Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Herkez kendi işini yapacak - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.11.2011, 07:27   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Herkez kendi işini yapacak

Sivas’ın Büyükşehir olması konusunu ile son günlerde polemik haline getirilen
kütüphane yeri ile ilgili dün bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı
Doğan Ürgüp, İmar konusunda yetkinin Belediye’ye ait olduğunu, herkezin kendi
işine bakması gerektiğini söyleyerek tartışmalara son noktayı koydu.

İlk etapta Sivas’ın Büyükşehir olması konusuna değinen Başkan Ürgüp ''Sivas
şehir merkezi nüfusumuza baktığımızda 318 bin 488 olması ve bu nüfus ile büyükşehir
belediyesi statüsüne alınmayacak olmamızı, Sivas'a yapılan büyük bir talihsizlik
olarak değerlendiriyorum'' dedi.
Sivas'ın büyükşehir olmasının büyük bir önem taşıdığına dikkat çeken Ürgüp,
Sivas’ın büyükşehir statüsüne alınması için Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,
milletvekilleri, Valilik, belediye ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket etmeleri
gerektiğini, hedefe birlikte yönelmeyle netice almanın daha kolay olacağına inandığını söyledi.
İl merkezi belediyesinin büyükşehir belediye olması durumunun, il genel nüfusu ile ilişkilendirilmesinin doğru bir yaklaşım olmadığını ifadeden Başkan Ürgüp ''Büyükşehir olacak iller incelendiğinde merkez ilçe nüfuslarının Sivas ile kıyaslanamayacak kadar az olduğu görülmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu resmi verilerine göre, son yaptığımız nüfus tespit çalışmalarıyla birlikte şehir merkezi nüfusumuz 288 binden 318 bine çıkmıştır. 28 bin 480 kilometrelik yüz ölçümüyle Türkiye'nin ikinci
coğrafi büyüklüğüne sahip olan şehrimizin genel nüfusu ise 642 bin olarak belirlenmiştir. Sivas şehir merkezi nüfusumuza
baktığımızda 318 bin 488 olması ve bu nüfus ile büyükşehir belediyesi statüsüne alınmayacak olmamızı,Sivas'a yapılan büyük bir talihsizlik olarak değerlendiriyorum.''
dedi.

KÜTÜPHANE PROJESİ

Sivas’a yapılması planlanan ve son günlerde polemik
haline dönüştürülen Kütüphanenin yeri ile ilgili da açıklamalarda
bulunan Başkan Ürgüp projenin temelden iyi olmadığını, bu projenin uygulanması halinde sıkıntıların yaşanacağını dile getirdi.
Başkan Ürgüp''Sivas'ın kamu binalarına dikkatinizi
çekmek istiyorum. Telekomun binası yolun üstünde, tekel binası yolun üstünde. Tekel alanına böyle bir bina yapıldığı takdirde 2 bin 300 metrekaredir tekel alanı. 2 bin 130 metresini üç kat olarak 16,5 metre yüksekliğinde kapatacak bir alandır. Caddenin
tamamı kapanacak ve hatta bu okul alanına kadar Böyle çok büyük bir kütle ortaya çıkıyor. Bir defa proje
temelde iyi bir proje değil, beton yığınından ibaret bir proje. 300 kişilik salon yapılacak otoparkı yok. Buraya gelen insanlar araçlarını nereye bırakacak. Ayrıca Tarihi kale alanına
yapılıyor olmasını da çok doğru bulmuyoruz. Ama daha
doğru yer TSO'nun karşısındaki demiryollarına ait alanda kültür merkezi ile birlikte yapılmasının uygun olacağını düşünüyorum dedi. Kütüphanenin eski tekel binası alanına yapılması konusunda
dayatmaların olduğunu, şehrin idarecisi konumunda
bulunmayanların karar vermeye çalıştığını dile getiren Ürgüp “Biz 2 yılı aşkın
süredir polemiğe girmedik işi seviyeli götürmeye çalıştık.
Ama şehrin idarecisi konumunda bulunmayan kişiler konuyu polemik haline dönüştürerek dayatma yapmaya
çalışıyorlar. İmar yetkisi Belediye’nindir. Herkez
kendi işini yapacak. Bu dayatma karşısında asla uzlaşmam
ve kütüphanenin tekel binası arazisine yapılmasına
izin vermem” dedi.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.11.2011, 17:19   #2
cnrrhn
Yeni Yiğido
NO AVATAR

cnrrhn Şuan cnrrhn isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.02.2014 04:03

Tecrübe Puanı: 0 cnrrhn FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Herkez kendi işini yapacak

Sayın Ürgüp bu şehrin büyük şehir olmasını ilk başta sen istemiyorsun Sivas'a yapılacak olan yatırımları elinin tersi ile ittin şimdide kütüphane yapılmasına engel olmaya calısıyorsun sana oy verdiğim için utanıyorum amcamın en yakın arkadaşı oldugun halde utanıyorum..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)