Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Hertelden
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Hertelden Her Telden Muhabbet Burada

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.10.2008, 13:39   #41
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 14:43

Tecrübe Puanı: 622 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Komik Yazılar

'Alo Boğam Kaçtı Hattı' mesajları

* "Benim boğam komşunun cılız ineğiyle kaçtı. O sarı kız olacak aşüfte, benimkinin aklına girdi, birlikte kaçtılar. Komşuya bakarsan 'sevenlerin arasına girme' diyor. İyi de dünyanın parasını saydık o boğaya biz. Ben şimdi bunları tek başıma nasıl yakalarım kardeşim?! Yakaladığımda çok geç olabilir mi? Bunlar evlenirse benim komşu benim boğanın budunu alabilir mi? Yoksa bu işi benim komşu mu tezgahladı?"

* "Eyi günler. Şinci bizim boğa kaçmak istedi. Ben bunun arkasından ateş ettim. Bunu yaraladım. Bu yine koşmaya başlayınca biz mahallecek arkasından kovalamaya başladık bunu. O önde biz arkada, o önde biz arkada... Derken kıstırdık bunu TEM'de... Önce verdik odunu beline. Yer misin yemez misin?! Sonra bu bize saldırdı. Nefsi müdafaa olaraktan satırları çektik. Satırlarla bunun ayaklarını kırdık oracıkta... Bu namıssız dizlerinin üstüne çöktü... Beyle 'ben ettim siz etmeyin' der kimin bize bakıyor. Acımadık kestik bunu. Derken o kadar koştururkene acıkmışız. Köşedeki büfeden çocuklara tavuk döner aldırdık. Afiyetle de yedik. Ama duyuyoruz ki kuş gribi salgını başlamış. O tavuk dönerlerden başımıza bi şey gelir mi? Boğa ahı tutar mı? Eyi bayramlar."

* "Abey ben kurban satıyorum. Küçük baş-büyük baş felan yani. Sabah ağzı kalabalık bir herif geldi. Boğa alacakmış. Biz bununla pazarlığa tutuştuk. Dedim ya herifin ağzı kalabalık benim kafamı karıştırdı bu. Ben boğanın fiyatını unuttum. Sonunda bir fiyata anlaştık ama sonra benim içime bir kurt düştü. Ben galiba boğayı ucuza verdim bu herife. İnsaniyet namına söyleyin, benim boğam kaçtı?!"

* "Eline erkek eli değmemiş 45 yaşında bir genç kızım. Yıllar boyu burcumla uyumlu diye bir boğa erkeği bekledim. Sonunda onu buldum. Boğa erkeği nelerden hoşlanır? Boğa erkeğini elinden kaçırmamak için ne yapmam lazım? Bilgilendirirseniz sevinirim."
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2008, 13:46   #42
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 11:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: Komik Yazılar

Hepsi birbirinden ilginç,Hepsi birbirinden komik.Paylaşımlarınız için Teşekkür ederiz.
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2008, 13:47   #43
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 17:41

Tecrübe Puanı: 1341 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
yakamozz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
'Alo Boğam Kaçtı Hattı' mesajları

* "Benim boğam komşunun cılız ineğiyle kaçtı. O sarı kız olacak aşüfte, benimkinin aklına girdi, birlikte kaçtılar. Komşuya bakarsan 'sevenlerin arasına girme' diyor. İyi de dünyanın parasını saydık o boğaya biz. Ben şimdi bunları tek başıma nasıl yakalarım kardeşim?! Yakaladığımda çok geç olabilir mi? Bunlar evlenirse benim komşu benim boğanın budunu alabilir mi? Yoksa bu işi benim komşu mu tezgahladı?"
Evlenirlerse yeni bir boğa ya da inek sahibi olacaklar işte fena mı ?
Alt 24.10.2008, 14:01   #44
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

msn de resim vermemek için en iyi bahane?

1.valla yeni format attım yaa. silindi bütün resimler
yolluyorum al..ne gelmedi mı?...dur bi daha yollayayım..alla alla...ne oluyo bugün bu intenete ya?..
2.fotograflara inanmam ben...
3.dinimizde resim gunahtir, minyaturum biter bitmez neden olmasin...
4.şu an cafedeyim, akşam söz eve gidince yollucam
5.aa... fotografta gönderilebiliyo mu buradan? peki şimdi fotografımı bu makinanın neresine takmalıyım
6.hiç fotograf çektirmem ki...
7.o zamanlar şimdikinden biraz daha şişmandim denerek 2 yaşinda cekilmiş bebeklik resmi gonderilir.
8.ya bu bilgisayari yeni aldim öbüründe kaldi resimler tüh bak cok istiyodum göndermeyi ama napalim yok..!
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2008, 17:34   #45
SEMİH-58
Usta Yiğido

SEMİH-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SEMİH-58 Şuan SEMİH-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.03.2009 23:08

Tecrübe Puanı: 751 SEMİH-58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Melez Hayvan :))

Tavsan bir gun ormanda dolasiyormus birden karsisina daha once hic gormedigi
garip bir hayvan cikmis cok sasirmis ve hemen yanina gitmis:
Sen kimsin ben seni daha once hic gormedim demis.
Ben katirim benim annem esek babam at ondan boyleyim. demis
Neyse bizim tavsan oradan ayrilmis orman gezisine devam ederken yine
karsisina acayip bir hayvan cikmis. Bu sefer onun yanina gitmis:
Sen de kimsin ben seni daha once hic gormedim. demis.
Ben kurt kurtkopegiyim. Benim annem kopek babam da kurt ondan boyleyim. demis.
Bizim tavsan onun yanindan da ayrilmis dolasirken bir de ne gorsun
acayip gorunumlu bir hayvan daha. Hemen gitmis yanina, Senin gibi bir hayvani ilk
defa goruyorum sen de kimsin. demis.
Ben devekusuyum. deyince bizim tavsan:
Hadee len oradan der.

Al işte bir yaprak daha düştü...

Haydi Selametle Kalın...
SEMİH-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.11.2008, 21:09   #46
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

İki adam dağın başında oturmuş hayâl kuruyorlardı. Birisi dedi ki:

-Ahhh ahhhh. Şöyle 1000 tâne koyunum olacaktı. Yünlerini kırkar ayrı satardım, sütlerini sağar ayrı satardım. O biçim zengin olurdum vesselâm.

Sonra öbürüne döndü:

-Ya sen ne hayâl edersin?

-Ne mi hayâl ederim? Benim de şöyle 1000 tâne kurdum olaydı. 1000'ini de senin sürünün üstüne salardım. Geçer tepenin kenarına kurtlarımın kuzularını yiyişini seyerederdim.

Bunu duyan birinci adam deliye döndü:

-Neeeee? Benim koyunlarımı öldürmeyi hayâl ediyorsun ha! Ben de seni can dostu kardaş bilirdim.

Deyip, yerinden kalktığı gibi öbürünün üzerine saldırdı. Demin sâkin sâkin oturan iki arkadaş birden birbirlerine girdiler. Alt alta üst üste kavga ederlerken, öteden bir ihtiyâr at üstünde çıkageldi:

-Aman evlâtlar. Durun hele, niye kavga edersiniz?

Kavga eden adamlar durdular. Sonra dönüp ihtiyâra olanı biteni hikâye ettiler. İhtiyâr bunlara güldü. Atından indi, atın iki kenarında sarkan iki büyük küpü de indirdi.

Sonra diğerlerinin şaşkın bakışları altında küplerdeki pekmezleri çayırın üstüne boşalttı. Sonra da dönüp adamlara dedi ki:

-Aha kanım şu pekmez gibi aksın ki, ikinizde de bir zerre akıl yok!
Alt 03.11.2008, 21:23   #47
veysel
Usta Yiğido

veysel - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

veysel Şuan veysel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.02.2012 09:24

Tecrübe Puanı: 1064 veysel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Böyle yasaklar mi olur yawww
Alt 03.11.2008, 21:33   #48
izmirliyiğido
Usta Yiğido

izmirliyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirliyiğido Şuan izmirliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2013 14:23

Tecrübe Puanı: 685 izmirliyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Komik Yazılar

az önce dayım aradı
hangi dayım?
dönülmez akşamın ufkunDAYIM.
:
izmirliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.11.2008, 21:48   #49
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 789 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick

Belki birçoğumuz bunu şaka zannedecek fakat birçoğu gerçek ve de uygulanmıştır....

Avrupa'yı medeniyetlerin zirvesinde görüyoruz bizim garip dediğimiz kanunlar sayesinde bizden ilerdeler....

Bunu da unutmamak lazım.....

