Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Hertelden
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Hertelden Her Telden Muhabbet Burada

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.06.2008, 10:53   #11
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 862 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: Sivastan Göçler

Alıntı:
yakamozz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Pusula 58, ben de sana bir soru sorayım, sivas merkez nüfusu kaçtı kaça çıktı?
Çokk komik konuşuyorsun merkezin nufüsü bayagı arttı ama nasıl arttı diğer ilçelerden göç alarak arttı dışarıdan göç almıyoruz anlayacagın.Yani bir yerinki artarken diyer yerin ki azalıyor.Buda saçma bir orantı doğurur.Yani hep aynı yere çıkar sonuç.Ayrıca pusula nickli arkadaşın dediği gibi Sivasın milletvekili sayısı kaçtı kaça indi.

Konu sivaslıgenç tarafından (16.06.2008 Saat 11:02 ) değiştirilmiştir..
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2008, 12:18   #12
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 862 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

1)Abi sen gidip herkese sordun mu peki diğer ilçelerden mi geldiniz yoksa dışarıdan mı geldiniz diye.
2)Hilton otelinin açılacagı daha belli değil.
3)Aksu projesi daha çok Sivasın çehresini değiştirmek güzelleştirmek amaçlı projedir.
4)Sıcak çermiğe gittim pislik içerisinde bakım yok bir şey yok
5)Balıklı çermiğimize yüzme amaçı geliyorlar Allah rızası için bir tane güvenlik görevlisi yok.Sadece kapıda para toplayan görevli var.
6)Anlamadıgım toki konutarının Sivasa ne yararı olacakk...Sadece yerleşmeye yarar.
7)Peki sen neden köylerin o vahim üzücü durumundan bahsetmiorsun.
8)Dikimevinden bahsetsen iyi olur.
9)Sütaşın Sivasta iş alanı kuracagız diyipte gidip Aksarayda kurmasını düşün.
10)Sivasın sürekli dışa göç vermesini inkar edemezsin.
11)Göçe paralel olarak milletvekili sayımızın düşmesi.
12)Sivasın kazası olan Kayserinin Sivastan 5 kat daha fazla gelişmesi.

Abi Sivaslıyız diye konuşmayınnn gerçekleri konuşun.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2008, 13:09   #13
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 14:43

Tecrübe Puanı: 622 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çokk komik konuşuyorsun merkezin nufüsü bayagı arttı ama nasıl arttı diğer ilçelerden göç alarak arttı dışarıdan göç almıyoruz anlayacagın.Yani bir yerinki artarken diyer yerin ki azalıyor.Buda saçma bir orantı doğurur.Yani hep aynı yere çıkar sonuç.Ayrıca pusula nickli arkadaşın dediği gibi Sivasın milletvekili sayısı kaçtı kaça indi.
Demek sana komik geldi konuşmam peki sana birşey diyeceğim sivasın merkez nufusu 30 yıldır aynıydı, yani 225 bin ancak ne oldu da son beş yılda 320 bin oldu bunun açıklamsını yapar mısın bana 30 yıldır diğer ilçeler nerdeydi kendileri şehir olma yolundalar mıydı bence komik olan sensin...
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2008, 13:15   #14
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Beyler bazı arkadaşlar göç normal bir şey demiş ama Sivas Türkiyenin toprak bakımından en büyük 2. ili ama nufusu 650.000 istanbulun bir semti kadar nufusu var.Bakınız Kayseri Sivasın kazasıydı ama nerdeyse merkezinde Sivasın nufsunun tamamı kadar nufusu var.Sivas kalkınıyor yalanlarıyla bizi çok oyaladılar hep laf hep laf paso fabrikalar kapanıyor.Böylemi kalkınacak koca il.Köylerde kimse kalmadı.He birde Sivas gelişiyor diyorlar sadece merkeze, iki onu bunu yaparak, yani görünüm değiştirerek bir şey değişmez.Hem ben geçen yaz Sivastaydım hiçbir gelişmişlik göremedim, Çifte Minareli medreseye gittim kaldırım taşları bile kırık oranın.Bumu güzellik.Arkadaşlar Sivaslıyız diye konuşmayalım neler yapacagımızı konuşalım.Boş laflarlada avunmayalım....
arkadaşım şurda son 50 yılı tartışmıyoruz evet sivas çok geri kalmış bir şehir orada senle hemfikirim ancak son yıllarda büyük bir atağa geçti bunu da kabul edin size örnek veriyoruz onu da anlamıyorsunuz bunlar bir süreç içinde oluyor birden olacak birşeyler değil ancak bu süreçte gayet iyi şeyler yapılıyor ben bunlara bizzat şahit oluyorum berat arkadaşım da örnekleriyle bunları somutlaştırıyor saolsun, yani boş konuşmayın ayrıca sivaslıyım diye de konuşmuyorum herşey gayet açık ortada, ayrıca şunu da iyi bilmen gerekirki bir şehir sanayileşmesi ekonomik kalkınmayla eş değerdir ve sanayileştiği zaman tarımsal nüfus sınai nufusa kayar ve bu durumda köylerde yaşayan insanlar kentlere göç eder yani kırsal nüfusun azalması buradan gelir...
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2008, 13:23   #15
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 12:58

Tecrübe Puanı: 1025 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas milletvekili sayısı kaçtı kaça indirildi, buna bir cevap verebilirmisiniz?
80 Lİ YILLARDA 8 Dİ ŞİMDİ 5 E İNDİ GELİŞEN SİVASIMIZIN TABLOSUNU BURDAN GÖREBİLİRSİNİZ 2002 SEÇİMLERİNDE 100.000 GÖÇ VEREN VE İLK SIRAYI ALAN ŞEHİR ACABA ŞİMDİ GÖÇMÜ ALIYOR
Alt 16.06.2008, 13:25   #16
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 736 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Pusula 58, ben de sana bir soru sorayım, sivas merkez nüfusu kaçtı kaça çıktı?
Merkezin nüfusu artması genel nüfusun artması demek değildir.İlçelerden merkeze göç edimesi neticesinde bu durum olmuştur.Şimdi bana desenki Sivas'ın nüfusu rastgele bir tarih söyleyeyim, 2000 yılında 700 bindi sene 2008 Sivas'ın nüfusu mesela 950 bin ha sana hak veririm.
Genel nüfus 750 binden 680 bine düşmüşse, ve milletvekili sayısı 7 den 6 ya indirilmişse, sizin mantığınızca Sivas'ın nüfüsü nasıl artmış bir anlam veremedim.
Merkezin nüfusu 250 binden 310 bine çıkması normal. Haa eğer merkez dışındakileri Sivas'lı görmüyorsan ona birşey diyemem, o anlamda siz haklısınız Sivas nüfusu bayağı artmıştır.
Ha burada gerçekelri söylemeyi Sivas'a yapılmış haksızlık olarak lütfen algılamayın, yoksa bizde deriz Sivas'ın genel nüfusu bir milyonu aşmıştır bu birilerini mutlu edecekse
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2008, 13:31   #17
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Arkadaşlar şunu iyi anlayın ki sivasın nüfusu 750 bin falan değildi zaten şişirme nüfustu bu şu an adrese dayalı nufus sistemiyle beraber gerçekçi bir nufus ortaqya çıkmış oldu yani bu duruma bir dikkart ederseniz araştırırsanız çok sevinecem şu an konya da nüfus kaybetti bayağı bu nufus sistemiyle ve örnek verceğim çok il daha var şimdi aklıma gelmiyor yani yeni nufus sayma sistemiyle sadece sivas değil en az 10 ilde nüfus sayılarında büyük bir değişme var bu değilki sivasta gerileme var kesinlikle böyle birşey yok
Alt 16.06.2008, 13:32   #18
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Merkezin nüfusu artması genel nüfusun artması demek değildir.İlçelerden merkeze göç edimesi neticesinde bu durum olmuştur.Şimdi bana desenki Sivas'ın nüfusu rastgele bir tarih söyleyeyim, 2000 yılında 700 bindi sene 2008 Sivas'ın nüfusu mesela 950 bin ha sana hak veririm.
Genel nüfus 750 binden 680 bine düşmüşse, ve milletvekili sayısı 7 den 6 ya indirilmişse, sizin mantığınızca Sivas'ın nüfüsü nasıl artmış bir anlam veremedim.
Merkezin nüfusu 250 binden 310 bine çıkması normal. Haa eğer merkez dışındakileri Sivas'lı görmüyorsan ona birşey diyemem, o anlamda siz haklısınız Sivas nüfusu bayağı artmıştır.
Ha burada gerçekelri söylemeyi Sivas'a yapılmış haksızlık olarak lütfen algılamayın, yoksa bizde deriz Sivas'ın genel nüfusu bir milyonu aşmıştır bu birilerini mutlu edecekse

pusula 58, 30 yılda neden merkez nüfus ilçelerden göç almadı onun cevabını verir misin bana?
Alt 16.06.2008, 13:53   #19
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Sadece şunu söyleyeceğim Hilton Otellerinin başkanı Sivasa geliyorsa ve burada yatırım yapmayı düşünüyorsa ve bunun için de arazi tahsis edilmesini bekliyorsa bu başlı başına sivasın iç pazar rekabetinin ne denli geliştiğinin açık bir kanıtıdır, ancak tabi "anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az"...
Alt 16.06.2008, 13:57   #20
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 736 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
pusula 58, 30 yılda neden merkez nüfus ilçelerden göç almadı onun cevabını verir misin bana?
Değerli yakamoz konumuz omu işimdi? Benim bildiğim konumuz Sivas'tan göçler ve nüfüs azalması.
İlçelerden yıllara göre ne kadar göç olmuştur onu bilmek için sağlıklı bir istatistik gerekir.Bunu ne ben ne de sen yapabilirz, şimdi ne desem bilmediğim birşeyde yanıltmak istemem.
Benim tek bildiğim şey YSK'nun milletvekili sayımızın 7 den 6 ya düşürdüğünü üzülerek öğrendiğimdir.Buda genel nüfusun azaldığı ve göçün devam ettiğidir.Neden buna inanmak istemiyoruz bunda kötü birşey yokki,yukrada diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi bu sadece Sivas'ta değil bazı illerdede yaşandığı doğrudur.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)