Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Yaşanabilecek şehir mi? - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.12.2011, 08:10   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Yaşanabilecek şehir mi?

Sivas Türkiye genelinde çoğu dallarda ilerlemesini sürdürürken bazı alanlarda da geri sıralara düşüyor. Sivas 2011 araştırmalarına göre yaşanabilir kent konumunda 16. Sıraya yükseldi. Ekonomi, eğitim, sağlık gibi önemli konularda da geri sıralara düşen Sivas zirveden adım adım uzaklaşıyor.

Cumhuriyet döneminde 9. Sırada yer alan Sivas daha sonra gerileyerek küçülmeye devam etmişti. Yaşanılabilir kent sıralamasında 2009’da 45. sırada, 2010 yılında 12 basamak yükselerek 33. sırada yer bulmuştu. Geçen seneden bu yana 17 basamak yükselerek 16. sırada yer buldu.

34 kriterden oluşan bu seneki araştırmalarda Sivas En yaşanılabilir kent sıralamasında 16, Ekonomi’de 56, Eğitim’de 39, Sağlık’ta 5, Güvenlik’te 29, Kent Hayatı’nda 72, Kültür Sanat’ta ise, 23. sırada yer alıyor.

Genel sıralamada yükselişe geçen Sivas Ekonomi, Güvenlik, Kent Hayatı ve Eğitim alanlarında geri sıralara düşmüş durumda. Güvenlik konusunda MOBESE’lerin faaliyete geçmesiyle birlikte geçen yıl suç oranlarında düşüş yaşanmıştı. Ama son yapılan araştırmalara göre oranlar artış göstererek 29. Sıraya gerilemiş durumda.

Türkiye genelinde yapılan araştırmalarda Sivas, geçtiğimiz senelere göre Ekonomi ve Eğitim alanlarında da yüksek ölçüde düşüş yaşandığı ortaya çıktı. Geçen sene Ekonomi de 25, Eğitim de 20. Sırada yer alan Sivas, bu sene Ekonomi de 56, Eğitim de ise 39. sıraya geriledi.

Ekonomi alanında kamu harcaması, kişi başına düşen konut sayısı, satın alma gücü, yatırımcı sermaye gücü gibi kriterlerle belirlenen Ekonomi gücü Sivas’ın ne kadar geride olduğunu ortaya koyuyor. Sivas’tan göç verme yönünde de büyük etkisi olan Ekonomi gücü düşüş yaptığı takdirde daha da vahim duruma düşmeyle karşı karşıya.

Sağlık ve Kültür Sanat dalında yükselişe geçen Sivas sağlıktaki son yatırımların ardından önümüzde ki seneler yükselişe devam edeceği bekleniyor. Kültür Sanat alanında Tiyatro Sinema Müze ve Kütüphane gibi kriterlerin göz önüne alındığı araştırma da yeni Kütüphane’nin yapılmasının ardından yükselişe devam etmesi bekleniyor.

Spor tesisi kapasitesi, lisanslı futbolcu ve hava şartları kriterlerinden oluşan Kent Hayatı alanında ise düşüşe geçerek 72. sırada yer alıyor.

Son verilere göre 3 büyük ilde sıralamalar şöyle:

İstanbul: Genel Sıralama 5, ekonomi 1, eğitim 19, sağlık 51, güvenlik 22, kent hayatı 7, kültür sanat 1

Ankara: Genel Sıralama 1, ekonomi 2, eğitim 1, sağlık 9, güvenlik 25, kent hayatı 71, kültür sanat 11

İzmir: Genel Sıralama 9, ekonomi 3, eğitim 7, sağlık 11, güvenlik 81, kent hayatı 38, kültür sanat 46

Gazete İzci
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.12.2011, 08:23   #2
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 787 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Yaşanabilecek şehir mi?

33 binlik bir stadın kaç senedir projesini veremiyor sonra da ülkeyi yönetmeye kalkışanlar ilimizi daha da çok geriye götürecelerdir. Tabi anlayana kadar iş işden geçmiş olacak...

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar yerliturkuaz'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.12.2011, 15:03   #3
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Ekonomi de yükselişe geçerse on numara olacak.
Alt 10.12.2011, 18:08   #4
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 614 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Geçen akşam TV58'de bir haber takip ettim inanın çok üzüldüm.
Mesela bundan 13 sene evvel Kış Turizminin Sivasta olması için yapılan bir yatırım varmış sanırım fakat o projeye dahil hala bir çizim dahi yapılmamışken geçen senelerde Erzurum 1 senede kış olimpiyatlarına yapay kar ile hazır edildi.
Erciyes bile kış turizmi merkezi haline geldi.
Hala neden Sivasa bu cezayı veriyorlar?
Alt 11.12.2011, 18:39   #5
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Valla doğruluğuna inanmak isterim ama pek inandırıcı gelmiyor... Bunu da Sivas'tan değil İzmir'den dolayı söylüyorum Nasıl olur da İzmir güvenlikte 81. il ? yani sonuncu Güneydoğu şehirleri dururken, geçtim bunca senedir İzmir'de yaşayıp da 1 tek polis olayına rastlamayan birisi olmamı

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.12.2011, 20:25   #6
eyuphulagu
Usta Yiğido
NO AVATAR

eyuphulagu Şuan eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2015 20:16

Tecrübe Puanı: 630 eyuphulagu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivas şu anda Türkiye de güvenlik bakımından üst sıralarda bir il..Güzel Sivas'ımızda bazı basit asayiş olayları dışında herhangibir sıkıntı da yoktur..Belki ilerde nüfus arttıkça bir takım olaylarla da karşılaşmamız mümkün olabilir...Sivas yaşanacak bir şehir mi demek gerçekten Sivas merkezde yaşayan;hergün havasını soluyan insanlara yapılan büyük bir haksızlıktır... Önemli olan şu anda Sivas'ın gelişmişlik düzeyini artırabilmek;ekonomisini gelişmiş şehirlerin ekonomisiyle yarışır düzeye çıkarmak,insanlarına sosyal aktiviteler sunmak,temiz;yaşanabilir bir şehir ortaya çıkarmak gereklidir diye düşünüyorum...Sivas şu anda geleceğe aydınlık yüzüyle bakan ,doymamış bir şehir..Gelecekte(2014 den sonra)hızlı tren ,Karadeniz yolu,Akdeniz yolu Sivas güzargahından geçeceğine göre,Havaalanı da artık uluslararası seviyeye ulaştığına göre Sivas'ın daha hızlı gelişmemesi için hiçbir sebeb yoktur..6. Şehiri gelecekte aydınlık günler bekliyor yeterki Sivas'ı yöneteneler ile üniversite,sivil toplum kuruluşları ve Sivas halkı arasında gerekli uyum ve koordinasyon sağlansın...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.12.2011, 23:27   #7
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas şu anda geleceğe aydınlık yüzüyle bakan ,doymamış bir şehir...
İşte bu söz. Sivas daha doymadı. Cumhuriyetin kuruluşundan beri hala aç..
Alt 12.12.2011, 02:49   #8
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivas sivas sivas sen her şeye layıksın.daha güzel günleri olacak inş sivasın merak etmeyin.
Alt 12.12.2011, 06:43   #9
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Her ilde mutlaka sorunlar oluyor. İstanbul'da bir sel oldu kaç kişi hayatını kaybetti televizyondan görmüştür herkes güya metropol bir şehir ama eksikleri yok mu? Sivas bence yaşanabilir bir şehir mutlaka eksikleri olacak zamanla aşılacak bunlar. Tabiki bu görev önce kime düşüyor? Onlar görevlerini yaparsa daha kolay olacak.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.12.2011, 15:11   #10
tavarih
Yiğido
NO AVATAR

tavarih Şuan tavarih isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.07.2014 12:21

Tecrübe Puanı: 569 tavarih FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Türkiye'de birçok şehirde yaşadım. Kıyaslama yaptığım zaman eksiklere rağmen Sivas yaşanacak şehirdir diyebiliyorum.

Tamamen tarafsız olsam Türkiye'de yaşanabilecek ilk 20 şehir arasında mutlaka sayarım. Sadece güvenlik ile açıklanamaz açıkçası neden Sivas'ta yaşanılabileceği. Bana kalırsa hoşgörü ve sakinlik açısından da çok ideal bir yer. Hava şartları çoğu zaman dile getirilir ama iklim olarak çok daha soğuk yerler var bana kalırsa. Ayrıca artık eski soğuklar yok.
tavarih isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar tavarih'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)