarının somut bir örneğidir.”

Gülsün Bilgehan Toker; bu sözlerin peşine düşmüş ve ortaya ilginç bir gerçek çıkmış... Gülsün Hanım’ın dün gönderdiği mektuptan aynen aktarıyorum:

“Duyunca, doğrusu bu yasaklamayı ben de çok garipsedim, içime dert oldu. Benim çocukluğum, namaz kılınan bir evde anneannem Mevhibe İnönü ile gittiğim mevlitlerde geçmişti. Bir hafiye gibi araştırdım. Bakanlar Kurulu Kararı’nın mutlaka bir de gerekçeli açıklaması olmalıydı. Ama Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü’nde yaptığımız araştırmalar sonuç vermedi. Gerekçe, ortadan yok olmuştu! Yılmadık, sonunda yasaklanmış olan o kitapları bulduk. Kitapları, aralarında bir de eski Diyanet İşleri Başkanı’nın olduğu din uzmanlarına incelettim ve gerçek ortaya apaçık çıktı!

Evet, kitaplar toplattırılmıştı; çünkü:

Her iki kitaba da aslıyla uygun olmayan, İslamiyet’e aykırı, Müslümanlık karşıtı bölümler eklenmişti. Mevlit de namaz kitabı da gerçeklerine aykırıydı. Yalan yanlış bilgiler içeren bu kitaplar toplatılmış, doğruları basılıp halkın hizmetine sunulmuştu.

Şimdi; hayatta olmayan, kendilerini savunamayacak insanları haksızca eleştirmek bir Başbakan’a yakışır mı? İftira atmak Müslümanlıkta günah, siyasette ayıp değil midir?”

KURUCULUK TEKLİFİ

Aileden suskunluğunu bozan ikinci isim ise İnönü’nün en büyük torunu Hayri İnönü oldu. (Ömer İnönü’nün oğlu.)

O da dünkü Cumhuriyet’te yayımlanan oldukça ilginç bir açıklama yaptı:

Meğer her fırsatta İsmet İnönü’yü hedef alan Başbakan Erdoğan, AKP’yi kurarken Hayri İnönü’ye “kurucu üyelik” teklifi götürmüş... Son yerel seçimlerden önce ise Gülsün Bilgehan Toker’e, Çankaya Belediye Başkanı olması önerilmiş...

Hayri İnönü, 11 yıl önceki o teklifi şöyle anlatıyor:

“Cüneyd Zapsu aracılığıyla bana ulaşarak parti programını gönderdiler ve ‘kurucu üye’ olmamı istediler. Bunun, İnönü soyadını kullanabilmek için bir taktik olduğundan kuşkum yoktu. Zapsu arkadaşım olduğu için nezaketen programlarını aldım. Bir gün sonra da tekliflerini reddettim. Eşim, bir gün beklediğim için kızdı bile...”

ASIL HEDEF ATATÜRK!

Hayri İnönü, kurucusu olma teklifi aldığı partinin liderinin, dedesine yönelik suçlamalarını ise şöyle değerlendiriyor:

“Dezenformasyon yapıyorlar. Aslında onlar da İsmet İnönü’nün neyi, neden yaptığını iyi biliyor ama ‘şimdilik’ Atatürk’e uzanamadıkları için İnönü ile uğraşıyorlar. Asıl hedefleri Atatürk... Bize 70 yıl öncesinin gazete kupürlerini gösteren kişi; daha dün Sudan’da El-Beşir, Libya’da Kaddafi, Suriye’de Esad gibi diktatörlerle can ciğer, sarmaş dolaş pozlar veriyordu. İnsan başkalarına hakaret ederken kendisine bakmaz mı?”

Evet... Tıpkı bugün yayımlanmamış kitapların başına geldiği gibi, geçmişte de yüzlerce kitap yasaklandı, toplattırıldı ve imha edildi...

Ama bunun üzerinden siyaset yapanların aynı zulmü yaşatmamaları ve en azından gerçekleri çarpıtmamaları gerekir diye düşünüyorum.

Günün Sorusu

Ankara Valiliği, Milletvekili Mustafa Balbay için “resmi koruma” görevlendirmiş... Soru; CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ten, İçişleri Bakanı’na:

6 Mart 2009 tarihinden beri Silivri’de tutuklu bulunduğunu bütün dünyanın bildiği Mustafa Balbay’ın bu durumunu Ankara Valiliği bilmiyor mu? Bilmiyorsa; Sayın Vali hangi gezegende yaşıyor?

‘Dört özgür adam’la buluşma!

Bilirsiniz; davetten davete koşan gazetecilerden değilim. Ama önceki akşam bu kuralımı bozdum ve Basın Konseyi Başkanı Orhan Birgit’in bir süre önce cezaevinden tahliye olan gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk ve Sait Çakır için verdiği yemeğe katıldım.

Nedim’in “meslekteki ilk müdürü”yüm ama Ahmet’i, Coşkun ve Sait’i ilk kez görüp, konuştum.

Özgür kaldıkları için mutlular...

Ama dördünün de aklı, içeride bıraktıkları kader arkadaşlarında...

Özellikle Müyesser Yıldız’ın adı ne zaman geçse; başlarını öne eğip, gözlerini kaçırıyor ve “Keşke bizi değil de onu bıraksalardı” diyorlar...

Genel durumlarını özetleyeyim:

Fişek gibiler... Enerji dolular... Yılmak bir yana, “gerçek gazetecilik” yapmak için daha da bilenmişler...

Ve hepsi de tutuklulukları sırasında haklarında “darbeci” diye atıp tutan “meslektaşları”yla karşılaşacakları günü iple çekiyorlar!

Sözüm o meslektaşlara:

Aklınız varsa kaçın kardeşim!

Bu çocukların size söyleyecek öyle lafları var ki; siz bile utanırsınız!
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.04.2012, 09:22   #14
Alibaba58
Usta Yiğido

Teşvik’iye Yılmaz Özdil

2004.
Teşvik paketi açtılar.
“Bunlar öbürlerinden çok fena geri kalmış” dedikleri şehir sayısı kaçtı?
36.
... 2009.
Teşvik paketi açtılar.
“Bunlar öbürlerinden çok fena geri kalmış” dedikleri şehir sayısı kaçtı?
49.
2012.
Teşvik paketi açtılar.
“Bunlar öbürlerinden geri kalmış” dedikleri şehir sayısı kaç?
81!
Öyle şahane teşvik edildik ki…
Geri kalmayanlar da geri artık.
“Uzay” yatırımları mesela…
5’inci bölge kapsamındaki teşviklerden yararlanacakmış.
Bakıyoruz 5’inci bölgeye…
Erzurum orada.
“5”inci bölgenin baraj göletindeki arızalı elektrik direğini tamir etmek için deniz bisikletiyle gitmek zorunda kalan “5” işçi alabora oldu, saatlerce bağıra bağıra, çırpına çırpına can çekiştiler, kıyıdakiler dövüne dövüne, çaresizce seyretti, hava karardı, biri boğularak, dördü donarak öldü… Güya uzay mekiğine teşvik verilecek ama, kayık yok Erzurum’da, kayık.
6’ncı bölgeyi düşün gari.
Ha şunu diyebilirsiniz tabii…
Hiç mi faydası olmadı?
Elbette oldu.
Teee 1854’te, Başbakanımızın “dedemiz” dediği, Abdülmecit tarafından açılmıştı ilk teşvik paketi.
Netice?
Teşvikiye Camii.
E hazır Teşvikiye’ye kadar gelmişken, rahmetli işçiler için gıyabi cenaze namazı kılalım bari.
- Teşviki nasıl bilirdiniz?
- İyi bilirdik.
- Gömün.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.04.2012, 11:36   #15
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bekir Coşkun imamlardan bu derece nefret ediyorsa vasiyetinde belirtsin. "Öldüğümde imam önüne getirmeyin beni,cenaze namazım da kılınmasın. Senfoni orkestrası eşilğinde çağdaş müzikler ile defnetsinler beni." diye.
Alt 07.04.2012, 11:39   #16
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bekir Coşkun gibilerin devri 28 Şubat'la beraber kapandı..
Alt 07.04.2012, 12:45   #17
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 05:38