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.03.2009, 23:26   #50
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Kamu Personeli Delirtme Sınavı (KPDS)
Bu sınav, ÖSYM, ÖrSeLeMe, TİCCO, İBDA-Q, DİSKO, OMLET ve OPEC’in ortak çalışmaları sonucu hazırlanmıştır.

* Üçüncü soru hariç, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

* Her soru için cevap süresi 3.5 yıldır. Bu süre sonucu hala cevaplamayla uğraşan olursa, kendisine dallamalık beratı ve 3 saat ek süre verilecektir. Bu süre sonunda da doğru cevap alınamazsa, aday herhangi bir bacağından kurşunlanacaktır.

* Sınav süresince çiklet çiğnemek, dinamit lokumu kemirmek, cep telefonlarına sümkürmek, ayakta geğirmek ve kanlı ishal olmak yasaktır. Bu yasaklara uymayanlar hakkında sorumluluk salon gözetmenine ait olup, icabında adaylara tekme tokat girişebilir.

* Sınavda, vereceğiniz her yanlış cevap 3 doğruyu götürecektir. Bunun yanında, sorular dışında yapacağınız her hata, 2 doğruyu canından bezdirecek, 3 yanlışı alkol bağımlısı yapacak ve evliyseniz, kedinizin kuyruğuna düğüm atacaktır.

* Her soru belli bir puana sahiptir fakat bunu pek bilen yoktur. 3, 9, 14 ve 15 numaralı sorular dışında tüm sorular, kendisinden önce gelen sorunun puanıyla, sonraki sorunun puanı arasındaki farkla falan hesaplanan çok küsüratlı bir puana sahiptir. 3, 9, 14 ve 15 numaralı sorular ise toplam olarak yaklaşık 35,7 puandır. 9 ve 14'ün puanlarının toplamı, 3 ve 15'in puanlarının toplamının karekökünün mutlak değerinin yarısından üç fazladır. 15. sorunun puanı ise diğer üçünün toplamından az bir şey küçüktür. Velhasıl-ı kelam, o yüzden kaç puan alacağım diye boşuna hesap yapıp kendinizi heba ve heder etmeyin bence...

* Salon gözetmenine sınav soruları hakkında soru sormak, gözetmenin sağlığı açısından yasaklanmıştır. Ayrıca, gözetmenin annesine küfretmek de yasaktır. Babasına küfretmek için ise bir adet nüfus cüzdanı örneği ve üzerinde sigara söndürülmüş bir pasaport fotokopiniz ile sınavdan en az bir hafta önce, bulunduğunuz il veya ilçenin Jandarma Komutanlığına baş vurmanız gerekmektedir.

* Sınav sorularının çok zor gelmesi durumunda adaylar, sınavın bitmesini müteakip, SSK’ya bağlı sağlık ocaklarında ücretsiz olarak pansuman yaptırabilir ve müsekkin edinebilirler.

* Hepsi budur. Sınav düzenleme komitesi topunuza başarılar diler ve de “Allah akıl versin†der.
# SORULAR:

1) Burası Muşâ€™tur, yolu Yokuşâ€™tur, Muşâ€™taki yokuşun eğimi kaçtır? (tan(a) =cos( )

a) Diktir
b) Kektir
c) 250 TL
d) Bilmiyom.
e) Doğru cevap b seçeneği olabilir.

2) Aşağıdakilerden hangisi diğerlerinden farksızdır?

a) Kanaviçeli kukurbit
b) Ebelemeceli ebegümeci
c) İki şık daha var
d) Ali İen
e) Berlin hoparlör enstitüsü genel müdürlüğü sekreter yardımcılığı makamı

3) Aşağıdakilerden hangisi nedir?

a) Hiçbiri
b) c
c) Ne?
d) Yaaaa...
e) Hesap bilmeyen kasap.

4) Cevap © seçeneği ise, soru nedir?

a) Adınız?
b) Yaş kaç?
c) Hiçbiri
d) Hepsi
e) Bazısı

5) Nerdeyim ben?!! Örneklerle açıklayınız.

6) 4 milletvekilini bir zürafaya eşit olarak kabul ederseniz, meclis murakıbı kaç Marlboro eder (Dışişleri bakanını 3.14 alınız)?

a) 1
b) 3.2
c) Az
d) Saat kaç?
e) Dörde çeyrek var.

7) Aşağıdakilerden hangisi, atı alanın Üsküdar’ı geçme sebeplerinden değildir?

q) 4207 sayılı kanun
x) Sucuk sanayiindeki darboğaz
w) Sucuk sanayiindeki boşboğaz
ü) Atın F0 ilk hızı
ıh) Atı alanın Nijeryalı olması

İsme ne ad verilir?

a) Ad
b) İsim
c) Cisim
d) Sicim
e) Simit

9) Kim kimdir?

a) Kim Bassinger
b) Kim o?
c) Kilim
d) Hiçbirisi
e) Herbirisi

10) Aşağıdakilerden hangisi, pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de, içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi, en marjinal kulvarlarda, ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahiptir?

a) Soruyu tekrarlayabilir misiniz acıbaa?
b) Yoğurt
c) Salatalık
d) b+c = cacık
e) Valla artık ben ne desem boş.

11) "Bir kenenin üzerinde bulunduğu yastığın kılıfına dikiş atan adamdan haber almış gibi görünen kertenkeleye yan bakmış gibi gördüğümüz bu kadının kayınbiraderi, askere gitti" cümlesinde aşağıdaki öğelerden (elementlerden) hangisi bulunmaz?

a) Öldüresiye isim tamlaması
b) Belirteçli harf tümleci
c) Beşinci element
d) Küpeşte rendesi
e) Edatlı geçirgen zifir büzürdetmesi

12) Kim kime, dum duma?

a) Duma duma dum, kırmızı kandil
b) Alexander Dumas
c) Biz bize, siz kime?
d) Cam cama
e) Hepsi

13) "Öüm arkam sağım solum sobe, saklanmayan ebe" cümlesinde, "sobe" kuzey ise, güney-batı hangi yöne denk gelir?

a) Denk gelmez teğet olur.
b) Denk gelmez Cenk gelir.
c) Ebenin yönü!
d) Sobe kuzey olamaz. Olsa olsa yıldız ve poyrazdan 3 ila 5...
e) Bütünleme ne zaman?

14) "Balık soru" nasıl bir soru tipidir?

a) Böyle bir soru balık sorudur.
b) a şıkkı doğrudur
c) a ve b şıkları doğrudur
d) a, b ve c şıkları doğrudur.
e) Bu da dahil tüm şıklar doğrudur.

15) Aşağıdaki şıklardan hangisi daha şıktır?

a) Bu şık!
b) Hayır bu!
c) Haaayııırr, buuuu..
d) Bence bu..
e) Kesin bu!

16) Hastanenin Acil polikliniğine gelen hasta, şu şikayetlerden muzdariptir:
1. Baş dönmesi (176 derece)
2. Bağırsak pörtlemesi
3. On kaplan sendromu
4. Zihin gıcırdaması
5. Izdırap
Bu şikayetlerin hangisi veya hangileri, 5. soruyu doğru cevaplamayı engeller?

a) 1-3
b) 3-4-3
c) Bende beşinci soru silik çıkmış.
d) Bende de...
e) Ay ne enteresaaaann.. Bende de..

17) Aşağıdakilerden hangisi aşağıdadır?

a) Sinameki
b) İeytandirseği
c) Narenciyeciye diye diye narenciyeciye verdiler Naciyeyi.
d) Zıkkımın kökü
e) Hiçbiri (veya hepsi.. maksat gönüller bir olsun)

1 Nereden geliyor bu değirmenin suyu? Hı?

a) Dereden
b) Beriden
c) Taşıma su
d) Evden
e) Hortum (aracılığıyla)

19) Sizce "en az" kaç tane olmalıdır?

a) Ne?
b) 33
c) Ben güzele güzel demem...
d) 5'te 5
e) Hiç

20) Aşağıdakilerden hangisi olumsuzluk belirtmezken olumluluk içermez (veya olumlu-olumsuz ikilemine yeni bir açılım getirebilir ileride)?

a) Seni döversem mutlu olurum!
b) Delirmek en iyisi bu devirde.
c) Ver bi kalite de yakalım...
d) Burnuma karanfil kaçtı.
e) Öyle karanfil mi olur (be!)..

21) Zebralarla ilgili aşağıda sıralanan ifadelerden hangisi zebralarla uzaktan-yakından ilgili değildir?

a) Beyaz üzerine siyah çizgilidirler.
b)Siyah üzerine beyaz çizgilidirler.
c) Hem siyah, hem de beyaz çizgili olanları vardır.
d) Çizgisiz olanları at gibi koşar.
e) Süslü pijamalı eşşeklerden ibarettirler..

--Sınav bitmiştir; kendinizi ters çevirin, öylece kalın

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)