Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
İçeriden bakmakla dışarıdan bakmak farklıymış - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.04.2011, 07:18   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart İçeriden bakmakla dışarıdan bakmak farklıymış

Sivas Belediye Meclisinin Nisan ayı ikinci toplantısına Başkan Ürgüp'ün itirafları damgasını vurdu. Faaliyet raporu hakkında AK Parti grubu adına söz alan Abdurrahim Ceyhan'ın imar uygulamalarına yönelik soruya verdiği cevapta Ürgüp; " Ben o zaman belediyeyi tanımıyordum. Konulara içeriden bakmakla dışarıdan bakmak farklıymış" dedi.

2010 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü Nisan ayı Belediye Meclisinin ikinci oturumunda Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, sorulara verdiği cevaplarda itiraf gibi açıklamalar yaptı. Meclis toplantısında Belediyenin 2010 yılı faaliyet raporu üyelere dağıtıldı. Raporun Başkan Ürgüp tarafından özetlenmesinin ardından BBP grubu adına kimse söz almazken AK Parti grubu adına Abdurrahim Ceyhan, şahsı adına ise Ahmet Turan Çepgen söz aldı. Kürsüye gelen Çepgen, BBP grubundan kimsenin söz almamasını eleştirerek, “Burası meclis, meclis susulan bir yer olamaz. Keşke BBP grubundan arkadaşlarımızda söz alıp konuşsalar. Biz konuşmayacaksak kim konuşacak” dedi. Grubu adına söz alan Abdurrahim Ceyhan ise Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’e soru üzerine soru sordu. Ceyhan; “ Sayın başkan siz Sivas’ın nüfusunun 325 bine çıktığını söylüyorsunuz. Ancak 2008 yılında yapılan halk otobüsleri seferleri ve taşıdıkları yolcusu sayısı ile 2010 verilerini kıyasladım hiçbir artış yok. Nüfus arttı ise seferlere neden yansımadı. Siz seçimden önce bizim yaptığımız imar uygulamalarını eleştirerek, tadilatlar yönetime yakın isimlere yapılıyor. Birine verilen kat yüksekliği diğerine de verilmeli diyordunuz. Ben yine 2008 imar tadilatlarını ile 2010 yılı tadilatlarını karşılaştırdım. 2008 yılında 89 tadilat meclisten geçerken siz 2010 yılında 92 tadilat geçirmişsiniz. Şimdi siz bu tadilatları kendinize yakın kişilerimi yaptınız? Karşıyaka köprüsünün sol tarafına da yol yapılacak mı? Özbelsan’a atik ekmek fırının üretimi yılda 6 milyon iken neden 4 milyona düştü?” dedi.

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Ceyhan’ın sorduğu sorulara cevap verirken; “Sayın Ceyhan’ın üslubuna teşekkür ediyorum. Tabiî ki anlaşılmayan yerler sorulacak bizde her ortamda her soruya cevap vereceğiz. Nüfusumuz, doğrudur arttı. Hatta şu anda 330 bin ancak TÜİK rakamlarına henüz yansımadı. Otobüs seferlerine yansımaması ise her geçen gün artan özel araç sayısı ile ilgilidir diye düşünüyorum. İmar uygulamalarına gelince; Evet ben seçim öncesinde 18. madde mağdurları ile ilgili yaptığım eleştirilerde böyle şeyler söyledim. Ancak ben o zaman Belediyeyi tanımıyordum. Konulara dışarıdan bakmakla içeriden bakmak farklıymış. Hatta siz o anlamda her aboneye 10 ton bedava su vereceğimi de söyleyebilirsiniz. Ama şimdi onun mümkün olmadığını biliyorum” diye itiraf da bulundu. Ürgüp, Özbelsan Ekmek Fırınının ekmek üretiminin düşmesi ile ilgili soruya cevap verirken ise fırıncıların rekabetini eleştirerek, “Yapılan rekabet bizim üretimimizi olumsuz etkiledi. Şimdi ise normale döndü” diye konuştu.

Gazete Izci
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2011, 10:19   #2
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 591 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: İçeriden bakmakla dışarıdan bakmak farklıymış

bakalım zaman geçtikçe başkan daha ne itiraflarda bulunacak, merakla bekliyorum.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2011, 10:24   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Başkanım demekki her şey dışardan görüldüğü gibi değilmiş.
Alt 17.04.2011, 10:36   #4
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

helal olsun başkana en azından itiraf etmiş onu yapmayanlarda var.
Alt 17.04.2011, 16:03   #5
blacksky
Yiğido

blacksky - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

blacksky Şuan blacksky isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.12.2015 15:21

Tecrübe Puanı: 693 blacksky isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Asiri duygusal davranildi.. Sn. Urgup once tecrube kazancak, isi gorenecek sonra mevcut hukumet kendisine izin verecekte anca oyle icraat yapacak.

Eski baskan'in partisini ve zihniyetini benimsemesem bile belki de meslegi ile ilgili olarak kentin gorunumune dair guzel isler yapti.. tabi hukumetin arkasinda olmasi da bunda bir etkendi.. her neyse.. hakkimizda hayirlisi bakalim.
blacksky isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2011, 16:08   #6
Deliilyasliyiz
Tecrübeli Yiğido

Deliilyasliyiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deliilyasliyiz Şuan Deliilyasliyiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.02.2012 19:23

Tecrübe Puanı: 676 Deliilyasliyiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

seçim gelsin o koltugu bıraksın bakalım daha ne itiraflar yapacak.
Deliilyasliyiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.04.2011, 07:19   #7
hiko58
Yiğido
NO AVATAR

hiko58 Şuan hiko58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.07.2015 09:09

Tecrübe Puanı: 687 hiko58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

zaten belediyeciliği beceremediler. herşeyi yüzlerine bulaştırdılar. yağmur yağdığı zaman kepçeliyi bir görün ana caddede nasıl su toplanıyor. yahu su giderlerini neden iptal ettiniz hadi iptal ettinizde neden akıntı vermediniz daha anlatılacak o kadar çok şey varki. beceremediler. hayırlısı ile zamanları dolsada gitseler.
hiko58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar hiko58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.04.2011, 22:45   #8
sade58
Tecrübeli Yiğido

sade58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sade58 Şuan sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.04.2011 22:57

Tecrübe Puanı: 703 sade58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Buda bir erdemliktir. En azından doğruyu söylemiş, başkanımızı kutlamak gerek...
Bundan sonrasını göreceğiz bakalım...
sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)