Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Dondurucu Kıskançlık - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.02.2013, 13:11   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Dondurucu Kıskançlık

Sivas kangallarının en büyük özellikleri sahiplerini kıskanmaları. Yetişkin bir kangal köpeği, sahibini beklerken 1 hafta boyunca eksi 30 derecede soğuğa karşı ayakta kalıyor. Kangalların bu özelliği bilim insanlarını dahi şaşırtıyor.

Soğuk havalara dayanabilen Sibirya kurtları ve kutup ayıları vücutlarında depoladıkları yağlar sayesinde 1 hafta boyunca soğuk havalarda kalabiliyor. Ancak 1 haftadan sonra bu hayvanlar doğal ortamlarında hayatlarını kaybedebiliyor. Sahiplenici ve kıskançlık özellikleriyle bilinen kangallar da tıpkı kutup ayıları gibi eksi 30 derece sıcaklıkta hayatta kalabiliyor. Ancak bunu yaparken kutup ayıları vücutlarındaki yağı kullanırken, Sivas kangallarının ise bunu nasıl yaptığı bilinmiyor. Sivas Kangallarının bu özelliklerini sahiplerini kıskanma iç güdülerinden aldıkları tahmin ediliyor. Kangallar yemek seçmeden ekmek ya da herhangi bir besin maddesi dahi yiyerek yaşamını sürdürüyor. Sivas'ın Kangal İlçesi Kaymakamlığı'na bağlı olan Kangal Araştırma Merkezi'nde bulunan kangal köpekleri de eksi 30 dereceye kadar dayanabiliyor.

Gözleri küçük ve yuvarlak bicimde olan kangallar genellikle altın sarısı ile kahverengi arasında bir renkte oluyorlar. İri kafa yapısıyla önden bakıldığında bir aslanı andıran kangalların omuzları da adeleli. Çeneleri çok kuvvetli olan kangalların en büyük özelliği ise koruyucu ve sadık olmaları. Sahibine düşkün ve aşırı kıskanç olan kangallar kurtlarla mücadelede de silah olarak kullanılıyor
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.02.2013, 14:49   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Dondurucu Kıskançlık

Bir kangal getirmiştik. Tarlanın başına, bir yere bağladık. 2 gün sonra tekrar geldiğimiz de ipten sıyrılmış bıraktığımız yerde bekliyordu.

Yani kaçıp gitmiyor. Nasıl bir duygusu var bilmiyorum. Sivas için çok büyük bir nimet. Ama kullanmasını bilmiyoruz.
Alt 22.02.2013, 21:05   #3
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 614 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Çok ilginçtir ama benim de başımdan buna benzer bir olay geçti. Başka bir şehire götürdüğümüz kangal ile sadece yol esnasında ve asıl yerine götürürken 2 gün ilgilendik. 6 ay sonra gittiğimizde bizi tanıdı. Onu orada bırakıp eve dönerkende resmen ağlamaya başladı.
Alt 01.03.2013, 10:01   #4
heartache58
Usta Yiğido

heartache58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

heartache58 Şuan heartache58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2014 13:13

Tecrübe Puanı: 766 heartache58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bizde de yavru kangal vardı, sevmeye, yemek vermeye giderdim dönerken ağlıyor gibi sesler çıkarırdı. gece yarısı çalındı kamera sistemi olmasına rağmen, 1 ayda çok alışmıştık o da bize tabi. hala çok üzülüyorum.
heartache58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.03.2013, 11:13   #5
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 457 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

benimde vardı yanına bıraktığım çantayı başkasının almasına izin vermezdi. tanıdıkta olsa illa ben bıraktım ben alacağım.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)