Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas Valisi Ali Kolat'ın Avrupa günlüğü - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.06.2010, 20:24   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas Valisi Ali Kolat'ın Avrupa günlüğü

Sivas Valisi Ali Kolat ve değerli eşi İlksen Kolat‘ ın Avrupa‘ da ASIB organizasyonu ile yaptıkları organizasyonları üyelerimizin bilgilerine sunuyoruz.

Dortmund Belediye başkanı ziyareti

Sivas Valisi Ali Kolat, Avrupa Sivaslılar Birliği (ASİB) organizasyonu ile Dortmund Belediye Başkanı Birgit Jörder`i makamında ziyaret etti.
Sivas Valisi Ali Kolat`a ziyareti sırasında eşi İlksen Kolat, kendisi de bir Sivaslı olan Dortmund Belediye Meclisi Üyesi Volkan Baran, Avrupa Sivaslılar Birliği (ASİB) Başkanı Rüştü Elmas, Türk Dernekleri Platformu (TUDEP) Başkanı Bahri Akalın ve Ruhr Havzası`nda faaliyet gösteren Sivaslı işadamları eşlik ettiler.

Ziyaret esnasında Jörder, Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin en büyük şehirlerinden Dortmund hakkında Ali Kolat`a bilgi verdi. Dortmund şehrinin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısının önemine işaret eden Birgit Jörder,`` İstanbul ile Ruhr Havzası`nın 2010 Kültür Başkentliği nedeniyle Dortmund`un kardeş Kültür Başkenti Beyoğlu ile çok yakın işbirliği ile çalışıyoruz. Bunun yanında Trabzon ile proje bazında çalışmalarımızı devam ediyor. Son yıllarda Türkiye`den sık olarak ziyaretçi ve öğrenci değişimi yapmaktayız. Bu çalışmalar ile iki toplum birbirini daha da iyi tanıma fırsatı buluyor ` dedi.

Sivas hakkında Birgit Jörder`e bilgi aktaran Sivas Valisi Ali Kolat, Sivas`ın çok eski bir şehir olduğunu aktardı. Sivas`ın kültürel bakımdan zengin bir yapısı olduğunu belirtti. Ali Kolat, bu yapısı ile Sivas`ın Dortmund ile benzerlik taşıdığını ifade etti. Sivas`ın termal su tesislerinin de birçok Kuzey Avrupalı turist çektiğine dikkat çeken Kolat, Almanya`dan da turist beklediklerini belirtti. Sivas’ın Divriği ulu Camii gibi şaheserlerle dolu olduğunu, gerek tarihi gerekse doğal güzelliklerinin Almanya da iyi anlatılması durumunda Sivas’ın hak ettiği turizm potansiyelini yakalayacağını söyledi. Kolat ayrıca ASİB gibi sivil toplum kuruluşlarının buradaki faaliyetlerini önemsediklerini ve Almanya’da ASİB’in kendisini çok iyi ağırladığını belirterek memnuniyetini de ekledi.

Sivas Valisi Ali Kolat ve beraberinde ki heyet Dortmund Belediye Meclisini ziyaret etti ve Dortmund Şehir maketini inceleyerek Dortmund Belediyesi ziyaretini bitirdi.

.............................. .............................. .............................. .............................. ..

Sivas Valisi Gurbetçilerle Kahvaltı da Buluştu

Sivas Valisi Ali Kolat Almanya ziyareti kapsamında Avrupa Sivaslılar Birliğinin (ASİB) organizasyonu ile gurbetteki Sivaslılarla kahvaltıda buluştu.

ASİB Dortmund’da Sivas Valisi Ali Kolat ve eşi İlksen Kolat hanımefendi onuruna kahvaltı düzenleyerek Almanya’daki Sivaslılar ile Vali beyi buluşturdu. ASIB Başkanı Rüştü Elmas, Sivaslı İşadamı Mehmet Çapraz, Sivaslı İşadamı Ali Karapınar, Cevat Kavaklioğlu, Dortmund İl Meclis Yönetimi Üyesi Sivaslı Volkan Baran, ASIB Yönetim Kurulu Üyesi Yadigar Acıkabak, TUDEB Türk Dernekler Birliği Başkanı Akalın, Kütahyalılar Dernek Başkanı Turgut Erçetin, ASIB Kadın kollar Başkanı Zehra Acıkabak, Kadın kolları Yönetim Üyesi Semra Koç, Gülten Elmas ve Sivaslılar katıldı.
Kahvaltı programında konu Sivas ve Sivas’a gurbetçi yatırımıydı. Vali Kolat katılımcılara Sivas hakkındaki teşvikler, yatırım avantajları, kaplıcalar gibi konularda bilgi verirken gurbetçilerimizde Sivas’tan beklentilerini Vali beye direkt ulaştırma fırsatı buldular. Sıcak ve samimi bir havada geçen kahvaltıda Sivas Valisi Ali Kolat Avrupa Sivaslılar Birliği (ASİB) Başkanı Rüştü Elmas’a Almanya gezisinde göstermiş olduğu fedakârlıklardan ve özverisinden ötürü teşekkür etti. ASİB Başkanı Rüştü elmas’ta Vali Ai Kolat ve eşine ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti ileterek her zaman Sivas için çalışmaya devam edeceklerini belirterek Kolat ailesine teşekkür etti.

Programa katılan İşadamları, STK yöneticileri ve Sivaslılarda Vali bey ile kahvaltıda buluşmalarından ve samimi olarak sohbet ortamı bulmalarından dolayı memnun kaldıklarını ve Vali beyin samimi, mütevazı ve hoşgörülü davranışından dolayı müteşekkir kaldıklarını söylediler.

.............................. .............................. .............................. ........................

Sivas Valisi Ali Kolat Dortmund Türk Eğitim Merkezi Ziyaret Etti

Sivas Valisi Ali Kolat Almanya ziyareti çerçevesinde Dortmund Türk Eğitim Merkezine de nezaket ziyaretinde bulundu.
Devlet-vatandaş işbirliği ile açılan ve Almanya'da hatta Avrupa'da ilk olma özelliğini taşıyan Dortmund Eğitim Merkezi Müdürü Ali Osman Aktaş Vali Ali Kolat’a çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kendiside Sivaslı Olan Dortmund Eğitim Merkezi Müdürü Aktaş yaptıkları Eğitim çalışmaların ASİB ile işbirliği yaptıklarını ve bu konuda dinamik bir yapıya sahip olan ASİB Başkanı Rüştü Elmas’a ve Sivas Valisi Ali Kolat’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti. .
Vali Ali Kolat’ta Almanya’daki gurbetçilerimizin asimile olmadan topluma entegre olmaları için Eğitim çok önemli olduğu söyledi ve Dortmund Eğitim Merkezi çalışanlarına başarılar dileyerek teşekkür etti.

.............................. .............................. .............................. ........................

Vali Ali Kolat Gurbetçi İşadamlarını Ziyaret Etti

Sivas Valisi Ali Kolat Almanya ziyaretlerinde gurbetçi İşadamlarımızı da işletmelerinde ziyaret etti. Avrupa Sivaslılar Birliği onursal Başkanı İşadamı Mehmet Çapraz’ın Almanya Dortmund da bulunan Beyaz Saray organizasyon salonlarını gezdi.
Vali Ali Kolat İşletme sahibi Mehmet Çapraz’dan bilgi aldı. Beyaz Saray Organizasyon salonun çok büyük ve kapsamlı bir işletme olduğunu belirten Ali Kolat profesyonellik ve iş disiplini isteyen bu kurumun Sivaslı bir hemşerimiz ve ASİB Onursal Başkanı olan Mehmet Çapraz Bey tarafından kurulması gurur verici dedi.
Sivaslı İşadamı Mehmet Çapraz da; “ Sivas Valisi Sayın Ali Kolat beyi işletmemizde ağırlamaktan çok büyük memnuniyet duyduk, Valimizin İş dünyasına gösterdiği yakın ilgi ve Sivas için yaptığı çalışmalardan dolayı Sivas için seviniyoruz. Sayın Valimize ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.
Vali Ali Kolat ve beraberinde ki heyet Dortmund Beyaz Saray Organizasyon Salonlarını gezerek detaylı bilgi aldı.

Sivas Valisi Kolat Malatyalılarla Buluştu

Almanya'da bulunan Sivas Valisi Ali Kolat, Köln Malatyalılar Derneği Başkanı Hidayet Yiğit'i ziyaret etti
Sivas Valisi Ali Kolat Avrupa Sivaslılar Birliği (ASİB) Yöneticileriyle birlikte Köln kentini gezdi ve Malatyalılar Derneğini ziyaret etti.
Fransa'dan sonra Belçika ve Almanya'da da incelemelerde bulunduğunu ifade eden Kolat, "Almanya'da Avrupa Sivaslılar Birliği ve Köln Malatyalılar Derneği yöneticileri ile birlikte olmaktan son derece mutlu oldum. Avrupa'daki hemşehri derneklerin yaptıkları ile buradaki insanımızı bir dayanışma içinde görmek son derece önemli. Çalışmalarını kutluyor ve kendilerine başarılar diliyorum" dedi.

Avrupa'ya gelen misafirleri her zaman kendi hemşerileri ile bir araya getirdiklerini ifade eden Avrupa Sivaslılar Birliği Genel Başkanı Rüştü Elmas da Almanya'da yaşayan vatandaşların bu tür ziyaret ve birliktelikten çok mutlu olduğunu belirtti.
Ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Köln Malatyalılar Derneği Başkanı Yiğit de Kolat ile eşi İlksen Kolat'a ziyaretin anısına bir plaket takdim etti ve ASİB Başkanı Rüştü elmas’a da teşekkür etti.

Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.06.2010, 09:20   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Sivas Valisi Ali Kolat'ın Avrupa günlüğü

Fotolardan ve yazılanlardan'da anlaşılıyorki Sayın Valimiz on günlük Avrupa tatilini boş geçirmemiş.

Sayın Valimizi en güzel şekilde Ağırlayan yakın ilgilerini esirgemeyen herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz.
Alt 20.06.2010, 16:45   #3
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Sivas Valisi Ali Kolat'ın Avrupa günlüğü

Yemişler içmişler afiyet olsun e birazda tatil havasında geçmiş sayın yöneticinin dediği gibi.

Sivasla bu kadar yakından ilgilenen sayın valimize ve ASİB yetkililerine teşekkür ederiz.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Pusula_58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil