Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Kurşunlu Hamamı : - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Hamamlar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Hamamlar Sivas' taki Hamamlar

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.07.2008, 23:10   #1
candy_58
Tecrübeli Yiğido

candy_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

candy_58 Şuan candy_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.02.2010 15:47

Tecrübe Puanı: 633 candy_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Kurşunlu Hamamı :

Kurşunlu Hamamı :
Sivas'ın en büyük hamamıdır. 1576 yılında Sağır Behram Paşa tarafından yaptırılmıştır. Kadın ve erkek olmak üzere bitişik olarak inşa edilmiş bir çifte hamamdır. Klasik Osmanlı hamamlarının tüm belirgin özellikleri bu hamamda görülür. Kesme taşlarla İnşa edilen hamam bir zamanlar tuz deposu ve bir aralık erkek kısmının soyunmalık kısmı cami olarak kullanılmıştır. 1950 yılında esaslı bir şekilde onarılarak kullanılır hale getirilmiştir.

Sivas’ta bulunan başka önemli olarak; Meydan Hamamı, Kale Hamamı kalıntısı, Mehmet Ali Hamamı, Eski Paşa Hamamı, Çay Hamamı (Sütlü Hanım) ve Şirinoğlu Hamamlarını da sayabiliriz.
Alt 16.10.2008, 18:10   #2
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 11:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 784 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Kurşunlu Hamamı :

Gunumuzde hama kulturu yok olmaya basladi oysaki Osma`li zamaninda cok ayri bir yeri vardi hamamlarin...
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.10.2008, 18:42   #3
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 12:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: Kurşunlu Hamamı :

Yavaş yavaş tarihi hamamlar kaybolarak yerini modern hamamlar yer alıyor.Artık yavaş yavaş benliğimizi kaybediyoruz.
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar EyüphanAydın'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.05.2009, 08:49   #4
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

kurşunlu hamamı çok güzel orada çocukluk anılarım var kışın simit satardım oraya sığınır orda simitlerim bitene kadar beklerdim sağolsun ordaki abilerim anlayışlıydı
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Salim58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.08.2010, 18:59   #5
kadir1996 meznu
Yeni Yiğido
NO AVATAR

kadir1996 meznu Şuan kadir1996 meznu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2010 19:21

Tecrübe Puanı: 0 kadir1996 meznu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben de bu hamama 2 haftada bir giderdim o zamanlar Kongre lisesinde okuyor yurdunda kalıyordum.tabi bu arada 96 mezunuyum hep kurşunlu hamamına giderdik orayla anlaşmamız vardı.şimdi çeşitli hamamlara gidiyorum ama oranın havasını güzelligini bir yerlerde bulamıyorum.bu arada bu vesileyle o zamanki 96 kongre lisesi mezunu arkadaslarıma selamlarımı iletiyorum.
kadir1996 meznu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.12.2010, 03:12   #6
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
yerliturkuaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gunumuzde hama kulturu yok olmaya basladi oysaki Osma`li zamaninda cok ayri bir yeri vardi hamamlarin...
Şehirleşmenin verdiği rahatlıktan taviz verememein sonucu bu.
Kimse evinden çıkmak istemiyor ki.
Herşey ayağıma gelsin, elimin altında olsun istiyor..
aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar aktassa'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.05.2011, 12:30   #7
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: --->: Kurşunlu Hamamı :

Alıntı:
EyüphanAydın Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yavaş yavaş tarihi hamamlar kaybolarak yerini modern hamamlar yer alıyor.Artık yavaş yavaş benliğimizi kaybediyoruz.
Dün başımıza geldi.
Gerçi Konyada başımıza geldi ama.
Hamama gidelim dedik.
Abi burada sadece göbek taşı yok dediler.
Tamam bakalım dedik.
İçeriye bir baktık, hamamla uzaktan yakından alakası yok.
Tamamen modern duş sistemi, özel kapalı kabinlerde, sauna, yüzme havuzları, spor salonu vb.

Hemen Konyada Sivaslı hemşerilerimizi işlettiği Şifa Sultan Hamamına hücum ettim.
Gerçekten Sivasta hissettim kendimi. İçeri girer girmez burnunuza çalınan o ekşi koku bile bir başka güzel bence hamamda..
aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar aktassa'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2012, 10:00   #8
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5439 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Ömrümde hic hamama gitmedim. Cünkü tatilde firsatim olmadi.
Danimarkada hamam yok. Alisik olanlar icin zor olabilir.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil