Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.11.2007, 17:04   #1
orhanakbulut_58
Tecrübeli Yiğido

orhanakbulut_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

orhanakbulut_58 Şuan orhanakbulut_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.04.2011 22:00

Tecrübe Puanı: 643 orhanakbulut_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart VAHİDETTİN HAİNMİ?

EVT ARKADAŞLAR VAHİDETTİN HAİNMİYDİ YOKSA VATANSEVER BİRİSİMİYDİ ?
ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI KURTULUŞ MÜCADELESİ VERİRKEN O DAMAT FERİTLE BİRLİKTE BU MÜCADELENİN EN BÜYÜK DÜŞMANIMIYDI? değilmiydi?
Alt 27.12.2007, 23:19   #2
sivaslifani
Yiğido

sivaslifani - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslifani Şuan sivaslifani isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2008 13:34

Tecrübe Puanı: 606 sivaslifani FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: VAHİDETTİN HAİNMİ?

Sultan Vahdettin diğer bir adıyla VI. Mehmet, kurtuluşun Anadolu’dan gerçekleşeceğini inanmış hatta mücadele için Anadoluya kendisi gitmeyi düşünmüştür. Fakat İngilizler, Onun Anadolu’ya geçermesi halinde "İstanbul’u Rumlara işgal ettirip, taş üstünde taş bırakmayız' diyerek onu engellemiştir.
Bunun üzerine Vahdettin Han bu görevi yürekli bir komutana vermeyi düşünür ve devrin önde gelen komutanlarının listesini FEvzi Çakmak'tan ister. Listede gözüne çarpanlardan biri Kazım Karabekir Paşa'dır. Ancak o doğu cephesinde önemli bir görevdedir. Listede Mustafa Kemal Paşa'yı göremez. Ve FEvzi Çakmak'a neden onun da listede olmadığını sorar. Fevzi Çakmak'ın, M.Kemal Paşa'nın yenilikçi ve cumuhuriyet yanlısı olduğunu söylemesi üzerine Vahdettin limandaki itilaf devletlerinin gemilerini gösterek bu gemileri görmektense cumhuriyet gelsin daha iyi diyerek derhal M.Kemal Paşa'yı çağırtmıştır.
Saraya çağırdığı Mustafa Kemal’e şimdiye kadar devlete çok hizmet ettiğini ancak şimdi yapacağı hizmetin hepsinden mühim olduğunu söylemiştir. Devleti kurtarabilirsin dediği M. Kemal Paşa'yı büyük yetkilerle Anadolu’ya göndermiştir. Böylece İstiklâl mücadelesi başlamıştır.
Sultan Vahdettin, Çevre esnafa olan borçları yüzünden vefat ettiğinde 15 gün cenazesi kaldırılamamıştır.
Gerçekten hain olsaydı, variyet içinde olur, esnaflara borçlanacak kadar düşmezdi sanırım.

(Sultan Vahdettin hakkında seyrettiğim bir belgeselden aklımda kaldığı kadarıyla anlatmaya çalıştım umarım yanlış hatırlamamışımdır.)
Esenkalın..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
sivaslifani isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 28.12.2007, 00:00   #3
kasap duran
Yiğido

kasap duran - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasap duran Şuan kasap duran isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.03.2014 23:15

Tecrübe Puanı: 632 kasap duran FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sizi gercekten tebrik ederim arkadasim cok güzel yazmissin bu ülkeyeye ihanet edenler icinde yasayan fakiri fukarayi düsünmeyip lüks icinde yasayip bu vatanin paralarini yabanci bankalara yatirip faizini yiyen insanlardir
kasap duran isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 28.12.2007, 10:40   #4
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 08:57

Tecrübe Puanı: 700 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: VAHİDETTİN HAİNMİ?

Sevgili Yiğidolar şimdi size vereceğim linklerde iki durum hakkında sadece iki yazarın görüşü var...

1.[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

2.[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 28.12.2007, 11:42   #5
UTKUM_58
Yiğido

UTKUM_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

UTKUM_58 Şuan UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.03.2008 09:38
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 659 UTKUM_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bende inanmiyorum vahidettinin hain oldugunaa asla yasamayan bilemes okadar kolayki iftira atmak adam satmak,OYUZDEN SON PADISAHIZA INANIYORUM CUNKI ALLAHINI KITABINI KURANINI BILEN BIR INSAN HALKINI SEVEN BIR INSANDI ben iki uctane kitap okudum AMA kimsenin isine gelmiyor. ne kadar kolay bir insana iftira atmak
UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 28.12.2007, 12:45   #6
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: -->: VAHİDETTİN HAİNMİ?

Alıntı:
ceylankimya Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sevgili Yiğidolar şimdi size vereceğim linklerde iki durum hakkında sadece iki yazarın görüşü var...

1.[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

2.[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
arkadaşım sen çok akıllı bıdık çıktın, tebrik ediyorum seni, sitedeki akıllılardan birisin buna eminim,

akla kara mantığından vazgeçelim artık lütfen, herşey bulunduğu süreç içinde değerlendirilmelidir, illa herşeye kötü - iyi diye değerlendirerek bakmayalım
Alt 28.12.2007, 13:19   #7
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 08:57

Tecrübe Puanı: 700 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: VAHİDETTİN HAİNMİ?

Alıntı:
arkadaşım sen çok akıllı bıdık çıktın, tebrik ediyorum seni, sitedeki akıllılardan birisin buna eminim,

akla kara mantığından vazgeçelim artık lütfen, herşey bulunduğu süreç içinde değerlendirilmelidir, illa herşeye kötü - iyi diye değerlendirerek bakmayalım abircan alıntı
İnsanlar düşüncelere verdikleri değer ölçüsünde değerlidir.Ben değer verdiğim yazarların görüşlerini yansıttım.Konusu hakkında tam bilmediğim şeylere bazı "sivri zekalılar" gibi ben bilirim mantığı ile yaklaşmam...
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil