Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Birbirimizi Tanıyalım > Hatıra Defteri
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Hatıra Defteri Defterimize hatıra mesajınızı bekliyoruz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.07.2008, 11:51   #11
izmirliyiğido
Usta Yiğido

izmirliyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirliyiğido Şuan izmirliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2013 15:23

Tecrübe Puanı: 680 izmirliyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Hatıra defteri

SELAMÜN ALEYKÜM HEMŞERİLERİM
ÖNCELİKLE AŞIRI DERECE DE MEMLEKET ÖZLEMİ ÇEKERKEN SİVAS İSMİNİ DUYUNCA İÇİM Bİ HOŞ OLUYODU HERYERDE SİVASI ARIYORDUM SONUN DA TEKNOLOJİ HARİKASI BİLGİSAYARDA DA BULDUM NE GÜZEL OLDU ANLATACAK ÇOK ŞEY VARDA ŞİMDİLİK YETER
BAŞTA SİTE YÖNETİMİ VE TÜM HEMŞERİLERE SELAMLAR YOLLUYOR SAYGILARIMI SUNUYORUM ALLAH İŞİNİZİ RAST GETİRSİN
İZMİRDEN SELAMLAR
izmirliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.08.2008, 13:46   #12
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.10.2009 00:37

Tecrübe Puanı: 842 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Bu güzel paylasim platformuyla tanismam yeni oldu, pek vaktimin olmadigindan internete cok fazlaca giremiyorum, malum isler yogun : ))

26 yasinda dogma büyüme isvicrede olan ama sivasi cok seven biri olarak hep aklimdan geciriyordum, yokmu memleketimin de bir sitesi diye. Sonunda bu güzel ve sicacik site ile tanistim. Kuran arkadaslarin gönüllerine saglik, dilerim uzun ve güzel bir zaman geciririz burada. Kim bilir belkide seneye yazin tatile geldigimde tanismak dahi nasip olur sizlerle.

Herkese hayirli günler dilerim,
Sunda...
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.08.2008, 23:38   #13
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 00:50

Tecrübe Puanı: 1033 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein

Sevgili Hatira Defteri,

bugün sonunda sana yazmaya firsatim oldu.
Bugün icimde hic bilmedigim sebepden dolayi bir heycan var. Bu heycan bugün bana her duyguyu yasatdi. Biraz sinir, biraz sevgi, biraz sevinc, biraz hüzün ve her tarif edilemeyecek duygular daha.
Daha önceleri yazilanlari okudum. Tesadüfen bulunan site, tesadüfen ....??? Site kuranlara tesekkürler vs. vs.
Ben tesekkür edemiyorum maalesef, cünkü benim icin bu site hayatimin bir parcasi oldu. Bu siteden ayri kalamiyorum ben. Günümün belki yarisindan fazlasi bu sitede geciyor. Pismanmisin diye soracak olursan, hayir hicde pisman degilim. Burda cünkü herseyi buluyorum ve her duyguyu yasiyorum.
Bu arada sonunda tasindik hatira defterim, 22.05.2008 benim icin hayatin yeniden basladigi gün oldu galiba.
O eski kücük, herkes icin sirin 54 metrekarelik, iki oda bir mutfakdan kurtuldugum gündü. Sonunda Allah'ima binlerce sükür 3 odali bir eve gectik. Küf kokusu, biraz yüksek sesle konusdugunda binadaki herkesin duymasindan, alis veris yaptiginda eve tasiyana kadar bir kac kere inip ciktikdan sonra tüm gücün bitmis bir halde olmaktan kurtuldum.
Yeni eve tasinirken ister istemez, yorulmalar oldu. Boyaydi, Laminat di, Mobilya bakmalar hepsi gelip gecti cok sükür yerlesebildim. Herseye ragmen bu kadar yorulmak bunlara deger. Yeni tasindigimda telefon sirketimle sorun yasadim, yeni evime telefon baglayamadilar. Baska bir sirkete gectim 5 hafta sonra baglayamicaklarini söylediler. Herseye ragmen sonunda Telefon ve Internet baglantimi kurabilecek bir sirket bulduk ve oda halledildi.
Tasindigimda bayagi bi aksakliklar oldu. Mutfak eklenti dolaplarim gelmedi, iki hafta boyunca mutfaksiz kaldim. Cok eskilerden kalma elektrikli bir ocagimiz vardi, zar zor yemekleri orda yaptim. ahhh ne günler ahhh. O günler hep Fakir Insanlari düsündüm ve dua ettim. Allah'im sen o fakir insanlarin yardimcisi ol. Ben Yemek yapacak ocak, mutfak bulamiyorum onlar ise yiyecek yemek bulamiyor.
Herneyse, cok sükür simdi yerlesdim ve hersey düzenli bir sekilde devam ediyor. Bu arada unutmadan aksilik dedimde, neden her aksilik üst üste gelirki? Mutfagim kuruldu bu seferde bulasik makinem bozuldu. Neyse, Allah'ima binlerce sükür oda düzeldi.
Yarin 6. evlilik yildönümümüz. Allah'im bize nice mutlu, huzurlu ve saglikli yildönümleri görmek nasip eder insallah.
Bu senede Sivas'a gidemedim derken, bir umut kapisi acildi. Allah izin verirse bayrama bende Sivas'da olacagim. Bayramimizi insallah memleketimde gecirecegim. Simdiden o kadar heycanli o kadar sevincliyimki anlatamam, tarifsiz bir sevinc var icimde. Ramazanda yaklasdi, daha o kadar hazirlik yapmam lazimki, ama su [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] 'in basindan bi kalkabilsemmmmm...
Allah saglik sihhat versinde oda gelir yerine.

Neyse Hatira defterim, cok yazdim galiba. Okuyanlar artik bu ne hayat hikayesimi nedir derler ya neyseeee okumasin onlarda canim
Güzel hatira defterim sana her gün yazmak isterdim ama maalesef Serdar beni uyardi, senede bir kere yazabilirmisim sadece. Ben simdi senden nasil uzak duracagim yaaa, sana yazmadan nasil duracagim. Neyse artik sen merak etme, Allahin izniyle ben senin icin günlük yazarim seneye kadar, sonra 2009 da sana biraz kisaltilmisini anlatirim.

Kendini cok iyi sakla hatira defterim seneye kadar sakin kaybolma, yirtilma, ve yanlis kisilerin eline gecme olurmu.

Hakkinizi helal edin hatirami okuyan arkadaslarim, gözlerinizi yordum biraz.

Seneye görüsmek dilegi ile
SEVGILERIMLE

SWEET GIRL

Not (adet yerini bulsun): Sepet sepet yumurta, sakin beni unutma, unutursan küserim, mektubumu keserim.

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.08.2008, 21:52   #14
Çolaklı
Yeni Yiğido

Çolaklı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çolaklı Şuan Çolaklı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.08.2009 20:35

Tecrübe Puanı: 575 Çolaklı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben de İstanbul da yaşayan bir Sivaslıyım(Merkez)küçük yaşda, en büyügümüz ablamın İ.T.Ü.Mimarlık fakültesini kazanması dolayısıyle İstanbula yerleştik o zamanlarda Sivasta Üniversite yoktu.Benim bütün okul hayatım İstanbul' da geçti.Bu sene yaz kampında tanıştığım, canım Sivaslı arkadaşım, sayesinde siteyi öğrendim ve kayıt oldum.Kimbilir bir gün Sivas'ın çok eski yerli bir ailesi olan bizle yakınlığı ve tanışıklığı olan biriyle tesadüfen burada karşılaşırsam çok mutlu olurum.
Çolaklı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.09.2008, 13:38   #15
kartal_69
Yeni Yiğido
NO AVATAR

kartal_69 Şuan kartal_69 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.06.2009 23:00

Tecrübe Puanı: 0 kartal_69 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: Hatıra defteri

SELAMUN ALEYKÜM ÖNCELİKLE TÜM İSLAM ALEMİNİN MÜBAREK RAMAZANINI KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE NİYAZ EDERİM 2007 DE SİVASSPOR.COM OLARAK İLK İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞMAMIZDA HERKESİ NİKİYLE TANIYORDUK ORDA İSMEN VE ŞAHSEN TANIŞTIK İNSAN ÇOK MUTLU OLUYOR YILLARDIR KONUŞTUĞUNUZ İNSANI YAKINDAN TANNIMAK VE BİR İFTAR YEMEĞİNDE TANIŞMAK ÇOK GÜZEL BİR ANIYDI BENİM İÇİN DEVAMI GELİR İNŞALLAH GÖRÜŞMEK ÜZERE İNŞALLAH
kartal_69 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.09.2008, 12:15   #16
Sivassporist
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Sivassporist Şuan Sivassporist isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.09.2008 12:19

Tecrübe Puanı: 0 Sivassporist FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Hatıra defteri

Benim buraya üye olmamın nedeni köyümden bir şeyler bulmaktı.Ama buldum ama bulmadım orası önemli değil benim için.Su cümleleri yazarken aklımdan Allahın izniyle gelecek yıl bu zamanlar ne yapıyor olacağım diye düşünüyorum.erciyes üniversitesine kaydımı yaptığım için aklımdan kayseri geçiyor.bugün 8 eylül ve ben Allahın izniyle 15 eylülde kayseriye gideceğim.acaba üniversite hayatı nasıl,orada birtakım yapmaya çalışacağım planlar var acaba onları gerçekleştirebilecek miyim,acaba pazar günü ligtvde yayınlanacak olan bursa maçını kazanacak mıyız diye düşünüyorum.neyse Allahın izniyle seneye bugünler görüşmek üzere inşallah Allah bana nice hatıralar yazmayı nasip eder.tüm sivaslılar.net ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.Allah hepinize sağlıklı,mutlu,huzurlu bir yaşam nasip etsin.
Sivassporist isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.09.2008, 09:49   #17
gul-i_ahmer
Usta Yiğido

gul-i_ahmer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gul-i_ahmer Şuan gul-i_ahmer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.08.2010 16:43

Tecrübe Puanı: 641 gul-i_ahmer FAZLA SÖZE GEREK YOKgul-i_ahmer FAZLA SÖZE GEREK YOKgul-i_ahmer FAZLA SÖZE GEREK YOK

Es*Selamun Aleykum ve Rahmetullah ve Berekatıhu...

Salat Ve Selam Gül Peygamber Hz Muhammed Mustafa -sallALLAHu aleyhi vessellem- efendimize...
Selam Hz Ebubekir Sıddıka,
Selam Hz Ömere,
Selam Hz Osmana,
Selam Hz Ali (kv) ,-RadıyALLAHu Anhum ecmain-
.Selam Asrıasaadetteki Güzel İnsanlara..
Selam Resullaha (sav) Dosta olabilenlere
Selam O'na,O'nun yolundan yürüyene.Selam "kişi sevdiği ile beraberdir" hadisinin müjdelediği MUTLULUĞA ERENLERE..
ve Selam Sizlerin Üzerine olsun değerli Kardeşlerim...
Yeni üye oldum 15/09/2008 tarihinde üye oldum inşeallah üyeliğim bu sanal memleketimizde daim ve hayırlı olur ve Biz Duaya Muhtaç Bu kardeşinizide Aranıza kabul etmeniz Duası ıle...
Vesselam...
gul-i_ahmer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.10.2008, 02:57   #18
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 18:41

Tecrübe Puanı: 1337 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

Sevgili sivaslilar.net hatıra defteri
Kalbin kadar temiz olan bu sayfayı bana ayırdığın için teşekkür ederim .Hayatın dikenli yollarında düşmeden yürümeni dilerim diye başlar hatıra defterlerindeki tüm satırlar.Sonra birbirinin tıpkısı yazılar,kocaman bir S harfi ve karşısına
sev
Seni
Seveni
gibi yazılar
Seviyorum ama kimi?
En tatlı birisini
Nasıl anlatsam sana ?
İlk harflere baksana

ve final yazısı…
kalp çizilir ,ortasından bir ok geçirilir uçlarına da bir takım harfler yazılır (anlarsınız yaa)

Sevgili arkadaşım ,kalbin kadar temiz sayfayı bana ayırdığın için teşekkür ederim diye başlayan yazıları yazan arkadaşlarım şimdi neredeler ? kimbilir…
oysa o yıllarda ne hayatın dikenli yollarınından geçmişizdir,ne acı çekmişizdir,ne riyakar ,ne bencil (!) insanlarla karşılaşmışızdır.Dikenli yolların ne olduğunu bilirmişiz gibi !

.
ah ahhhhhhhhh genç kızlığa İLK adım
İlk mektuplar,ilk aşklar,ilk içilen sigaranın tadı, ilk kopya çekme denemesindeki duyulan korku,ilk alınan markalı kot pantolon(tabi şimdi ki çocuklar doğdukları andan itibaren giydikleri için onun hazzını bilemezler)ilkler ilkler ilkler…..

Sivaslilar.net ‘ciğim bir çok İLKleride seninle yaşadım .Zaman zaman sivri çıkışlarım oldu,birkaç kalp kırdığımın da farkındayım pişman değilim yine olsa yine aynı tepkiyi veririm ama yine de kırdığım arkadaşlarımdan özür dilemek erdemine sahip olduğumu düşünüyorum .
İnsan bazen kendini kalabalığın içinde yalnız hisseder ya,işte ben etrafımdaki kalabalıktan kaçıp geldim
buraya.

Sayende pc başında sabahladım ,senin sayende çıktı evde kavgalar ,sayende netkoliğe çıktı adım .3 yaşındaki oğlum bile önüne yemek koyduğum vakit , koşup fotoğraf makinesini getiriyor ve
- çekelim mi anne ? diyor
Anlayacağın ,yerin bende ayrı ve hiçbir site yerini dolduramaz.Burda buldum en iyi dostlarımı,arkadaşlarımı,ağabe ylerimi ,ablalarımı,kardeşlerimi ,samimiyeti,sevgiyi,sevgi dolu yüreklerin bir arada bulunduğu tek forum sitesi sensin Böyle bir sitenin üyesi olmak ve görev yapmak ayrıcalıktır bence.Bir gün ansızın ayrılırsam buradan beni unutma olur mu ?
.İyi ki varsın ,Allah sana mutlu ,bol üyeli,bol girişli günler nasip etsin
ağzımızın tadının bozulmaması dileği ile hepimize afiyet olsun

sayfayı da böyle sonlandırmak lazım değil mi?

A=Benim ismimin baş harfi
S=sivaslilar.net
Alt 02.11.2008, 23:19   #19
sivaslıdelkanlı
Yeni Yiğido

sivaslıdelkanlı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıdelkanlı Şuan sivaslıdelkanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.12.2010 19:41

Tecrübe Puanı: 0 sivaslıdelkanlı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu siteyi açan din kardeşimden ALLAH razı olsun.ben bir sivaslı olarak bu siteye girmekten huzur buldum.İnsan nerede olursa olsun 58 plakayı gördümmü ona öyle yardım edesim geliyor.Sivaslı olmaktan çok gurur duyuyorum. ben şarkışla ya bağlı kızılcakışladanım.Sivas ilimiz MAŞALLAH gittikçe güzelleşiyor,gelişiyor,modern bir şehre dönüşüyor.RABBİM devamını getire.ECMAİN
sivaslıdelkanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.11.2008, 23:43   #20
seheresma
Usta Yiğido

seheresma - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seheresma Şuan seheresma isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2010 17:34

Tecrübe Puanı: 624 seheresma FAZLA SÖZE GEREK YOKseheresma FAZLA SÖZE GEREK YOK
Reden Cevap: Hatıra defteri

MERHABA SEVGILI GÜNLÜGÜM,

ÖNCELIKLE BURAYA NASIL ÜYE OLDUGUMDAN BASLAYIM INSALLAH ,8. AYDI SANIRSAM CANIM SIKILMAYA BASLAMISTI ARTIK GOOGELDE BIRSEY ARIYORDUM BENI TATMIN EDECEK VE DOGDUGUM 6 YASIMDA AYRILDIGIM MEMLEKETIM SIVAS GELDI AKLIMA YAZDIM VE SIZE KAVUSTUM COK MUTLUYUM ARTIK BENIMDE BIR YERLERDE SESIM NEFESIM DOSTUM ARKADASIM YAZILARIM VARDI ; PEK BILMEDIGIM INTERNETI SAYENIZDE ÖGRENDIM ARTIK SIKILMIYORUM VALLAHI BU SITEYI KURANLARA SÜKRANLARIMI SUNUYORUM GERCEKTEN BIZLERI MUTLU ETTINIZ BURADA COK DEGERLI DOSTLUKLAR KAZANDIM COK SEVINCLIYIM DAHA NE DIYEYIM HASRETLE HEPINIZI KUCAKLIYORUM SEVGIYLE KALIN HOSCAKALIN SENEYE GÖRÜSMEK DILEGIYLE

))))))))))denizlerden derin saclarindan serin senin en güzel yerin bu tertemiz sivas sitendir)))))))))))))))

imza:ESMA..........
seheresma isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil