Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Yılmaz Özdil yazıları - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.09.2012, 14:51   #31
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 688 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yılmaz Özdil yazıları

Arkadaşlar, fikirlerinizi yazın ama başlığa bağlı kalalım lütfen...
Bu başlık Yılmaz Özdil yazıları...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 21.09.2012, 15:02   #32
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 688 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu günki yazısının tamamını kopyala yapıştır yapmayacağım...
Resim var çünki.
Ancak [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] okuyabilirsiniz. Çok üzgünüm ve Yılmaz Özdil'e kalbimi bu kadar dağladığı için de hem nefretimi hem minnetimi gönderiyorum..

Fakat bu yazıyı gece okuduğumu söylemek istiyorum ve okur okumaz iki oğlumun ( 14 ve 4 yaşlarında)
yataklarına gittiğimi saçlarını okşayıp, baş uçlarında saatlerce ağladığımı, o anaların babaların acılarını taa kalbimde hissettiğimi, şu an bu yazıyı yazarkende göz yaşları içinde ellerimin tir tir titrediğini sizinle paylaşmak istiyorum.

Allah o ana babalara sabır versin, allah şu başımızdakilere akıl insaf azcık izan versin...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.09.2012, 15:34   #33
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
nene-hatun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tutuklu generallerin suçsuzmuş gibi gösterilmesi mi?

Suçlu olduklarından nasıl bu kadar eminsiniz.? Üstelik bir çok belgenin düzmece olduğu ortaya çıkmışken ve halen davaları devam ediyorken .Ama tabi pardon sizin okuduğunuz kaynaklar bunları yazmaz.
Suçlu generaller demedim..Tutuklu generaller dedim.
Alt 21.09.2012, 17:21   #34
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 458 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Suçlu generaller demedim..Tutuklu generaller dedim.
Adamların suçsuz gibi gösterilmelerine kızıyorsanız. İfadeniz şu olmalıydı.
"devam eden bir dava da yanlı yazı yazmamalıydı. Daha tutukluların suçlu ya da suçsuz oldukları bilinmiyor"
Sizin kullandığınız ifade de direk sanki adamlar suçlu da suçsuz gösteriliyor ve sizde buna kızıyorsunuz anlamı çıkyor.
Bu tarafı olduğunuz görüşün tavrından farklı değil. Tüm cumhuriyetçiler ulusalcılar suçludur tıkın içeriye. Üstelik düzmece olan belgeler teker teker dökülüyor ve bunları görmezden gelmekte ayrı bir acınacak durum.
Alt 21.09.2012, 17:53   #35
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu günki yazısının tamamını kopyala yapıştır yapmayacağım...
Resim var çünki.
Ancak [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] okuyabilirsiniz. Çok üzgünüm ve Yılmaz Özdil'e kalbimi bu kadar dağladığı için de hem nefretimi hem minnetimi gönderiyorum..

Fakat bu yazıyı gece okuduğumu söylemek istiyorum ve okur okumaz iki oğlumun ( 14 ve 4 yaşlarında)
yataklarına gittiğimi saçlarını okşayıp, baş uçlarında saatlerce ağladığımı, o anaların babaların acılarını taa kalbimde hissettiğimi, şu an bu yazıyı yazarkende göz yaşları içinde ellerimin tir tir titrediğini sizinle paylaşmak istiyorum.

Allah o ana babalara sabır versin, allah şu başımızdakilere akıl insaf azcık izan versin...
Sn kaos ben de bu sabah okudum bu yazıyı. Bu yazıyı okumadan önce de köşe yazıları başlığında Suriye ile ilgili bir yazı paylaşmıştım. Szin oğullarınız küçük .Onların zamanına kadar belki bir çok şey değişir , düzelir. Ben de gözyaşlarımı tutamadım Zira benim oğlum 2 ay sonra askere gidiyor:(
Alt 25.09.2012, 10:22   #36
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

Zam’biya
Açıklamalar munta’zam...
Benzine okkalı zam yapılıyor.
“Azıcık” diyorlar.
Mazota kocaman zam yapılıyor.
“Ufacık” diyorlar.
Köprüye yüklü zam yapılıyor.
“Minicik” diyorlar.
Sigaraya kalın kalın zam yapılıyor.
“İncecik” diyorlar.
İçkiye irikıyım zam yapılıyor.
“Küçücük” diyorlar.
Elektriğe sert zam yapılıyor.
“Yumuşacık” diyorlar.
Doğalgaza ağır zam yapılıyor.
“Hafifçecik” diyorlar.
Suya büyük zam yapılıyor.
“Minnacık” diyorlar.
Otobüse vapura zam yapılıyor.“Birazcık” diyorlar. E benden günah gitti...
Memura zamcık yapıldı.
Emekliye hüz’zam.

(Adam, patronun odasına hışımla dalmış, “Maaşıma zam istiyorum” demiş... Patron “Neden sana durup dururken zam yapayım ki?” diye sorunca, “Valla siz bilirsiniz,
peşimde üç büyük şirket var” demiş, “TEDAŞ, İSKİ, İGDAŞ!”)
Bu ni’zam inti’zamla bakarsak...
Muaz’zam bi yıl olacak.
Muaz’zam.

YILMAZ ÖZDİL - HÜRRİYET
Alt 27.09.2012, 14:47   #37
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 920 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Yılmaz ÖZDİL - Çiçekdağı

Neşet Ertaş, Kırşehirliydi.
Bi ara Yozgatlı oldu.

Çünkü, Osman Bölükbaşı 1954 seçimlerinde Kırşehir’den tulum çıkarıp, mebus olunca... Ahaliye demokrasi feriştahı olarak kakalanan Demokrat Parti pek sinirlendi, Kırşehir’i zart diye ilçe yaptı, zurt diye Nevşehir’e bağladı. Diyeceksiniz ki, Yozgat bunun neresinde? Neşet Ertaş, Kırşehir’e bağlı Çiçekdağı ilçesinde dünyaya gelmişti. Kırşehir’i Nevşehir’e bağlarken, Çiçekdağı’nı Yozgat’a bağladılar.

Üç sene sonra...
Kırşehir’i hallettik sandılar, gene il yaptılar, her ihtimale karşılık Osman Bölükbaşı’nı tutukladılar. Osman Bölükbaşı’nın doğduğu Hasanlar Köyü’nü Nevşehir’e bağlı bırakırken, Neşet Ertaş’ın doğduğu Çiçekdağı’nı gene Kırşehir’e bağladılar. Gel gör ki, hapiste bulunan Osman Bölükbaşı, gene Kırşehir’den aday oldu, gene mebus seçildi, iyi mi! Milli irade, milli irade diyorlardı, aha sana milli irade... Koğuşta, inadına pijamasıyla mebus yemini etti, çıktı, TBMM’ye gitti.

Komplolarla tasfiye edilmeye çalışılan Osman Bölükbaşı’nın... Seneler sonra mebus seçilen oğlu Deniz Bölükbaşı, gene bi seçim arifesinde, faili meçhul kaset komplosuyla tasfiye edildi.

“Senden-benden” kavgası yüzünden, bi ara mecburen Yozgatlı olan Neşet Ertaş’ın, yakınlarıyla akrabaları arasında “senden-benden” kavgası yapılıp, cenaze töreni cemevinde mi olsun, camide mi olsun tartışması yaşanırken... Neticede, Ahi Evran Camisi’nde karar kılındı. Ahi Evran, kendisi gibi Kırşehir’de yaşayan Hacı Bektaş Veli’nin tavsiyesiyle Ahilik sistemini kurmuştu. Ancak, Ahi Evran’ın türbesi Kırşehir’deyken, Hacı Bektaş Veli’nin Kırşehir’deki kabri, Nevşehir’de.

Nası yahu dersen?

Osman Bölükbaşı’nın doğduğu Hasanlar Köyü’nü Kırşehir’den Nevşehir’e bağlamışlardı ya... İşte o Hasanlar Köyü, Hacıbektaş ilçesine bağlı... Kırşehir’i ilçe yapıp, Hacıbektaş’ı Nevşehir’e bağlamışlar, Kırşehir’i yeniden il yaparken, Osman Bölükbaşı’na kıllık olsun diye, Hacıbektaş’ı Nevşehir’de bırakmışlardı.

Neyse...
Yaşarken devlet sanatçısı unvanını reddeden Neşet Ertaş’a, metazori devlet töreni yapıldı. Minareli-süngülü şiiriyle ünlü olan ve her mitingte “biliyorsunuz, Kılıçdaroğlu alevidir” diyerek yuhlatan başbakanımızla, Adnan Menderes açılımı yapan Kılıçdaroğlu katıldı. Kültür bakanımız da oradaydı. Ki, AKP’li kültür bakanımız, “cibilliyetini biliyoruz” dedikleri CHP kültüründendi.

Tıpkı, Kırşehirli Osman Bölükbaşı gibi, hapisteyken aday olup seçilen mebuslarımız, Demokrat Parti dönemini bile mumla aratıp, serbest bırakılmazlarken... Liseleri zorla imam hatip’e çevirip, sonra da, liselerde yer kalmadı diye, çocuklarımızı zorla imam hatip’e kaydettikleri ortaya çıktı.

Ve, sanırım bu tür ayak oyunları nedeniyle, şöyle sesleniyordu Kırşehir’den Yozgat’a Yozgat’tan Kırşehir’e kaydedilen “Çiçekdağı” türküsünde Neşet Ertaş...

Vardım zilin sesine
Sarfetsem cilvesine
Seni gidi oyunbaz
Cilvesine doyulmaz!

YILMAZ ÖZDİL / HÜRRİYET
Alt 28.09.2012, 12:57   #38
Alibaba58
Usta Yiğido

Yılmaz Özdil: Yol haritası
“Güzel şeyler olacak...”

Hayırdır inşallah?
“Analar ağlamasın.”
İnşallah.
“Açılım başlatıyoruz.”
Bismillah.
“Bedeli ne olursa olsunnn!”
Ya Allah!
“Habur.”
Allahh Allahh Allahh...
“Değerli kardeşlerim, hayır cephesinde kimler var, cehape var, mehape var, Kandil var, Kandil!”
Allah Allah?
“Yetmez ama evet.”
Maaşallah.
“Genelkurmay başkanı terörist.”
Elhamdüllillah.
“Her kürtaj Uludere’dir.”
Hafazanallah.
“Zana: Bu işi başbakan çözer.”
Evelallah.
“Bi Obama’ya danışıp geleyim.”
Eyvallah.
“Ramazana hürmeten sabrediyoruz, bıçak kemiğe dayandı, kükremiş sel olur, bendimizi çiğner aşarız.”
Alimallah.
“Gazabımız şiddetli ve kahredicidir.”
Maazallah.
“Reaksiyon gösteremedim.”
Hasbinallah.
“Hindistan’da Pakistan’da olur böyle şeyler, tanıtım potansiyeli olan popüler kişi’ye kilim hediye edilmesi, sucuk ikram edilmesi normaldir, lokum bile dağıtılır, halay çekseydi yadırgardık.”
Fesuphanallah.
“Şehitlik nasip işidir.”
İllallah.

“Biz, terör örgütüyle hiçbir zaman masaya oturmadık, hiçbir zaman da masaya oturmayacağız, biz buyuz.”
Vallah billah.
“Bunlarla masaya oturduğumuzu söyleyenler, bu alçakça iftirada bulunanlar, müfteridir, ********dir.”
Estağfurullah.
“Evet, görüştük, gene görüşeceğiz.”
Hay Allah!

E güzergâhı öğrendiğinize göre...
Beraber yürüyün bu yollarda.
Yallah.

"Yılmaz Özdil" zekasına hayran olduğum ender insanlardansın...
Alt 16.11.2012, 13:33   #39
Alibaba58
Usta Yiğido

İdam cezasına değil, adalete ihtiyaç var

İdam cezası için referandum yapmaya kalksalar, evet çıkar mı?

...Banko çıkar.

Çünkü...
Sayın Apo.
Apo’ya vapur tahsis edildi.
Apo’ya check-up yapıldı.
Apo’nun tansiyonu iyi.
Apo villaya taşınsın.
Apo paşa olsun.
Apo’nun heykelini dikeceğiz.

Ahali görüyor ki...
Değil 4 tavuğun, 40 bin insanın bile kanına girsen, yanına kalıyor.

Yargısız infaz’dan şikâyet ediliyor.
İnfazsız yargı var aslında.

Ve, mesele sırf Apo değil...
Ozanları, şairleri diri diri yakanları, zamanaşımı ayaklarıyla affettiler. Domuz bağıyla öldürüp, bahçeye gömenleri salıverdiler, adamlar davul zurnayla halay çekti. Mehmet Ali Ağca’yı kaşla göz arasında bıraktılar, yuh be kardeşim denince, pardon dediler, hatır için biraz daha yattı. Özal’ı mezarından çıkarıp haşere ilacı arıyorlar, aynı Özal’ı herkesin ortasında tabancayla vurana soru bile sormuyorlar.

Avrupa’yı örnek gösteriyorlar.
İdam yok. Doğru.
Ama o Avrupa’da, kırmızı ışıkta geç, ocağına incir ağacı dikerler.

Gazeteciliğe yeni başladığımda mesela... Kadın-çocuk bi aileyi komple katleden manyağın duruşmalarını takip etmiştim, güya dört kez idam cezası istendi. Sadece 8 sene sonra, Buca Hipodromu’nun tuvaletinde yanımdaki pisuvarda işerken gördüm onu... Baktım etrafıma, ondan daha “talihli” kimse göremedim. “Birader, bu koşuda kim gelir?” dedim. “Şu beygir” dedi. Oynadım. Açık ara!

“Adi suç” diyorlar. Bebek tecavüzü dahil, en adi’sini işle, en fazla bi’kaç sene sonra dışardasın. Beş kişinin gırtlağını kesip, “bi saniye izah edeyim hâkim bey” diyen bile var bu memlekette...

Katiller bu kadar yüzsüz, siyasiler bu kadar ikiyüzlü olunca, toplumda “adalet duygusu” kayboluyor.

(İlave et bunlara, sahte bilgisayar disketlerinin kanıt, teröristin tanık, şeref madalyalı kahramanların sanık, hukuk’un guguk olduğu “dakka dukka” sistemini... Adalet duygusu hepten kayboluyor.)

Adalet duygusu kaybolunca ne oluyor? Yap referandumu da, yetmez ama evet’in feriştahını gör.
Alt 17.11.2012, 09:29   #40
Alibaba58
Usta Yiğido

YILMAZ ÖZDİL - HAYIRLARA VESİLE

Almanya’da hayırlara vesile derneği kurarak, dini bütün vatandaşlarımızı dolandıran üç Cumhuriyet savcısı, resmi evrakta sahtecilik yapılarak, beraat ettirildi.

Halbuki...
Bu savcıların, hayırsever paralarını cukkalayarak, kendilerine taksi filosu kurduğu, villalar aldığı, bavullarla kuryelik yaparak,

Türkiye’deki yandaşlarını da gemi sahibi yaptığı ortaya çıkmıştı.

Yoksullara yardım edicez ayaklarıyla milyonlarca euro’yu toplayan savcıların, davul tozu minare gölgesi limited şirketleri kurduğu, metreslerini bu şirketlere kâğıt üzerinde ortak ettiği...

Okuyup üfledikleri kadınlar itiraz etmeye kalkınca, sen de bu şirkete ortaksın, ona göre diyerek, şantaj yaptıkları... Umre’ye gittik dümeniyle, Las Vegas’a kumara gittikleri...

Dünyadan haberi olmayan garibanların imzalarını taklit ederek, maddi yardım yapılmış gibi gösterdikleri...

Noter ayarladıkları...
Alt tarafı 20 lira verip duasını aldıkları insanlara, iki bin lira vermiş gibi makbuz düzenlettikleri, aradaki farkı ceplerine attıkları...

Bu alengirli işleri çevirirken, Alman parlamentosundaki bazı mebuslar tarafından korunup, kollandıkları tespit edilmişti.

Rezaletin bunca daniskasına rağmen, beraat ettiler.

Adalet bakanı da isyan etti haliyle, “şeref madalyalı subaylar, saygın profesörler, gazeteciler sahte siidi’lerle içeri tıkılırken, hayırlara vesile derneği’nin üstü örtülüyor, ayıptır” dedi.

Başbakan yardımcısı da, “kirli eller bu derneği aklamaya çalışıyor, vicdanlar sızlıyor, halkımıza yazık” diye ağladı.

Sonra, bi uyandım sıçrayarak...
Kan ter içinde kalmışım.
Hayırlara vesile olsun.
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)