Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.12.2008, 22:53   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Adaylıktan Sonraki İlk Röportaj!

Belediye Başkanlığı için adaylığı kesinleşen Sami Aydın ile yapmış olduğumuz röportajı yayınlıyoruz.

Başkanım kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1965 Sivas doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Sivas’ta tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinden mimar olarak mezun oldum. Vatani görevimi tamamladıktan sonra 1990 yılında iş hayatına atıldım. Serbest mimar olarak çalıştım. Ayrıca çeşitli inşaat şirketleri kurarak müteahitlik sektörüne girdim. 1999 yılında İl genel meclisi üyesi seçildim ve 2001 yılında Ak Parti’nin kurulmasıyla Sivas’ta Ak Parti İl başkanlığı görevini üstlendim. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görevlerim oldu ve en son yerel seçimlerde Sivas Belediye Başkanı adayı oldum. 28 Mart yerel seçimlerinde Sivas halkının teveccühü ile Sivas Belediye Başkanı oldum. Evliyim ve 3 çocuğum var.

Kent Meydanı projesinin şehir için önemi nedir ?

Selcuklu dönemini , Osmanlı dönemi ve Cumhuriyet dönemi ile birleştirmemız için çok önemli bir proje. Kent meydanı projesi denirken akla sadece oradaki Selçuklu Parkı duzenlenmesı projesi gibi gelebilir bu doğru bir yaklaşım değil. Orası özellikle Selcuklu , Osmanlı ve Cumhuriyet dönemini birleştiren bir açık hava müzesi gibi. Bu projenin ismini ilerde belirliyeceğiz ama buraya yakışan isim belkı Uygarlıklar Açık Hava Müzesi olabılir, belki Medenıyetler Açık Hava Müzesi olabilir. Bunun yanında Kale Projesi gibi bir çok prejemiz var. Burası Sivas için de, Sivas ekonomısı için de büyük bir potansiyel, projemız bittikten sonra buraları görmek için turizm turları düzenlenecek bu da ekonomimize çok önemli bir katkı getirecektır. Şu anda baktığımızda turizm geliri Sivas’ımızda yok denecek kadar azdır. Biz Sivas’ta ki sadece bu eserler ile ilgilenmeyeceğiz. Camilerımiz , hanlarımız, hamamlarınımız , Sivas’takı bütün köprülerimiz başta olmak üzere bu tarihi eserlerimizi hayata geçirdiğimizde göreceksınız önemli bir ekonomık katkı sağlayacak, Sivas turizm açısından çok önemli yerlere gelecektir.

Sivas'ımızın gülen yüzü haline gelen Ak-Su projesinde son durum nedir? Bu proje dahilinde başka neler yapılacak ?

Ak-Su projesi cok büyük bir proje Yukarı Tekke’den başlıyor ve Yenişehir’ e kadar uygulanan bir porje. Her etabı Sivas’a ayrı bir değer, ayrı bir fiziki görüntü katacak . Projede biz şu ana kadar 4 etaptan oluşan Ak-Su'nun 1. etabını tamamladık ve 2. etabı yüzde 80 tamamlandı. Kalan kısımlar tamamlanacak özellikle 3. etapta cok önemli tesis planlarımız var. Bunlar inşallah 2009 yılında tamamlamak istediğimiz projeler. Bundan sonra 4. etap bölümü var, Yenişehir fuar alanına uzanan alan Ak-Su'nun finalı olacak. Hedifimiz o bölgedeki nehiri tamamlayan gölete çevirip etrafını sosyal tesislerle donatıp şimdikı yaptığımızdan çok da güzel hale getirmektir. Yani Ak-Su devam edecek, Ak-Su heyacan verecek ve Ak-Su Sivas’a gelenlerı etkıleyecek.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Sayın Başkanım şehir içi raylı sisteme geçme gibi bir düşünceniz var mı ?

Şehir içi raylı sisteme geçme ile ilgili ön fizikibilite çalışmaları yaptık. Sivas halkı bizleri artık çok iyi tanıyor, biz hiçbir zaman yapamayacağımız projeri yaparız diye söylemedık veya yapıldığı zaman yararlı olmayacak projeleri yaparız ya da bize oy verin deyip yapmayacağımız projeleri yaparız diye söylemedık. Şöyle geçmiş 3 seçım dönemini incelediğiniz zaman benden önce kı beledıye başkanlarının projeleri bu raylı sistemi getirmekti. Uzun süre görevde kalmalarına rağmen bunu yapmadılar. Bizim taahhut ettiğimizi yapmamız lazım. Şimdi raylı sistem ile ilgili düşüncemı paylaşayım, şunu söyleyeyim istersekde yaparız bu konu ile alakalı plan ve projelerimiz mevcut. Raylı sistem ile ilgili düşüncemı ilk defa sizlerle paylaşıyorum, Çok önemli bir soru sordun.1. Raylı sistemın km maliyeti yaklaşık 3 milyon dolar sadece yol ana hattı yapımı için. 2. TC. Hazinesi nufusu 500 binden küçük şehirlerde raylı sistem için uluslararası kredi de kefil olmuyor. Uluslararası kredi için hazinenin garantörluğü gerekiyor . 3 Parayı buldunuz, alt yapıyı kurdunuz şimdi vagonları almanız lazım biz hesapladık, biz hesap adamıyız benım beledıye başkan yardımcılarımın 4’ ü mimar. Yol darlıgını dikakete aldıgınız zaman en fazla 3 vagon ekleyebilirsiniz. Raylı sisteme bu 3 vagonda ortalama 400 – 500 kişi taşır ve sadece o vagon fiyatına hatta daha alt fiyatına biz metrobüs denılen buyuk arabaları alabılıyoruz. Bir seferde 300 kişi taşıyan metrobus alıyoruz. Sivas’ta her sokağa raylı sistem döşeyemezsiniz. Böyle bir şey dünyada yok. Raylı sistem Avrupa'da 1940’da yapılan ve artık estetik olmayan, benımsenmeyen modası geçmiş bir taşıma yoludur. Bizim planımız şu 300 bin nufusa kadar tek tip toplu taşıma araçları ile ulaşımı sağlayacak. 300 bin - 1 milyon nufus arasıda ilave olarak metrobus dediğimiz büyük kara taşıtları ilave ediceğiz 3 - 1 milyonda sonra yerın altında gerektığı yerde üstünden gecen metro sistemıne gececeğiz öyle klasık sistemler bizlere yakışmaz arkadaşlar. Bu şu demektır biz metrobüs ile hafif raylı sistemı alternatif olarak göruyoruz. Hem malıyet hem estetık olarak metrobüsü getireceğiz inşallah. 2009 da bunun ilk örneklerini Sivasımıza sunacağız.

Sayın Başkanım secim sürecindeyız yeniden Belediye Başkanı olursanız yeni dönem sonunda nasıl bir Sivas vaad ediyorsunuz ?

Bu tabi öyle uzun bir soru kı benım için paylaşmaya kalksam cok uzun süre tutar. Ama şunu diyeyim size konuştuğumuz şeyler neler yapacağımızı ortaya koyuyor. Biz Sivas’ın potansiyelini artıracagız. Tarihi yerleri yeniden kazandırmak için yaptığımız ve devam eden plandıgımız projler var. Şunu diyebiliriz Sivas 5 yılın sonunda Türkıye’de belediyecilik adına en ön sıralara yükselmiş bir il olacak ve bizden sonrakilere bu bayrağı devredeceğiz. Hedefimiz Sivas’ın yaşam standardını artırmak
ilk defa Sivas’ta il merkezınde nüfusu artırdık . Göçü durduk. Bizim asıl hedefimiz ağlayarak Sivas’tan giden, memleket hasreti çeken hemşerilerimizi Sivas’ımıza davul zurnalar ile getirmek, bunu başlattık ve inşallah daha iyi yerlere onu getireceğiz.

Sayın başkanım 4 Eylül şenlıklerınden sonra şehrimızde yapılan en büyük organızasyon olan SivasTuning Yaz Buluşması hakkındaki görüşleriniz nedir ?

Biz gençlerimizin Sivas’ta yaşayan bütün vatandaşlarımızın her dönem sosyal aktıvitelerle iç içe gecirmek için calışmalarımızı sürdürüyoruz. Zamanla daha da olacak Sivas’takı ınsanların dolu dolu yaşamasını istiyoruz, insanlara heyecan veren organizasyonlar İstiyoruz bunlardan bir tanesi Sivastuning organizasyonudur. Elbette böyle şeyleri destekliyeceğiz, bunlara öncülük edeceğiz.

Sosyal aktiviteleri artırıcı bir çok projemız var. Göreve başladığımdan bugune kadar devamlı patlak su boruları ile uğraştık felç bir alt yapıyı düzelltik, halende düzeltmeye calışıyoruz. Biz göreve geldiğimzde Sivas’ta su akmıyordu, sadece haftanın 2 günü su akıyordu. Biz bunlardan dolayı adeta başımızı kaldırmakda zorluk çekıyorduk. Bu durumda bile biz bu tür organızasyonlara destek verdik . Bundan sonra çok projeler üreteceğiz. Bu konuda çok düşüncemız var. Biz herkesin düşüncelerini önemsiyoruz. İnşallah sizin yaptığınız gibi projeler artarak devam eder ve yeniden göreve seçilmemız halınde 5 yıl içinde cok daha güzel ve fazla etkinlıkler düzenleyeceğiz.

Sivassporumuzun başarısı hakkında görüşlerinizi alabılırmıyız ?

Sivassporumuzun başarısı bizleri tabikı mutlu edıyor. Bülent hoca ile dün telefonda göruştum dedimkı "sizden isteğim var bunuda beraber başaracağız bu sezon sonunda inşallah Turkıye Kupasını bırlıkte havaya kaldırmamız lazım. Eğer bunu başarırsak Sivas’ın bir bölgesıne O efsane kadronun heykelini dikeceğiz, sizleri ve bu efsane kadroyu ölümsüzleştireceğiz."

Sivaslılar.net internet sitemiz hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Sitenizden haberdarım. Bu siteden il dışındaki ve yurtdışındaki vatandaşlarımız Sivas’ımız hakkında bilgi ediniyorlar. Yaptığınız iş aslında çok önemli çünkü bizim ulaşamadığımız veya kendimiz anlatmakta zorlandığımız konularda il dışındaki hemşehrilerimize bizleri anlatıyorsunuz. En güzel örneği ise bu röportajımız bizler bunları anlatabilmek için ulusal kanallara çıkmalıyız ki hemşehrilerimizin haberi olsun o da pek mümkün olmayacağı için sitenizin üstlendiği misyon çok önemli. Sizlere başarılar diliyorum.

Başkanım son olarak üyelerimize mesajınız nedir ?

Öncelıkle bütün üyelerinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Üyeleriniz gercekten çok şanslı bir dönem yaşıyor. Mukemmel ilerleyen Sivasspor ve şehircilık adına, belediyecilik adına, güzellikler adına artan gelişen bir Sivas var. Sorunları azaltan projeleri hayata geçiren bir belediyemız var. Bir yanda da devamlı çıtayı yukarıya taşıyan tüm Türkıye’nin gönlüne taht kurmuş bir Sivasspor var. Onlara iyi eğlenceler dilıyorum, bol keyif dilıyorum ve biz onları mutlu etmeye devam edeceğiz. Bütün üyelerinizi saygı ile selamlıyorum.

Başkanım bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Rica ederim, asıl bu güzel sohbet için ben size teşekkür ederim.

Röportaj: Osman Nehir (besyo_cu) Bekir Bayrak
Fotoğraf: Onur (Cortez)
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2008, 22:56   #2
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 19:58

Tecrübe Puanı: 4500 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart Cevap: Adaylıktan Sonraki İlk Röportaj!

Sivas icin hayirli ugurlu olsun, umarim iyi calisir ve herkes memnun olur, basarilar dilerim.
Alt 30.12.2008, 23:05   #3
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

çılgın_türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın_türk Şuan çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.04.2012 19:32

Tecrübe Puanı: 632 çılgın_türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Başkanımın arkasındayız, çalışmalarının devamını diliyoruz....

yayın ve yapımda emeği gecenlere çok teşekkür ediyorum ....

çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2008, 23:23   #4
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Emeği geçenlere teşekkür ediyorum..
Özellikle Ak-Su ve raylı sistem hakkında yeni şeyler öğrenmiş olduk.Metrobus işi de benim aklıma yattı..Haydi bakalım başkanım.Sivas daha iyi yerlere gelecek inşallah..
Bu arada siyasi görüşlerden uzaklaşmalı,artık yeni başkan hangi partiden olursa olsun Sİvasımız için ona destek olmalıyız.
Alt 30.12.2008, 23:33   #5
Rallim58
Usta Yiğido

Rallim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rallim58 Şuan Rallim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.04.2012 14:19

Tecrübe Puanı: 789 Rallim58 FAZLA SÖZE GEREK YOKRallim58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Mükemmel bir söyleşi olmuş.. Sevgili kardeşlerim Bekir Bayrak, titiz çalışmaların markası olacak besyo_cu (Osman) ve Foto da Cortez (Onur) kardeşlerimi tebrik ediyorum. Emeklerinize sağlık. İstişarede belirttiğimiz soruların tamamına cavap alınmıştır. içtenlikle cevaplarından dolayı da sayın Başkan Sami Aydın beye de teşekkür ederiz.
Rallim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2008, 23:59   #6
ramazan_d
Usta Yiğido

ramazan_d - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ramazan_d Şuan ramazan_d isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.02.2011 18:52

Tecrübe Puanı: 628 ramazan_d FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başkana devamında başarılar diler sivas için en güzel işler yaparlar
ramazan_d isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.12.2008, 00:12   #7
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sivasımız için hayırlı olsun yeni başkan adayımızın yolu acık olsun ayrıca sayın sami aydın bey ile bu hoş Röportajı gercekleştiren
Osman Nehir (besyo_cu) Bekir Bayrak kardeşlerimi tebrik ederim emeklerine sağlık
Alt 31.12.2008, 00:16   #8
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

hayırlısı olsun....

çalışmalarında başarılar dilerim...

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.12.2008, 00:46   #9
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

çılgın_türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın_türk Şuan çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.04.2012 19:32

Tecrübe Puanı: 632 çılgın_türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

he en süperi sivasspor kadrosunun heykelinin dikilecek olması tabi şampiyonluktan sonra kaç kişi var yaw zor bi çalışma

çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.12.2008, 01:08   #10
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 23:13

Tecrübe Puanı: 979 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Sayın Başkanımız Sami AYDIN'ı bize karşı göstermiş oldugu sıcaklık ve sorularımıza vermiş oldugu içten cevaplar için cok teşekkur ederim Sami Bey'in anladığımız kadarı ile yapmakda olduğu ve yapacağı daha cok projesi var. Sayın başkanımıza başarılarının devamını dilerim..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil