Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.07.2007, 00:34   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart GÜRÜN FESTİVALLE COŞTU

Festivale katılan Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz, “Seçimler demokrasinin bayram günleridir’’ dedi.

Bakan Yılmaz, “Seçimler demokrasinin bayram günleridir. Büyük bir olgunlukla birlik beraberlik içerisinde, büyük bir coşkuyla demokrasi bayramlarına ulaşmayı nasip etsin diyorum. Festivaller de hizmet bayramıdır. Herkes bu festivallerde kendi iline, yöresine ne hizmet yapıldıysa gelir görür, eksiği varsa tespit eder. Vatandaştan gelen şikayet ve dilekçeyi alır, gereği neyse onu yapar. Festivale Kocaeli, İzmir, Kayseri, Ankara, İstanbul ve Malatya’dan gelenler var. Festival amacına ulaşmıştır. Çünkü festivalin amacı şudur. ‘Nerede olursan ol, festivalde Gürün’de ol’. İşte bu festivalde de Türkiye’nin dört bir tarafından gelen hemşehrilerimi görmüş olmaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Genel ibare şudur, hizmet edin balık bilmezse halik bilir. Ancak biliyorsunuz Gürünlü kadirşinastır. O bakımdan emeği geçenlere teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Gürünlünün birlik ve beraberliğinin sembolü olan festivale katılmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Sivas Valisi Veysel Dalmaz ise “Türk milleti en güç anlarda bile birliğini ve dirliğini bozmamış, değerlerine bağlı kalarak ülkesinin bölünmez bütünlüğünü her alanda en iyi şekilde haykırmış ve düşmanının karşısında en iyi şekilde durmuştur. Milletin selameti ve bekası için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Gürünlü bu anlamda da devlete bağlılığın milli değerlere bağlılığın bir simgesidir.’’ açıklamasında bulundu.

BBP eski Genel Başkanı ve Sivas Bağımsız milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu da Gürün’ün gelişmesinin sevindirici bir durum olduğunu belirterek, “Çalışana herkes destek oluyor. Ben inanıyorum ki Gürün hak ettiği noktaya hızla ilerlemektedir. Gürünlüler el ele vermeye devam ettiği sürece Gürün Sivas’ın ilçeleri arasında en güzide ilçelerimizden birisi olacaktır.

Seçimden sonra ilk defa toplu bir törene katılmanın getirmiş olduğu imkanı kullanarak başta Gürünlüler olmak üzere değerli hemşerilerime beni TBMM’ye seçmiş olmalarından ötürü teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Gürün festivalinin ilk gününün geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl pek fazla kalabalık olmadığı dikkat çekerken, Gürün Belediye Başkanı Mehmet Aktaş, seçimlerin hemen arkasından festivalin yapılması nedeniyle pek fazla kalabalığın olmadığına dikkat çekerek, bu durumun farkında olduklarını ancak festivali ertelememek için sürecin devam ettiğini söyledi.

Belediye Baskanı Mehmet Aktaş festival hakkında ki görüşlerıni dile getirerek “Bayramımıza hoşgeldiniz , hemen seçimlerin ardından katılımın az olmasını bilmemize rağmen festivalimizi aksatmak istemedik.Vatandaşlarımızın da destekleriyle festivalimizi gerçekleştirme gücü bulduk. Bu gücü bize bahşeden siz değerli vatandaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN HEDİYE İTFAİYE
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Gürün Belediyesi’ne itfaiye hediye edildi. Gürün Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen ve Gürün itfaiyesine katkıda bulunmak ve gelişimini sağlamak amacıyla hediye edilen itfaiyenin anahtarını Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfi Saltoğlu teslim etti. Daha sonra Gürün parkına kadar halk yürüyüşü yapıldı. Erol Gürün’ün park açılısından sonra saat 12:00’de Gökpınar Gölüne hareket edildi.

Gökpınar’da yemek ikramının ardından müzik eğlence eşliğinde birlikte olta balık tutmak yarısi düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi. Akşam saatlerinde Stadyumda ünlü sanatçıların katılımlarıyla gerçekleştirilen müzik eğlence şöleni, sinevizyon gösterileri ve plaket töreninin ardından havai fişek gösterileri ile sona erdi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.07.2007, 00:44   #2
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 893 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: GÜRÜN FESTİVALLE COŞTU

Evet Sayın Bakanımızında söylediği gibi festivaller hizmet bayramıdır,hem görsel zenginliklerin tanıtımı,hem ürün tanıtımı için iyi bir potansiyel yeridir festivaller,İnşaAllah daha sonraki senelerde kapsamı ve reklamı arttıkça katılım ve ilgide artacaktır bu tip festivallere.
Ayrıca hediyesinden dolayı ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MELİH GÖKÇEK'ede teşekkür ediyoruz!

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)