Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Gemerek ve Yeniçubuk'un birleşmesi için ilk adım atıldı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.05.2010, 23:12   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 900 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Gemerek ve Yeniçubuk'un birleşmesi için ilk adım atıldı

Gemerek ilçesi ile hemen yanında bulunan Yeniçubuk kasabasının birleşmesi için Gemerek Belediyesi Meclisi karar aldı.

Gemerek Belediye Meclisinin Cuma günü yapılan toplantısında, ilçe yakınında bulunan Yeniçubuk belde belediyesinin Gemerek Belediyesi bünyesine katılmasına oy çokluğu ile karar verildi.
Gemerek Belediye Başkanı İrfan Sağırkaya, karar ile ilgili olarak, Belediye Kanunu gereğince Yeniçubuk Belediyesinin Gemerek Belediyesine dahil olması için İller Bankası 15. Bölge Müdürlüğüne, Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürlüğüne, il ve ilçe kadastro müdürlüğüne gerekli yazıların yazılarak proje hazırlanacağını açıkladı.
5393 sayılı Belediye Kanununun 11. Maddesi uyarınca meskûn sahası, bağlı olduğu il veya ilçe belediyesi ile nüfusu 50 bin ve üzerinde olan bir belediyenin sınırına, 5 bin metreden daha yakın duruma gelen belediye ve köylerin tüzel kişiliği; genel imar düzeni veya temel alt yapı hizmetlerinin gerekli kılması durumunda, Danıştay’ın görüşü alınarak, İçişleri Bakanlığının teklifi üzerine müşterek kararname ile kaldırılarak bu belediyeye katılır. Tüzel kişiliği kaldırılan belediyenin mahalleleri, katıldıkları belediyenin mahalleleri hâline gelir. Tüzel kişiliği kaldırılan belediye ile köylerin taşınır ve taşınmaz mal, hak, alacak ve borçları katıldıkları belediyeye intikal eder.
Nüfusu 2.000'in altına düşen belediyeler, Danıştayın görüşü alınarak, İçişleri Bakanlığının önerisi üzerine müşterek kararname ile köye dönüştürülür. Tüzel kişiliği kaldırılan belediyenin tasfiyesi il özel idaresi tarafından yapılır. Bu belediyenin taşınır ve taşınmaz malları ile hak, alacak ve borçları ilgili köy tüzel kişiliğine intikal eder. İntikal eden borçların karşılanamayan kısımları il özel idaresi tarafından üstlenilir ve vali tarafından İller Bankasına bildirilir. İller Bankası bu miktarı, takip eden ayın genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamının belediyelere ayrılan kısmından keserek ilgili il özel idaresi hesabına aktarır.

SAĞIRKAYA, “YASAL YOLLARA BAŞVURUYORUZ”

Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Gemerek Belediye Başkanı İrfan Sağırkaya, Gemerek Belediye Meclisi’nde bu yönde karar aldıklarını ancak Yeniçubuk Belediye meclisinin Yeniçubuk halkının Gemerek’e bağlanmayı istemediğini söyledi.
Bunun için referanduma gitmeyeceklerini ve konuyu yasal yollarla halledeceklerini kaydeden Sağırkaya, “Belediyeler Kanunu’nun 11. Maddesi’ne istinaden biz böyle bir karar aldık. Yeniçubuk ile kanalizasyon, su şebekesi ortak kullanılıyor. Birleşince Şarkışla’dan sonra Sivas’ın ikinci büyük ilçesi olacağız. Şehir plancıları ve harita mühendisleri bu konu üzerinde çalışıyor. Hazırladığımız raporları daha sonra İçişleri Bakanlığı’na sunacağız. Bakanlıkta Danıştay’dan görüş alacak. Birleşme olması durumunda Yeniçubuk Gemerek’e bağlı bir mahalle olacak ve belediyeliği düşecek. Böylece İller Bankası ve diğer kurumlardan daha çok kaynak aktarımı ilçemize sağlanacak” dedi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.05.2010, 02:13   #2
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1415 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Gemerek ve Yeniçubukun birleşmesi için ilk adım atıldı

insallah birlestirmezler bu yenicubuga yapilan bir haksizlik olur gemerekten daha gelismis bir kasaba nasil mahalle olur!?
gemeregin resmi dairelerinden baska neresi önemli gelisimi bile yok ikincisi;oldu bitti yenicubuklulari sevmezler
hak bizim hakkimizdi yillardir ilce olmayi bekledik mesafe yakin oldugu icin istemediler!?
borc ne bahane birlestirirseler cok büyük kavga cikar gibime geliyor yenicubuklular kabul etmezler insallahda istediklerini bulamazlar bu kadar büyük lokma yutulmaya gelmez
Alt 11.05.2010, 02:33   #3
ömer yalcin
Yasaklı
NO AVATAR

ömer yalcin Şuan ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2010 17:13

Tecrübe Puanı: 0 ömer yalcin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hic gitmedim yenicubuga ama gercekten o kadar gelismismi????
ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.05.2010, 02:39   #4
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Alıntı:
ömer yalcin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
hic gitmedim yenicubuga ama gercekten o kadar gelismismi????
gidin düzeni görün,sanayimiz bir kere onlari sollar
meslek okulunu bile gidip dagin etegine kurdularki bize yakin olmasin diyecicek.monolya konmus sokaklarindan baska neleri var
Alt 11.05.2010, 02:57   #5
kendalli
Tecrübeli Yiğido

kendalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kendalli Şuan kendalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:44

Tecrübe Puanı: 708 kendalli isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Sivaslisandy-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
insallah birlestirmezler bu yenicubuga yapilan bir haksizlik olur gemerekten daha gelismis bir kasaba nasil mahalle olur!?
gemeregin resmi dairelerinden baska neresi önemli gelisimi bile yok ikincisi;oldu bitti yenicubuklulari sevmezler
hak bizim hakkimizdi yillardir ilce olmayi bekledik mesafe yakin oldugu icin istemediler!?
borc ne bahane birlestirirseler cok büyük kavga cikar gibime geliyor yenicubuklular kabul etmezler insallahda istediklerini bulamazlar bu kadar büyük lokma yutulmaya gelmez
bende birlikten kuvvet dogar diyecektim yorumlari okumadan neyseki okumusum, en buyuk yenicubuk baska buyuk yok
kendalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar kendalli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.05.2010, 06:02   #6
kircicegi58
Usta Yiğido

kircicegi58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kircicegi58 Şuan kircicegi58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.07.2010 11:07

Tecrübe Puanı: 644 kircicegi58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ya bu karar iyide cok sevindimde yencubuga haksizlik yencubuk gemerekden cok gelismis halde gercekden haksizlik olur ama iyi bir iki tarfin anlasacagi sekilde karar alsalar iyi olur iki tarf icinde iyi olur

kendalli cok haklisin aslinda gemere ne gidiyozki resmi dayreler disinda bakallar bile yencubuga geldi bence iyi dunmeleri lazim

ben gemerekliyim ama haklidan yanayim yencubugu destkliyorum insallah iyi kararlar yencubukdan yana alinir

Konu kircicegi58 tarafından (11.05.2010 Saat 06:02 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
kircicegi58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar kircicegi58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.05.2010, 08:09   #7
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Gemerek ve Yeniçubuk'un birleşmesi için ilk adım atıldı

Bence bencil düşünmeye gerek yok, Yeniçubuk daha gelişmiş olabilir, fakat bir birlik oluşacak, o zaman yeni bir isim konur ilçeye iki tarafında kendine özgü istek ve talepleri olur, karşılıklı anlaşıldıktan sonra bir sorun çıkacağını sanmıyorum, Hepimiz aynı toprağın insanlarıyız kardeş, kardeş geçinin, günün birindede birde baktınızki il bile olmuşsunuz
Alt 11.05.2010, 13:38   #8
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence birleşmesi mantıklı zatende bitişikler en azından ilçenin nüfusu büyük olur ve 5 bin olan gemerek nüfusu 10 bini geçer iksii içinde karlı olur ama sivastan 1 belediye sayıosı azlamış olur od açok önemli olmaz bence.iksi bir daha faydalı olabilirler.
Alt 11.05.2010, 14:16   #9
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Birlikten Kuvvet doğar. birleşmeleri güzel olur....
Alt 11.05.2010, 17:42   #10
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

pe hic düsündünüzmü ismi ne olacak!?

yenicubuk ismi sadece mahalle olarak kalirsa!?bunu halk kabul etmez!?
gemerek ismi altindada kimse birlesmeyi istemez!?

yenigemerek adli bir site bile acildi ordada birlesip birlesmeme adi altinda yorumlar yapildi!?

gemerek cok sey kazanacak bu arada yenicubuk kaybedecek!?

yeni isim bile " yenigemerek olsun diyorlar"!?

sahsen ben bu birlesmeye kattiyen karsiyim!

yigidi öldür hakkini yeme!
kaymakamlik diye bu peskes olmamali

gemerek istiyorsa bizimle birlessin bakalim!? onlarda istemez ama kaz gelecek yerden tavuk esirgenmedigi icin ellerini simdiden bir güzel ovusturmaya baslamislardir bile

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)