Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Yurtdışı aktarmalı Pegasus uçuşları başlıyor - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Ulaşım İmkanları > Havayolu
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Havayolu Sivas' a Havayolu İle Ulaşım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.01.2011, 01:37   #11
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 17:17

Tecrübe Puanı: 631 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yurtdışı aktarmalı Pegasus uçuşları başlıyor

Sayın Ahmet Çelik mesajlarını yazan ben olmadığım için okurken benim anladığım tarzda oluyor. Yani ben şunu anladım Kayseri'ye aktarmasız gitmek varken neden Sivas'a aktarmalı geleyim? Haklıda olabilirdiniz. Zira bir hastanız, yanınız da bebek veya başka sebeplerden dolayı Kayseri'yi de kullanabilirdiniz. Benim demek istediğim yurtdışında derneklerin organize olması sonuçta bireysel protestolar pek anlaşılmaya bilir.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2011, 01:47   #12
ahmetcelik
Yeni Yiğido

ahmetcelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmetcelik Şuan ahmetcelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2013 19:28

Tecrübe Puanı: 0 ahmetcelik isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
yani Kayseri'de İstanbul'a uğramadan gidemez
Benim bildigim bircok NONSTOP ucus hattina sahip Kayseri havalimani.

Sivas a gelince neden yok, ONE STOP veya Aktarmali neticede ucagi terk edip 6 - 7 saat Atatürk havalimaninda mekik dokuyorsun sonra agzindan burnundan geliyor.

Ben yurt disinda yasayan biri olarak yatirimci is adami olsam vallahi kusura bakmayin böyle havalimani olup da hic bir tane de olsa NONSTOP hattina sahip olmayan bir kente yatirim yapmam.

Kibris benim bildigim bir bagimsiz Ülke ,siz kibrisi tercih edebilirsiniz adiniz dan anlasildigi gibi herhalde bu ülkeden siniz.

Almanya da yasayan Sivaslilar da Almanya dan NONSTOP ucma arzusu ile buraya görüslerini yaziyorlar.

Doktora tezi konusunda evet sizi kast ederek söyledim.

insallah alingan biri degildirsiniz.

Siz bir kac bilgiye sahip olabilirsiniz, ama esas zorluklari yurtdisinda yasayan yani avrupada yasayan SIVAS li lar biliyor, bu sebepden sitemkar mesaj atmis olabiliriz ama en cok sesi cikaran da yurt disinda yasayan sivaslilar, bunlari kimse hic bir sey yapmiyorlar gibi, akil vermeye kalkmasin, YAHU TURIZIM ACENTELERINE BIZ SIVAS a DIREKT UCMAK istiyoruz diye diye biktik usandik seni kimse dinnemezse lobicilik yaparsa senin derdini hic bir yere iletmezse ben ALI SABANCIYI nerde bulayim nerde derdimi anlatayim.

Sayin Kibrisli siz 10 sene önce ders görmüssünüz belki ALI SABANCIYA siz bu konuyu tasiya bilirseniz mutlu oluruz, benim bu konuda pek bilgim yok.

Benim Egitim alanim SEHIR VE BÖLGE PLANLAMAK.

Genelde Egitim alanima düsen konulara MAYDONOZ olurum.

Trafik planlamasi yani Sehir ici altyapilar bunlar benim bilgi alanima düsüyor.

Havalimani Isletmeciligi bilgi alanlarimin icin de degil zaten SIVAS Havalimanini DHMI isletiyor cünkü özel sektörden buraya bir yatirim yapacak biri bulunmaz.

Isimiz de DHMI kalmis ise yandik vallahi.

Eger Büyük Basbakanimizin özel gayretleri ve alakalari olmasa idi biz Nuri Demirag Havaalanini rüyamizda görmeye devam ederdik.

Allah dan bir rüyam azaldi.

Lütfen kimse alinmasin mesajlarimi mümkün mertebe kisisellistirmek istemiyorum ama bagzi mesajlari görünce ne deyim Gülermisin, Aglarmisin misali hemen düzeltme arzusu olusuyor kendim de.

Bizim en büyük düsmanimiz cahillik.
ahmetcelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2011, 02:00   #13
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

Ahmet Bey yukarıda ki mesajı kime yazdınız bilmiyorum ama ben bir kaç cevap vereyim;
1. Öncelikle her şey okul okumak ile olmaz hobisi olan insanlar bu konular ile ilgilenebilir. Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum ama şehir bölge planlamayla alakalı İngilizce ve Türkçe bir çok kitap okudum sadece hobi yani.
2. NONSTOP uçuş elbette yapılır. Hatta Sivas'a Amsterdam'dan var. İstanbul'a uğramak gerekmez.
3. Pegasus'un uçuşları ONESTOP olacak.
4. DHMİ Esenboğa'yı da işletiyor, o yüzden özel bir firmaya illa gerek yok bence.
5. Bizim asıl sorunumuz yerel yönetici ve vekillerimizin bazı konuları boş iş görmesi ve ilgilenmemesi veya onların basiretsizliği. Bunun yanı sırada halkın duyarsızlığı.
6. Sizin yazdığınız mesajları gayet dikkatli okuyorum hatta tümünü öyle okuyorum ve şahsınıza ben bir şey yazmadım yazma hakkımda yok. Siz yazdığınız için cevap verdim.
7. Ben kimseye akıl vermeye çalışmıyorum ancak Hollanda örneği varken ve gurbetçi daha azken uçuş oluyorsa Sivas'a bunun yanında Almanya'dan olmuyorsa lobi faaliyetleri eksik demek. Tamam boş durmuyorlar belki ama çok da çalışmamış oluyorlar.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2011, 02:29   #14
ahmetcelik
Yeni Yiğido

ISMAIL BEY

Kitap okumaniza sevindim.

Yazarlarini sora bilirmiyim.

Hangi konular sizi daha alakadar ediyor bunlari sorabilirmiyim.

Sehir Planlama Konusuna gelince, bunu Hobi yapmaniz güzel bir baslangic, dogru yolda oldugunuzu kim denetliyor?

Ama akademik egitim alirken, dogru yolda olup olmadigini, sürekli takip eden, seni testlere ve sinavlara tabi tutan doktorlar ve profosörler var.

Sizi kim takip ediyor hobinizi uygularken.

Yoksa Sivasimizi bugüne kadar idare eden Belediye Baskanlarinin da hobyleri sehircilikmi idi ?

Herkesin her konuya fikrini söyleme haki var ama biraz mesajlari dogru okumak ve dogru anlamak sarti ile.

Sehir Planlama Hoby degil, akademik bir bilim dalidir, hoby yüzme olabilir, tenis olabilir, veya futbol olabilir, hata yaparsaniz kendinize cikar faturasi.

Sehir Planlama hata kabul etmez. Faturasi cok agir olur ve sadece size cikmaz faturasi bütün insanliga cikar insallah bu konu da hemfikiriz dostum.

selamlar.
ahmetcelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2011, 02:52   #15
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
ahmetcelik Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Benim bildigim bircok NONSTOP ucus hattina sahip Kayseri havalimani.

Sivas a gelince neden yok, ONE STOP veya Aktarmali neticede ucagi terk edip 6 - 7 saat Atatürk havalimaninda mekik dokuyorsun sonra agzindan burnundan geliyor.

Ben yurt disinda yasayan biri olarak yatirimci is adami olsam vallahi kusura bakmayin böyle havalimani olup da hic bir tane de olsa NONSTOP hattina sahip olmayan bir kente yatirim yapmam.

Kibris benim bildigim bir bagimsiz Ülke ,siz kibrisi tercih edebilirsiniz adiniz dan anlasildigi gibi herhalde bu ülkeden siniz.

Almanya da yasayan Sivaslilar da Almanya dan NONSTOP ucma arzusu ile buraya görüslerini yaziyorlar.

Doktora tezi konusunda evet sizi kast ederek söyledim.

insallah alingan biri degildirsiniz.

Siz bir kac bilgiye sahip olabilirsiniz, ama esas zorluklari yurtdisinda yasayan yani avrupada yasayan SIVAS li lar biliyor, bu sebepden sitemkar mesaj atmis olabiliriz ama en cok sesi cikaran da yurt disinda yasayan sivaslilar, bunlari kimse hic bir sey yapmiyorlar gibi, akil vermeye kalkmasin, YAHU TURIZIM ACENTELERINE BIZ SIVAS a DIREKT UCMAK istiyoruz diye diye biktik usandik seni kimse dinnemezse lobicilik yaparsa senin derdini hic bir yere iletmezse ben ALI SABANCIYI nerde bulayim nerde derdimi anlatayim.

Sayin Kibrisli siz 10 sene önce ders görmüssünüz belki ALI SABANCIYA siz bu konuyu tasiya bilirseniz mutlu oluruz, benim bu konuda pek bilgim yok.

Benim Egitim alanim SEHIR VE BÖLGE PLANLAMAK.

Genelde Egitim alanima düsen konulara MAYDONOZ olurum.

Trafik planlamasi yani Sehir ici altyapilar bunlar benim bilgi alanima düsüyor.

Havalimani Isletmeciligi bilgi alanlarimin icin de degil zaten SIVAS Havalimanini DHMI isletiyor cünkü özel sektörden buraya bir yatirim yapacak biri bulunmaz.

Isimiz de DHMI kalmis ise yandik vallahi.

Eger Büyük Basbakanimizin özel gayretleri ve alakalari olmasa idi biz Nuri Demirag Havaalanini rüyamizda görmeye devam ederdik.

Allah dan bir rüyam azaldi.

Lütfen kimse alinmasin mesajlarimi mümkün mertebe kisisellistirmek istemiyorum ama bagzi mesajlari görünce ne deyim Gülermisin, Aglarmisin misali hemen düzeltme arzusu olusuyor kendim de.

Bizim en büyük düsmanimiz cahillik.
Tersten gideyim, alıngan birisi değilim olsam gülümsemezdim.
Turizm İşletmeciliği okudum, Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptım, Doktoramı da muhtemelen Turizm İşletmeciliğinde yapacağım... Turizm Politikası ve Planlama üzerine çalışıyorum, yani Ülke Turizm Politikaları yaratıyorum, Türkiye için de 15 yıllık bir turizm planı oluşturdum 2 sene önce ve bunu araştırdığımda Non-Stop'ta olsa İstanbul ya da Antalya uğraklı uçuşlar vardı sadece Türkiye'de eğer şu anda Kayseri'ye uğraksız direk uçuş varsa güzel bir gelişme ancak Kayseri Non-Stop uçuş varsa Sivas'a vermeleri biraz zor çünkü maliyetli birşey bu ancak bunun yanında sayın İsmail Bey'in bahsettiği One-Stop uçuşta İstanbul üzerinden uçaktan inmeden sadece yolcu alarak devam edecek uçuş olacaktır ki bu da çok yeterli bir gelişmedir...
Kıbrıs'ta değilim, orada okudum, yaşadım, çalıştım ancak sonra yüksek lisans eğitimi için İzmir'e gittim ve Sivas'a faydalı olmak için buraya geri döndüm aylardır işsizim, bu eğitimle Sivas'ta işsiz kaldım ve mecburen 1 sene aradan sonra yeniden ayrılmak zorunda kalacağım ama içim rahat en azından kesin dönüş yapmak için uğraştım... Almanya'nın yada Avrupa'nın durumunu tam olarak bilmediğim, Kıbrıs'a uçuşların dış uçuş olmasına rağmen iç hat maliyeti olduğu için ve varolan potansiyeli bildiğim için en azından yaz tarifesinde konabilir dedim yanlış birşey söylediğimi düşünmüyorum ve evet ders vermek gibi olmasında bunu 6 yıllık turizm eğitimim ve Turizm Bilim Uzmanı sıfatım ile söylüyorum Neyse şaka bir yana böyle birisi değilim sadece konum olduğu için söyleyecek bir kaç kelamım olduğunu düşünüyorum....

İsmail gardaşım Amsterdam'dan Sivas'a Non-Stop uçuş var mı hakikaten yoksa İstanbul uğraklı mı?

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.01.2011, 03:26   #16
ahmetcelik
Yeni Yiğido

Sevindim Sevgili Kardesim Kibrisli.

Maliyeti yüksek diyorsunuz sivas havalimani ile Kayseri havalimani enlem ve boylam olarak haritaya bakarsak sivasin kayseriden daha bati da oldugunu görürsünüz.

Yolcu Potansiyeli tahminim sivas daha cok olur cünkü yurt disinda Sivasli, Kayseriliden ve Bölgesinden daha cok.
Hava alanlarini ayni isletmeci kurum idare ediyor DHMI.

Maliyet konusu beni pek takmin etmedi, eger bu faktöre baska önemli detaylar aciklar iseniz menmun olurum.

Akaryakit daha az tüketiliyor cünkü kayseriden yakin avrupaya, yolcu yeteri kadar var,havalimani vergisi ayni olmali eger ayni degilse kasitli yüksek tutuluyor derim, ve lobicilik var derim.

Siz bir turizimci olarak kayseriden NONSTOP ucuslarin oldugunu hatta Kapadokya turistlerinin önemli bir yolcu payini Kayseriye ucuruldugunu bilmelisiniz, Nevsehir Havalimani oldugu halde Kapadokya turistleri Kayseriye ucuyor ve oradan Servisler ile Otellerine tasiniyorlar, bu servislerin sahipleride Kayserili yani adamlar Kapadokyanin kaymagini yiyorlar.

Sivas a gelince sizin turizimci olarak ne gibi öneriniz var?

Sivas benim bildigim kadar ile Turizim alanin da büyük yatirimlar yapmak istiyor ve bir Turizim Master Plani hazirlamak istiyor, siz bu Projede calisma yapmak istemiyormusunuz bu projeler tahmin ihale edilecek siz bir turizimci olarak ve planlama yapabilen biri olarak bu projeye katilamk istemiyormusunuz.

Projenize elimden geldigi kadar yardimci olmak isterim, neticede benim Meslegim Sehir ve Bölge Planlamak yani turizim altyapisini da kapsayan bir Bilim dali siz eger Sivas da kalip bu Turizim Master Plani Projesine katilip ihaleyi kazanir iseniz ne mutlu bize, öyle degilmi?

Slm.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ahmetcelik'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.01.2011, 04:07   #17
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
ahmetcelik Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sevindim Sevgili Kardesim Kibrisli.

Maliyeti yüksek diyorsunuz sivas havalimani ile Kayseri havalimani enlem ve boylam olarak haritaya bakarsak sivasin kayseriden daha bati da oldugunu görürsünüz.

Yolcu Potansiyeli tahminim sivas daha cok olur cünkü yurt disinda Sivasli, Kayseriliden ve Bölgesinden daha cok.
Hava alanlarini ayni isletmeci kurum idare ediyor DHMI.

Maliyet konusu beni pek takmin etmedi, eger bu faktöre baska önemli detaylar aciklar iseniz menmun olurum.

Akaryakit daha az tüketiliyor cünkü kayseriden yakin avrupaya, yolcu yeteri kadar var,havalimani vergisi ayni olmali eger ayni degilse kasitli yüksek tutuluyor derim, ve lobicilik var derim.

Siz bir turizimci olarak kayseriden NONSTOP ucuslarin oldugunu hatta Kapadokya turistlerinin önemli bir yolcu payini Kayseriye ucuruldugunu bilmelisiniz, Nevsehir Havalimani oldugu halde Kapadokya turistleri Kayseriye ucuyor ve oradan Servisler ile Otellerine tasiniyorlar, bu servislerin sahipleride Kayserili yani adamlar Kapadokyanin kaymagini yiyorlar.

Sivas a gelince sizin turizimci olarak ne gibi öneriniz var?

Sivas benim bildigim kadar ile Turizim alanin da büyük yatirimlar yapmak istiyor ve bir Turizim Master Plani hazirlamak istiyor, siz bu Projede calisma yapmak istemiyormusunuz bu projeler tahmin ihale edilecek siz bir turizimci olarak ve planlama yapabilen biri olarak bu projeye katilamk istemiyormusunuz.

Projenize elimden geldigi kadar yardimci olmak isterim, neticede benim Meslegim Sehir ve Bölge Planlamak yani turizim altyapisini da kapsayan bir Bilim dali siz eger Sivas da kalip bu Turizim Master Plani Projesine katilip ihaleyi kazanir iseniz ne mutlu bize, öyle degilmi?

Slm.
Dünya hava trafiğini sağlayan kurum IATA, buraya rotalar, ulusal ve uluslararası uçuşlar, uçuşların düzenini sağlar... ICAO'da sivil havacılık birliğidir, bu da havaalanı standartlarını (18 ayrı ek'e bağlı yüzlerce standart var) ve en önemlisi uluslararası havaalanlarının etkinliğini stratejik olarak artırmayı amaçlar... Yaptığın her uluslararası uçuş için ve açtığın her uluslararası alan için buralara ekstra para ödersin ki çok düşük ücretler değildir... Şimdi yanı başımızda Kayseri'de bu uçuşlar varken para ödemek isterler mi? -ki ben Kayseri direk uçuşu olduğunu sizlerin söylemleri ile örnek verdim- Bu yüzdendir ki ülkeler kendi içlerinde ve kıtalarda bile kendi içlerinde belli merkezler uçuş merkezidir... Örneğin Paris, Örneğin Londra ve en büyüğü Avrupa'nın neredeyse tüm yükünü kaldıran Frankfurt ve Amsterdam'dır...
Dış hat açmak maliyetli değildir, onu açarsınız o kendi iç meselenizdir, kimse karışamaz... Teknoloji standartını yaparsın, gümrüğünü açarsın, hizmet standartlarını, kule çalışan standartlarını yaparsın tamamdır ama o uçak Frankfurt'tan kalkıp Direkt olarak Sivas'a inerse o zaman mali ve artı başka yükümlülükler girer o yüzden de çoğu ülke ve Türkiye dışardan gelen uçağı bir yere indirir gerisini de içhat uçuşu gibi gösterir IATA'ya... Diyorum ya 3-4 sene öncesine kadar İstanbul ve Antalya Türkiye'nin merkezleriydi, İzmir bile yoktu İstanbul üzerinden giderdi uçakları Ankara'nın bile hala 3-4'dür... Kayseri'ye gelen uçak Almanya'dan kalkıp direkt Kayseri'ye iniyorsa yine büyük birşey bahşedilmiş adamlara derim hükümet tarafından yok İstanbul'a inip İstanbul yolcusunu indirip, yarım saat bile durmadan içindeki geri kalan yolcu ile Kayseri'ye devam ediyorsa -ki bu normal olanı- bu Sivas için de mümkün ancak şimdi baktım hangi firma Non-Stop uçuyor Kayseri'ye THY'nin geneli One Stop ama Non-Stop yok Kayseri'ye...

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2011, 15:15   #18
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

Kayseri'ye non stop ogerfly, pegasus, sunexpress uçuyor. Sivas'a da anadolulines.
Alt 01.02.2011, 18:45   #19
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

Pegasus listeye Sivas'ı ekledi.

Alıntı:
Yazarlarini sora bilirmiyim.
Özelden cevap attım.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil