Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)

Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
SICAK ÇERMİK HAKKINDA - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > TERMAL TURİZM > Sıcak çermik
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.04.2007, 21:41   #1
Güner
Yiğido

Güner - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güner Şuan Güner isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.06.2013 21:50

Tecrübe Puanı: 706 Güner FAZLA SÖZE GEREK YOKGüner FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart SICAK ÇERMİK HAKKINDA

Sivas - Ankara asfaltı üzerinde, il merkezine 31 km. uzaklıktadır. Türkiye'de 30 adet birinci öncelikli kaplıca arsında 6. sırada yer almakta ve kaplıca şehri olarak geliştirme imkanına sahip yerleşmeler arasında bulunmaktadır. 46 - 50 santigrat derece arasında ısıya sahip kaplıca suyu sodyumlu, sülfatlı, hidrokarbonatlı, magnezyumlu ve karbonatlı bir bileşime sahiptir. Kaplıca suyu, romatizma, sinir sistemi, solunum yolu, sindirim sistemi, metabolizma bozuklukları, kadın hastalıkları, adele ağrıları, böbrek ve idrar yolları hastalıklarının tedavisinde yararlı olmaktadır.

Sıcak Çermikte dört otel, 10 adet termal banyolu prefabrik konut bulunmaktadır. Toplam 130 oda, 150 yatak kapasitesi vardır. Sıcak Çermik Kaplıcasında 67 Termal banyo, 2 adet açık havuz , 2 adet kapalı havuz bulunmaktadır. Oteli, lokantası, moteli, gazinosu ve diğer ihtiyaca cevap verecek imkana sahip olup yolu asfalttır.
Güner isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.01.2008, 14:52   #2
yigido51
Yeni Yiğido

yigido51 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yigido51 Şuan yigido51 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.01.2008 15:02

Tecrübe Puanı: 0 yigido51 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Lächeln --->: SICAK ÇERMİK HAKKINDA

bundan tam onbeş sene evvel sıcak çermie gittim malesef hiç temizdegil bunu sivaslı olarak sivas halkına yakıştıramadım ilgililere ve yöneticilere duyurulur.:rol leyes:
yigido51 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.01.2008, 11:08   #3
ÇALIŞIR
Yiğido

ÇALIŞIR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÇALIŞIR Şuan ÇALIŞIR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.01.2015 10:44

Tecrübe Puanı: 598 ÇALIŞIR FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: SICAK ÇERMİK HAKKINDA

Enson gittiğimde daha modern ve temiz olduğunu gördüm. Çermikler şifa yeri temiz olmasına özen göstermek gerekir hepimize büyük işler düşmektedir.
ÇALIŞIR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.02.2008, 20:38   #4
CrSivaslim58
Usta Yiğido

CrSivaslim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CrSivaslim58 Şuan CrSivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.12.2023 20:33
Autobahn Champion! Caravan Toss Champion! F/A-18 Hornet Champion! Happy Heks Champion! Kingdom Of Gold Champion! Sheep Pool Champion! Yeti Strikes Back Champion!
Tournaments Won: 2

Tecrübe Puanı: 841 CrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yok

Sivas - Ankara karayolu üzerinde, il merkezine 31 km. uzaklıktadır. Yaklaşık 500 hektar üzerin kuruludur. Sıcak Çermik Mevzii imar planı hazırlanarak turizm bakanlığından onay alınmıştır. Özel sektöre açma çalışmaları devam etmektedir. Türkiye'de 30 adet birinci 3 öncelikli kaplıca arsında 6. sırada yer almaktadır. 46 - 50 santigrat derece arasında ısıya sahip kaplıca suyu kaplıca suyunun kimyasal karakteristiği; florür içeren kalsiyum, magnezyum-sodyum, sülfat, hidrokarbonat ve karbonat klörürlü sudur. Fiziksel karakteristiği; romatizma, sinir sistemi, solunum yolu, sindirim sistemi, metabolizma bozuklukları, böbrek ve idrar yolları, kan dolaşımı adale ağrıları, kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

Sıcak Çermikte dört otel, 10 adet termal banyolu prefabrik konut bulunmaktadır. Toplam 130 oda, 150 yatak kapasitesi vardır. Sıcak Çermik Kaplıcasında 67 Termal banyo, 2 adet açık havuz , 2 adet kapalı havuz bulunmaktadır. Ayrıca lokantası, alış veriş yerleri piknik ve park alanları ve diğer ihtiyaca cevap verecek imkana sahiptir. Günü birlik gidiş gelişler için minibüs ve belediye otobüsleri çalışmakta olup büyük havuzlardan veya kişisel olarak kiralanacak banyolardan faydalanmak mümkündür.
CrSivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.02.2008, 21:07   #5
PeRi58
Tecrübeli Yiğido

PeRi58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

PeRi58 Şuan PeRi58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.11.2013 23:18

Tecrübe Puanı: 614 PeRi58 FAZLA SÖZE GEREK YOKPeRi58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

en son 2 sene önce gittim cok güzeldi we temizdi ..
Alt 05.02.2008, 01:00   #6
MudoLy
Yeni Yiğido

MudoLy - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MudoLy Şuan MudoLy isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2009 23:17

Tecrübe Puanı: 0 MudoLy FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Geçen sene gittim. Süper bir yer banyolar temiz, havuzlara girmem temiz kalmıo genelde
Bi de altında mağara vardı, orda ölenler olmuştu. Kapamışlar orayı.
MudoLy isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2008, 21:49   #7
aozdemir
Usta Yiğido

aozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aozdemir Şuan aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.01.2015 11:38

Tecrübe Puanı: 733 aozdemir BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: SICAK ÇERMİK HAKKINDA

sıcak çermik sivas belediyesinden alındıktan sonra pek düzeni kalmadı. artık kimse de gitmiyor zaten.
aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.03.2008, 19:34   #8
dj ümit73
Yeni Yiğido

dj ümit73 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dj ümit73 Şuan dj ümit73 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.12.2014 04:03
Cosmic Switch Champion! Yeti Sports 3 Sealtoss Champion! Yetisports 5 Standard Champion!
Tecrübe Puanı: 0 dj ümit73 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

aslinda nerden baslamam gerek bilmiyorum benim cocuklugum sicak cermikte gecti .
izine geldigimde surdan sicak cermige bir uradim gördüklerime inanamadim terk edilmis bir viran olmus aslinda bu bizim toplumda cok normal kendi degerlerimizi kayip etmeye yazik oraya bir sahip cikacak kimse yokmu .
eger sicak cermik yurt disinda her hanki bir ülkede olsun orasi bir cenet olur.
dj ümit73 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.04.2008, 13:20   #9
kangallim
Tecrübeli Yiğido

kangallim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kangallim Şuan kangallim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2009 09:35

Tecrübe Puanı: 625 kangallim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sıcak çermiğe çok istedim ama birtürlü gidemedim çok merak ediyorum orayı
DUALARINIZLA DAĞLARI
YERİNDEN OYNATIRDINIZ..

*HADİS-İ ŞERİF*
kangallim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2010, 01:50   #10
Osmanlı
Yiğido

Osmanlı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Osmanlı Şuan Osmanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2010 17:55

Tecrübe Puanı: 525 Osmanlı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SICAK ÇERMİK HAKKINDA

Başka Şehirlerdeki Kaplıcalara bakıyorum çok ilerdeler Niye biz onlar gibi olmayalım Mesela Yalova Termal vardı tesisleri çok güzeldi,Balıkesirdeki çok güzel Yozgat,nevşehirinki de güzel turist çeken yerler Niye Sivasımıza gelmesin turist
Osmanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil