Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
İlginç... - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.03.2013, 23:59   #31
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: İlginç...

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşım Cumhuriyet'i kuran oluşumunu ordu yapmış, ve anayasal düzenlemeyle Ordu Cumhuriyet'in sigortası teminatı olmuş Cumhuriyet ne zamanki tehlikeye düşer Ordu devreye girer şartı getirilmiş. Ordu hep görevini yapmış eğriliği doğruluğu tartışılabilir o ayrı konu. Müdehale etmezseee işteee böle olurr şuanki konumdan memnunsanız sorun yok demektir.
Ordunun siyasete müdahalesini savunan militarist zihniyete sahip bir kişi ile ne konuşulabilir ki? Tam bir hayal kırıklığısınız. Demokrasiyi özümseyememişsiniz. Şu sözünüzü gerçek anlamda demokratik olan bir ülkede/ortamda kullanmış olsaydınız muhetemelen bir daha ciddiye alınmazdınız!
Alt 31.03.2013, 01:10   #32
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 686 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İl
Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ordunun siyasete müdahalesini savunan militarist zihniyete sahip bir kişi ile ne konuşulabilir ki? Tam bir hayal kırıklığısınız. Demokrasiyi özümseyememişsiniz. Şu sözünüzü gerçek anlamda demokratik olan bir ülkede/ortamda kullanmış olsaydınız muhetemelen bir daha ciddiye alınmazdınız!
Militarist ordu varlığı dönemi ile şu anki durum arasındaki farki bize açıklayabilirseniz bizde gerçekten bilgilenmiş oluruz. Ben fark ile ilgili ilk tespitimi yapayım siz gerisini getirin Atama küfür etme özgürlüğü şimdi var diğerinde yok.
Biz demokratik düzenden cumhuriyetten anlamıyoruz bize anlatırmısınız lütfen?
Lütfen gerçekten rica ediyorum farkı bize anlatın...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2013, 03:27   #33
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 734 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Bakın aslında benim ne demek istediğimi bal gibide anladınız ama, anlamamış gibi davranıp farklı bir yöne çekiyorsunuz konuyu.

1-Ordu neden siyasete müdehale eder?
2-Ettiren etkenler nelerdir?
3-Ordu canı sıkılınca sırf spor olsun diyemi müdehale etmiştir?
4-Başın sıkışınca zor durumda kalınca kim koşuyor yardımına?

Bende ordunun karışmasını elbetteki istemem ama orduyu karıştıracak olaylardan uzak duracaksınız. Ordu demek Cumhuriyet demektir Orduya karşı gelmek Cumhuriyete karşı gelmek anlamını taşır.

Bakın siz demokrasiyi özgürlüğü savunuyosanız ben sizden daha çok savunuyrum, antidemokratik her türlü baskıya sizden daha çok karşıyım. Bazı gerçekleride görmezlikten gelemezsiniz ? Şuan demokrasi çokmu var? Olup bitenlerden haberiniz yok sanırım yada tek bir yönden baktığınızdan diğer yönleri göremiyorsunuz?
Korku ve polis devleti yaratıldı herkes birbirinden korkuyor başıma ne gelecek diye. Hakkını isteyene biber gazı cop panzerle cevap. Hangi demokrasiden bahsediyosunuz ki?
Sanki ordu başka bir devletin ordusuymuş gibi linç etmeye kalkıyorsunuz. Suçlu suçsuz çapulcuların tanıklığıyla uyduruk delillerle insanlların onuruyla gururuyla oynayıp içeri tıktırıp ölümlerine neden oluyorsunuz! Nedir bu ordudan alıp veremediğiniz? Hala kin ve nefretle bakıyosunuz!

Etmedide ne oldu derken geldiğimiz nokta itibarıyla dedim. Şu anki tablo çokmu iç açıcı. Katille pazarlık yapıp ana dilde eğitim ayrı bayrak ve bölgesel özerklik konusunda garanti vermek ülkeni adım adım bölmeye sürüklemek çok mu hoşunuza giidyor? Teröristleri koruma altına alıp asker polis masum vatandaş katillerini yurt dışına sevketmek çözümmü sizce? Yarın geri gelmeyecekleri ne malum? Böyle bir şey dünyanın neresinde görülmüş?
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2013, 06:31   #34
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 683 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Tam bir hayal kırıklığısınız. Demokrasiyi özümseyememişsiniz.
Demokrasiyi özümleyen bir demokrat Faşist uygulamalara taraf mı olur?

Yukarda bir soru sormuştum yine sorayım; Diğer bir silahlı güç olan polis gücünün demokrasiye olumsuz müdahalesi ne olacak?

Keza yargı ve asker de ele geçirilmişse demokrasiye müdahale ne olacak?

Size göre böylelikle ileri demokrasi gelecek öyle mi? Bunca gerici uygulama, Tekke ve zaviyeler dönemine tekrar dönülme aşamasına gelindiği ortamda uygulandı. Bunları liste liste yayınladı diğer arkadaşlar. Tekrer değinmeyeceğim.

Ülkedeki her kurumun insanları ülkesini ve halkını korumak amacıyla demokrasiyi koruma ve müdahale hakkına sahiptir. Eğer bunu yapamıyorsa kurum olmanın amacı nedir? Yiyip içip yatmak mı?
Alt 31.03.2013, 12:20   #35
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 613 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Benim şahsi kanaatimdir ki;
Ordunun siyasete, demokrasiye müdahalesi şundan karışıyor,
Cumhuriyetin kurulması zamanında Atatürk'ün önderliğinde bu işin yapılmış olması.
Bence kafa karıştırak kısım bu işte.
Eğer Atatürk asker olmadan bu işi yapsaydı bu sıkıntı yaşanmazdı gibime geliyor. Hoş Atatürk karıştırmış mı ikisini birbirine? Kesinlikle karıştırmamış. Ama bizde menfaat ön plana çıkınca kullanılan ilk kişi Atatürk oluyor.
Nasıl mı? " Atatürk'ün partisiyim, Atatürkün Mirasçısıyız, Atatürk'ün takımıyız vs. vs."
Her kurum elindeki devlet gücünü demokrasiyi kafasına göre korumaya kalkarsa ne olur?
"Vatandaşına namlu doğrultan yönetim!" olur.
Neden kimse "demokrasiyi korumak için KENDİ İŞİNİ HAKKI İLE YAPMIYOR?"
Demokrasi için neden terör bitirilemedi bu ülkede 30 senedir?
Yetkililerine sorsanız " bağlı bulundukları kişiler" izin vermiyorlar. Ama işlerine gelmediği zaman o bağlı bulundukları kişilere sözde demokrasi adına baş kaldırabiliyorlar.
Bağlı bulunduğu kuruma o derece tabi olan kurum neden terör olayında aynı karakteri sergilemedi bu güne kadar?
Mesela Yaşar Büyükanıt'da dahil olmak üzere her 30 ağustos tarihi öncesinde Genelkurmay başkanı olması muhtemel kişi izine ayrılıp özel bir uçakla ABD'ye ziyarete gider. Bunun sebebi nedir?
Demokrasiye polis müdahalesi konusu da çok ilginçtir. Polis savcılık talimatı ile aldığı emirleri uygular ve savcılığın tutuklama talebi verdiği kişileri teslim eder. Kısacası askerimizin yaptığı ile arasında fark vardır. Derseniz ki yargı satılmış, savcılara güvenimiz yok, o başka konudur. Polis bağlı olduğu kurumun kanunları doğrultusunda hareket eder. Acaba askerimiz de savcılık talimatı ile mi darbe yapmıştır?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)