Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyeleri > Gümüşdere Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.02.2008, 08:50   #511
özdemir
Usta Yiğido

özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özdemir Şuan özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.12.2014 15:25

Tecrübe Puanı: 704 özdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart --->: GÜMÜŞDERE BELEDİYESİ (MERKEZ)

mehmet hocam çok güzel değinmişsin. mutlaka bunların hepsi birer sebeptir. köyde iş ortamı sağlamak biraz zor bir mesele. iş imkanını hep devletten beklemek akıllıca olmaz. artık her yerde görüyoruzki insanlar kendi çabaları ile birleşip bi şeyler ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. işsizlik, eğitim ve arazi yetersizliği göçe bir nedendir muhakkak. kavgaların köyde bir huzursuzluk yarattığıda apaçık ortada. belki bu kavgalara bir çare bulunabilirmi bilmiyorum. o konuda köyün ileri gelenleri, köyün büyükleri bi şey yapabilirmi bunu düşünmek lazım.
Alt 14.02.2008, 08:51   #512
mehmetacik58
Usta Yiğido

mehmetacik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmetacik58 Şuan mehmetacik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.12.2011 20:28

Tecrübe Puanı: 678 mehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISI

BİZ BELDE OLDUK AMA BELEDİYE OLAMADIK BUNU ÇEŞİTLİ SEBEPLERİ VAR.BELEDİYEYİ SEÇİLEN BAŞKAN VE ENCÜMENLER KENDİ BABALARININ ÇİFTLİKLERİ SANDI BİRER ÇİFTLİK GİBİ YÖNETİLDİ. ADAM KAYIRMALAR OLACAK BU OLMUŞTUR BUNDAN SONRADA OLACAAKTIR AMA BİZİM ORADAKİ GİBİDE OLMAZ.SEÇİLEN ŞAHISLAR BELEDİYEYİ KENDİ YAKIN SÜLALESİN DOLDURDULAR BUNLARDA KÖYLÜ VE DİĞER GRUPLAR ARASINDA KİNLENMEYE CEPHELEŞMEYE YOLAÇTI. BAŞKANLAR BELEDİYE ARAÇLARINI KENDİ ÖZEL ARAÇLARI GİBİ KULLANMAYA BAŞİLADILAR OĞULLARI,YEĞENLERİ TORUNLARI SANKİ BİRER BELEDİYE PERSONELİ GİBİ BU ARAÇLARI KULLANMAYA VEDE BU ARAÇLARA ZARAR VERMEYE BAŞLADILAR(mAKAM ARACININ BİRİ ÇÖPE GİTTİ O ARAÇLA KİMLER KAZA YAPTI,BAŞKAN İTFAİYE KAMYONU İLE KAZA YAPTI) ZAMAN GELİP SEÇİM KAYBEDİLİNCE BU ARAÇLAR KENDİ KAPILARINDAN ALINIP GÖTÜRÜLÜNCE KENDİ MALLARI GÖTÜRÜLÜYORMUŞ GİBİ ZORLARINA GİTTİ SONUÇTA KAVGA DÖVÜŞ ÇEKİŞ. BEN BU KAVGA VE DÖVÜŞLERİN İÇERİSİNDE BİZZAT İKİ YIL YAŞADIM NELER OLDUĞUNUDA ÇOK İYİ BİLİYORUM.EN BAŞTA İLK BELEDİYE OLUNCA BELEDİYELİK TOHUMLARI YANLIŞ
ATILMIŞ HALADA O YANLIŞ ÜZERİNE DEVAM EDİYOR.BELEDİYENİN ONCA ÇALŞIANI VAR ORHAN OLMASA BELEDİYE DURUYOR ÇALIŞMIYOR.ORHANDA AKILLI KİMSEYE BİŞEY ÖĞRETMEMİŞ VEYA BAŞKALIRI SORUMLULUK ALMAKTAN KAÇMIŞ HEŞEYİ ONUN SIRTINA YÜKLEMİŞLER
mehmetacik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2008, 08:57   #513
mehmetacik58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 678 mehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISI

FAHRETTİNCİĞİM BU YAZIN SİVAS VALİSİ VEYSEL DALMAZ ÖNCÜLÜĞÜNDE MERDER DERNEĞİ,SİVAS MÜFTÜLÜĞÜ,SİVAS JANDARMA ALAY KOMUTANLIĞI,EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ , SİVAS ZİRAAT ODASI,YILDIZ BELEDİYE BAŞKANI.YAKUPOĞLAN BELEDİYE BAŞKANI VE KURTLAPA BELEDİYE BAŞKANININKATILIMIYLA BİR BARIŞ TERTİP EDİLDİ KÖYDE KAVGALI OLAN İNSANLAR BİRARAYA GETİRİLMEYE ÇALIŞILDI BENDE BİZZAT BU OLUŞUMUN İÇERİSİNDE YER ALDIM SÖZDE BARIŞ YAPTIK BARIŞ YEMEĞİ VERDİK FAKAT BİR GRUPTAN FAZLA KATILIM OLMADI SADECE YARA GEÇİCİ BİR SÜRE İÇİN BYPASS EDİLDİ. BU GİRİŞİMLERİ NEDENİYE BİR GÜMÜŞDERELİ OLARAK YUKARIDA İSMİ YAZILI OLAN TÜM KATILIMCILARA BURDAN TEŞEKKÜR EDİYORUM. BAKALIM NE KADAR SÜRECEK ŞİMDİLİK KÖYDE BİR SESSİZLİK HAKİM AMA HERAN HERŞEY OLABİLİR.
mehmetacik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2008, 08:58   #514
adislibekir
Yasaklı
NO AVATAR

adislibekir Şuan adislibekir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.03.2009 20:10

Tecrübe Puanı: 0 adislibekir FAZLA SÖZE GEREK YOKadislibekir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ya Hocam sizin tespitlerinize katılmak istiyorum ama ben bugün bir yazı yazdım her halde okudun bilmiyorum ama senin dediklerinle bizim köyümüzün göçünün hiç bir alakası yok artık herkes köylere geri dönme pilanları yapıyor sizin oralardaki üçretleri bilemem ama bizim burda asgari üçretle çalışan bir insan aylık kazancıyla ev kirasını bile ödeyemiyor.Şehirlerde geçinmek ateşten bir gömlek oldu.Şimdi bir örnek vereceğim bu saydığın şey bizim bölgemizde Sadece adısımı kapsıyor arkadaş Yıldızın Nüfusu artmış Kurtlapanın Nufusu artmış,Yakupoğlanın nüfusu artmış ama maalesef adıs bunların ortasıda aç kalmış bir sene içerisinde kurulduğu günden beri verdiği göçten fazla göç veriyor buna senin talebelerin bile inanmaz hocam.Şunu da belirteyimk çevre köy ve belediyeler arasında dışarıdan en fazla nakit akışı olan yer bizim beldemizdir yani çevre köylerin nüfusu artarken Gümüşdere Beldesinde açlık,sefalet ve çocuk okutmak için göç var hemi.Bir kıyaslama yaparsak yine o cevrede okumuş insanın en düşük olduğu yerde ne yazıkki bizim beldemiz.Şunu belirtmekte yarar görüyorum köyümüzde ne yazık ki idareci basiretsizliği var köyde birlik ve beraberliği sağlayacak sözü geçen ağır insanlar olmadığı için bu hale düşüldü,Komutanı çarpışmada ölen askeriye bölüğü gibi.Sevgiler
adislibekir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2008, 08:59   #515
alisayan
Yasaklı
NO AVATAR

alisayan Şuan alisayan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2008 09:35

Tecrübe Puanı: 0 alisayan BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

MERHABA KINAŞ OGLU NEDEMEK İSTEDİGİNİ ANIYORUM BEN O GEMİNİN ALA BORA OLACAGINI BİLDİGİM İCİN GEMİYİ TERKETMEK ZORUNDA KALDIM VE NİHAYET ALA BORA OLDU BUNDA BENİM ŞUCUM NE BEN O GEMİNİN 14 YIL KAPTANIGINI YAP TIM KAPTANIGIMI İYİ BİLİRSİN O GEMİYİ HEM DENİZ HEM KARADA GÖTÜRDÜM O GEMİYİ SUDA BATIRANAR UTANSIN
alisayan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2008, 09:16   #516
mehmetacik58
Usta Yiğido

SEVGİLİ BEKİR KARDEŞİM SANA İSTEMİŞ OLDUĞUN YEDİDAĞIN EŞKIYASI EŞKİYA KASIM FOTOĞRFLARINI GÖNDERİYORUM HERKES TANISIN KABADAYI KASIMI
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
By [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 14.02.2008, 09:20   #517
aozdemir
Usta Yiğido

aozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aozdemir Şuan aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.01.2015 10:38

Tecrübe Puanı: 736 aozdemir BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: GÜMÜŞDERE BELEDİYESİ (MERKEZ)

birde yurtdışında birçok insanımız var. bunlar köyde bir araya gelip yatırım yapmak yerine sivastan daire almayı tercih ediyorlar. tabiiki haklı sebepleri olabilir. köyde öncülük edebilecek sözü dinlenen birinin insanları bir araya getirmesi gerekirdi. bu olmadı.
aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2008, 09:20   #518
mehmetacik58
Usta Yiğido

BEKİR SEN YAZININ DEVAMINI OKUMAMIŞSIN ANLAŞILAN BEN SENİN YAZININ TAMAMINI OKUDUM YILDIZ VE KURTLAPA NUFUSLARI ZATEN KALABALIKTI KRTLAPA BİR ÖNCEKİ SAYIMDA 2880 İKEN 2300LERE DÜŞMÜŞ YILDIZ 3500 DEN 2900 LÜ RAKAMLARA DÜŞTÜ
YAKUPOĞLAN İSE BİRÖNCİKİ SAYIMDA DÜŞMÜŞTÜ BU SAYIMDA ADAMLAR İŞİ SIKI TUTTULARVE KURTARDILAR
Alt 14.02.2008, 09:23   #519
aozdemir
Usta Yiğido

aozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aozdemir Şuan aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.01.2015 10:38

Tecrübe Puanı: 736 aozdemir BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: GÜMÜŞDERE BELEDİYESİ (MERKEZ)

bir yerin gelişmesi için önce insanların kafa yapılarında bir değişim gelişim olması gerekir. basit şeylerle kavga gürültü çıkarmak zaman öldürmek bizi hep geriye götürmüştür. böyle devam ederse götürmeye devam edecektir. daha da ileri giderse inşallah yanılıyorumdur belki mezra bile olabiliriz.
aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2008, 09:30   #520
mehmetacik58
Usta Yiğido

BEKİR BEYE
By [url=http://profile.imageshack.us/user/mehmetacik58]mehmetacik58

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)