Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
RAMAZAN YARDIMLARI SİVAS A - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Merkez
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Merkez Sivas Merkez` e bağlı Köyler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.08.2010, 19:33   #1
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 13:02

Tecrübe Puanı: 554 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart RAMAZAN YARDIMLARI SİVAS A

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı geldi. Bu Ay hayır ayı ,yardım ayı,hoşgörü ayı ,sadakat ayı,Sevgi saygı bereket ayı dır. Günahlarımızın affedilmesi için yüce Allaha el açıp dua ettiğimiz aydır. Fakirleri yoksulları sevindireceğimiz aydır. Yardım,bağış konusunda hassas noktalara değinmek istiyorum. Yardım Allahla kul arasında yerine ulaşıp ulaşmayacağı bir konudur. Allah isterse yardımı cazip kılar ,istemezse yerine ulaştırmaz. Bu onun yüceliğine mahsus bir görüştür. Yani helal kazançla heram kazanç arasındaki farktan kaynaklanan bir husustur. Hiç bir kimse yaptığı yardımın yerine ulaşacağına emin olmasın. Çünkü kazancın helal temeli önemli olsa gerektir.
Böyle olmasına rağmen elimizden geldiği kadar çevremiz de bulunan yakın akraba ve yakınlarımıza yani muhtaç olanlara gereken yardımı yapmamız gerek. Onları sevindirmemiz Allah indinde hoşnutluk yaratır. çeşitli yardım,Zekat ,fitire önce en yakın ihtiyaçlı olan akrabalarımız da bulunan ihtiyaçlılara verilmeli .Yakın akrabaan veya yakının ihtiyaca muhtaç iken tercihimiz onlar olmalı. Yapılan bu gibi hayırların kabul olunup olunmayacaği Yüce Allahın insiyatifinde dir şık koşulmaz.
Sivaslı olupta başka kentlerde yaşayan varlıklı aileler hayırlarını kendi memleketlerindeki fakir ihtiyaçlılar dururken yaşadıklsrı yerdeki ihtiyaç sahiplerine vermeleri de yanlıştır. Doğup büyüdüğün yollarında hatıraların olduğu memleketinin fakir insanlarına yardımın dukunsun düşüncesiyle hareket etmek kutsaldır. Kendi memleketimizin yoksul ve fakirlerini düşünelim onları kalkındıralım. Mescidin içi dururken dışı heram derler.
Acizane buradan Sivaslı olupta başka şehirlerde yaşayan iş adamlarımıza seslenelim bu Ramazan ayında fakir fukara için ayırmış olduğunuz yardımlarınızı doğup büyüdüğünüz Sivasımıza yönlendirelim . Sivaslı yardıma muhtaç insanlarımızı sevindirelim. Onları mutlu edelim onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Sivasta bir çok yardım kuruluşları bulunmaktadır ,bunların önderliğinde bu gibi yardımlar yerine ulaşacaktır.
Bir çok yerlerde görüyoruz sanayici ve iş adamları kendi memleketlerine yatırım yapıyorlar. kalkındıryorlar. Sivas sanayileşmeli güzelleşmeli sosyal ve kültürel yönden gelişmeli . Bizler Sivaslı olarakta biraz da kafa yapılarımızı değiştirmeliyiz. Sel gibi akan zamana ayak uydurmalıyız.
Sivastan çıkan sanayici ve iş adamları olarak istense orta ölçekte ki yardım ve yatırımlarla Sivas ihya olur. Fert başına düşen milli gelir artar bölge verimli hale gelir göç vermez. Yardımın büyüğü küçüğü olmaz hepsi takdirle karşılanır. Her yardımı Devletten beklemek yanliş olur. Her Şehirden çıkan Sanayici ve iş adamları el ele gönül gönüle vererek doğup büyüdükleri şehirlere vefa borçlarını ödüyorlar. Çünkü o şehirlerin kaldırımlarında ayak izleri var mutsuz günlerinde göz yaşları var. Geleneklerinde o şehrin kültürü var. Sivas dışında yaşanacaksa gönlümüz, kalbimiz,Ruhumuz Sivasla olmalı yardımlarımız sivas için olmalı.
11/8/2010 Yılında başlayan mübarek Ramazan ayında Sivaslı sanayici ve iş adamlarımız olarak gönüllerimizi Sivasla perçinleyip birlik ve beraberlik içinde bağış ve yardımlarımızı Sivas a yönlendirelim. Her bağış ve yardım mutlaka yerini bulacaktır bundan kuşku duymayalım. Sivasta bulunan çeşitli yardım kuruluşlarımız bulunmaktadır. Hayırlarınızı itinalı bir şekilde yerine ulaştırılır. Sevgi ve saygılarımla hayırlı ve uğurlu Ramazanlar dilerim. Ağaoğulları 11/8/2010. LÜTFEN OKUYUN.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.08.2010, 12:28   #2
ŞAHBEY
Usta Yiğido

ŞAHBEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ŞAHBEY Şuan ŞAHBEY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 15:10

Tecrübe Puanı: 587 ŞAHBEY isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: RAMAZAN YARDIMLARI SİVAS A

çok haklısınız sizi destekliyorum malesef yapmıyorlar sonrada Sivaslıyım diye övünüyorlar..Sivasıma bir çivi çakmıyorlar bu nasıl sevdadır anlayamıyorum.yazık çok yazık sahipsiz memleketim yetim SİVASIM

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil