Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

KPSS - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.08.2010, 09:42   #1
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart KPSS

KPSS
YILMAZ ÖZDİL

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda dümen yapıldığı...

“Öğretmen”lik sınavında 120’de 120 doğru çıkaranların, cemaat-tarikat mensubu olduğu... Tesadüfe bak, karı-koca veya aynı evi paylaşan tiplerin, imkânsız skora ulaştığı... Soruların sızdırıldığı, iddia ediliyor.

*

Sene 1943.

*

Ankara Atatürk Lisesi’nin en pırıltılı iki öğrencisi -birbiriyle canciğer- devlet bursuyla yurtdışında eğitime gidebilmek için, Milli Eğitim Bakanı’nın makam odasına girerler. Bakan bakar çocuklara, “sen oğlum, fazlasıyla hak ettin, gideceksin” der... Sonra öbürüne döner, “sen oğlum, fazlasıyla hak ettin ama, gönderemem, kalacaksın” der. Çocuklar çıkar odadan...

*

“Kalan” elini cebine sokar, yıllardır biriktirdiği harçlıklarını “giden”e uzatır, al bunu lütfen, hiç olmazsa amacımı kısmen gerçekleştireyim der... Kucaklaşır, vedalaşır iki arkadaş.

*

Giden, Gazi Yaşargil.

*

Kalan, Can Yücel.

Milli Eğitim Bakanı’nın oğlu!

*

“Torpil yapıldı” demesinler diye, hak ettiği bursu alamayan Can, hiç kırılmaz babasına... Vekil oğlu olmak, hep ağır gelmiştir ona zaten... Protokol “portakal gibi bi şey”dir onun için, bi kez olsun binmez makam arabasına... Türkiye’nin en heyecan verici şairi olur, diliyle, zekâsıyla eşsizdir ama, bana göre en muhteşem şiiri, boyun eğmeden yaşadığı hayatının ta kendisidir... “Ömrümce muhalif yaşadım, onun için kan grubum RH negatif” der... İçeri tıkılır, kitapları toplatılır, tınmaz bile... Alnı açık yürür, Cambridge’e gitmeyi başarır.

*

Gazi, İsviçre’ye gider, Almanya’ya, oradan ABD’ye... Beyin cerrahisinde çığır açar, ordinaryüs olur, ABD’de “yüzyılın adamı” seçilir. Türkiye ise, askerlikten kaçıyor diye, vatandaşlıktan atarak ödüllendirir onu! Vatansız kalır... Sonra utanıp, Türkiye Cumhuriyeti Üstün Hizmet Madalyası ve Milli Egemenlik Onur Ödülü verdiler, orası ayrı.

*

Gazi’nin oğlu olur, “Can” adını koyar...

Can’ın oğlu olur, Gazi elinden tutar, cerrah yapar... “Rengahenk” isimli kitabını Gazi’ye ithaf eder Can, “Beynin Piri Reis’i” der arkadaşı için.

*

Ve, son nefesini verirken, ABD’den gelen oğlu, kulağına eğilir Can’ın, “Gazi’nin selamı var, seni çok seviyor” der... Can’ın duyduğu son sözlerdir bunlar, gülümser, kapatır gözlerini.

*

Aynı dakikalarda, binlerce kilometre uzakta, Can’dan gelen paketi açar Gazi... Arkadaşının son eseri “Mekânım Datça Olsun” isimli kitap çıkar içinden... Açar kapağını, bakar ilk sayfasına ve ağlayarak okur, son el yazısını: “Gazi, gözümün bebeği, giderayak...”

*

Offf, of.

*

Öz oğluna bile hak ettiğini vermeye utanan Milli Eğitim terbiyesinden... Torpille, tezgâhla, şaibeyle kaynamaktan utanmayan Milli Eğitim zihniyetine.

*

Dönem arkadaşına cebindeki parayı, üstüne yüreğini çıkarıp veren pırıl pırıl öğretmen oğlundan... Dönem arkadaşının cebindeki parayı, geleceğini çalan ahlaksız öğretmen bozuntusuna.

*

Değerli öğretmen adayları...“Her Şey Sende Gizli” şiirinde şöyle der Can:

Gülebildiğin kadar mutlusun

Üzülme, bil ki...

Ağladığın kadar güleceksin

Sakın bitti sanma her şeyi...

*

Sakın bitti sanma...

Her şey sende gizli.

Boyun eğme asla.

Cumhuriyet’e sahip çık
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.08.2010, 09:48   #2
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 671 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: KPSS

hak derler kuran derler
KUL HAKKI YER ŞE*****//
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.08.2010, 13:57   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Kimse mahkemelerce suçlu sayılmadıkça suçlu olarak gösterilemez.
Oratada iddialar var ve araştırılıyor.İspatlayabilecek lerini de sanmıyorum.Adam çıkıp ben çalıştım yaptım derse ne diyeceksiniz?Hepsini doğru yapma ihtimali var.Birkaç kişi için de bir kurumu suçlayamazsınız.Ben Canan Arıtman'a bakarak CHP'ye laf söylesem..
Alt 24.08.2010, 15:30   #4
Reform
Usta Yiğido

Reform - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Reform Şuan Reform isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.12.2012 18:33

Tecrübe Puanı: 576 Reform FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kendilerine geldince iddia, ama diğerlerine gelince kesinlikle suçlu cezasını hemen verelim.

İşte burda yerden yere vurduğunuz kesinlikle suçludur, yapmıştır dediğiniz ergenekon sanığı Eski Emniyet Md. Adil Serdar Saçan 16 ay sonra suçsuz bulunarak serbest bırakıldı.
Bu 16 ayın hesabını, ne olduğu belli olmayan düzmece gizli tanıklarmı verecek, hakimler, savcılarmı yoksa başbakanmı verecek? Yoksa AİHM mi? Yoksa yanına karmı kalacak?

Biraz samimi olalım beyler
Reform isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.08.2010, 17:27   #5
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Onla bu bir değil.
Sanık çıkıp derse ki ben çalıştım yaptım.Ne diyebilirsin?Ha elinde telefon kayıtları vardır.Belgeler vardır tutuklarsın.Adamı 120 soruyu da doğru yapmış diye mi tutuklayacaksın..
Ama darbe planı yapmakal suçlanan birisine karşı bu durum söz konusu değildir.Çünkü telefon kayıtlarıyla,belgelerle tutuklama işlemi yapılıyor.

KPSS'de 120 soruyu da doru yapan adamı tutukla.Sebep?120sini de doğru yaptın..
Alt 25.08.2010, 12:17   #6
ŞAHBEY
Usta Yiğido

ŞAHBEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ŞAHBEY Şuan ŞAHBEY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 14:10

Tecrübe Puanı: 590 ŞAHBEY isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

ÇAMUR AT izi kalsın ayıp kardeşim çalışan kazanıyor...ciğere ulaşamayanlar bir laf atıyor bu her zaman böyle olmuştur.onların gayesi fitne çıkarmak en iyi yaptıkları şey mide bulandırmak
Alt 25.08.2010, 14:22   #7
Kasım Öktem
Tecrübeli Yiğido

Kasım Öktem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kasım Öktem Şuan Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.06.2013 02:34

Tecrübe Puanı: 586 Kasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOKKasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOK

Çamur at izi kalsın değil daha geçen sene benim birsürü arkadaşımın elinde Polislik sınavı soruları vardı.
Nerden aldınız?
- Bir yurda kampa gittik orada verdiler.
O yurtları da cemaat dershanlerine gidenler, abilere gidenler iyi bilir.
Anlatmama gerek yok sanırım..

Peki ne oldu?
- Diğer yıllara oranla sınavda full çıkaranların sayısı acayip fazla çıktı.
- Kopya mı var sorusu aklıllara geldi binlerce kişi nasıl oluyor da full çıkarıyordu?
- Araştırıldı bakıldı ki sorular br kısmın eline geçmiş o şekilde yayılmış.

Sonuç:
- Sınav iptal oldu. Yeniden sınav düzenlendi. Hak edenler kazandı..

Gelelim KPSS'ye.
İnternette bazı sitelerde raslasım.
Sadece eğitim bilimlerinde böyle birşey var diğer bölümlerde yok.

Karı 119 koca 119 - Karı 120 koca 120
Aynı sokakta oturanlar 120 120
Bunlar olabilir çalışmış yapmış diyebilirsiniz

Peki şunlara ne demeli
2007 sınavı- 46 puan
2008 sınavı- 51 puan
2010 sınavı- 93 puan

______________________________ _________________________

Sizce de şüphe edilmecek gibi değil mi ?

______________________________ _________________

Hazır cemaatten konu açılmışken ben de birşeyler yazayım.

Ben ilk başlarda cemaatlere sıcak bakan, hakikaten de yaptıklarını Allah rızası içn yaptıklarını düşünen birisiydim.

Lisede giderdik namazımızı kılardık, dersimizi çalışırdık, çok iyi abilerimiz vardı ders çalıştırırlardı, çok güzel ikramlarda bulunurlardı bizlere.
Maklube yerdik, çay içerdik, gece onlarda kalıp birlikte sabah namazına kalkardık..
Çok güzel günlerdi gerçekten

Peki ne oldu da soğudum??
2006 - 2007 eğitim öğretim yılında bir hocamızın vasıtasıyla SFD'de Lise 2 de ücretsiz kurs aldım. Ara sınıf olduğumuz için genelde ÖSS sınıflarıyla ilgilenirlerdi. Bizi pek takan olmazdı. Rehberliklerde namaz kılıp kılmadığımızı, risale okuyup okumadığımızı sorarlardı.
Bunun hesabını ahirette vereceğiz demezdik, saygımız vardı hocalara pek de sıkıntılı bir durum değildi aslında.

Eğitim öğretim yılının sonlarına doğru dershaneler seviye tespit sınavı yaparlar. Ben de girdim sınavlara 4 dershaneden ücretsiz eğitim hakkı kazandım. SFD'den ise %50 indirim almıştım. Rehber hocam gittim hocam böyle böyle ben şu dershanelerden ücretsiz eğitim hakkı kazandım. Ben dershanemi seviyorum birşeyler yapın da seneye de burada hazırlanayım dedim.

2.000 TL olan dershane fiyatını 600 TL yaparız sana dedi daha da inmem dedi. Doküman parası olacak dedi. Hocam bakın ücretsiz gideceğim. Yok olmaz onların eğitimi ile bizim eğitimimiz bir mi biz Sivas'ın en iyi eğitim veren dershanesiyiz. dedi.

Çoğu arkadaşım onların dini imanı para derdi kızardım. Ama bir yönüyle haklı olduklarını gördüm. Gittim ücretsiz kurs hakkı kazandığım Uğur Dershanesine kaydımı yaptırdım.

Birkaç gün sonra kayıt yaptırdığımı öğrenince rehber hocam aradı. Dedi ki Kasım nasılsın? Dershaneyi ücretsiz yaptık gel kaydını yaptır. Hocam ben başka dershaneye kayıt yaptırdm. Hadi yaa mübarek neden öyle yaptın ki? Gelsen konuşsaydın biz sana yardımcı olurduk. Kaydını ordan al bizim dershaneye gel. Yok hocam dedim ben kararımı verdim burada devam edeceğim. Peki dedi.

2007-2008 eğitim-öğretim yılı başları.
SFD'den bir hocamızı gördüm selamaştık. Bunların Koleji var hepinizin bildiği SMK. Dedi gel seni oraya yazdıralım ücretsiz hiç para falan almayacağız. Dersanemize de gelirsin kurslara katılırsın. Sağolun ocam Allah razı olsun ben okulumdan da dershanemden de memnunum dedim.
Halil Rıfat Paşa Lisesi'ndeki hocalarımın hepsinden Allah razı olsun.

2008 yılında ÖSS'ye girdim. Sonucum iyi geldi. Ankara üni. Hukuk Fakültesini kazandım.
Bir telefon geldi dershaneye gel de bir görüşelim dediler.
Gittim dersaneye nasılsın Kasım hiç görüşemiyoruz falan hoşbeşten sonra.
Ankara'yı kazanmışın hayırlı olsun. 1 yıl ayrı kaldın bizle ama gönlün bizimle onu biliyoruz dedi. Ankara'da yabancılık çekme gel bizim evlerimizde kal bu abinle bir konuş dediler.

Bir abiyle tanıştırdılar. Bana evlerini etkinliklerini falan anlattı. Canın sıkılmaz, her istediğini yaparsın bursunu falan biz verirriz dediler.
Abi dedim cemaat evinde kalanları fişliyorlarmış Hakim Savcı olmasını engelliyorlarmş.
Olur mu öyle birşey asıl biz fişliyoruz dedi.
Şaşırdım nasıl yani dedim? biraz da sinirlendim.
Tabi fişliyoruz kelimesi yanlış oldu dedi. Biz referans oluyoruz dedi. Bizim referansımız olmadan hakim savcı olanların sayısı çok az dedi.
Abi bu torpil değil mi? Adam kayırmak değil mi? Kul hakkı değil mi? dedim

Bana birkaç Hadis-i Şerif söyledi tam olarak hatırlamıyorum.
-Düşmanın silahıyla silahlan
Zauretin olduğu yerlerde bu tür eylemler caizdir falan birşeyler söyledi. Zamanında onlar gelmiş. Şimdi sıra bizde türünden şeyler söyledi.

Abi dedim sadece cemaate gelenler mi hak ediyor diğerleri hak etmiyor mu? Falan dedim. Ben kendi evlerime gelmeyen, tanımadığım birisine neden kefil olayım, referans olayım? Onlar başka yerden referans bulabilirler belki ama bizmki kadar güçlü olmaz dedi.

O gün bu gündür bunları sevmem.
Belki dini kullanmıyorlardır. Gerçekten yaptıklarını Allah rızası için yapıyolardır.
Günahlarını da almak istemiyorum.
Benden uzak dursunlar yeter..

Son günlerde de hocaefendileri referanduma evet çağrısı yaptı.
Dinin bunlarda amaç değil, araç olduğuna daha da inanmaya başladım.

Konu Kasım Öktem tarafından (25.08.2010 Saat 14:22 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Kasım Öktem'e Teşekkür Ediyor...
Alt 25.08.2010, 16:12   #8
LaEdri
Usta Yiğido

Kasım Öktem,

Polsilik sınavında deliller bulunmuş ve sınav iptal olmuş.KPSS'de de delil bulunursa iptal olacak.Bunu ÖSYM başkanı da YÖK başkanı da açıkladı.Millet istiyor ki hemen iptal olsun,hepsini doğru yapanalar tutuklansın.İyi güzel de hangi delile binaen tutuklayacaksın.
Eğer kopya olayı varsa inşallah en ağır ceza ile çarptırılarlar.Ama ortada kesin b ir şey olmadan çıkıp karalama kampanyası yapmak yakışıksızdır.
Alt 25.08.2010, 17:38   #9
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 13:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft

Kerahatten Keramet Doğmaz, birileri yanlış yoldan doğru menzile ulaşmaya çalışıyorlarsa yazıklar olsun, hele bunu anlı secdeliler yapıyorsa misli ile yazıklar olsun.

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Ertugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.08.2010, 17:32   #10
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 686 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Kadrolaşma da gelinen son nokta.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, KPSS'den önce eğitim bilimleri sorularının ham halinin Uludağ Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2007'de mezun olan bir kişinin e-mail adresine servis edildiğini öne sürdü.

Koncuk, sendika genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, sendika tarafından yapılan tespitlere göre, KPSS'ye ilişkin iddiaların 50-100 kişiyle sınırlı olmadığını, binlerce kişiye soruların servis edildiğini yüzde 100 ispat ettiklerini savundu.

Olayların ortaya çıkmasından adeta bir korku duyulduğunu iddia eden Koncuk, “Bu işi yapanların ortaya çıkmasından da korkuluyor. Belki bu olaylar, geçmiş yıllarda da yapıldı ancak, bu yıl ortaya çıktı. Ahlaksızlığı yapan ahlaksızdır, namussuzluğu yapan namussuzdur. Bunu tespit edemediğimiz sürece emin olun ülkenin geleceği hiç de iyi değildir” dedi.

“ŞİFRE VERİLEREK SORULAR DAĞITILDI İDDİASI”

Koncuk, sözlerinin ardından KPSS eğitim bilimleri sorularını içeren “PDF” formatında bir dosyayı gazetecilere gösterdi.
Dosyanın 5 Temmuz 2010'da saat 14.22'de oluşturulduğunu anlatan Koncuk, dosya tarihinin değiştirilmediğini, orijinal dosya üzerinde değişiklik yapılmadığını da tespit ettiklerini söyledi.

Kaynak: İnternethaber.com
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)