Tecrübe Puanı: 644 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
“Şimdi burası cüppenin neyi?..”
“Koluuuuu…”
“İmam efendi kolunu nereye sokacak?..”
“Kolunaaaa.”
Çocuklar zeki, kolun abanın koluna sokulması gerektiğini biliyorlar, 7’nci sınıf çünkü…
*
Öğretmen; Durmuş Etbaş…
Çocuklara cüppe ve sarık konusunda ders veren imam; Bayram Dalga…
Okulun adı; Gazi…
*
“Şu ne?..”
“Sarııııkkk…”
“Nereye dolanır?..”
“Başaaaaa…”
“Peki bu imam efendi neyine dolayacak?..”
“Başınaaaaa…”
*
Cüppenin kol yerine kol sokulduğuna göre, sarığın da kafa için olduğunu öğrenen çocukların ufku açılırken, 4+4+4 yasası Cumhurbaşkanı’nın önünde…
İmzalarsa; işte bu resmin altına imza atmış olacak…
*
“Şimdi sırtında ne var?..”
“Cüppeeee…”
“Başındaki?..”
“Sarııııkkkk…”
“Hep birlikte bir neyimiz oldu?..”
“İmaaaamımıızzz…”
Bu adam ve benzerlerini tanırız, bildik usluplarıyla her fırsatta bu milletin değerlerine salya sümük kendi köşelerinden saldırdıklarını da çok iyi biliriz.

Ancak bu yazıyı burada paylaşan arkadaşımız, çoğunluğu müslüman olan bu milletin imamlarına, sarığına, cübbesine ve manevi değerlerine pervasızca saldırmasına, aşağılamasına yada en hafif tabiriyle dalga geçmesine onay veriyormu ?

Şimdi birileri de kalksa alevi kardeşlerimizin manevi önderleri olan dedeler hakkında veya bilmem ne isimli tarikat şeyhleri hakkında onları alay konusu yapan, aşağılayan, rencide eden olur olmaz bir şekilde anlatılan fıkraları paylaşsa ne derdiniz acaba merak ediyorum ?

Sizi bilmem ama ben burada gösterdiğim tepkinin aynısını gösterirdim.

Bekir Coskun gibi Yılmaz Özdil... gibi varlık sebepleri bu milletin manevi değerlerine küfretmek olan varlıkları, zaten bu millet o büyük ferasetiyle bitirmiştir. Yazmak için gazete gazete köşe arayan dilençiler haline düşmüşlerdir. Gerçi bunlara dilençi demek bile mecburiyettten dolayı dilençilik yapan masum insanlarımıza hakaret olur beni bağışlasınlar ama bunlar dilençiliği meslek edinmiş türlerdendir.

Bu milletin yüreğindeki, gönlündeki Allah- Peygamber sevgisi o kadar büyüktür ki; dağlar içerisinde Ağrı dağı kadar yücedir. Köpeklerin ağrı dağını ısırması ne anlam ifade edebilirse bu gibi varlıkların milletin bu yüce değerlerine saldırması da onu ifade eder.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı mansur58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.04.2012, 20:26   #18
hicre58
Usta Yiğido

hicre58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hicre58 Şuan hicre58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.05.2014 00:02

Tecrübe Puanı: 563 hicre58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
mansur58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Ancak bu yazıyı burada paylaşan arkadaşımız, çoğunluğu müslüman olan bu milletin imamlarına, sarığına, cübbesine ve manevi değerlerine pervasızca saldırmasına, aşağılamasına yada en hafif tabiriyle dalga geçmesine onay veriyormu ?

Şimdi birileri de kalksa alevi kardeşlerimizin manevi önderleri olan dedeler hakkında veya bilmem ne isimli tarikat şeyhleri hakkında onları alay konusu yapan, aşağılayan, rencide eden olur olmaz bir şekilde anlatılan fıkraları paylaşsa ne derdiniz acaba merak ediyorum ?

İlginç; ben de merak ediyorum.
hicre58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar hicre58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.04.2012, 21:30   #19
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Onaylamasa paylaşmazdı diye düşünüyorum
Alt 07.04.2012, 21:39   #20
Alibaba58
Usta Yiğido

Çok zekisiniz Cley Hazretleri.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)