Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Okul Gibi Cezaevi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.01.2013, 21:27   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Okul Gibi Cezaevi

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Sivas'ta Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu, bir eğitim kurumu gibi görev yapıyor.

Okuma yazma kurslarının verildiği cezaevinde, lise ve üniversite eğitimini sürdüren mahkumlar bulunuyor. Mahkumlar eğitimlerini sürdürmeleri için özendiriliyor.

Yaklaşık 150 kadın mahkumun kaldığı Sivas Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda eğitim öğretim faaliyetleri ilk sırada yer alıyor. Çeşitli mesleki eğitimlerin de yer aldığı cezaevinde, öncelikli hedef eğitime veriliyor. Özellikle okuma-yazma bilmeyen kadın mahkumlar için hazırlanan sınıflarda, uzman eğitimciler tarafından kurs veriliyor. Bazı kadın mahkumların çocuklarıyla birlikte katıldığı eğitimler sonunda, katılımcılara sertifika veriliyor. Değişik yaş gruplarından kadın mahkumlar okuma-yazma eğitimlerine büyük ilgi gösteriyor.

LİSELİ DE VAR ÜNİVERSİTELİ DE

Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda şu anda 30 kadın mahkum, okuma-yazma kursuna gidiyor. Cezaevinde bulunan kadınlardan 15'i açık ilköğretim, 1'i lise, 35'i ise açık lise eğitimini sürdürüyor. Ayrıca 7 kadın mahkum ise üniversite eğitimine devam ediyor. Örgün öğretim gören mahkum öğrenciler, gün içerisinde cezaevinden çıkarak eğitimlerine rahat bir şekilde devam ediyor. Ayrıca cezaevinde bulunan bir başka derslikte ise mahkumlara bilgisayar kursu veriliyor.

Cezaevinde kadın mahkumlara okuma-yazma eğitim veren kadrolu öğretmen Esra Dinçer, önceliği okuma yazma bilmeyen mahkumlar için açılan kursa verdiklerini belirterek, "Bunların dışında çeşitli eğitim öğretim çalışmaları yapıyoruz. Mesleki kurslar var. Şu an devam etmekte olan bayan kuaförlüğü, boncuklu el nakışı, bilgisayar okuryazarlığı, kalorifer ateşçiliği ve İŞ-KUR tarafından düzenlenen girişimcilik projesi var. Burada bulunan birçok kadın hükümlü bu hizmetten yararlanmaktadır. Tahliye sonrası da iş bulma açısından kolaylık sağlanmaktadır. Açık ilköğretim okulu, açık lise, lise ve üniversite öğrencilerimiz var. Hükümlülerimiz okula gitme ve eğitim görme yönünden özendiriliyor" dedi.

Okuma yazma kursuna olan katılımdan çok memnun olduğunu belirten Dinçer, "Öğrencilerimiz cezaevinde oldukları için bazen sorunlar olabiliyor. Moraller bozuk olduğu zaman bazen ders işleyemiyoruz. Ama genel anlamda çok memnunum öğrencilerimden. Çok istekliler. Onlar için bir fırsat, ceza infaz kurumunda okuma yazma öğrenmek. Dışarıda olsalar okuma yazma kursuna belki bu şekilde katılamazlar. Burada hazır ortam var. Onlar için bir fırsat olarak düşünüyorum" diye konuştu.

'EĞİTİM İÇİN ÖZENDİRİYORUZ'

Cezaevi Müdürü Sıttık Sami Koçak ise cezaevindeki temel faaliyetlerin öncelikli hedefinin hükümlüleri topluma faydalı hale getirmek olduğunu belirterek, "Okuma yazmanın yanı sıra bilgisayar eğitimi, arıcılık, besicilik, girişimcilik gibi mesleki kurslar verilmektedir. Kurumumuzda üniversitede, açık lisede, açık öğretim fakültesi gibi eğitim kurumlarına devam eden öğrencilerimiz bulunuyor. Ceza infaz kurumlarım temel amacı hükümlülerimizin var olan mesleklerini, eğitimlerini geliştirmek ve tekrar suç işlemeyecek hale getirip topluma kazandırmak. Burada okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretiyoruz. Okuma yazma bilenleri ise bir üst eğitime sevk ediyoruz. Bu şekilde önemli bir misyonu yerine getiriyoruz" diye konuştu.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.01.2013, 10:01   #2
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 456 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Okul Gibi Cezaevi

Bu haberi çok beğendim. Gönül ister suç oranı en alt seviyede olsun ve cezaevleri olmasın ama. Bu tür cezaevlerinde cezanın asıl amacı olan suçluyu ıslah ve topluma kazandırma olay fiiliyata geçirilmiş gibi duruyor. Özellikle kadınların eğitilmesi daha güzel bir olay.Eğitimli anne eğitimli çocuklar demek ,eğitimli çocuklar da eğitimli ve aydın bir toplumun var olması demek
Alt 24.01.2013, 12:03   #3
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 457 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Allah düşürmesin buralara ama çok güzel düşünmüşler.
Alt 26.01.2013, 17:56   #4
cnrrhn
Yeni Yiğido
NO AVATAR

cnrrhn Şuan cnrrhn isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.02.2014 04:03

Tecrübe Puanı: 0 cnrrhn FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

aynı şeyi Türkiye'deki Meslek Liseleri için düşünüyorum açık cezaevi gibi okul 3 yıl okudum eğitim adına hiç bişey göremedim duymadığı görmediğim pislikleri meslek lisesinde gördüm bizzat öğretmenlerden Allah rızası için çocuğunuzu Meslek lisesine göndermeyin 17 yaşında hayatını karartmayın nolur

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)