Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

SİVAS'IN VEKİL DURUMU NE OLUR - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.04.2011, 17:01   #1
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart SİVAS'IN VEKİL DURUMU NE OLUR

Sizce 12 Haziran Seçimlerinde Sivas'ın Vekil Durumu Ne Olur?

AKP Aday Listesi
1 İSMET YILMAZ 10.12.1961 HUKUKÇU
2 MESUDE NURSUNA MEMECAN 23.07.1957 YAYINCI
3 HİLMİ BİLGİN 26.05.1972 AVUKAT
4 ALİ TURAN 15.10.1959 DIŞ TİCARET
5 ADEM YILDIRIM 05.01.1973 HUKUK FAKULTESİ

CHP Aday Listesi
1.MALİK ECDER ÖZDEMİR MÜHENDİS
2.METİN KESKİN MİMAR
3.ETEM ERDAL ERŞAN DOKTOR
4.BAKİ ÇOBAN DOKTOR
5.BÜLENT RENDA DENİZ AVUKAT

MHP Aday Listesi
1 HÜSNÜ YUSUF GÖKALP Üniversite ÖGRETIM ÜYESI
2 CEMAL ÇEVIK Üniversite TIP DOKTORU
3 ÜNAL COSKUN Üniversite MÜLKI IDARE AMIRI
4 ISMAHAN AYDIN GÖZE Yüksek Lisans ECZACI
5 MUAMMER DEMIRCI Lise IS ADAMI

Bağımsız Aday
Abdullatif Şener Tp Partisi Genel Başkanı (öğretim üyesi)
Alt 11.04.2011, 17:02   #2
burak5866
Usta Yiğido

Standart Cevap: SİVAS'IN VEKİL DURUMU NE OLUR

ben tahminimi ve gönlümden geçeni söylüyüm.Bu tabloda Sivas için en hayırlı sonuç budur.
2 Akp-1 Chp-1 Mhp-1 Abdullatif Şener
Alt 11.04.2011, 17:14   #3
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 688 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
burak5866 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben tahminimi ve gönlümden geçeni söylüyüm.Bu tabloda Sivas için en hayırlı sonuç budur.
2 Akp-1 Chp-1 Mhp-1 Abdullatif Şener
Bütün bu Sivas'a yapılanlardan sonra Sivas için AKP ye hala iki milletvekili mi içinden geçiyor?? Hele de sana bu milletvekillerini öneren bir parti için...

İnsaf, insaf, insaf, eğer varsa tabi........
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.04.2011, 17:21   #4
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Akparti : 4
CHP : 1
Alt 11.04.2011, 17:23   #5
burak5866
Usta Yiğido

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bütün bu Sivas'a yapılanlardan sonra Sivas için AKP ye hala iki milletvekili mi içinden geçiyor?? Hele de sana bu milletvekillerini öneren bir parti için...

İnsaf, insaf, insaf, eğer varsa tabi........
yok içimden 2 vekil geçmiyor bana kalsa ben akp dne 1 vekil yeter derim oda ismet yılmaz iyidir.ama akp sivastan en az 2 vekil keisn çıkarır ben bu bağlamda yorum yaptım.oalsılıkalra göre yoksa gönlümden geçn akp den 2 vekil çıkması değil yani.bilmem anlatabildim mi?
Alt 11.04.2011, 17:34   #6
tavarih
Yiğido
NO AVATAR

tavarih Şuan tavarih isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.07.2014 12:21

Tecrübe Puanı: 571 tavarih FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Gönlümden geçeni söylemeyeceğim ama tahminim şu dört sonuçtan biri olacak ;

4 Akparti + 1 Chp
4 Akparti + 1 Mhp
3 Akparti + 1 Mhp + 1 Chp
5 Akparti

Bu dört olasılıktan birisi olacak bence.

Genel değerlendirmem ise şöyle ;

1 - ) Mevcut Akpartili Sivas vekillerinden hiç biri hiçbir şehirde aday gösterilmemiş. Hatayı kendilerinde arayacaklar sanırım. Bu değişimi olumlu buldum.

2 - ) Akparti yerel siyasetteki isimleri Sivas'tan pek düşünmemiş. Sadece Hilmi Bilgin listeye girebilmiş. Açıkçası Hilmi Bilgin bu listede nasıl var anlamadım. Bekir Ulubaş , Mustafa Açıkalın veya Sami Aydın olmalıydı. Hilmi Bilgin ismini olumsuz gördüm.

3 - ) Mesude Memecan bildiğim kadarıyla Sivaslı ve Salih Memecan'ın eşiydi. Önceki dönem İstanbul vekiliydi diye biliyorum. Akparti genel merkezinde etkinliği olan birisi. Başbakana'a yakın. Bu açıdan faydalı olabilir diye düşünüyorum.

4 - ) İsmet Yılmaz'a kimsenin itirazı yok sanırım. Kültür Bakanlığı için adı geçebilir. Geçmese de çok önemli bir bürokrat. İş yapacaktır.

5 - ) Sivaslı Ekrem Erden Akparti'den İstanbul'dan ön sıralarda. Yine Sivaslı olan İdris Güllüce Akparti''den İstanbul'da ön sıralarda. Bunları da etkin kullanabiliriz. Veysel Dalmaz Antalya'da gerilerde kalmış gibi görünüyor.

6 - ) Sivas'ta Mhp Ünal Coşkun'u üçüncü sıradan göstermiş. Ünal Coşkun'un ilk sırada olmasını isterdim. Ünal Coşkun ilk sırada olsa oyum kesinlikle Mhp'nin olacaktı.

7 ) Şimdi gözlerim Semih Yalçın ve Mustafa Mit'i aradı ama maalesef MHP başka şehirlerden de aday göstermemiş bu Sivaslı isimleri. Semil Yalçın Antep birinci sıradaysa Sivas için çok güzel bir gelişme.

8 - ) Chp'de zaten Malik Ecder Özdemir aday gösterilecekti. Kendisini Sivas'ı konuşan ve gündemde tutan birisi olarak gözlemliyoruz.

-------------------------------------

Genel olarak yorumum Sivas'taki değişim açısından son derece olumlu. Mevcut vekillerin değişmesi çok iyi oldu. Umarım bir taze kan gelir. Adaylar bakımından da küçük tereddütlerim var. Özellikle Hilmi Bilgin konusunda. İnşallah Sivas için hayırlı bir gelişme olur.
tavarih isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar tavarih'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.04.2011, 18:21   #7
Kasım Öktem
Tecrübeli Yiğido

Kasım Öktem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kasım Öktem Şuan Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.06.2013 02:34

Tecrübe Puanı: 588 Kasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOKKasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOK

2-1-1-1 imkansız..
Abdüllatif Şener'in vekil olaması zor ama Akp'nin oylarını azaltır
Bbp'nin milletvekili çıkarması imkansız

Mhp iyi bir politika izlerse
3-1-1 olur

yoksa
4: Akp
1: Chp olur

Bana sorarsanız 3-1-1 olur
Alt 11.04.2011, 18:29   #8
mustafaarslan
Yiğido

mustafaarslan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mustafaarslan Şuan mustafaarslan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.12.2012 10:51

Tecrübe Puanı: 660 mustafaarslan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Böse Cevap: SİVAS'IN VEKİL DURUMU NE OLUR

Alıntı:
tavarih Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gönlümden geçeni söylemeyeceğim ama tahminim şu dört sonuçtan biri olacak ;

4 Akparti + 1 Chp
4 Akparti + 1 Mhp
3 Akparti + 1 Mhp + 1 Chp
5 Akparti bırak bunu eger akp bu ismlerle iki vekil çıkarsın Yazıklar olsun derim

Bu dört olasılıktan birisi olacak bence.

Genel değerlendirmem ise şöyle ;

1 - ) Mevcut Akpartili Sivas vekillerinden hiç biri hiçbir şehirde aday gösterilmemiş. Hatayı kendilerinde arayacaklar sanırım. Bu değişimi olumlu buldum.
bu isimler selami uzunu bile aratır

2 - ) Akparti yerel siyasetteki isimleri Sivas'tan pek düşünmemiş. Sadece Hilmi Bilgin listeye girebilmiş. Açıkçası Hilmi Bilgin bu listede nasıl var anlamadım. Bekir Ulubaş , Mustafa Açıkalın veya Sami Aydın olmalıydı. Hilmi Bilgin ismini olumsuz gördüm. Sivasts neden ön yoklama yapılmadı Tayip Erdogan iş yapacak adamları degil kendisine sırca köşklerinde yalakalık yapacak adamları aday göstermiş

3 - ) Mesude Memecan bildiğim kadarıyla Sivaslı ve Salih Memecan'ın eşiydi. Önceki dönem İstanbul vekiliydi diye biliyorum. Akparti genel merkezinde etkinliği olan birisi. Başbakana'a yakın. Bu açıdan faydalı olabilir diye düşünüyorum.
şu an zaten vekil olan bu bayan sivas için ne yapmış agzında hiç sivas lafı duyulmuş mu ben bu saate kadar sivas kökenli oldugunu bile bilmiyordum. Bugüne kadar bir kez olsun cihangirdeki köşklerinden başını çıkarıpta sivasa gelmişmi ? sivası haritada bile gösreceginden şüpheliyim.Ama neyse bu seçim burdan adayı olduya bu sayede gelir artık 7 göbek önse atalarının yaşadıgı memlekete

4 - ) İsmet Yılmaz'a kimsenin itirazı yok sanırım. Kültür Bakanlığı için adı geçebilir. Geçmese de çok önemli bir bürokrat. İş yapacaktır.

İnşallah sadece bu gider akp yede 1 vekil yeter buda ders olur çeketimi koysam kazanırım düşüncesinden vazgecerler belki bu şahısta müsteşarken sivas için tek bir faydası yok ama inşallah vekilken faydası olur

5 - ) Sivaslı Ekrem Erden Akparti'den İstanbul'dan ön sıralarda. Yine Sivaslı olan İdris Güllüce Akparti''den İstanbul'da ön sıralarda. Bunları da etkin kullanabiliriz. Veysel Dalmaz Antalya'da gerilerde kalmış gibi görünüyor.
Ya bir insanın sivaslı olması degil sivasa faydası olması önemli

6 - ) Sivas'ta Mhp Ünal Coşkun'u üçüncü sıradan göstermiş. Ünal Coşkun'un ilk sırada olmasını isterdim. Ünal Coşkun ilk sırada olsa oyum kesinlikle Mhp'nin olacaktı.

Hüsnü Yusuf GÖKALP mevcut adayların içinde sivasa enfaydalı olacak isim

7 ) Şimdi gözlerim Semih Yalçın ve Mustafa Mit'i aradı ama maalesef MHP başka şehirlerden de aday göstermemiş bu Sivaslı isimleri. Semil Yalçın Antep birinci sıradaysa Sivas için çok güzel bir gelişme.

8 - ) Chp'de zaten Malik Ecder Özdemir aday gösterilecekti. Kendisini Sivas'ı konuşan ve gündemde tutan birisi olarak gözlemliyoruz.
Bu adam sivas için birşeyler yapmak istiyor ama iktidar olmadığı için pek bi şey yapamıyor

-------------------------------------

Genel olarak yorumum Sivas'taki değişim açısından son derece olumlu. Mevcut vekillerin değişmesi çok iyi oldu. Umarım bir taze kan gelir. Adaylar bakımından da küçük tereddütlerim var. Özellikle Hilmi Bilgin konusunda. İnşallah Sivas için hayırlı bir gelişme olur.Malsef ben senin gibi iyimser degilim Bir dönem daha sivas için kayp oldu ALLAH sivasa yardım etsin
Yazık oldu sivasın bir dönemi daha boşa harcan dı
mustafaarslan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar mustafaarslan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.04.2011, 18:52   #9
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bu vekillerin resimlerini verin ayırt edemem..Bu,Başbakan'ın Sivas'ı çantada keklik gördüğünnü en büyük kanıtı
Alt 11.04.2011, 19:12   #10
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 01:29

Tecrübe Puanı: 706 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bu isimleri begenmeyen arkadaslar.. adayları çok yakından tanıyolar galiba ne yaptılar bir yolsuzlukmu yaptılar arsızlıkmı yaptılar ne yaptılar ... ve yahutta çekindiğiniz karsı geldiğiniz duusnce nelerdir

ÖLüMüDe ÖLDüReN RaBBe...SeCDeLeR OLSuN.....
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)