Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Sivas Tarihi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas Tarihi Sivas ile ilgili tarihi bilgiler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.06.2008, 21:32   #11
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart --->: SİVAS 1877

Berat kardeşim ben burada direkt birini suçlamıyorum,sana veya senin tepkilerine hak veren arkadaşlarınıda suçlamıyorum.Fakat senin suçlama şekline maruz kalacak birşey yapmadığım inancını hala taşıyorum.
O forumda cevapladım zeten. Elbetteki o yazı bana ait değil,bende kitaplardan yada internetten araştırma yapıyorum.Konuyla ilgisi olunca bende forumda paylaştım sadece.
Şiddetle karşı çıktığın yazının birde sonunu okusaydın keşke.
Neyse, şimdi konuyu dağıtmayalım hem "boun" arkadaşımızın açtığı sayfayıda,
farklı konuyla işgal etmek istemiyorum,zaten orada sende bende yazacağımızı
yazmışız,
Sizden ricam,fikirlere görüşlere biraz daha ölçülü birazdaha hoşgörülü yaklaşırsanız hem tartışılan konu daha iyi anlaşılır hem de ortak mutabakat sağlamamız adına daha iyi bir durum ortaya çıkarmış oluruz.
Saygılar
Alt 02.06.2008, 22:47   #12
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ÜSTAD GÖRDÜĞÜN GİBİ ARİF BEY BİZE BİR TAŞ ATMIŞ. ATATÜRK ÜN SİVASTA HATIRALARI KONUSUNDA ÇOK BÜYÜK BİR HATA YAPARAK SİVASLI DEDELERİMİZİ VATAN HAİNİ İLAN EDEN BİR ALINTIYI ALIP YAYINLAMIŞ. VE HALADA BU HATAYI YAPMAMIŞ GİBİ BİZE TAŞ ATIP DURUYOR. İLK ÖNCE O UZATMIYACAK. ONUN SUSMASI GEREKİRKEN BİZ BÜYÜĞÜMÜZDÜR DİYE SUSTUK. AMA HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ MİSALİ HALA UZTIYOR BU TARTIŞMAYI. NE YANİ DEDELERİMİZ VATAN HAİNİ İLAN EDİLİRKEN SUSALIM MI ASLA SUSMAYIZ.
BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE EN ÇOK ZARAR VEREN OLAYLAR UYDURMA BELGELERLE DEDELERİMİZİN VATAN HAİNİ İLAN EDİLDİĞİ YAZILARDIR. BU YAZI DA SN ARİF COŞKUNUN ATATÜRKÜN SİVASTA HATIRALARI KONUSUNDA YAYINLADIĞI BELGEDİR
Berat kardeşim,bu yazını sonradan gördüğüm için cevap hakkım olduğundan cevaplamam gerektiğini düşündüm.

Vatan işlerinde korkmak olmaz...

Sivas'ta vatan bütünlügü ve bütün millet adina bir kongre toplamaya karsi olanlar çoktu.
Isgal kuvvetleri ile İstanbul hükümeti de kongreyi toplatmamak için el birligi etmislerdi. Binbasi rütbesinde bir fransiz jandarma subayi, yanina bir tercüman alarak sivas valisine geldi.
"eger burada kongre toplanirsa fransizlar Sivas'i isgal edecekler" dedi.
Vali, Mustafa Kemal'e ikinci bir kongreden vazgeçilmesini yahut Erzincan'da toplanmasini söyledi. Kuva-i milliyeci bir genç sonradan Sivas milletvekili Kasim da valiyi desteklemekteydiler. Mustafa kemal, ingilizlerin Samsun'u topa tutmak, on güne kadar yeni isgaller yapmak santaji ile kendi çalismalarina engel olmak istediklerini hatirlatarak bu blöflere kulak asmamalari cevabini verdi.
Hiç bir vaka olmadan 2 eylül aksami Sivas'a varilmistir. Sehirde ne kadar fayton ve yayli araba varsa hepsini karsilayicilar tutmuslardi. Yalniz hürriyet ve itilaf partisinden kimse yoktu. Kalabalik arasinda fransiz subayin tehdidi üzerine telaslanan genç rasim'i Gören Mustafa Kemal:
- "gençler için vatan islerinde ölmek olabilir, korkmak asla !
Kurtulus Savası’nda Sakarya Zaferi nasil bir kader dönümü olmussa, anadolu'da yeni devletin kurulusunda Sivas kongresi’nin o kadar büyük önemi vardir.

Yukarıdaki suçlamalarında alttaki yazının ne alakası var okuyucalara bırakıyorum.

(Sivas'ta vatan bütünlügü ve bütün millet adina bir kongre toplamaya karsi olanlar çoktu.)

İşte beni asıp kestiğin şiddetle karşı çıktığın cümle.Ya bu cümleden neden bu kadar etki bu kadar tepki doğurdu sende anlayamadım.
Bu cümle şunu ifade ediyor,
Bir yerde bir şey yapmak isteniyor ama karşı olanlarda çoktu,karşı da olunabilinir tarafta oluna bilinir,bir devlet yıkılıyor yeni bir devlet kurulma arafesinde.Bu normal değilmi sence.
Hem sonra burada genelleme yapılmıyorki.
Neyse arkadaşım bu konu burada kapansın,sadece birbirimizi iyi anlayamamadan bu sonuç çıktı sanırım.
Yoksa şundan eminimki,hepimizde Sivas'ın hertürlü kazancında,başarısında gurur duyacağız övüneceğiz sevineceğiz.
Saygılar
Alt 02.06.2008, 22:53   #13
Arif Coşkun
Moderator

Boun arkadaşım kusura bakma lütfen,senin konunun içine konu oldu.
Alt 02.06.2008, 22:54   #14
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Boun arkadaşım kusura bakma lütfen,senin konunun içine konu oldu.
Canın sağolsun abi naapalım!
Alt 02.06.2008, 23:26   #15
Arif Coşkun
Moderator

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Efendiler, hatırlayacaksınız, İngilizler Merzifon’u ve arkasından da Samsun’u boşaltmışlardı. Bu münasebetle ve Ferit Paşa Kabinesi’nin düşmesi üzerine, Sivas halkı fener alayı düzenledi ve gösterilerde bulundu. Birtakım söylevler verildi. Bu sırada halk da ‘kahrolsun işgal’ diye bağırdı. Sivas’ta yayınlanan İrade-i Milliye gazetesi, bu olayı olduğu gibi yazdı. Dahiliye Nazarı Damat Şerif Paşa, bu gazetenin haberlerine dayanarak, Sivas iline yaptığı bir bildiride ‘kahrolsun işgal’ şeklindeki yazılar, hükûmetin bugünkü siyasetine uygun değildir diyordu.
Bu ne demektir, Efendiler? Hükumet işgali suç saymayan bir politika mı güdüyordu? Yoksa ‘kahrolsun işgal’ dedikçe, memleketi daha çok işgale mi yol açacaktı? İşgal ve saldırı karşısında, milletin sessizlik ve sükunet içinde kalması, işgalden tepkilenmiş görünmemesi mi akla ve politikaya uygundu?
Böyle sakat ve hayvanca bir düşünce, çöküş ve yokoluş uçurumuna kadar tekmelenmiş bir devleti kurtarabilecek siyasete temel olabilir miydi?
......Milletin ‘kahrolsun işgal’ şeklindeki protestosunu boğmaya çalışan, duygu ve kavrayıştan yoksun hayvanca insanlardan kurulu ve içinde hayinler bulunan bir hey’etin ahmakça, bilgisizce ve miskince hareketlerine seyirci kalmak, akıl ve anlayış sahibi vatansever kimselerden beklenebilir miydi?”
Mustafa Kemâl ATATÜRK (NUTUK)

ÖZ VE ÖZ NUTUKTAN ALINMIŞTIR

SİVASLI DEDELERİMİZİN ATALARIMIZIN NE KADAR VATANA MİLLETE NE KADAR BAĞLI OLDUĞUNU MUSTAFA KEMAL PAŞA NUTUĞUNDA YAZMIŞ.
SİVASLI DEDELERİMİZ KAHROLSUN İŞGAL DİYE TÜRKİYE VE DÜNYAYA HAYKIRMIŞ. ABİ SENİN BELGENİN BAŞLIĞINDAKİ CÜMLE TAMAMEN SAFSATA. İFTİRA.
VE HALA KARŞI OLANLAR OLABİLİR DİYORSUN. KARŞI OLANLAR YOK İŞTE YOK. BUNU NUTUK İSPAT EDİYOR. HALA İNAT EDİP SİVASTA KARŞI OLANLAR OLABİLİR DEME. KESİNNİKLE YOK YOK YOK. DAHA FAZLA BU KONU ÜZERİNE GİTME. KENDİN ZARAR GÖRÜYORSUN BENDEN UYARMASI. BEN BU OLABİLİRİ DE KABULLENMEM GURURUMA YEDİREMEM. ATALARIMA DA LAF ETTİRMEM TOLERANSIM YOKTUR BU KONUDA. ÇÜNKÜ SİVASLI DEDELERİM O ZAMANIN ÇİLESİNİ ÇEKMİŞ YAŞAMIŞ GÖRMÜŞ.
Bunları sadece sen biliyorsun,
herşeyi çok iyi bildiğin gibi,
biz birşey bilmiyoruz.
Benim dedemde savaşa gidip dönmeyenlerden,
dikkatini çekerim.
Buradan daha fazla kimseyi rahatsız etmek istemiyorum,
boun arkadaşımdan ve
site sakinlerinden tekrar özür diliyorum.
Saygılar.
Cevap hakkı doğuracak yazı yazmayın lütfen,
özelden msn mi yazayım daha sonra, oradan yazmak istersen yazabilirsin.
Alt 03.06.2008, 00:49   #16
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 15:43

Tecrübe Puanı: 617 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

arif coşkun

(Sivas'ta vatan bütünlügü ve bütün millet adina bir kongre toplamaya karsi olanlar çoktu.)

bu ne biçim bir cümledir sen kime neyi anlatıyorsun bırak ya.Ondan sonra da gelmiş yorum yapıyor.Diyeceksin ki yorum yapma özgürlüğüm var.Hayır yok kardeşim böyle yorum yapılmaz sen çünkü yalan şeylerle koca bir memleketi töhmet altında bırakıyorsun.Kurtuluş Savaşı dönemlerinde kongre yapmak o kadar kolay mıydı.Mustafa Kemal in yanında asker mi vardı onun korumaları mı vardı.Sivas Kongresi kararlarını bilmiyorsan öğren bu kararlar tüm ulusa hitap etmiştir böyle bir karar sadece ve sadece o zamanda sivas ta alındı.Sivas halkı 3 ay boyunca Atatürkü misafir etti, bilmiyorsan öğren onu korudu, yedirdi, içirdi, bilmiyorsan öğren.Sivas halkı yaptı bunu yani bizim dedelerimiz.Daha sonra gelip burda saçma sapan ifadelerle yorum yapma.Türk Tarihinde bir Sivas Kongresi gerçeği var işte bu ruh buradan geliyor.Söylediğin sözlere bir daha dikkat et!!!
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 03.06.2008, 13:33   #17
Arif Coşkun
Moderator

Alıntı:
yakamozz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
arif coşkun

bu ne biçim bir cümledir sen kime neyi anlatıyorsun bırak ya.Ondan sonra da gelmiş yorum yapıyor.Diyeceksin ki yorum yapma özgürlüğüm var.Hayır yok kardeşim böyle yorum yapılmaz sen çünkü yalan şeylerle koca bir memleketi töhmet altında bırakıyorsun.Kurtuluş Savaşı dönemlerinde kongre yapmak o kadar kolay mıydı.Mustafa Kemal in yanında asker mi vardı onun korumaları mı vardı.Sivas Kongresi kararlarını bilmiyorsan öğren bu kararlar tüm ulusa hitap etmiştir böyle bir karar sadece ve sadece o zamanda sivas ta alındı.Sivas halkı 3 ay boyunca Atatürkü misafir etti, bilmiyorsan öğren onu korudu, yedirdi, içirdi, bilmiyorsan öğren.Sivas halkı yaptı bunu yani bizim dedelerimiz.Daha sonra gelip burda saçma sapan ifadelerle yorum yapma.Türk Tarihinde bir Sivas Kongresi gerçeği var işte bu ruh buradan geliyor.Söylediğin sözlere bir daha dikkat et!!!
Ne laftan anlamazsınız,yukarıdaki yazdığım yazıyı iyi algılasan,buraya bir daha yazmazsın, özel den yazarsın,boun arkadaşımızın açtığı bir konuyada saygılı olmuş olurdun.
Okuma algılama kabiliyetin biraz fazla olsa, yazdığım yazıyı sonuna kadar okursun ne demek istediğini daha iyi anlarsın,"yazıyı cımbızlayıp " sonrada ahkam kesmemiş olursun.
Senin bildiğin kadarını ben unutmuşumdur,seninde yeni bilgilere ihtiyacın olduğu kanısındayım.Nelerin yaşandığını neler geçtiğini senden öğrenecek değilim.Sana saçma gelebilir,herkes senin gibi düşünmek zorundada değil,konuya katılırsın yada katılmazsın.Bu senin bileceğin iş.Burada yazılan yazıyı genelleyemez işine geldiği gibi yönlendiremezsin.Anlıyan anlıyor zaten.Sen kendine bak.
Alt 03.06.2008, 14:12   #18
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 15:43

Tecrübe Puanı: 617 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ne laftan anlamazsınız,yukarıdaki yazdığım yazıyı iyi algılasan,buraya bir daha yazmazsın, özel den yazarsın,boun arkadaşımızın açtığı bir konuyada saygılı olmuş olurdun.
Okuma algılama kabiliyetin biraz fazla olsa, yazdığım yazıyı sonuna kadar okursun ne demek istediğini daha iyi anlarsın,"yazıyı cımbızlayıp " sonrada ahkam kesmemiş olursun.
Senin bildiğin kadarını ben unutmuşumdur,seninde yeni bilgilere ihtiyacın olduğu kanısındayım.Nelerin yaşandığını neler geçtiğini senden öğrenecek değilim.Sana saçma gelebilir,herkes senin gibi düşünmek zorundada değil,konuya katılırsın yada katılmazsın.Bu senin bileceğin iş.Burada yazılan yazıyı genelleyemez işine geldiği gibi yönlendiremezsin.Anlıyan anlıyor zaten.Sen kendine bak.
Bu cümleyi yazdığın zaman ister yazının tümüne bak ister bakma içindeki bazı şeyleri dışarıya çıkarmışsın kimse benim memleketime laf söyleyemez söyletmem de sen kimsin!!!Benim gibi düşünmek zorunda değilsin ama saçmalamak zorunda da değilsin.Evet anlayan anladı, içindeki şeyleri resmen kusmuşsun,tabiki özele de varız hangi ortamda istersen...
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.06.2008, 00:09   #19
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:24

Tecrübe Puanı: 1074 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: SİVAS 1877

Sivas'ta vatan bütünlügü ve bütün millet adina bir kongre toplamaya karsi olanlar çoktu

arifcoşkun bu cümleyi okudum okudum okudum!olumlu düşünmeye çalıştım ama başlı başına fesat bir cümle!
bu ne cürrettirki toprağına bunca tarihinde düşman ayağı değmemiş ve böylesine milliyetçi bir şehir olan sivasımıza HAİN yakıştırması yapılıyor!
siteye giriyoruzki sivasımız hakkında konuşalım hemşerilerimizle birşeyler paylaşalım ama hala eski kafadan devam ediyorsunuz.OSMANLI TORUNUYUZ AGA KALDIRAMIYORUZ TOPRAĞIMIZA HAKARET EDİLMESİNİ!YAŞÇA BÜYÜĞÜMSÜN BEN UTANIYORUM BU LAFLARI SANA SÖYLEMEYE AMA ÇOK İLERİYE GİDİYOSUN ARİFCOŞKUN YAZACAĞIN YORUMU ÖNCE KAFANDA TASARLA LAFIN NEREYE GİDECEĞİNİ BİL ÖYLE YAZ!ŞURDA SİYASET YAPMAYALIM DİYORUZ HALA SAĞ-SOL ÇATIŞMASINI ALEVLENDİRİYORSUNUZ.BİZE GÖRE HAVA HOŞ SABAHA KADAR TARTIŞALIM İSTERSENİZ!
BİZ RİCAMIZI EDELİM GERİSİ (SİZE)KALMIŞ BİZDEN SÖYLEMESİ...

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.06.2008, 09:39   #20
Arif Coşkun
Moderator

Standart --->: -->: SİVAS 1877

Alıntı:
serrrkan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas'ta vatan bütünlügü ve bütün millet adina bir kongre toplamaya karsi olanlar çoktu

arifcoşkun bu cümleyi okudum okudum okudum!olumlu düşünmeye çalıştım ama başlı başına fesat bir cümle!
bu ne cürrettirki toprağına bunca tarihinde düşman ayağı değmemiş ve böylesine milliyetçi bir şehir olan sivasımıza HAİN yakıştırması yapılıyor!
siteye giriyoruzki sivasımız hakkında konuşalım hemşerilerimizle birşeyler paylaşalım ama hala eski kafadan devam ediyorsunuz.OSMANLI TORUNUYUZ AGA KALDIRAMIYORUZ TOPRAĞIMIZA HAKARET EDİLMESİNİ!YAŞÇA BÜYÜĞÜMSÜN BEN UTANIYORUM BU LAFLARI SANA SÖYLEMEYE AMA ÇOK İLERİYE GİDİYOSUN ARİFCOŞKUN YAZACAĞIN YORUMU ÖNCE KAFANDA TASARLA LAFIN NEREYE GİDECEĞİNİ BİL ÖYLE YAZ!ŞURDA SİYASET YAPMAYALIM DİYORUZ HALA SAĞ-SOL ÇATIŞMASINI ALEVLENDİRİYORSUNUZ.BİZE GÖRE HAVA HOŞ SABAHA KADAR TARTIŞALIM İSTERSENİZ!
BİZ RİCAMIZI EDELİM GERİSİ (SİZE)KALMIŞ BİZDEN SÖYLEMESİ...
Okuduğun cümle bir web sitesinden Atatürk'ün Sivas anıları bölümünden alınmıştır.Bu konunun başlangıç cümlesi(devamını zahmet edip okudunmu bilmiyorum) ,doğrudur,yalnıştır tartışılır, ki bende yalnış olmasından yanayım.Doğru olduğunuda iddia etmiyorum,burada açılan konuyla alakalı olunca paylaşmak istememdeki gaye konu benzerliği.
Doğrular yada yanlışlar kişilerin medeni bir şekilde tartışmasıyla açıklığıa yada netliğe kavuşturulur.
Benim o medeni cesaretimde vardır yani hatalıysam yada yalnışsam her alanda özür dilemsinide bilirim.Tabiki bunuda karşımdakinden beklerim.
Sivas sadece sizin toprağınız değil,senin,benim ,onun,bunun hepimizin,Sivas için oluşacak iyi birşey sizler kadar dışladığınız bizleride memnun eder.
Utanmanı gerektirecek bir şey göremiyorum,tartışmak bazı konuları irdelemek seni utandırmasın, çünkü doğru tektir ikitane doğru olmayacağına göre, doğrularda konuşularak ortaya çıkar.
Vatan millet sakarya edebiyatı yaparak lafı yine getirip sağa-sola dayandırıyorsun, sonrada diyorsunki ya biz sağ-sol tartışma olmasın istiyoruz ama siz böyle istiyorsunuz.Ne alaka şimdi bu.Bu yaşınla kalkmış bana akıl vermeye kalkıyorsun.Utanmadan birde ileri gidiyorsun diyorsun, senin yaşında benim oğlum var.Büyüğüne karşı o lafı asla sarfetmez.Sen dünyada belki yoktun o zaman, o safhaları çok iyi bilirim neler gördük neler geçirdik çok iyi bilirim.Onun içindirki kimseyede tafsiye etmem.
Sen okuyormusun,çalışıyormusun bilemiyorum.Sen enerjini biraz o yöne versen daha iyi edersin,bak görüyorsun ülkenin gidişatını.Ele güne muhtaç İMF kapılrında bekleyen, bağımsızlığını yitirmiş dışarıya danışmadan bir iş yapamayan ülke haline gelmişiz. Vatanımızı memleketimizi çok seviyorsak bunlara birlikte çözüm bulalım,80-90 yıl geçmişte yaşanan doğru yada yalnış bir haber yüzünden, daha fazla konu üzerinde durmak istemiyorum.Sağ-sol kavgalarıyla çözüm bulunsaydı şimdiye kadar çoktan bulunmuştu.
Bizler vatanını milletini seven Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda yürüyen ülkenin tam bağımsızlığını savunan birer yurtseveriz.

(sizlerden ricam bu konu kapansın lütfen )

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil