Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Şiirler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Şiirler Burada yazmış olduğunuz şiirleri yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.10.2009, 01:08   #1
gülrüba
Usta Yiğido
NO AVATAR

gülrüba Şuan gülrüba isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.11.2010 13:11

Tecrübe Puanı: 617 gülrüba FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Gülümün ölümünü çiziyorum rahatsız etmeyin…

Gülümün ölümünü çiziyorum rahatsız etmeyin…

Bir çığlık duyuyorum, sedası ömrüne isyan.İlk kez kalbime inanmıyorum, inanamıyorum.
Mevsimler den hazan vakit gül solumu, mekân, hüzne durmuş dallarda, umut açmayı bekleyen düşler… Beyaz bembeyaz tuvalde duran kara yazılı bir mazi…

Paletimde bütün renkler siyaha çalıyor, fırçamdan kırmızı, kan kırmızı bir katre. Adı; sızı, sızların ağa babası. Susun susun bir çığlığa ad koyuyorum. Uzak durun bir intiharı duyuyorum, durun durun ben bu sesi tanıyorum ben bu sesi , ben bu sesi ….

Çizdim.. ben bu sesi çizdim silemiyorum, silemiyorum….
Sararmış parmaklarımın arasında bir katli üstlenmiş fırça, döşüne bir hayal perdesi düşmüş gözlerine ilişiyorken gülümün, henüz hiçbir yüreği yakmamış
Vakti sala diyorum, topluyorum elimi, ayağımı, fırçamı, paletimi, kıyama durmak için bir ölümü evetlemek üzere.

Şahadet etmek için ehli çocuk ve bütün günahlardan muaf olduğuna yaratana. sandığım zifir saçlarında esen yellerine türküler dökerken kirli dişlerimi sıkarak, bir çocuk yüreğine küfrederek kirlenmiş dilimden seçiyorum bütün tonları.

Toplanın toplanın gülümü öldürüyorum. Toplanın ben bir gülün ölümünü çiziyorum. Çiziyorum çiziyorum siliyorum…Yemin etmek için katili ben olduğuma bir gülün.
Saf tutuyorum bütün bedenimle
Soğukkanlıyım her halimle, teneşire ilişiyor gözlerim renklerin kardeşliğini görüyorum beyaza bürünmüş haliyle bir gül ölüsünde. Maharetine hayran kalıyorum ellerimin bütün sesleri unutuyorum, unutuyorum günleri, ayları, yılları. Siliyorum bu katliamdan geri kalmış bir tablodan bütün renkleri, siyah örtüyor her renkten kalmış lekeyi. Öldürmekteki ustalığıma hayran kalıyorum yeniden. Omuzluyorum teneşirden ömrümü…

Ve sarıp sarmalıyorum onu göndermek üzere mutlak sahibe. Hadi hadi toplanın size bir sır söylüyorum, ben gülümü yüreğimle beliyorum.
Hadi ömür boyu susun bu sırrı ben yüreğimi gömmeye gidiyorum…

Artık tükürülecek yüzler biriktirmek yok
Ölümünü kuşanmış güllere hayat sunmak yok
Yok, bir daha iyileşmek istemeyen yarayı sarmak
Yanlış yönlere kıyam rüku, yok, yok yok…!!!

cesur cümleler dökmek yok
masum kafiyeler tutturup hayata ve vefaya dair
Kolay ezberlenecek yarım bırakılmış şiirler biriktirmek
Malum adreslere,
Yok bir daha tövbe gerektiren dualar, yok yok..!!!

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil