Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ. - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.06.2013, 17:00   #21
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 686 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ.

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu,bir sivil darbe girişimi idi..
Bu ülkede insanalr namazı,türbanı,okuduğu okulu ve hatta ismi sebebiyle en temel haklarından mahrum bırakılırken,o mazlumlar sokağa çıkıp kırıp dökmedi,kudurmuşcasına bankalara,özel araçlara,otobüslere saldırmadı..
Yav adam yaktılar daha ne yapacaklardı???
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2013, 17:04   #22
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivil darbe girişimini ellerinde tabakları olan anneler, ağacı kesmeyin diyen sanatçılar mı yapacaktı..

Hangi hak arayışı dinlendi, her gösteriye biber gazı Türkiye'de yaşayıp bilindik medyadan gündemi izleyenlerin dumuru çok komik..
Reyhanlıda ne olduğunu sen biliyor musun? Ben bilmiyorum, bildirmediler, herşeyi yasakladılar, toplama gruplar önünde miting yaptılar.

Eğer kalabalıklar reyhanlıda olanları bilebilseydi çok şey olurdu tabiki..

Sence Reyhanlı son damla mıydı??
Protestocuların tamamı sivil darbe amacıyla sokağa çıkmadı tabi ki..Amaç,masumane protesto yapanları da bu gaza getirmekti..

Bu son damlaydı diyen grup,yayın yasağı bile geldiğine göre Reyhanlı'da çok pis şeyler oldu,yeter artık deyip sokağa çıkmaları gerekirdi,eğer samimi olsalardı.Reyhanlı,Gezi Parkı ile kıyaslanamayacak kadar büyük bir damla idi halbuki, son damla arayanlara..
Alt 04.06.2013, 17:06   #23
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Ciddi manada MAdımak ile Gezi Parkı'nı bir tutuyorsanız,bu konuda konuşulmaz sizinle..
Alt 04.06.2013, 17:12   #24
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
Protestocuların tamamı sivil darbe amacıyla sokağa çıkmadı tabi ki..Amaç,masumane protesto yapanları da bu gaza getirmekti..

Bu son damlaydı diyen grup,yayın yasağı bile geldiğine göre Reyhanlı'da çok pis şeyler oldu,yeter artık deyip sokağa çıkmaları gerekirdi,eğer samimi olsalardı.Reyhanlı,Gezi Parkı ile kıyaslanamayacak kadar büyük bir damla idi halbuki, son damla arayanlara..
Başka zaman, insanların günahı yok, gaza geldiler, duygularıyla oynandı diye savunma yaparsınız, yaptınız da (örneğin 2 temmuz olayları), şimdi 17 milyonluk şehirde, insanların burnunun dibinde bir park için masum protesto yapan insanlara vahşice saldırmaya tepki vermeyi, sivil darbe olarak tanımlıyorsun. Bu nasıl bir insaftır??

Böyle bir toplumsal tepki ortamında bazı asalaklar araya girer (APO bayrağı açanlar gibi) ama bu çıkış noktasını, birikimi göz ardı etmeye yeterli midir?

Darbe amacı olsa örgüt lü olsa birileri bir kaç kişiyi vurur, orada burada birileri öldürülürdü ve bu da yeterdi infiale. Ama olmadı, sağır sultan bile biliyor amacından çıkmaması için yapılan uyarıları...

Ama siz olayları sadece rezil medyadan izlediğiniz için istediğiniz gibi görüyorsunuz...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.06.2013, 17:14   #25
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
Demogoji yapıyor olman gerçekten keyifsizlik verdi bana..

Sen fikirlerini savunabilecek ve neden sonuç ilişkisi kurabilecek kıratta birisin.

O söz senin bir önceki yorumuna cevaptı..
Alt 04.06.2013, 17:20   #26
KAOS
Usta Yiğido

Çok mu zor anlamıyorum şunu demek:

Evet. Başbakan nüfusun en azından (kendi deyimi ile) % 50 sini yok sayarak, bencilce davranıyor, içlerinden bazıları bile bunu görüp uyarıyor (Cumhurbaşkanı ve Arınç gibi), yanlış yapıldı, bu olayların çıkmasının sebebi budur, polise o saldırıyı verenler cezalandırılmalıdır, özür dilenmelidir...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.06.2013, 17:22   #27
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
Başka zaman, insanların günahı yok, gaza geldiler, duygularıyla oynandı diye savunma yaparsınız, yaptınız da (örneğin 2 temmuz olayları), şimdi 17 milyonluk şehirde, insanların burnunun dibinde bir park için masum protesto yapan insanlara vahşice saldırmaya tepki vermeyi, sivil darbe olarak tanımlıyorsun. Bu nasıl bir insaftır??

Böyle bir toplumsal tepki ortamında bazı asalaklar araya girer (APO bayrağı açanlar gibi) ama bu çıkış noktasını, birikimi göz ardı etmeye yeterli midir?

Darbe amacı olsa örgüt lü olsa birileri bir kaç kişiyi vurur, orada burada birileri öldürülürdü ve bu da yeterdi infiale. Ama olmadı, sağır sultan bile biliyor amacından çıkmaması için yapılan uyarıları...

Ama siz olayları sadece rezil medyadan izlediğiniz için istediğiniz gibi görüyorsunuz...
Şimdi farklı şey mi söyledim?
Burada masumane protesto yapan kesim ile,onları gaza getirmeye çalışan kesim var..Ancak,burda her iki kesim de devlete karşı ayaklanmış kesim..Bir taraf protestomu yapayım,diğeri onların arkasına sığınarak hükümeti yıpratma peşinde..Dış basının da eylemcilere ne denli destek verdiğini biliyoruz,okuyoruz.Onlar da hükümetin yıpranması taraftarı çünkü..Ben de AKP sayesinde mesleğini severek yapamayan,bıkkınlık gelmiş biriyim..O zaman gidip sizin arabınızı ateşe mi vermeliyim?Yazık günah değil mi?Orda kaç tane sivil araç yakıldı..Ya da gidip ATM'lere mi zarar vereyim AKP benim mesleğimi bitirdi diye?Ben sandıkta konuşurum.Çıkış noktası bir Reyhanlı olsa idi protestoları savunurdum(yakıp yıkılmasını değil)..Ancak durum ne yazık ki böyle değil..Onlarca kişinin ölümünün veremediği kıvılcımı,iki tane yerinden sökülen ağaç mı verdi?Aslında biraz önce haklıydınız,bu toplumun vicdanına ne oldu?
Alt 04.06.2013, 17:24   #28
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 457 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:

milleti gaza getiren en başta başbakan söylediklerini duymadınız mı?

ayrıca siz neden reyhanlı için çıkmadınız son bardak orasıydı madem kimi beklediniz?
Alt 04.06.2013, 17:35   #29
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
Şimdi farklı şey mi söyledim?
Burada masumane protesto yapan kesim ile,onları gaza getirmeye çalışan kesim var..Ancak,burda her iki kesim de devlete karşı ayaklanmış kesim..Bir taraf protestomu yapayım,diğeri onların arkasına sığınarak hükümeti yıpratma peşinde..Dış basının da eylemcilere ne denli destek verdiğini biliyoruz,okuyoruz.Onlar da hükümetin yıpranması taraftarı çünkü..Ben de AKP sayesinde mesleğini severek yapamayan,bıkkınlık gelmiş biriyim..O zaman gidip sizin arabınızı ateşe mi vermeliyim?Yazık günah değil mi?Orda kaç tane sivil araç yakıldı..Ya da gidip ATM'lere mi zarar vereyim AKP benim mesleğimi bitirdi diye?Ben sandıkta konuşurum.Çıkış noktası bir Reyhanlı olsa idi protestoları savunurdum(yakıp yıkılmasını değil)..Ancak durum ne yazık ki böyle değil..Onlarca kişinin ölümünün veremediği kıvılcımı,iki tane yerinden sökülen ağaç mı verdi?Aslında biraz önce haklıydınız,bu toplumun vicdanına ne oldu?
Buna itirazım var işte demokrasi asla , asla ve asla sadece sandık değildir.
E sandıkta bir oy verdin ama senin vermediğin adamlar yine kendi bildikleri gibi hüküm sürmeye devam ettiler, senin o mesleğini mahvettiler. Ne yapacaksın?

Tabiki onu bunu yıkmayacaksın, dökmeyeceksin, ama susmayacaksın, hakkını arayacaksın, seni susturmak isterlerse ne yapacaksın, sinecek misin? Gösteri yapacaksın, protesto yapacaksın, senin gibi madur olanlar la bir araya gelip sesini daha gür çıkaracaksın. Sana polis saldırırsa ne yapacaksın, vazgeçtim diyip gidecek misin, ohh biraz daha jop biraz daha gaz mı diyeceksin, elin armut mu toplayacak..???

Bu grup her düşünceden insanlarla oluşabilir. Ama ortak paydanız bir araya gelmeniz için yeterlidir. Sen bir araya gel bu durumu mevcut siyasal partilerden sıyrılmış olarak yap, bak seni ben nasıl destekliyorum...

Demokrasi haklar manzumesidir, sandık değildir.

Bak ilk yazımın girişinde büyük harflerle de yazdım. Kimin yönettiği değil nasıl yönettiğidir asıl olan.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.06.2013, 17:50   #30
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 456 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu siteye girmemeye kararlıydım . Gelelim yazılanlara Sivaslılar gerçekten uyuyor. Kardeşim olaylar hakkında ne biliyorsunuz? Ben İstanbul da yaşıyorum .Oğlum günlerdir taksim ve beşiktaşta direnişte. Ben ve kızımda günlerdir oturduğumuz yerdeki protesto eylemlerine katılıyoruz. Polisin olmadığı yerlerde hiç bir taşkınlık ve kavga yok. Herkes protestosunu yapıyor ve evlerine dönüyor. Yeni gelenlerle ertesi gün protestolara devam ediliyor.Önceden şunu hatırlatmakta fayda var:

ANAYASA 34. madde
. - Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.

Bu eylemlere katılanlar ne chp için ne de başka bir parti için ordalar ilk gün ellerinde sadece bayrak ve pankartları vardı. Polis çok sert müdahalede bulundu. Bu direnişi artırdı ve burada bazı zavallılartın ve boşbakanın dediği gibi bir avuç çapulcu değillerdi. İnsanlar akın akın taksim ve beşiktaşa gelmeye devam etti ve İstanbulun diğer semtlerinde protesto eylemleri artarak devam etti ve ediyor da. Protestocuların ellerinde artık biber gazından korunmak için maske , limon , sirke ve talcidli sular vardı. Polis dozu öyle arttırdı ki uluslararası yasaklanan portakal gazını kullanmaya başladı . Polis baktı ki olmuyor bütün atmleri tahrip etti ve camı çerçeveyi indirdi. Sırf bunları göstericiler yaptı desinler diye. Öyle ki mobese kameralarını bile devre dışı bıraktılar. Ama göstericilerin ellerindeki kameralı telefonları unuttular. Boşbakanın iddia ettiği gibi zorla evde tuttuğu bir %50 yok . Birçok akepeye oy veren türbanlı, yaşlı ,genç, çoluk çocuk meydanlarda direnişini sürdürüyor.

Hiç bir eylemcinin bir yere zarar verdiği yok. Bütün eczaneler, esnaf sabaha kadar dükkanları açık tutup direnişçilere yardım ediyor .Karınlarını doyuruyor eczaneler bedava ilaç tıbbi malzeme yardımı yapıyor. Bütün o civarda oturanlar wifi şifrelerini kaldırdılar .Çünkü hükümet internet bağlantılarını jammerlarla engelliyerek orada polis vasıtasıyla yapılan vahşetin görülmesini duyulmasını istemiyorlar .Yandaş medya ile haberleri istedikleri gibi veriyorlar. Bütün üniversitelerdeki doktorlar ve tıp öğrencileri orada yaralananlara yardım için seferber olmuş durumdalar. Bunların videoları internette mevcut bulmak isteyen bulur. Beşiktaş camii imamı camiyi yararlılara ve doktorlarına açtı .Polis camiye bile gaz bombası attı yaralıları vermek istemeyen imam ve doktorlarla çatıştı ve onları gözaltına almaya kalktı. Yüzlerce yaralı var . Ama yandaş basın bunu camide içki içiyorlar camiyi talan ettiler diye anlattı. Bununla ilgili videolarda mevcut internette.Oradaki doktorlar kullanılan gazı kesinlikle biber gazı olmadığını ve bu gazı yiyenlerin bilinçlerini kaybettiklerini söylüyor. Polis bununla kalsa iyi evlere de saldırıyor evlerin camlarını kırıp içeri biber gazı atıyorlar.İstanbul barosundaki avukatlar gözaltına alınanlar için seferber oldu. Yandaş medya internete düzmece adres ve telefon numaraları vererek yardım bahanesiyle insanların polisin ve yobaz dincilerin eline düşmesini sağlıyor. Böyle ele geçirilen bir çok direnişçi var ve bu direnişçiler bu şahıslar tarafından kıyasıya dövülerek işkence ediliyorlar. Polis emniyete gelen avukatları içeri almıyor ve direnişçilere zorla tutanak imzalatıyorlar telefon haklarını kullandırtmıyorlar.

Aradaki marjinal gurup dedikleri akepenin gençlik kolları ile sivil polisler birbirlerini tanımak için mavi şapka takıyorlar. Bazı semtlerde de tinerci çocukları parayla tutarak böyle provokasyonları sağlıyorlar. Günlerdir hiç bir sorun olmayan semtimdeki protestolarda böyle bir grup işbaşındaydı ve polis biber gazı kullandı .İşleri bitince de bu grup yok oldu.Yıkımı tahripi yapan da bunlar.

Bir de polis emir kulu diyen dangalaklar mevcut. Kabul ediyorum polis emirle bunu yapıyor .Ama gaz bombasını, plastik mermileri insanların gözüne , göğsüne, kafalarına hedefleyerek ölümüne atıyorsan, tazyikli suyu 30 derecelik açıyla 10 metreden sıkıyorsan bir kadını yerlerde sürükleyip 15-20 polis tekme tokat dövüyorsa
bunun adı emir kulluğu değil o....çocukluğudur

Oğlum ayağının tozuyla askerliğini bitirdi geldi. Erzurumda hattı koruyordu İstanbulda sathı koruyanlarla birlikte mücadele veriyor. Ve ben çocuklarımla gurur duyuyorum ve orada mücadele veren tüm gençlerimizle.

Ama görüyorum ki Sivastaki akp yalakaları halen uyumakla meşgul
Bu arada boun denilen şahıs seculer dinsiz demek değildir. Bir şey bilmeden yorum yapmaktan da utanmıyorsun

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)