Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.11.2008, 21:42   #71
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart --->: -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Aile tebiyesiyle yetişmiş hiç bir insan serseri olmaz.
O senin dediğin her istekleri yerine gelerek,şımartılarak yani el bebek gül bebek büyümüş çocuklarda olur.
Aile terbiyesi alıp da serseri yetişen tek insan mevcut değildir.
o hiç belli olmaz hiç olmaz dediğimiz şeyler oluyor....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.11.2008, 21:45   #72
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Milyonda bir olan şeyleri hesaba katılmaz.
Bir makina 999.999 güzel ürün çıkardı,1tane kötü ürün çıkardı.Bu makina için kötü makina diyemeyiz,o hatalı bir ürünü hesaba bile katmayız.
Alt 13.11.2008, 10:48   #73
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 15:27

Tecrübe Puanı: 888 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: -->: --->: -->: --->: -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:

Benim evimde zaten bu tür dizlerin adı bile geçmez.Peki sonuç ne mi?
Biri Fen lisesine,diğeri Anadolu öğretmen Lisesine giden iki tane saygılı,çalışkan,terbiyeli birey.Bu tür dizilerin izlenmesine izin verseydim bunu sağlamak çok ama çok zor olacaktı.
Bu bir ölçü değil ki benim yeğenlerimde bu dizinin müptelası ama biri okuduğu tekniklisenin birincisi,aynı zamanda Avrupa birliği E-Tarım proje birincisi ve ayrıca Tübitakta YİĞİDO ismiyle yaptığı robotlada dereceye girmiş bir isim,bir diğeri Anadolu Lisesini en yüksek puanla kazandı ve okuyor,bir diğeri Necati Erşen Öğretmen Lisesinde başarılı bir şekilde okuyor demek ki bahsedildiği gibi bu ve benzeri dizileri izlemek insanı Zombileştirmiyormuş,şimdi Apo denen şahsiyetsiz insan KURTLAR VADİSİNİmi izledide cani oldu haa ben nasıl ki KURTLAR VADİSİ izlemeyenlerde VATAN SEVGİSİ AZ diyemiyor isem sende bu dizinin varlığıyla cinayetleri,tecavüzleri bağdaştırmamalısın.

Hele hele okumayı engelleyici yönüde hiç yok deliller ortada işte seninkiler izlemiyor başarılı,bizimkiler izliyor başarılı demek ki bu ne sorun nede çözüm...
Alt 13.11.2008, 10:58   #74
Serd@r
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 888 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: Cevap: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Konu sağa sola yön değiştimiş tekrar aynı yöne gelmiş gibi,
Kısacası,
Erken saatlerde TV. Ekranlarında
Çocukları kötü yönce etkileyeceğinden
Bunu psokologlar bile ailelere söylüyor
İşkence gibi, kafa kol kesme gibi,kanlı
Şiddet içerikli cinayet işlenilen sahneler filmlerden çıkarılsın,
Kısaca istenilen bu,

Yok bunlar çocukları etkilemez varsın izlesinler diyorsanız buyurun o halde,
dahada şiddet içerikli cd'ler alın izletin çocuğunuza, kardeşinize, kuzeninize,
faydaları ileriki zamanlarda size geri dönecektir.
elbetteki sizi engelleyen yok.
Hayırlı izleme ve izletmeler.
Arif Bey sizin bu örneğiniz şuna benzedi "NÜ" sanatıyla meşgul olanlara o resmi çizerken etkilenip etkilenmediği soruluyor;
Cevap:"BU BİR SANAT NASIL ETKİLENEBİLİRİM Kİ" diyor ressam,şimdi bu bir film ve ayrıca bahsettiğiniz gibide bir cinayetlerin değil siyasetin takipçisiyiz,diziylede olsa öldürülen uyuşturucu kaçakçılarına,VATAN HAİNLERİNE,gaspçı ve tecavüz zanlılarınada sevinmiyorum desem yalan olur,kızdığınız zamanlarda "BÖYLELERİNİ TAKSİMDE SALLAYACAKSIN""nidalarını hepimiz atmıyormuyuz demek ki hepimizin içinde bir KURTLAR VADİSİ var!
Alt 13.11.2008, 12:45   #75
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Milyonda bir olan şeyleri hesaba katılmaz.
Bir makina 999.999 güzel ürün çıkardı,1tane kötü ürün çıkardı.Bu makina için kötü makina diyemeyiz,o hatalı bir ürünü hesaba bile katmayız.

tamam işte bende kötü mü diyorum kimileri hata yaparak öğreniyor kimileride hata üstüne hata.....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.11.2008, 13:14   #76
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: --->: Cevap: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
Serd@r Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arif Bey sizin bu örneğiniz şuna benzedi "NÜ" sanatıyla meşgul olanlara o resmi çizerken etkilenip etkilenmediği soruluyor;
Cevap:"BU BİR SANAT NASIL ETKİLENEBİLİRİM Kİ" diyor ressam,şimdi bu bir film ve ayrıca bahsettiğiniz gibide bir cinayetlerin değil siyasetin takipçisiyiz,diziylede olsa öldürülen uyuşturucu kaçakçılarına,VATAN HAİNLERİNE,gaspçı ve tecavüz zanlılarınada sevinmiyorum desem yalan olur,kızdığınız zamanlarda "BÖYLELERİNİ TAKSİMDE SALLAYACAKSIN""nidalarını hepimiz atmıyormuyuz demek ki hepimizin içinde bir KURTLAR VADİSİ var!
Hepimiz yalnış bir tanımlama bence,
Oysa ben veya benim düşüncemde olan pek çok kişi sizin gibi düşünmüyor.
Daha evvelde yazdım bunu. İran'da her yıl yüzlerce insanı vinç lerde sallandırıyor çoluk çocuk herkesin gözü önünde ancak;
O ülkde bu suçlar tekrar işlenmiyor değil, aksine yine devam ediyor.Birincisi demekki bu köklü bir çözüm değil. Hem Allahın verdiği canı Allah alır diyeceğiz hemde, o tür kişilerin canını İnsan alacak bence burada bir çelişki var, eğer dinimizde böyle bir şey var diyorsan İnsanda insan canı alabilir diye bir hadis veya ayette geçiyorsa birşey dediğim yok.
Ressam örneğinize dayanarak, size bir soru sorayım ben?
"Maddemi düşünceyi belirler,düşüncemi maddeyi?" O sanat olmasa o ressam nasıl etkilenip yada etkilenmeyecekmiş sorarım ona?
Siz sorunları çözmek yerine,"Tamircinin çırağı gibi,pisliği tezgah altına süpürmekle" yetinme yolunu düşünüyorsunuz.
Hayatta herşeyin bir nedeni vardır. Her probleminde bir çözüm yolu vardır,hastaya ilaç çare olmak yerine onu toptan kısayoldan yok etmeye benziyor sizinkisi.
Bu konular sosyal olaylar ve derin konular konuştukça konuşurum konu konuluğundan çıkar farklı konular oluşur.
İyisimi siz bildiğinizi yapın, evli çocuğunuz varmı bilmiyorum ama o bahsettiğim filmleri ve sahnelerini hatta ona benzer sahnelerin geçtiği cd'leri çoluk, çocuk, yeğen, kuzen alıp birlikte izleyin.Faydaları size geri dönecektir.Ressamın dediği gibi "Bu sanat nasıl etkilenebilirimki" cümlesini benimseyerek.
Hayırlı izlemler.
Alt 13.11.2008, 15:41   #77
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Laflarımın hiç biri anlaşılmıyor,ya da anlaşılmak istenmiyor.Hep çarpıtılıyor.Tüm yorumuma cevap yerine sadece yorumumda geçen tek bir cümleye cevap veriliyor.tartışma böyle olmaz.Onun için bu konuya daha yazmıyorum.

Son kez şunu diyeyim,bir eğitimci olarak bu tür dizilerin zararını en çok hisseden kesimiz.Başka da bir şey demiyorum.Kimsenin bu ülkede olanları anlamak için böyle dizilere ihtiyacı yok.Vesselam.
Alt 14.11.2008, 13:20   #78
Serd@r
Usta Yiğido

Alıntı:
Laflarımın hiç biri anlaşılmıyor,ya da anlaşılmak istenmiyor.Hep çarpıtılıyor.Tüm yorumuma cevap yerine sadece yorumumda geçen tek bir cümleye cevap veriliyor.tartışma böyle olmaz.Onun için bu konuya daha yazmıyorum.

Son kez şunu diyeyim,bir eğitimci olarak bu tür dizilerin zararını en çok hisseden kesimiz.Başka da bir şey demiyorum.Kimsenin bu ülkede olanları anlamak için böyle dizilere ihtiyacı yok.Vesselam.
Hocam kusura bakmayın ama asıl siz konuyu anlayamamışsınız konu Zara ilçemizde işlenen bir cinayet ve yakalanan zanlısı bu konuyu taaa Kurtlar Vadisi dizisine getiren yine sizsiniz siz sevmiyor tasvipte etmiyor olabilirsiniz bu diziyi,böylesi kral çıplak nidalarını atacak realitesi hat safhada dizilerden haz etmiyorda olabilirsiniz kralın çıplak olduğunu hepimiz görüyoruz ama o sözcüğü söyleyecek cesaret timsallerini göremiyoruz söyleyenlerede olmadık laflarla karalar vuruyoruz.

Evet eğitimcisiniz taaa önceki konularda verdiğiniz örneklendirmeleride hatırlıyoruz ama bu kadarda düşman olmayın bu diziye,bu konuyu her cinayet haberine iliştirmeye çalışmanız sizin anlaşılırlığınızıda anlaşılmaz hale getiriyor bilmiyorum farkındamısınız.

Böyle tartışma olmaz demişsiniz evet olmaz konu zaten tartışma konusu değil TELİN konusu ama bu kapıyı aralayan sizsiniz bizde Kurtlar vadisi dizisini sevenler olarak cevap hakkımızın olduğunu düşündük ve cevapladık.

Sizin yorumlarınızdan bir cümle alıpta cevap yazmadık sizin yorumunuzun temasına uygun cevaplar verdik.Temanızda belli zaten!
Alt 14.11.2008, 13:55   #79
Serd@r
Usta Yiğido

Standart --->: Cevap: --->: Cevap: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hepimiz yalnış bir tanımlama bence,
Oysa ben veya benim düşüncemde olan pek çok kişi sizin gibi düşünmüyor.
Daha evvelde yazdım bunu. İran'da her yıl yüzlerce insanı vinç lerde sallandırıyor çoluk çocuk herkesin gözü önünde ancak;
O ülkde bu suçlar tekrar işlenmiyor değil, aksine yine devam ediyor.Birincisi demekki bu köklü bir çözüm değil. Hem Allahın verdiği canı Allah alır diyeceğiz hemde, o tür kişilerin canını İnsan alacak bence burada bir çelişki var, eğer dinimizde böyle bir şey var diyorsan İnsanda insan canı alabilir diye bir hadis veya ayette geçiyorsa birşey dediğim yok.
Ressam örneğinize dayanarak, size bir soru sorayım ben?
"Maddemi düşünceyi belirler,düşüncemi maddeyi?" O sanat olmasa o ressam nasıl etkilenip yada etkilenmeyecekmiş sorarım ona?
Siz sorunları çözmek yerine,"Tamircinin çırağı gibi,pisliği tezgah altına süpürmekle" yetinme yolunu düşünüyorsunuz.
Hayatta herşeyin bir nedeni vardır. Her probleminde bir çözüm yolu vardır,hastaya ilaç çare olmak yerine onu toptan kısayoldan yok etmeye benziyor sizinkisi.
Bu konular sosyal olaylar ve derin konular konuştukça konuşurum konu konuluğundan çıkar farklı konular oluşur.
İyisimi siz bildiğinizi yapın, evli çocuğunuz varmı bilmiyorum ama o bahsettiğim filmleri ve sahnelerini hatta ona benzer sahnelerin geçtiği cd'leri çoluk, çocuk, yeğen, kuzen alıp birlikte izleyin.Faydaları size geri dönecektir.Ressamın dediği gibi "Bu sanat nasıl etkilenebilirimki" cümlesini benimseyerek.
Hayırlı izlemler.
Şimdi Arif Bey Öldürme konusu dinimizde vardır ama bu konuyu deşmeyelim sonra çarpılır gider.
İDAM cezasının belirli şartlarla varolmasından yanayım.
Arif Bey Turan Dursun soruylarıyla yoruyorsunuz beni ama
"Maddemi düşünceyi belirler,düşüncemi maddeyi"
El cevap;
İkisi birbirinin varolma nedenidir,varlığı belirleme ve belirlenme ölçüleri eşittir,birinin varlığı ancak ötekinin varlığının tesbitiyle mümkündür.
Şimdi cinayetin varlığının yegane sebebi Kurtlar vadisimi yani...
Tamirci çırağı olayı hakikaten incitici zira burada bizi çırak olarak yargılamışsınız ancak sizde birden eğitim profesörü edasına büründünüz,neden elbirliğiyle eğitici bir vizyon oluşturmuyorsunuz anlamadım mesela Antikurtlarvadisi gibi son zamanlarda bu tür eylemler revaşta

Evet biz Ailecek Kurtlar vadisi seyrediyoruz ve hamd olsun bir canimizde mevcut değil ama siz ne seyrediyorsunuz onu merak etmiyor değilim hani...
Alt 14.11.2008, 14:42   #80
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: --->: Cevap: --->: Cevap: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
Serd@r Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Şimdi Arif Bey Öldürme konusu dinimizde vardır ama bu konuyu deşmeyelim sonra çarpılır gider.
İDAM cezasının belirli şartlarla varolmasından yanayım.
Arif Bey Turan Dursun soruylarıyla yoruyorsunuz beni ama
"Maddemi düşünceyi belirler,düşüncemi maddeyi"
El cevap;
İkisi birbirinin varolma nedenidir,varlığı belirleme ve belirlenme ölçüleri eşittir,birinin varlığı ancak ötekinin varlığının tesbitiyle mümkündür.
Şimdi cinayetin varlığının yegane sebebi Kurtlar vadisimi yani...
Tamirci çırağı olayı hakikaten incitici zira burada bizi çırak olarak yargılamışsınız ancak sizde birden eğitim profesörü edasına büründünüz,neden elbirliğiyle eğitici bir vizyon oluşturmuyorsunuz anlamadım mesela Antikurtlarvadisi gibi son zamanlarda bu tür eylemler revaşta

Evet biz Ailecek Kurtlar vadisi seyrediyoruz ve hamd olsun bir canimizde mevcut değil ama siz ne seyrediyorsunuz onu merak etmiyor değilim hani...
Serdar bey,
Sadece konuya cevap olarak kısa bir kaç şey yazacağım, çünkü; konu konuluktan çıktı, "kurtlar vadisi" ne odaklandı.

Kurtlar vadisi'ne ben şöyle bakıyorum sadece "eğo" sunu tatmin etmek anlamından öteye gitmeyen bir yapıt olmakla beraber gençleri reis, fedai, yok bilmem ne gibi çetesel yönlere itmek için örnek teşkil ettiğinden dikkat edersen bir süre tv.lerde yayınlanması bile yasaklandı.
Vatan böylemi kurtarılacak, ??
Elin Amerika'lısı gelip bizim askerlerimizin kafasına çuval geçirirken, bizde o tür filmlerde Amerika'lı subayların kafasına çuval geçirip kendimizimi rahatlatacağız,?
Ben cinayetlerin tümü bu filmle alakalıda demedim, sadece o tür suçlara meyilli olan ruhsal sorunları olan kişileri daha çabuk suç işletmeye yönledirebilir inancı taşıdığım için o görüşümü belirttim.
Ben büyüklerimden "Allahın verdiği canı ancak Allah alabilir" diye öğrendim ve duydum, vede böyle biliyorum, Ben bu aradaki çelişkiyi netleştirmek açısından sormuştum. Madem böyle bir inanç var böyle biliyoruz, o halde bir insanın canını idamda olsa bir insanın alması çelişki oluşturmuyormu doğrumu sizce? Benim takıldığım nokta buydu.
Ben o madde, düşünce sorusunu ressama istinaden söylemiştim,.Artık siz nasıl algıladınız bilmiyorum.
Çırak, usta ilişkisini üzerinize almaya gerek yok, onu sadece genel manada söyledim herkes onu örnek olarak gösterir.
Benim ne izlediğim konusuna gelince, açık söyleyim ciddi anlamda şunu çok beğenerek izliyorum diyeceğim bir dizi ne yazıkki yok.
Bir kanal bir dizi başlattımı, aynı birbirine benzer dizi yarşına girerler. Ciddi bir konusu olmayan sosyal içerikli film yada dizi olmazsa izlemiyorum, bazen tek tük denk gelirse izlerim. Genelde açık oturum, haber, belgesel gibi programları takip ederim. Ve onlarda yetmiyorsa okumaya çalışırım.Ama siz ısrarla biz o diziyi seviyor izliyoruz diyorsun, izleyin tabiki benden yazımın sonunda zaten "hayırlı izlemeler" diye bitirmiştim.

Bak gördünmü konu nereden nerelere geldi,
Çocukların hani "elim sende kaldı" oyunu vardı en son ben vurdum gibi, bu ona benzedi. Artık en son ben yazdım olmasın diye ben artık bu konuya başka yazı yazmayacağım, elin bende kalsada

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil