Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

sivas tren araları - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Ulaşım İmkanları > Demiryolu > Sivas Tren Seferleri
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.06.2008, 10:55   #1
ekremakkuş
Yeni Yiğido

ekremakkuş - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ekremakkuş Şuan ekremakkuş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.04.2010 20:36

Tecrübe Puanı: 584 ekremakkuş FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Reden sivas tren araları

bence sivas trenleri yol degişimi sık yapılmalıdır arkadaşlar benim kardeşim seço da düşgün terne düşkün
ekremakkuş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.06.2008, 12:25   #2
SONMEZ
Tecrübeli Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SONMEZ Şuan SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2013 13:50

Tecrübe Puanı: 721 SONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOKSONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: sivas tren araları

Ekrem kardeş,
böylesine detaylı araştırmaların ve gayet net açıklayıcı ve bilgilendirici
konuları bizlerle paylaştığın için ne kadar teşekkür etsek azdır...!
Doyumsuz yazılarını defalarca bıkmadan okumaktan zevk aldım.

Bu uzun, detaylı ve berrak yazın beni mestetti.
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı SONMEZ'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.06.2008, 13:05   #3
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
SONMEZ Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ekrem kardeş,
böylesine detaylı araştırmaların ve gayet net açıklayıcı ve bilgilendirici
konuları bizlerle paylaştığın için ne kadar teşekkür etsek azdır...!
Doyumsuz yazılarını defalarca bıkmadan okumaktan zevk aldım.

Bu uzun, detaylı ve berrak yazın beni mestetti.

Valla Mustafa gardaşım bende bu konuyu ilk okuduğumda, dakikalarca,arkadaş ne demek istemiş diye düşündüm, bir matematik problemi gibi çözmeye çalıştım ancak bir çözüme varamadım,
Bu konuyu sen anlamış gbisin.Merakı bağışlada, şimdi bu yazıda ne istenmiş, ne olmuş Yoksa gideceğimiz yolcluktamı anlatırsın, offf 4 Eylülede çok var,en
iyisi şimdi olsun
Alt 05.06.2008, 13:06   #4
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: sivas tren araları

Alıntı:
ekremakkuş Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bence sivas trenleri yol degişimi sık yapılmalıdır arkadaşlar benim kardeşim seço da düşgün terne düşkün
Gercekten çok manidar bir yazı dizisi tebrikler ekremciğim
Alt 15.08.2008, 18:32   #5
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 15:43

Tecrübe Puanı: 618 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
ekremakkuş Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abi harbiden bu söylediğin cümlenin türkçe meali nedir acaba
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar yakamozz'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.12.2008, 14:39   #6
takip5855
Yeni Yiğido

takip5855 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

takip5855 Şuan takip5855 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.07.2009 16:53

Tecrübe Puanı: 563 takip5855 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: sivas tren araları

Kardeşim Ekrem bende senin gibi Sivas,lıyım sivas sevdalısıyım gurbette yaşamını sürdürenlerdenim bunun yanında birde Demiryolcuyum
Kim istemez Ankara Sivas arası 2 saate kadar düşmesini
Ben izmir,deyim İzmir Sivas arsı 7 saat dahi olsa devamlı trenle gelir gideriz
inan otobüse binme olduğu için yazları gelmek dahi istemiyorum zor geliyor 15 saat yol geliyorsun çok zor
takip5855 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar takip5855'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.06.2010, 16:56   #7
ahmet kaya 58
Yiğido

ahmet kaya 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet kaya 58 Şuan ahmet kaya 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.02.2014 18:11

Tecrübe Puanı: 650 ahmet kaya 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ankara - Sivas arasındaki 4 Eylül ekspresinin seferden kaldırılmasını doğru buluyor musunuz? Doğu veya Güney ekspres seferlerinin rötarları insanları çıldırtmıyor mu?
Hani hızlı tren çalışmalarını beklerken eldeki trenin durumu, DİMYAT'a prince giderken evdeki bulgurdan olmak hesabına döndük gibi geliyor bana. Bu konuda fikri olan lütfen açıklasın.
ahmet kaya 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ahmet kaya 58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.06.2010, 11:59   #8
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Seval Ocak - TCDD Genel Müdürlüğü, Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars demiryolu projesinin yatırım programına alınabilmesi ve yapım çalışmalarına bu yıl başlanması için Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığı'na başvurmaya hazırlanıyor.

Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, TCDD, projede ilk etapta Sivas-Erzincan-Erzurum hattının inşaatına başlayacak.

Sivas-Erzincan, Erzincan-Erzurum ve Erzurum-Kars olmak üzere 3 bölüm halinde fizibilite ve uygulama projeleri hazırlanan hattın, yaklaşık 710 kilometre uzunluğunda ve yüksek standartlı demiryolundan oluşması ve öncelikle Sivas-Erzincan-Erzurum kesiminin inşa edilmesi hedefleniyor.

Öte yandan tespit çalışmalarına göre, TCDD Genel Müdürlüğünün özellikle Sivas-Erzincan arasında proje değişikliğine ve güzergah çalışmasına gerek duyabileceği de öngörülüyor.

Finansman kaynağı henüz belirlenemezken, Kurumun, projeyi öz kaynaklarıyla veya kredi temin ederek gerçekleştirmeyi planladığı belirtiliyor.

- SİVAS-Kars ARASI 5 SAATE İNECEK-

Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars demiryolu projesinin, Ankara?İstanbul hızlı demiryolu hattı, Halkalı-Bulgaristan sınır yüksek standartlı demiryolu projesi, Ankara?Sivas yüksek standartlı demiryolu projesi ile Avrupa'yı Türkiye üzerinden Kafkaslar ve Orta Asya'ya bağlayacak Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projeleriyle bütünlük sağlanarak Türkiye üzerinden Avrupa?Kafkasya?Orta Asya doğrultusunda yüksek standartlı bir demiryolu güzergahı oluşturması amaçlanıyor.

Fizibilite ve etüt-proje çalışmaları yapılan ve yüzde 70'lik bölümünde saatte 250 kilometre hız yapılabilecek Sivas-Kars hattında, seyahat süresi 5 saate inecek.

Mayıs 2006'ta teknik ve Mali teklifleri alınan Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars Demiryolu Projesi'nin birinci kısmını oluşturan Sivas-Erzincan Demiryolu Projesi etüd-proje ve mühendislik hizmetleri ihalesinde Altınok ve Enet ortak girişimi, ikinci kısmı oluşturan Erzincan-Erzurum ve üçüncü kısmı oluşturan Erzurum-Kars ihalelerinde ise Eser Müşavirlik ile Haziran 2006'da sözleşmeler imzalanmıştı.

(SVL-SK) - ERZURUM (Anadolu Ajansı)
Alt 13.10.2010, 21:58   #9
oasis
Yeni Yiğido
NO AVATAR

oasis Şuan oasis isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.10.2011 12:00

Tecrübe Puanı: 0 oasis FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mavi tren için şehirde bir imza kampanyası ve devamında protesto mitingi yapılsaydı, bu hakkımızı geri alırdık.Bir de kesinlikle günde 1 kez sivas- kayseri arasında git-gel yapan tren seferi olmalı, yıllardır uzun yolculuklar yapan birisi olarak gözlemlediğim sivas'ta özellikle kayseri-sivas hattı tamamen tekelleşmiş durumda, bunun önüne geçebilmek için tcdd nin bu hat'ta tren seferi düzenlemesi elzem dir.

Sivas halkı çok kayıtsız davranıyor, gemisini kurtaran kaptan misali...

şöyle topluma önder olabilecek bir şahsiyet ne yazık ki yok. yakın geçmişimizdeki katledilen bu mekanın, yeni hali arasındaki yorumlarınızı bekliyorum..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konu oasis tarafından (13.10.2010 Saat 21:58 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
oasis isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar oasis'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.10.2010, 01:35   #10
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 01:23

Tecrübe Puanı: 1760 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yteni hali içler acısı ve berbat şu üstteki eski güzelliğe ve estetiğe bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız yemiin ederim duygularıma engel olamıyorum ve çok özlüyorum bu güzel resim diyim artık.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil