Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Müze bahçesi 92.yıla böyle mi girecek? - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.08.2011, 07:24   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Müze bahçesi 92.yıla böyle mi girecek?

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı kararların alındığı 4 Eylül Sivas Kongresi'nin 92.yıldönümüne bir aydan az bir süre kala, Kongre Müzesinin bahçesinin içler acısı durumu düzeltilmeyi bekliyor.

Yaklaşan 4 Eylül ile birlikte Sivas'ı en güzel temsil eden yerlerden olan Kongre müzesinin bahçesi adeta yıkık bir viraneyi anımsatıyor.
Kongre müzesi önünde bulunan kaldırım taşları yerinden oynadığı, duvarlarının bir kısmı bakımsızlıktan döküldüğü ve müze bahçesindeki duvarların ise gençlerin birbirlerine ilanı aşk ettiği bir yazı tahtası haline geldiği gözleniyor.
Vatandaşlar; müze ve çevresinin onarılması ve tarihi dokuya uygun hale getirilmesi gerektiği konusunda görüş belirtiyor.
Etkinliklere bir aydan az bir zaman kala oluşan çirkin görüntülerin ortadan kaldırılması gerektiğini belirten vatandaşlar, Sivas'ın simgesi olan müze ve çevresinin daha bakımlı olması gerektiğini ifade ettiler.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.08.2011, 13:17   #2
erhan 58
Usta Yiğido

erhan 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erhan 58 Şuan erhan 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.03.2012 08:51

Tecrübe Puanı: 791 erhan 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Müze bahçesi 92.yıla böyle mi girecek?

ifadeyle olmaz icraate gecillmesi lazim vatandasimizda firsat bulsun yeterki hemen yazmaya yikmaya hazir en önemli mekanimiza bile sahip cikamiyoruz cok üzüldüm ne diyim..........
erhan 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı erhan 58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.08.2011, 13:31   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

burası geçenlerde tbmm ye geçmişti ve burasını tbmm restore edecek diyorlardı ama ortada hiç bir çalışma yok.
Alt 08.08.2011, 14:19   #4
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 12:02

Tecrübe Puanı: 559 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben müze bahcesini çok inceledim gezdim içinde selvi ağaçlarını hatırladım yeşillık kalmamış ağaçlar yok olmuş. Bına gölgeye hasret kalmış. Eski günleri düşündüm ve üzüldüm bahçede bolca çekirdek kabuğu var. Herhalde çekirdek yiyenler özellikle buraya geliyor. Belediye nin temizlik işçileri temizlemekle bitiremiyorlar. Bakımsız ve perişan bir durumda buldum.
Her gelen idareci burası için birşeyler yapmaya çalışmiş eski özelliğini ve güzelliğini kaybetmiş. Ağaç ve gölge hayattır gölgesinde dinlenecek bir yaprak kalmamış. Çıbıllar parkı sivas için bir şenlikti onu da yok ettiler. Bozkır görüntüsü hakim olmuş buna kader demek gerekir.
Eski seyyahlardan Moltke gibilerde Sivastan bahsederken yeşilliği olmayan ağaçsız bir bozkır olarak görmüşler ve öyle yazmışlar anılarını . Buna tarih tekerrür ediyor denir. Bu konularda sivas ın yönetici ve idarecilerinin etkisi çoktur. Şehrin idari, sosyal ve kültürel yapısından idereciler sorumludur. Kongre müzesi adına ve şanına yakışır şekilde düzenlenmelidir.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.08.2011, 18:19   #5
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 948 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Oraya buraya gelince para bulur yollarlar ama, bu tür şeylere gelince göz ardı ederler. Görmezlikten gelen ve kasıtlı bu duyarsızlığı gösteren her zihniyeti kınıyorum. Birde orda burda böbürlenmesinler Cumhuriyetin temelinin atıldığı ildenim diye. Yazıklar olsun !
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.08.2011, 19:07   #6
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 983 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Adı geçen yerde gençlerimiz futbol oynuyor ve bu yıpranan alanıda kale olarak kullanıyorlar topun şiddetli çarpması ile haliyle fotograftaki görüntü ortaya çıkıyor.
Alt 09.08.2011, 12:58   #7
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İyice kötü olsun ki 4 eylüle yaklaşınca birileri YANDAŞlara ihale çıkarsınlar. Onlar da ekmek yesin..
Alt 12.08.2011, 16:44   #8
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Çok çirkin ve hoş bir görüntü değil, hiç yakışmıyor, bir an evvel umarım gereken yapılır.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)