PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SIVAS FİRMALARINI NE KADAR TANIYOR

Sayfa : 1 [2]

BOUN
16.05.2008, 22:10
Ayrıca takip edebildiğim kadarıyla Dekoline Mobilya'da bu alanda yaptığı yeni yatırımlarla Sivas'ta ciddi atılım içerisinde.

Bu firmanın web adresi:

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

BOUN
16.05.2008, 22:15
Ayrıca takip edebildiğim kadarıyla Dekoline Mobilya'da bu alanda yaptığı yeni yatırımlarla Sivas'ta ciddi atılım içerisinde.

Bu firmanın web adresi:

Bu arada yukarıda bahsi geçen Dekoline firmasıyla kardeş firma olduğunu tahmin ettiğim ve yine Sivas OSB'de üretim yapan ve ofis mobilyaları üreten bir firma daha var: Ofisline

Güzel bir web sitesi hazırlamışlar. Memleketim firmalarının teknolojiyi yakından takip etmeleri ve modern çağın gereği her türlü imkanı işlerini daha da geliştirebilmek için kullanmaları sevindirici bir gelişme.

Bu firmanın web adresi:

berat.demir
16.05.2008, 22:35
2002 yılında kurulan NETBOR PLASTİK A.Ş. 2003 yılında polipropilen atık su boruları üretimine başlamıştır. Başlangıçta 1500 m2 olan kapalı üretim alanımız gelen talepleri rahat karşılamak amacı ile 4000 m2 ye çıkartılmıştır. Yapılan bu ek yatırım ile 2002 yılındaki 2.200 tonluk üretim kapasitesi 2007 yılında 12.000 tona ulaşmıştır.

Firmamız “önce kalite” prensibi ile hareket ederek yurtiçi ağını yurtdışına taşıma gayret ve isteği içindedir. Bu amaçla üretim çeşitliliğini artırarak; Polipropilen (PP) atık su boru ve ek parçalarının yanında Polietilen (PE), Polipropilen Random Co-Polimer (PPRC), Oksi Plus (Folyolu) Kombi Boruları ve bunlara ait tüm ek parçaları üretmeye başlamıştır. Kalitemizin kendisini kanıtlaması ile artan ilgi ve güven sonucu yeni yatırımlara girişilmesi işlemleri de program dahilinde sürmektedir.

Fabrikamız Sivas 1. Organize Sanayi Bölgesi 2. kısımda 16.500 m2 lik alanda üretimde bulunmaktadır. 20.000 m2 ek alan içinde girişimlere başlanmıştır. TSE, İSO, TÜV gibi uluslar arası kalite belgelerine sahip mamullerimiz; İl Özel İdareleri, DSİ, TCK, Belediyeler ve diğer kamu kuruluşlarına bayilerimiz vasıtasıyla ve doğrudan satış yoluyla sunulmaktadır.

BOUN
17.05.2008, 19:49
Sivas'ta hep farklı olan ve yaptığı farklı yatırımlarla Sivas'ın ufkunu açan Sayın Osman Yıldırım'ın sahibi olduğu Eser beton firması, diğer beton firmalarından farklı olarak yaptığı Prefabrik Sanayi yapı elemanları yatırımıyla en azından Sivas ve civarı bölgede hem firma olarak yeni bir açılıma girmiş hem de Sivas sanayisine güzel bir altyapı ve gelişim imkanı sağlamış...

Detaylar:

BOUN
17.05.2008, 19:58
Türkiye'de miktar olarak en çok bal üreten ilk üç şehir arasında bulunan Sivasımızda ne yazık ki üretilen ballar işlenmeden, markalanmadan satılıyordu ve böylece önemli bir katma değer girişinden mahrum kalıyor idik. Ancak bu alanda eksikliği gidermek üzere çalışkan hemşerilerimiz bir takım yatırımlar yapmışlar. İşte Sivas OSB'de faaliyet gösteren bu firmanın web adresindeki bir bölüm. Bu arada web sitesini ziyaret edin çok hoş olmuş!

ZARA BALI VE BALIN TARİHÇESİ

Milattan Önce 3600 lü yıllarda mısırda başladığı iddia edilen çiçekle arının macerası yüzyıllardır hiç değişmeden çiçekten çiçeğe yapılan ziyaretlerde devam etmektedir.

Belki o zaman ilkel şartlarda hazırlanan bal, bugün teknoloji ile birlikte daha steril ortamlarda özel arı çiftliklerinde el değmeden yapılan ambalajlarla insanlara sunulmaktadır.

Arı bir şairin kelimeleri kullanmaktaki ustalığını, yüzlerde çiçeğe polenini bala çevirirken aynı titizlikle kullanmaktadır. çiçeğin arıya, arının çiçeğe özlemi baharın ilk aylarında Sivas yaylalarında sona ermektedir. Sivas'ta bal denince ilk akla gelen , meşhur Zara Balı dır. konumu itibariyle yüksek yaylalara sahip olan Sivas'ta arı, kekik, geven gibi yüzlerce kır çiçeğini ziyaret edip, derlediği polenleri peteklere hazırlar.

Son on beş yıldır balda Türkiye rekorteri çıkaran Sivas, ne yazık ki ürettiği balı diğer illere işlemeden pazarlamaktadır. Bu piyasadaki boşluğu dolduran ümit şarküteri kurmuş olduğu tesisle Zara Balının Türkiye pazarındaki gerçek yerini almasına çalışmaktadır...

ÜMİT ŞARKÜTERİ TİC.SAN.LTD.ŞTİ

BOUN
17.05.2008, 20:06
Bu arada ilimizin bal potansiyelini değerlendirmek üzere yapılmış diğer bir yatırım.

Bu web sitesini de kesin ziyaret edin, içeriği gayet güzel ve doyurucu.

Hatta bu siteden online sipariş bile verebiliyorsunuz.

Sivasımızda her alanda üretimin, yüksek katma değer oluşturma çalışmalarının yaygınlaşmasını sevinerek izliyorum.

BOUN
17.05.2008, 20:09
Türkiye'de miktar olarak en çok bal üreten ilk üç şehir arasında bulunan Sivasımızda ne yazık ki üretilen ballar işlenmeden, markalanmadan satılıyordu ve böylece önemli bir katma değer girişinden mahrum kalıyor idik. Ancak bu alanda eksikliği gidermek üzere çalışkan hemşerilerimiz bir takım yatırımlar yapmışlar. İşte Sivas OSB'de faaliyet gösteren bu firmanın web adresindeki bir bölüm. Bu arada web sitesini ziyaret edin çok hoş olmuş!

ZARA BALI VE BALIN TARİHÇESİ

Milattan Önce 3600 lü yıllarda mısırda başladığı iddia edilen çiçekle arının macerası yüzyıllardır hiç değişmeden çiçekten çiçeğe yapılan ziyaretlerde devam etmektedir.

Belki o zaman ilkel şartlarda hazırlanan bal, bugün teknoloji ile birlikte daha steril ortamlarda özel arı çiftliklerinde el değmeden yapılan ambalajlarla insanlara sunulmaktadır.

Arı bir şairin kelimeleri kullanmaktaki ustalığını, yüzlerde çiçeğe polenini bala çevirirken aynı titizlikle kullanmaktadır. çiçeğin arıya, arının çiçeğe özlemi baharın ilk aylarında Sivas yaylalarında sona ermektedir. Sivas'ta bal denince ilk akla gelen , meşhur Zara Balı dır. konumu itibariyle yüksek yaylalara sahip olan Sivas'ta arı, kekik, geven gibi yüzlerce kır çiçeğini ziyaret edip, derlediği polenleri peteklere hazırlar.

Son on beş yıldır balda Türkiye rekorteri çıkaran Sivas, ne yazık ki ürettiği balı diğer illere işlemeden pazarlamaktadır. Bu piyasadaki boşluğu dolduran ümit şarküteri kurmuş olduğu tesisle Zara Balının Türkiye pazarındaki gerçek yerini almasına çalışmaktadır...

ÜMİT ŞARKÜTERİ TİC.SAN.LTD.ŞTİ

Bu da Milliyet gazetesinde bu firmayla ilgili çıkmış bir haber:

Avrupalı Zara Balı yiyor

Sivas'ta faaliyet gösteren Zara Balı üretim tesislerinde, şehrin kendine has çiçek florasından yılda yaklaşık 3 bin ton çiçek balı üretiliyor. Zara Balı, yurtiçi piyasanın yanı sıra Avrupa ülkelerine de ihraç ediliyor. Zara Balı üretim tesislerinin sahibi Ümit Emeç, Sivas'ın 20 yıldır çiçek balı bakımından Türkiye rekoltesini çıkardığını belirtti. Emeç, 90 arıcıyla çalıştıklarını, kovanları endüstriyel bölgelerden uzak tutarak organik üretim yaptıklarını kaydetti.

BOUN
17.05.2008, 20:18
Sivas OSB'de faaliyet gösteren ve farklı bir alanda yatırım yapıp Sivas'ta nelerin istenildiğinde başarılacağını gösteren bir firma, Genç Bilgi AŞ. İnşaat, sanayi, sanatsal boya ve ayrıca büro klasörleri üreten bu firmanın web adresi:

berat.demir
18.05.2008, 09:04
SİVASIMIZA YATIRIM YAPAN BİR FİRMAMIZ DAHA ÖZDE MOBİLYA

Sivas OSB de 45 000 m2 açık alanda 10 000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren ve 150 kişi istihdam eden bir kuruluşumuz. yatırımları için teşekkür ediyoruz. böyle firmalara her zaman sahip çıkmalıyız. SANAYİ OLMADAN SİVAS KALKINAMAZ SİVAS KALKINMADAN DA SİVASSPOR KALKINAMAZ.

berat.demir
18.05.2008, 09:07
YUNUS MOBİLYA
1995 yilinda Sivas'ta kurulmus olan Yunus Mobilya, Sivas'in ilk mobilya üreticisi olmakla beraber geride kalan 10 yilda kendine has tasarim ve AR-GE çalismalariyla sektörde Türkiye'nin önde gelen firmalari arasinda yerini almis bulunkatadir.

Geride kalan 10 yil içerisinde ülkemizde meydana gelen ekonomik istikrarsizliga ragmen sürekli büyüyen ve gelisen bir seyir izlemektedir.

Bugün itibariyle kendisine ait patentli ürünleri ile gerek yurt içinde gerekse yurt disinda genis bir tüketici kitlesine ulasarak önemli bir pazar payina ulasmis bulunmaktadir.

Yunus Mobilya kaliteyi sadece ürün kalitesi olarak düsünmeyip maximum kalite slogani ile satis sonrasi hizmetide kendisine birincil hedef olarak tutmakta ve Firma Imaji için önemli görmektedir.

Yunus Mobilya üretiminin %45 lik önemli bir kismini özellikle sektörde dünyada önsiralarda olan Avrupa ülkelerine ihraç ederek hem Sivas ekonomisine hemde ülke ekonomisine önemli derecede katkida bulunmaktadir. Bu dogrultuda çesitli ödüllere de layik görülmüstür.

Yurt içi ve yurt disinda genis satis ve servis agi olusturarak, tüketicinin ürünleri kolaylikla temin etme imkani saglanmis bulunmaktadir.

Yunus Mobilya olusturmus oldugu deneyimli uzman kadrosuyla ve üretmis oldugu ürünlerdeki yüksek kaliteyle, hem kalitenin adresi oldugunu göstermis hemde tüketici için "HUZUR VEREN KALITE" anlayisinin oturmasini basarmis bulunmaktadir.

Kalite ve estetikteki iddasini, hem olusturmus oldugu uzman kadrosuyla hemde kullanmis oldugu hammadde ve üretim teknolojisiyle bütünlestirmis bulunmaktadir.

Yunus Mobilya kuruldugu günden bugüne kadar " Sizlerle basladik, sizlerle basardik ve sizlerle yasatacagiz " sloganiyla gelecege emin adimlarla yürümektedir.
Allah bu şirketlerimizden razı olsun.

LaEdri
18.05.2008, 10:05
bilgi veren herkesin emeğine sağlık...teşekkürler!!

BOUN
18.05.2008, 10:06
Sivas OSB'de üretim yapmakta olan bir diğer firmamız daha: My Fabella

Memlektimizin girişimci insanlarının yaptıkları bu yatırımların kalıcı olması, daha da büyümesi, gelişmesi, markalaşması, istihdam ve refaha olan katkısının artması için öncelikle Sivaslıların kendi firmalarına sahip çıkmaları, benimsemeleri ve ihtiyaçlarını bu firmalardan karşılamaları gerekir diye düşünüyorum. Yerel ekonomilerin güçlendirilmesi için en temel şart paranın öncelikli olarak mümkün olduğunca yerel piyasada dönmesidir. Bu konuda Kayserililerin hassasiyetlerini takdir edip Sivaslı hemşerilerime de bu yönde gayret göstermeleri için çağrıda bulunuyorum.

İşte bu mobilya firmasının web adresi:

LaEdri
18.05.2008, 10:12
Sivas OSB'de üretim yapmakta olan bir diğer firmamız daha: My Fabella

Memlektimizin girişimci insanlarının yaptıkları bu yatırımların kalıcı olması, daha da büyümesi, gelişmesi, markalaşması, istihdam ve refaha olan katkısının artması için öncelikle Sivaslıların kendi firmalarına sahip çıkmaları, benimsemeleri ve ihtiyaçlarını bu firmalardan karşılamaları gerekir diye düşünüyorum. Yerel ekonomilerin güçlendirilmesi için en temel şart paranın öncelikli olarak mümkün olduğunca yerel piyasada dönmesidir. Bu konuda Kayserililerin hassasiyetlerini takdir edip Sivaslı hemşerilerime de bu yönde gayret göstermeleri için çağrıda bulunuyorum.

İşte bu mobilya firmasının web adresi:

burada erzurumda myfabella nın ve özde mobilyanın bayileri var..insan gerçekten gurur duyuyor....myfabella halbuki daha çok yurtdışı çalışan bir firma...sevindirici!!

BOUN
18.05.2008, 10:17
burada erzurumda myfabella nın ve özde mobilyanın bayileri var..insan gerçekten gurur duyuyor....myfabella halbuki daha çok yurtdışı çalışan bir firma...sevindirici!!

Evet, Sivaslı firmalarımız artık hem Türkiye'de bir çok şehirde hem de yurtdışında yavaş yavaş tanınmaya başladılar ancak her ne hikmetse bizim Sivaslılar tam olarak bu firmlara sahip çıkmıyorlar. Bir İstikbal, Bellona, İpek özentisi sorma gitsin....

Ayrıca bende burda Yenibosna civarında Aslı Mobilyanın ürünlerini satılırken gördüm gurur duydum. İnşallah devamı gelir...

berat.demir
18.05.2008, 10:36
ARKADAŞLAR BU FİRMALARIMIZIN WEB SİTELERİNİ AYRI BİR KONU AÇARAK BİR ARAYA TOPLAMALIYIZ. DERLİ TOPLU VE HEPSİ BİR ARADA OLSUN. SONRA DA BU FİRMALARA YAPTIKLARI YATIRIMLAR İÇİN MAİL ATIP TEŞEKKÜR ETMELİYİZ BÖYLECE MOTİVASYONLARI ARTAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

BOUN
18.05.2008, 10:42
ARKADAŞLAR BU FİRMALARIMIZIN WEB SİTELERİNİ AYRI BİR KONU AÇARAK BİR ARAYA TOPLAMALIYIZ. DERLİ TOPLU VE HEPSİ BİR ARADA OLSUN. SONRA DA BU FİRMALARA YAPTIKLARI YATIRIMLAR İÇİN MAİL ATIP TEŞEKKÜR ETMELİYİZ BÖYLECE MOTİVASYONLARI ARTAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Berat hocam burası bir nevi veritabanı (database) şeklini aldıkça söylediğin gibi firma rehberi şeklinde bir liste ilerleyen haftalarda yapılabilir. Hem senin tavsiye ettiğin bir şekilde hem de Sivaslıların kendi firmalarını tanımaları açısından tanıtım amaçlı kategorilere ayrılarak listelenebilir. Gerçekten güzel de olur.

doganay
19.05.2008, 10:21
Arkadaşlar merhaba;

AKTİF AUTOMOTİVE forumunda sayın boun ve sayın berat demir'in (sayın berat demirin sorusu aşağıda bulunmaktadır) soruları olmuştu. O sorulara kısaca bilgim dahilinde cevap vermeye çalışayım.

AKTİF AUTOMOTİVE nin sahibi Sivaslı bir iş adamıdır. Çok mütevazi müthiş atılımcı bir Sivas'lıdır. Ayrıca bu insanın teşvikleri sayesinde yine Sivas'ta Alman Paco firması ile yine bir Sivas'lı işadamı ortaklığında PACO firması kurulmuştur. Bana göre mükemmel çalışan firmaların başında gelmektedir. Bu iki firmanın da gelişimlerinin iyi takip edilmesini tavsiye ederim. En son b u ay başı itibariyle Aktif Automotive ilave 20-25 kişilik personel istihdamı yapılmıştır.

Yukarıda bahsettiğim iki firma da otomotiv sanayiinin Sivas'ta gururu olacak firmaların başında gelmektedir. Gelecek yatırımları çok mükemmel. Daha fazla detay bilgi firmanın ticari sır noktasına gider. Şimdilik bu kadar.

Bu firmalarla övünelim. Ayrıca orada çalışan arkadaşlar varsa, buraya davet edelim. Sitemizi tanımıyorlar. Onlara tanıtalım. Ben il girişimi yapıp, gerekli daveti yaptım. Umarım beni kırmaz katılımda bulunurlar. Kendilerini açığa çıkaracaklarını düşünmüyorum. Ama onların bu satırları okuduklarını düşünüyorum.

Saygılarımla

Not: Sayın berat demir'in Aktif Automotive forumunda son gönderdiği yazı aşağıya alınmıştır.
sn. BOUN
bir de paco umform diye bi alman şirketi var. döküm ve dövme üzerine bir fabrika. alman sermayesi yine. aktif ve paconun dışında 4 tane daha alman sermayeli fab. kurulacaktı ama akıbeti hakkında bi bilgim yok. sivas tso ile irtibata geçilebilir.

doganay
19.05.2008, 10:25
SİVASIMIZA YATIRIM YAPAN BİR FİRMAMIZ DAHA ÖZDE MOBİLYA

Sivas OSB de 45 000 m2 açık alanda 10 000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren ve 150 kişi istihdam eden bir kuruluşumuz. yatırımları için teşekkür ediyoruz. böyle firmalara her zaman sahip çıkmalıyız. SANAYİ OLMADAN SİVAS KALKINAMAZ SİVAS KALKINMADAN DA SİVASSPOR KALKINAMAZ.

Arkadaşlar;

Hafta sonu Sivas'ta olacagımı söylemiştim. Gerçekten de Sivas'ta güzel bir seyahatim oldu. SİVAS OSB de bulunan bir kaç firmayı ziyaret etme imkanım oldu. Bu ziyaretlerimden bir tanesi de özde mobilya firması idi. Firmanın sahibi ve çaışanları ile tanışma imkanım oldu. Güzel bir firma iç piyasa ve ihracat satış ağırlıklı satış olarak çalışıyorlar. Benim yapmış oldugum gezide firmayı beğendim. Bir kaç eksiğine ragmen gelişimi güzel bir firma. Çok hızlı bir şekilde kurumsallaşması şart.

Saygılarımla

berat.demir
19.05.2008, 10:26
sn. doğanay bey araştırmalarınız ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim. emeğinize sağlık. 4 tane daha alman yatırımından bahsediliyodu ama akıbetini öğrenemedim. sizin bir bilginiz varmı acaba

doganay
19.05.2008, 10:26
Ayrıca yine SİVAS OSB'de TIFFANY Mobilya var. O firma yı da beğendim.

Sivas'ta güzel işler oluyor arkadaşlar.

Takibe devam.

berat.demir
19.05.2008, 10:33
sn. doğanay bey araştırmalarınız ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim. emeğinize sağlık. 4 tane daha alman yatırımından bahsediliyodu ama akıbetini öğrenemedim. sizin bir bilginiz varmı acaba

sn. doğanay bey bu 4 alman firmasının yatırımlarının sonuçlarını nasıl öğrenebiliriz.
bir de bana gelen son gelişmelere göre 95 firma faaliyette gözüküyor. sizin son gözlemlerinize göre osb de kaç firma faaliyette ve inşa aşamasında. en azından göz kararıyla bi tahmin yapıp yazabilirmisiniz. teşekkür ederim

doganay
19.05.2008, 10:35
Arkadaşlar,

SİVAS OSByi her gelişimde daha farklı ve gelişmekte oldugunu görüyorum. Bu son ziyaretimde yaklaşık 6 firmanın kurucusu ve üst düzey yöneticileri ile bir kaç proje üzerine görüşmelerim oldu. Bu son görüşmemden sonra sanayi firmalarının gelişiminde müthiş ilerlemeler olacaktır. Tekstil ve ev grubu firmalarında da aynı ilerlemeye bizzat yaşayarak göreceğiz.

Bu firmalarda en büyük eksiklik KURUMSALLAŞMA. Bunun yerleşebilmesi SİVAS OSB'deki firmalar için en az 5 (beş) yıla ihtiyaç var. Firmaların en büyük eksiği bu. Tabiiki en önemli eksiği de firmalarda kalifiye personel yok. Bu açığın kapanması da minimum 3 (üç) yılı alır.
Bunun için öncelikle kalifiye olan ve kalifiye ye aday Sivas dışında yaşayan Sivas'lı Yiğidoların memleketlerine geri dönmeleri ile kapanır. Bir şeyler dikkatimi çekmeye başladı ki, buna da sevindim. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde okuyan ve buradan mezun Sivas'lı olmayan arkadaşların oradaki firmalarda çalışmaya başladıgını gördüm. Onlar orada çalışmak için karar veriyorlarsa Sivas'lı yiğidoların Sivsa'a dönme zamanı geliyor artık.

Saygılarımla

doganay
19.05.2008, 10:39
sn. doğanay bey bu 4 alman firmasının yatırımlarının sonuçlarını nasıl öğrenebiliriz.
bir de bana gelen son gelişmelere göre 95 firma faaliyette gözüküyor. sizin son gözlemlerinize göre osb de kaç firma faaliyette ve inşa aşamasında. en azından göz kararıyla bi tahmin yapıp yazabilirmisiniz. teşekkür ederim

Sayın berat.demir

Hafta sonu ziyaretimde I.OSB Sanayi bölgesini gezdim. Kısa zamanıma 5-6 firma ziyareti ekledim. İnşaat yapım aşamasında 4-5 bina gördüm. Ama şu an kaç firma faaliyette dersen tam olarak orada bellibir veriye sahip değilim. OSB Merkezine uğramak için vaktim olmadı. Benim düşüncem tahmini 100 den fazla şu an faaliyette.

Ayrıca OSBnin içinde küçük ölçekli (400-500m2 yerleim alanında) firmalarda dikkatimi çekti. Bu firmalar yeni kurulmaya başlanmış. Bunlar özellikle tekstil gurubuna ve tarım makinalarına kaynaklı parça birleştirme imalatı yapıyor.

Sivas'ta güzel işler yapılıyor. Güzell...

Saygılarımla

doganay
19.05.2008, 10:41
Arkadaşlar,

PACO firması tahminimce SİVAS'ta Sivas'ın 2008 yılında en büyük ihracatçı firması olacak. 2008 yıl sonu ihracat verilerini şimdiden takip ediyorum.

SAygılarımla

doganay
19.05.2008, 10:43

Evet, o firmaların yatırım çalışmaları devam ediyor. Bildiğim kadarıyla onlar yatırımlarını biyıl içinde gerçekleştirecekler ki, bu firmlaarında yatırım öncüsü, Aktif Automotiv firmasının sahibi Sivas gönüllüsü o değerliinsan olacaktır.

Saygılarımla

berat.demir
19.05.2008, 10:45
SN. DOĞANAY BEY ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BU KIYMETLİ BİLGİLER İÇİN. SİVAS OSB NİN WEB SİTESİ BİR TÜRLÜ GÜNCELLENMEDİĞİ İÇİN VERİLERE ULAŞAMIYORUZ. HALA 2006 DAN KALMA VERİLER VAR. OSB YÖNETİMİNİ UYARMAK LAZIM BU KONUDA. VALLAHİ BİZ SİVASLİLAR.NET WEB SİTESİ OLARAK SİVAS OSB WEB SİTESİNDEN HEM DAHA GÜNCELİZ HEM DE DAHA KALİTELİYİZ. TABİİ Kİ BU KONUDA EN BÜYÜK EMEK VE HİZMETTE SİZİNDİR. TEŞEKKÜR EDİYORUZ DOĞANAY BEY SİZE.

berat.demir
19.05.2008, 11:01
DOĞANAY BEY İN BAHSETTİĞİ TİFFANY MOBİLYA. SİVASIMIZIN GURUR DUYULACAK FİRMALARINDAN

berat.demir
19.05.2008, 11:02
SİVASIMIZIN MAKİNA SEKTÖRÜNDEKİ DOĞAYENLERİNDEN

berat.demir
19.05.2008, 11:19
sivasta makina sektöründe bir duayen daha eklemek istedim.

berat.demir
19.05.2008, 11:21
ayrıca sivas osb de vinç sanayi alanındafaaliyet gösteren bir de KÜMSAN diye bir firma vardı. DOĞANAY bey bir dahaki sivas osb seyahatinizde bu firmaya da uğrayabilirsiniz. 100 kişi civarında istihdamı var zannediyorsam

BOUN
19.05.2008, 12:19
88870
10.01.2008
SİVAS
KOBİ
KAPSAM YAPI KİMYASALLARI DOĞALGAZ MAKİNA MÜHENDİSLİK İNŞAAT TAAHHÜT AKARYAKIT PETROL HAYVANCILIK MEDİKAL İTH. İHR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.

Gökmedrese Mah.Örtmeli Sok.No:10 SİVAS

İMALAT - Pişmiş Kil ve Çim.Ger.

KOMPLE YENİ YATIRIM

2000000 M2/YIL Alçı Levha
960.600 ytl yatırım
300 dviz yatırımı
70 kişi istihdam

Sivas OSB'de faaliyet gösteren bu firmanın ürünlerini ve bizzat firmayı daha yakından tanıyabileceğiniz web adresi:

Özellikle son yıllarda Sivasımızda girişimcilerimizin bütün zorluk ve sıkıntılara rağmen inşaat vb sektörlerden kazandıkları sermaye ile yatırım yapmaları, katma değer üretmeleri ve istihdam sağlamaları Sivas insanı ve işadamının ufkunun genişlemeye başladığının en açık göstergesidir. Ayrıca bu firma örneğinde olduğu gibi yapı kimyasalları ve boya gurubuna yeni yatırımların yapılması ve bu sektörün Sivasımızda gelişme göstermesi ayrıca sevindirici bir gelişme.

Bu firmamıza bol kazançlı günler ve başarılar diliyorum...

BOUN
19.05.2008, 12:54
Arkadaşlar,

SİVAS OSByi her gelişimde daha farklı ve gelişmekte oldugunu görüyorum. Bu son ziyaretimde yaklaşık 6 firmanın kurucusu ve üst düzey yöneticileri ile bir kaç proje üzerine görüşmelerim oldu. Bu son görüşmemden sonra sanayi firmalarının gelişiminde müthiş ilerlemeler olacaktır. Tekstil ve ev grubu firmalarında da aynı ilerlemeye bizzat yaşayarak göreceğiz.

Bu firmalarda en büyük eksiklik KURUMSALLAŞMA. Bunun yerleşebilmesi SİVAS OSB'deki firmalar için en az 5 (beş) yıla ihtiyaç var. Firmaların en büyük eksiği bu. Tabiiki en önemli eksiği de firmalarda kalifiye personel yok. Bu açığın kapanması da minimum 3 (üç) yılı alır.
Bunun için öncelikle kalifiye olan ve kalifiye ye aday Sivas dışında yaşayan Sivas'lı Yiğidoların memleketlerine geri dönmeleri ile kapanır. Bir şeyler dikkatimi çekmeye başladı ki, buna da sevindim. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde okuyan ve buradan mezun Sivas'lı olmayan arkadaşların oradaki firmalarda çalışmaya başladıgını gördüm. Onlar orada çalışmak için karar veriyorlarsa Sivas'lı yiğidoların Sivsa'a dönme zamanı geliyor artık.

Saygılarımla

Doğanay Bey gerçekten son derece can alıcı bir noktaya temas etmişsiniz. Sivas'ta faaliyet gösteren firmaların en büyük eksiği kurumsallaşma diyebiliriz. Firma sahiplerinin belli bir gelişmişlik ve büyüme düzeyini yakaladıktan sonra şirket içerisinde departmanları belirgin bir şekilde oluşturmaları, yeni kurulan departmanlara eleman atamalarının yapılması ve bu elemanlara yetki ve sorumluluk devrinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Firma kurucusu girişimcilerin firmaları belli bir büyüklüğe eriştikten sonra artık her işe yetişmeleri, her problemi çözmeleri, şirketin her bir fonksiyonunu tek başlarına gerilla yöntemiyle yürütmeleri beklenemez. İş bu noktada firma için iki gelecek vardır: Birincisi firma sahibinin gerekli kurumsallaşmayı sağlayamayarak eski düzen devam etmesi ve bunun neticesinde ellerinde büyüttüğü firmanın bu defa önce yerinde sayması ve daha sonra gerileme evresi.

İkincisi firma sahibinin büyüme neticesinde artık her işe kendisinin yetişemeyeceği gerçeğini kavraması ve her bir işletme fonksiyonunu belli departmanlara ayırarak bu departmanlarda alanında uzman kişiler çalıştırarak kurumsal yapıyı oluşturmaya başlamasıdır. Kurumsallaşmanın neticesinde firmanın büyüme ihtiyacı ve enerjisinin doğru yönde kanalize edilmesiyle her alanda verimli tıkır tıkır çalışan bir şirket yapısının kurulması ise bu yöndeki anlayışın meyvesidir.

BOUN
19.05.2008, 13:14
DOĞANAY BEY İN BAHSETTİĞİ TİFFANY MOBİLYA. SİVASIMIZIN GURUR DUYULACAK FİRMALARINDAN

Evet, web sitesini ziyaret ettim, ancak benim Sivas'ta üretim yapan mobilya firmalarında gördüğüm en büyük eksiklik iç piyasada yeterince markalaşma çalışması yapmamalarıdır. Özellikle markalaşma çalışmasını Tiffany, Özde ve Dekoline gibi önde gelen firmaların yapması gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca Tiffany firmasının tanıtım bölümünden bir paragraf:

Tiffany Mobilya San ve Tic. Ltd Şti 1996 yılında Sivas Organize Sanayi Bölgesinde Kurulmuştur.
Fabrikamız 34.000 M2 Toplam Alan Üzerinde 11.000 M2'lik Tesislerinde Üretimini Gerçekleştirmektedir.
Türkiye'de ve Avrupa'da Belirleyici Olmayı İlke Edinen Tiffany Mobilya San ve Tic Ltd Şti Üretiminin %85'ini Avrupa'ya ihraç Eden Bir Kuruluş Olarak Geleceğe Güvenle Bakmaktadır.

BOUN
19.05.2008, 13:45
Sivas OSB'de gıda sektöründe faaliyet gösteren HESAŞ isimli firmanın tanıtım yazısı:

İşimize, meyvelerin saflığına, güzelliğine ve lezzetine olan aşkımızı katarak elde ettiğimiz damak tadını sizlere sunuyoruz. İşte bu anlayışla 1983 yılında gıda sektöründe faaliyete başlayan firmamız daha sonra HESAŞ Gıda'yı da bünyesine katarak, 10.000 m2'si kapalı olmak üzere 18.200 m2 alanda çalışmalarını sürdürmektedir. HESAŞ Gıda Toplam Kalite anlayışı ile işinde uzman personeliyle üretim yapmaktadır. Günlük üretimini 60.000 kg kapasiteye ulaştıran firmamız, kapalı devre sistemi ile krom ve vakumlu kazanlarda otomatik paketleme ve dolum makineleriyle el değmeden ve hijyenik bir ortamda faaliyetlerini sürdürmektedir. Özenle seçilen sağlıklı ve aromatik meyveler 450 ton kapasiteli soğuk hava tesisimizde şoklama yöntemi ile lezzetinden ve tazeliğinden hiçbir eksilme olmadan üretimimizde kullanılmaktadır. Dünyanın değişik ülkelerinden alınan 1. sınıf susamlar en son teknoloji ile işlenerek eşsiz Helva ve Tahin lezzeti olarak sofralarınızı şenlendirmektedir.

Ürünlerimiz arasında Helva, Reçel, Tahin, Pekmez, Lokum, Şeker Sucuğu, Fındık Kreması, Piknik reçel, Piknik Bal, Piknik Tereyağı, Baton Çikolata ve Çikolata çeşitleri, Nişasta Paketleme, Pudra Şekeri, Meyveli Bonbon, Sütlü Bonbon ve Mini Bonbon çeşitleri bulunmaktadır. Ürün gruplarında değişik ambalaj ve gramaj alternatifleri ile müşterilerine geniş ürün seçenekleri sunan HESAŞ Türkiye genelinde kurulan pazarlama ağı ile 60 ilde Satış ve Servis hizmeti vermektedir. Bu bağlamda HESAŞ müşteri memnuniyetini ön planda tutarak müşteriyle buluşmaktadır.

Uluslar arası kaliteye ulaşmak için TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, TSE-EN ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi ve Gıda Kodeksi çerçevesinde Hıfzıssıhha ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın üretim izin belgelerini alan firmamız 1998 yılından itibaren dış pazarda da başarısını sürdürmektedir.

Her geçen gün müşteri pörtföyünü ve üretim kapasitesini arttıran ve geliştiren HESAŞ'ın değişmeyen yönleri ise Prensipleri, Kalitesi ve Müşteri Memnuniyetidir.

Siz değerli müşterilerimizden aldığımız güçle müşteri memnuniyetini ve kalitemizi daha da arttıracağımıza inanmaktayız. Bu yolda sizlerle daha nice yıllara ulaşmayı hedefliyoruz.

Farklı bir alanda faaliyet gösteren bu firmamıza başarılar diliyorum. Ayrıca aşağıdaki linkten tanıtım filmini kesinlikle izleyin derim:

BOUN
19.05.2008, 14:03
Sivas'ta son yıllarda hızla gelişen ve ihracat ağırlıklı çalışan mermer sektöründe faaliyet gösteren ve Sivas OSB'de 2006 yılında çalışmaya başlayan yeni bir firmamız. Kendilerine başarılar diliyorum.

SİMER Mermer

Web sitesini ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz:

Traverten mermerinin üretiminde yeni olan Sivas Simer Mermer 2006 yılında kuruldu.

1200 metrekare kapalı ve 20 bin metrekare açık alanda üretim yapan firmamız, yeni teknolojileri yakından takip ederek üretim sürecini sürekli yenilemektedir. Ağırlıklı olarak ABD, İspanya, Portekiz’e ve dünyanın farklı diğer ülkelerine ihracat yapılmaktadır.

berat.demir
19.05.2008, 15:24
sivas ta hazır beton sektöründe faaliyet gösteren bir firmamız

berat.demir
19.05.2008, 15:33
inşaat sektörüne devam edelim. bir hazır beton tesisimizi daha tanıtalım ama sitesi yapım aşamasında. ve grubun diğer şirketlerini tanıtan bir site

berat.demir
19.05.2008, 15:35
Sivasımızın bir dev şirketi daha. sivas osb de 2 yıl önce bir fabrikada kurdu. ÖZBELSAN

berat.demir
19.05.2008, 15:58
sivasımızın mermer sektöründen önemli bir kuruluşumuz

berat.demir
19.05.2008, 16:00
şimdi de günümüzün popüler sektörlerinden olan organik tarım konusunda faaliyet gösteren 5 türk 1 yabancı ortaklığıyla kurulmuş olan NEWLAND ORGANİK GÜBRE FABRİKASI

doganay
20.05.2008, 15:49
Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar

berat.demir
20.05.2008, 17:24
Demir krizine SİVAS formülü

20 Mayıs 2008 Salı

> Yücel Kayaoğlu - ANKARA
Demir fiyatlarının yılbaşından bu yana yüzde 70 oranında artması ile inşaat sektörünün durgunlaşması Hükümeti harekete geçirdi. Tedbir paketi hazırlayan Hükümet İlk adım olarak, kamuya iş yapan müteahhitlere fiyat farkından doğan zararları için yüzde 19.8 fark ödedi. Ardından Kamu İhale Yasasında değişikliğe giderek müteahhitler ile kamu kurumları arasında fiyat farkı anlaşmasının önünü açtı. Böylelikle, yıl içinde demir veya çimento gibi malzemelerde ortaya çıkacak yüksek fiyat artışları olması durumunda müteahhitler kamu kurumlarından bu farkı tahsil edebilecek. Hükümet bu yasal değişikliğin yanı sıra, yurt içindeki demir üretimini de artırma kararı aldı. Bu kapsamda Özelleştirme İdaresi bünyesinde bulunan Sivas Demir Çelik İşletmelerinin tam kapasite çalıştırılması için düğmeye basıldı. Ayrıca yurt içindeki demir talebinin karşılanabilmesi için ihracata sınırlama getirilmesi de gündemde tutuluyor.

berat.demir
20.05.2008, 19:18
SİVASIMIZDA FAALİYET GÖSTEREN BİR FİRMAMIZ DAHA.

ALLAH YOLLARINI AÇIK ETSİN.

berat.demir
20.05.2008, 21:29
SİVASIMIZA YATIRIM YAPAN BİR MOBİLYA FABRİKASI YİNE OSB DE

berat.demir
21.05.2008, 07:24
TUSKON bereket yağdırıyor
ASSİAD'ın misafiri olarak Sivas'a gelen Etiyopya heyeti, Sivaslı işadamlarıyla 20 milyon dolarlık iş anlaşması imzaladı

SİVAS (CİHAN)
Aktif Sivaslı Sanayici ve İşadamları Derneği (ASSİAD)'nin misafiri olarak Sivas'a gelen Etiyopya heyeti, Sivaslı işadamlarıyla 20 milyon dolarlık iş anlaşması imzaladı. Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON)'nun davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Etiyopya Bayındırlık Bakanı Mekiya Mamiyo Sıkıssa ve beraberindeki işadamı grubu, Sivaslı işadamlarıyla iş görüşmesi yaptı. 2 gün süren temaslar meyvesini verdi.

İNŞAAT YATIRIMLARI ÖN PLANDA

Anlaşma gereği Etiyopya hükümeti, orada ticaret yapacak işadamlarına her türlü konuda destek olacak ve yatırımlar için uygun ortam hazırlayacak. Ayrıca, ASSİAD üyesi işadamlarına da öncelik tanıyacak. Özellikle altyapı, inşaat, gıda ve tekstil alanlarında ciddi yatırım ihtiyaçlarının bulunduğunu vurgulayan Sıkıssa, imzalanan iyi niyet anlaşması çerçevesinde Türk işadamlarına öncelik vereceklerini ifade etti. ASSİAD ise Etiyopya'ya yatırım yapılması konusunda kendisine üye işadamlarını yönlendirecek ve her türlü bilgi paylaşımını sağlayacak.

berat.demir
21.05.2008, 18:52
sivas osb den bir firma daha

berat.demir
21.05.2008, 18:53
Sivas osb dışında faaliyet gösteren bir fabrika

BOUN
24.05.2008, 21:52
Demir krizine SİVAS formülü

20 Mayıs 2008 Salı

> Yücel Kayaoğlu - ANKARA
Demir fiyatlarının yılbaşından bu yana yüzde 70 oranında artması ile inşaat sektörünün durgunlaşması Hükümeti harekete geçirdi. Tedbir paketi hazırlayan Hükümet İlk adım olarak, kamuya iş yapan müteahhitlere fiyat farkından doğan zararları için yüzde 19.8 fark ödedi. Ardından Kamu İhale Yasasında değişikliğe giderek müteahhitler ile kamu kurumları arasında fiyat farkı anlaşmasının önünü açtı. Böylelikle, yıl içinde demir veya çimento gibi malzemelerde ortaya çıkacak yüksek fiyat artışları olması durumunda müteahhitler kamu kurumlarından bu farkı tahsil edebilecek. Hükümet bu yasal değişikliğin yanı sıra, yurt içindeki demir üretimini de artırma kararı aldı. Bu kapsamda Özelleştirme İdaresi bünyesinde bulunan Sivas Demir Çelik İşletmelerinin tam kapasite çalıştırılması için düğmeye basıldı. Ayrıca yurt içindeki demir talebinin karşılanabilmesi için ihracata sınırlama getirilmesi de gündemde tutuluyor.

Bildiğim kadarıyla Sivas Demir Çelik zaten tam kapasite ve günde üç vardiya olarak çalışıyordu. Tam kapasite derken neyi kastetmişler merak ettim!

Ayrıca bu arada hükumet akıllı bir karar alsa da yüklü miktarda bir yatırımla Sivas Demir Çelik'e ham demir işleme tesislerini kazandırsa Sivas'a en büyük iyiliği yapmış olur. Bu konuda Sivas eşrafının ve bürokratlarının aktif olması sonuç getirebilir...

berat.demir
24.05.2008, 22:29
zannedersem fabrikanın bazı kullanılmayan departmanlarını harekete geçirecekler. ayrıca 3 vardiya çalıştığını zannetmiyorum çünkü 700 kişi çalışıyor. 3 vardiya çalışsa 1000 den fazla insan istihdam edilir.

BOUN
02.06.2008, 09:59
SİVASIMIZIN ÖZ SERMAYE GRUPLARINDAN SİVASTA DOĞAN VE BÜYÜYEN BİR ŞİRKETİMİZ. SİVAS OSB DE BİR FABRİKASI VAR

Bu ve benzeri firmalarımızın klasik inşaatçılık serüveninden ayrılıp farklı alanlarda yatırımlar yaparak Sivasımızın ve Sivaslının çalışmayla, azimle neler yapabileceğini ispatlamaları ve arkalarından gelecek girişimcilere hem yol göstermesi açısından hem cesaret vermesi açısından takdire şayan.

Başarılar diliyorum. İnşallah kazandıklarını yeni yatırımlara yönlendirerek hem kendi iş yapma şekillerini ve kaabiliyetlerini geliştirirler hem de alanlarında Türkiye'de söz sahibi olurlar... Başarılar...

doganay
18.06.2008, 07:55
Günaydın arkadaşlar;

Yaklaşık bir aylık bir aradan sonra yine aranızdayım. Bilgi paylaşımı yapan arkadaşlarımıza gönülden teşekkürlerimi sunarım.

Sivas'ta çok güzel yatırımlar olmaaya devam ediyor ve takipteyiz.

saygılaırmla

doganay
18.06.2008, 09:03
Arkadaşlar merhaba;

Ben daha öncede sordugumu hatırlıyorum ama, yeniden sormak istiyorum.

Sitemizde Sivas Organize Sanayi bölgesinde çalışan kaç arkadaşşımız üyedir. bu arkadaşlarımız tanıma imkanımız var mıdır? Bize kendilerini kısa da olsa tanıtabilirler mi? Ayrıca çalıştıkları firmalarını bizlere kısaca tanıtabilirler mi?

Çok şey mi istedim acaba?

Saygılarımla

doganay
18.06.2008, 09:06
Arkadaşlar,

Yaklaşık bir aydır aranızda bulunamadım. Bu zamanda özellikle Sivas ta bulunan bir firma ile ilgili güzel çalışmalarımız oldu. Bu firma yaklaşık iki aydır personel istihdamını arttırarak gelişimini de göstermeye başladı. Yine bu firmanın son aylarda özellikle ihracat agırlıklı olarak çok güzel projeleri var. Önümüzdeki yıllarda Sivas'ımızın en iyi ihracat firmalarından biri olacagını düşünüyorum. takibe devam...

Saygılarımla

doganay
18.06.2008, 09:09
Ayrıca Sivas ta gelişimde bulunan firmalarla Bursa'da gelişmekte olan ve gelişmiş firmalar arasında son aylarda üretim ve satış konusunda güzel köprüler atmaya başladık. Sivas'lılar gelecekte bunların meyvelerini iş istihdamı olarak göreceklerdir.

Saygılarımla

IsYaNKaR
18.06.2008, 10:12
Bildiğim kadarıyla Sivas Demir Çelik zaten tam kapasite ve günde üç vardiya olarak çalışıyordu. Tam kapasite derken neyi kastetmişler merak ettim!

Ayrıca bu arada hükumet akıllı bir karar alsa da yüklü miktarda bir yatırımla Sivas Demir Çelik'e ham demir işleme tesislerini kazandırsa Sivas'a en büyük iyiliği yapmış olur. Bu konuda Sivas eşrafının ve bürokratlarının aktif olması sonuç getirebilir...

Doğru biliyorsun kardeşim. fabrika 24 saat 3 vardiya ile aralıksız günde ortalama 1.500 ton nervürlü inşaat demiri üretiyor.Seninde bahsettiğin gibi hükümetin fabrikaya yatırım yapması çok iyi olur.Fabrikaya yüksek fırın kurulması en az 3.000 kişinin istihtamı demektir.

doganay
18.06.2008, 11:05
Ayrıca Sivas ta gelişimde bulunan firmalarla Bursa'da gelişmekte olan ve gelişmiş firmalar arasında son aylarda üretim ve satış konusunda güzel köprüler atmaya başladık. Sivas'lılar gelecekte bunların meyvelerini iş istihdamı olarak göreceklerdir.

Saygılarımla

Arkadaşlar;

Yukarıdaki çalışmalarımın yanında bazı firmalarımızında ürünlerinin yurtdışı satış ağını oluşturmaya çalışıyorum.

Bu şekilde ürünlerinin satış ağını yurtdışı pazarlara açmak isteyen firmalarımız varsa gerekli çalışmaları oluşturabilirim. İhracat gerçekten çok güzel bir pazar.

Ürününe güven, müşteri seni bulur.

Saygılarımla

58ikose58
19.06.2008, 17:18
İsmini şu an hatırlayamadıgım, Organize Sanayi Bölgesinde yeni kurulmakta olan (üretime başladı mı bilemiyorum) Koltuk kanepe üretim fabrikası vardı. Üretim tesisi çok güzeldi. İnşallah üretime başlamıştır.

bahsetmiş olduğun fabrika tugra & tiffany olabilir mi. ayrıca bu fabrikanın yanında Dermokil ( ezel kozmetik ) fabrikasıda kuruldu. türkiye bir ilke imza atarak KİL'den kozmetik ürünlerinin üretimine başlandı. yaşlaşık iki yildır türkiye genelinde dağıtım yapmaktadır. Tüm yerel ve ususal kanallarda reklamlarını görmüştürsünüz işte bu firma SİVAS'ımızdan çıktı destek olmanızı bekliyoruz.

58ikose58
19.06.2008, 17:24
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] .

58ikose58
19.06.2008, 17:30
EZEL KOZMETİK ( DERMOKİL )

İş adamı Ünal Karaca’nın Lut Gölünün tuzundan kozmetik yapıldığını görmesi ve bunun üzerine, yüzyıllardır Anadolu’da kullanılan ve dünyada şu anda trend olan killi ürünleri üretip; kil’in faydalarını tüketiciye kozmetik olarak sunmak şeklinde olmuştur.

2 senelik bir ar-ge çalışması sonrasında dermokil ürünleri ortaya çıkmıştır.

Ürünlerin bu şekle gelmesi için 20.000 kişi üzerinde test edilmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır.

Marka Tescil belgeleri ve Cumhuriyet üniversitesinden alınmış onaylı raporları, mikrobiyolojik analiz raporu bulunmaktadır. 2004 yılında Sivas’ta kurulan modern üretim tesisi ve konusunda uzman kimya mühendislerinden oluşan Ar-Ge ekibi ile oluşturulan Ezel Kozmetik’in fabrikası yaptığı yüksek teknoloji makinaları ve lojistik hizmetiyle kozmetik sektöründe lider marka olma yolunda ilerlemeyi hedeflemektedir.

Hammadde ve ürünler, ulusal ve ulusalarası standartlarda uygun olarak teknolojik cihazlarla kontrol edilmektedir.Üretimin her aşamasında ürünlerin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik
analizleri hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

GÜZELLİK Kille başladı DERMOKİL ile devam ediyor

KİLEOPATRA- Güzelliğin tarihi KİL’le yazıldı

Kleopatra’nın güzellik sırrı KİL’de saklıydı.

Kilden hazırlattığı maskelerle güzelliğine güzellik kattı

Kilden gelen güzellik DERMOKİL

 Deride bakteri gelişimini engeller.

 Cildi ölü hücrelerden arındırır.

 Dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlar.

 Cilt lekelerini ve kızarıklıkları giderir

 Cildi temizler-sivilceleri kurutur

 Gözeneklerde biriken yağı ve kiri arındırır.

 Yağ molekülü sebum üretimini azaltarak, cilde ışıltı kazandırır.

 Toksik maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

 İçinde barındırdığı mineraller ve madensel tuzlar sayesinde; Cildi besler, canlılık kazandırır.

KİL’İN SAFLIĞI DERMOKİL’DE MODERN KOZMETİKLE BULUŞTU

 Dermokil ürünleri 2 senelik bir ar-ge çalışması sonrasında ortaya çıkmıştır.
 20.000 kişi üzerinde test edilmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır.

 Hammadde ve ürünlerin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizleri her aşamada ulusal ve uluslararası standartlara uygun teknolojik cihazlarla kontrol edilmektedir.

 Marka Tescil belgeleri ve Cumhuriyet üniversitesinden alınmış onaylı raporları, mikrobiyolojik analiz raporu bulunmaktadır.

altuntas58
19.06.2008, 17:32
Sivas dışında yaşadığımız için sivastaki gelişmeleri fazla takip edemiyoruz sizler bizleri bilgilendirdikce bizlerde bilgilenmiş oluyoruz

doganay
23.06.2008, 15:51
bahsetmiş olduğun fabrika tugra & tiffany olabilir mi. ayrıca bu fabrikanın yanında Dermokil ( ezel kozmetik ) fabrikasıda kuruldu. türkiye bir ilke imza atarak KİL'den kozmetik ürünlerinin üretimine başlandı. yaşlaşık iki yildır türkiye genelinde dağıtım yapmaktadır. Tüm yerel ve ususal kanallarda reklamlarını görmüştürsünüz işte bu firma SİVAS'ımızdan çıktı destek olmanızı bekliyoruz.

Sayın 58ikose58;

Dermokil firmasını ve Tıffany en son geldiğimde Organize Sanayi bölgesi içinde fabrikalarını gördüm fakat, ziyaret etme imkanım olmadı.

Ayrıca Dermokil firmasına destek için nasıl bir yardımım olabilir. bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Her türlü desteğe hazırım.

saygılarımla

Kaptan-58
26.06.2008, 10:35
SİVASIMIZIN GELİŞMESİ GÖRMEK NE KADAR GÜZEL.... SİVAS FİRMALARINI KALDIRMAMIZ LAZIM...

doganay
30.06.2008, 13:28
3 ARKADAŞIN HEDEFİ BÜYÜK

arkadaşin girişimi çevre esnaflara örnek oluyor. Eski Sanayii’de ayni işi yapan 3 kafadar esnaf, Sivas’ta ortakliklar yürümez tezine inat, büyümek için biraraya gelmişler. Ortak işyeri açan 3 arkadaşın hedefi büyük.

3 arkadaşın girişimi, çevredeki esnaflara örnek olacak nitelikte. Eski Sanayii'de marangoz olan Ahmet Turan Arslan, Veysel Yıldız ve Bahri Şimşek adlı 3 arkadaş, sık sık örnek gösterilen Kayseri’deki ortak girişimleri dikkate alarak ortaklık kararı verdiler.Yeni bir işyeri açan 3 arkadaş, birlikteliklerinin anısına da tüm sanayi esnafına yemek ikram etti. Çiçeği burnunda ortakların hedefi ise ülke genelinde söz sahibi olmak.Sivas’ta ortaklıklar yürümez tezine inat bir araya gelen 3 arkadaş SRT Haber'e konuştu. Ahmet Turan Arslan, Bahri Şimşek ve Veysel Yıldız, yaptıkları ortaklığın ardından yeni bir işyeri açarak, hem daha kaliteli hizmet sunmayı, hem de ürünü daha ucuza ve seri üretebilmeyi amaçladıklarını belirterek, benzer girişimlerin çoğalması temennisinde bulundular.

Merhaba;

yuakrıdaki haberle ilgili araştırma yaptım fakat detaylı bilgi bulamadım. Bu 3 arkadaş nasıl bir şirke kurmuşlar. Kurdukları şirket hangi iş kolunda çalışmaktadır? Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı? İleride yaptıracak işlerimiz olur, fiyat alabiliriz.

Bilgi verebilecekarkadaşlarıma şimdiden teşekkürlerimle

Saygılar

doganay
01.07.2008, 10:15
BU YENİ KURULAN FİRMA MOBİLYA SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTERECEK. ORTAKLIK KÜLTÜRÜYLE BÜYÜYECEKLERİNE İNANMIŞLAR VE HEDEFLERİNİ KOYMUŞLAR. YOLLARI AÇIK OLSUN.

Yeni kurulan fimaya işlerinde başarılar dilerim.

Yolları açık olsun Bereketli olsun.

Aklımızda bulunsun gününbirinde işimiz olursa elbbeteki onlardan da fiyat talep ederiz.

Saygılarımla

BOUN
07.07.2008, 10:30
SİVAS ULAŞ TA DEV FABRİKA ÜRETİME BAŞLADI

Ulaş ilçesi Karahisar köyü yakınlarında kurulan maden ve fabrika, çevre köylerdeki işsizlere iş umudu oldu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yazıcı, elektrik imkanının sağlanması ve kendilerine destek verilmesi konusunda fabrikayı 2009 yılı sonunda yüzde 50kapasiteye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ulaş İlçesi’ne bağlı Karahisar köyü yakınlarında kısa süre önce açılan krom madeni ve kurulan fabrika, ülke ekonomisinin yanı sıra çevre köylerdeki vatandaşlara istihdam sağladı. Fabrika için gerekli olarak elektrik enerjisi ile diğer desteklerin kendilerine verilmesi durumunda hedeflerinin büyük olduğunu açıklayan Yazıcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yazıcı, 2009 yılında fabrikayı yüzde 50 kapasiteye çıkaracaklarını söylerken, fabrika ve maden sayesinde Sivas’tan iş için başka memleketlere göçün önüne de geçtiklerini söyledi. Ekonomik olarak da ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan çalışma yaptıklarını söyleyen Yazıcı, “Bu yıl için tahminen 30 milyon dolar, 2009 yılı için de 90 milyon dolar civarında ihracat yapacağımızı zannediyoruz” dedi. Sivas’ın oOta Asya ve Avrupa ülkelerine açılan kapısı niteliğindeki şirketin dış pazarda önemli ülkelere ihracat yaptığını kaydeden Yazıcı, “Şu ana kadar yapmış olduğumuz çalışmalardan elde etmiş olduğumuz ürünleri Çin’e ihraç ettik. Fakat potansiyeli çok olan ve talebi fazla olan bir ürün. Müşterilerimiz arasında Hindistan, Çin, Almanya ve Rusya var” dedi. Yapılan tesisleri kendilerine imkan verilmesi durumunda geliştireceklerini belirten Yazıcı, köylüye verdiği iş imkanı ile Sivas’tan diğer kentlere göçün önüne geçtiğini, civar köylerden de bir çok ailenin tekrar Sivas’a bu sayede dönüş yaptığını sözlerine ekledi. Bu arada yeni kurulan fabrikada son hazırlıklar tamamlanırken, önümüzdeki haftalarda Enerji ve Tabu Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in katılımı ile açılacağı öğrenildi.

SİVAS SANAYİ MERKEZİ OLMAYA DOĞRU EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR.

Bu haberi bizimle paylaştığın için teşekkürler Berat hocam. Bugün duyduğum en güzel haber diyebilirim. Böylesine dev bir sanayi kuruluşunun Sivasımıza yatırım yapmış olması ve bu yatırımın gelecek yıllarda daha da büyüyüp Sivasımıza istihdam ve ihracat açısından büyük kazançlar sağlayacak kapasitede olması geçekten sevindirici.

Yazıcı Şirketler grubu ve başkanı Sivaslı mı değil mi bilmiyorum ancak Sivasımıza bu yatırımı yaptıkları için kendilerine teşekkür ederiz. İnşallah servetini sermayeye dönüştüremeyen diğer Sivaslı hemşerilerimize bu yatırım örnek olur.

Ayrıca Sivas'ın 2007 yılı ihracat rakamının 90 milyon dolar olduğu gerçeğini göz önüne alırsak sadece bu şirketimizin 2008 yılında 30 milyon dolar, yani geçen yılın üçte bir ihracatını tek başına yapacak olması, ve önümüzdeki yıllarda artan miktarlarda ihracat yapacaklarını belirtmesi Sivasımızın sanayi devi iller arasına girmesi için önemli göstergelerden birisi olan ihracat rakamlarında büyüme sağlaması açısından mükemmel bir gelişme.

Tekrardan bu şirketimize başarılar. Umarım ilerleyen yıllarda bu alanda yeni yatırımlar, yeni istihdam alanları ve artan ihracat rakamlarını gelişen Sivas sanayisi ile birlikte görürüz!

BOUN
07.07.2008, 10:36
Sivasımızda süt ve süt ürünleri alanında üretim yapan bir firmamız: ''Taşarzade''

Daha evvel defalarca tekrar ettiğimiz gibi Sivaslı firmalarımızın büyümesi gelişmesi, daha fazla istihdam sağlaması için Sivaslıların kendi memleketlerinin markalarına sahip çıkması gerekir. Tarım ve hayvancılığın Sivas ekonomisinde kapladığı yerin büyüklüğü, bu alanda işlenmiş ürün sunan bu ve buna benzer firmaların önemini artırıyor. Başarılar...

Bu firmanın web sitesi:

BOUN
08.07.2008, 09:36

Ulaş ilçesi Karahisar köyü yakınlarında kurulan maden ve fabrika, çevre köylerdeki işsizlere iş umudu oldu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yazıcı, elektrik imkanının sağlanması ve kendilerine destek verilmesi konusunda fabrikayı 2009 yılı sonunda yüzde 50kapasiteye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ulaş İlçesi’ne bağlı Karahisar köyü yakınlarında kısa süre önce açılan krom madeni ve kurulan fabrika, ülke ekonomisinin yanı sıra çevre köylerdeki vatandaşlara istihdam sağladı. Fabrika için gerekli olarak elektrik enerjisi ile diğer desteklerin kendilerine verilmesi durumunda hedeflerinin büyük olduğunu açıklayan Yazıcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yazıcı, 2009 yılında fabrikayı yüzde 50 kapasiteye çıkaracaklarını söylerken, fabrika ve maden sayesinde Sivas’tan iş için başka memleketlere göçün önüne de geçtiklerini söyledi. Ekonomik olarak da ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan çalışma yaptıklarını söyleyen Yazıcı, “Bu yıl için tahminen 30 milyon dolar, 2009 yılı için de 90 milyon dolar civarında ihracat yapacağımızı zannediyoruz” dedi. Sivas’ın oOta Asya ve Avrupa ülkelerine açılan kapısı niteliğindeki şirketin dış pazarda önemli ülkelere ihracat yaptığını kaydeden Yazıcı, “Şu ana kadar yapmış olduğumuz çalışmalardan elde etmiş olduğumuz ürünleri Çin’e ihraç ettik. Fakat potansiyeli çok olan ve talebi fazla olan bir ürün. Müşterilerimiz arasında Hindistan, Çin, Almanya ve Rusya var” dedi. Yapılan tesisleri kendilerine imkan verilmesi durumunda geliştireceklerini belirten Yazıcı, köylüye verdiği iş imkanı ile Sivas’tan diğer kentlere göçün önüne geçtiğini, civar köylerden de bir çok ailenin tekrar Sivas’a bu sayede dönüş yaptığını sözlerine ekledi. Bu arada yeni kurulan fabrikada son hazırlıklar tamamlanırken, önümüzdeki haftalarda Enerji ve Tabu Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in katılımı ile açılacağı öğrenildi.

Firmanın web sitesinden edindiğim bilgiye göre şuan ki bahsi geçen yatırımlarında yaklaşık 230 kişi istihdam ediliyor ve ayrıca 2009 yılında Sivas-Hafik'te ikinci bir fabrika kurulacağından bahsediliyor. İşte detaylar:

Yazıcı Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Pema Madencilik Enerji Kimya Sanayi Ticaret A.Ş, Sivas(54), Kayseri(1) ve Adana(1) bölgelerinde toplam 56 adet maden sahasına sahiptir. Sivas-Kangal-Çamözü Mevkiindeki 1362,92 hektarlık maden ocağımızda 2008 yılı Temmuz ayı itibari ile 8.000 ton lumpy, fabrikamızda ise 50.000mton Konsantre Krom üretilecektir.

2009 senesinde ise yıllık ortalama 40.000 mton lumpy, 125.000.mton konsantre krom üretimi yapılacaktır. Makine montajı devam etmekte olan ve 2008 Mayıs ayında 232 adet çalışanı ile hizmete geçecek olan 15.500 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda 150 ton/saat kırıcı ünitesi, 2200cmx3500cm 4 adet Değirmen, 4 adet Stack Sizer (Derrick), 144 adet Konsantre Masası (Deister) bulunmaktadır.

Fabrikanın bulunduğu maden sahamızda çıkan parça kromun cevher değeri Cr2o3 %38-42 baz, konsantrenin Cr2O3 değeri ise %51,15’dir. 2008 Temmuz ayı içerisinde inşaatına başlanacak olan 2. Krom Konsantre Fabrikamız ise Sivas / Hafik’te olup, 2009 yılı Haziran ayında üretime başlayacak şekilde planlanmıştır.

Pema Madencilik Enerji Kimya San. Ve Tic. A.Ş. ICDA üyesidir.

Kaynak: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Sivasımıza yatırım yapan bu firmamıza başarılar ve bol kazançlar diliyorum. İnşallah ilerleyen yıllarda yatırımlarını daha da artırırlar ve Sivaslılara girişimcilik ve sanayi kültürü kazandırılmasında öncü olurlar.

svsyzr
08.07.2008, 09:48
Ya biliyorum ayıp ama ben pek bilmiyorum Sivas'ta ki firmaları. bir Kangal'daki Termik Santrali biliyorum.

BOUN
08.07.2008, 09:56
syn boun üstadım bu bilgileriniz için çok tşk. ederim. gerçekten çok önemli yatırımlar. boun üstad sivas sanayi yapısında bişey dikkatinizi çektimi. sivasta belli sektörlerde kümelenme yok. çok değişik sektörlerde faaliyet gösteren firmalar var. sektör çeşitliliği var. yani bir maraş gibi sadece tekstil sanayisi yok. bu durum sivasın sanayi merkezi olabileceğini gösteriyor. yani her sektör sivasta ayakta kalabilir. bazı sektörler hariç. özellikle hızlı tren geldikten sonra sivas her alanda atağa geçecektir. bölge merkezi olacaktır.

Kümlenme konusundaki tespitinize katılıyorum. Tabii elbette kümelenmenin hem avantajları hem dezavantajları var ancak şu an gelinen noktada size kümelenme modeliyle sanayisini geliştirmeye çalışan iki ilimizin uğradığı hüsrandan bahsetmeliyim. Ekonomi gazetelerinden takip ettiğim kadarıyla tekstil sektöründe kümelenerek kalkınmaya çalışan Kahramanmaraş ve Adıyaman illerimizde, bu sektörde yaşanan darboğaz neticesinde binlerce insan son beş-altı ay içerisinde işten çıkarıldı, bir çok firma kapasite düşürmek zorunda kaldı. Elbette bu durum bütün bir şehir ekonomisinin krize girmesine yol açtı.

Sivas için en ideali sadece bir sektörde değil en az bir kaç sektörde kümelenme ve ayrıca değişik bir çok sektörde yatırımcı çekme olmalıdır. Ayrıca tarihi eserlerin onarılması ve kazanılması neticesinde turizm; Sivasspor'un başarılarıyla spor; kaplıcalarımıza yapılacak alt-üst yapı yatırımlarıyla sağlık ve eğlence turizmleri de şehrimiz için ayrı ayrı sektörel başlıklar olmalıdır. Ayrıca tarım ve hayvancılığın ve bu sektörde yapılan ve yapılması gereken yatırımların önemi zaten ortada.

Kısacası ekonomisi bir çok farklı sektör üzerine kurulan bir il olursak bir sektörü etkileyen kriz bütün bir şehrin depresyona girmesine neden olmayacaktır kanaatindeyim.

BOUN
08.07.2008, 10:14
Berat hocam bu konuda başka bir foruma yazdığım yazıyı buraya yapıştırmayı uygun görüyorum. Maalesef Sivasımızın tek çıkış yolu olan sanayi alanında sayın Valimiz herhangi bir vizyon geliştirebilmiş değildir. Bu arada diğer bir çok alanda yaptığı çalışmaları takdir etmeyi de ihmal etmeyelim ancak en önemli konuda ciddi çalışmalar yapılmaması ve Sivas ölçeğinde bir çok il 4. hatta 5. OSB leri kurarken Sivas hala 2. OSB'yi kuramamış olması hüzün verici...

İşte diğer bir forumda bu hususta yazdıklarım:

Bu arada Mustafa beye daha evvel verilmiş sözlerini hatırlatmışken kamu kesimi yatırımlarını ilimizde takip etmesi gereken kişi olan sayın valimize de vermiş olduğu bir kaç sözü hatırlatalım... Belki fazydası olur.

-Üç yılı aşkın süredir yapılacağı söylenen ama ilin önde gelenlerinin kendi aralarındaki anlaşmazlık ve sürtüşmelerin kurbanı olan Adliye Sarayı ne oldu?

-Havaalanımıza yapılacağı söylenen ancak en ufak bir haber alınamayan yeni terminal binası ne oldu?

-Fuar alanı ve Kongre merkezi binası neden yalan oldu?

-Sivasspor'a verilen yeni stadyum sözünün üzerinden aylar geçti, en ufak bir proje haberi dahi alamadık, merakımdan soruyorum nooooooldu?

-Yapılacağı söylenen beşbin kişilik kapalı spor salonu işi ne oldu?

-Eski EBK binasının tekrardan Sivas hayvancılığının hizmetine sokulacağı söyleniyordu, nooooldu?

-Kayseriye önümüzdeki altı ay içinde iki özel üniversite kurulacak. Bundan dört yıl evvel sözü verilen hatta valilik sitesinde tanıtımı bile yapılan '4 Eylül Üniversitesi' noooldu?

Daha da yazarım ancak şimdilik bu kadar yeter, kimseden yeni söz istemiyoruz, verilen sözlerinizi tutun yeter, verilen sözler yalan olmasın!

Yer miyiz? Yer mi Yiğido?

Söz ver, coşkuyu ver, heyecanı ver, günü kurtar, ne de olsa millet keriz unutur

unutur

unutur

unutur

unutur mu acaba?

Bakın unutmadık, beş yıl evvel sözü verilen ve yapılmayanları yazıyoruz. Demek ki beklentilerin aksine aptal çıkmadık. Yemedik yani, yemedik de ne yaptık?

Olsun unutmadık!

BOUN
08.07.2008, 10:23
Sivas'ta üretim yapan bir çok firmayı tanıyıp tanıtırken elbette internet üzerinden faaliyet gösteren ve tüm Türkiye'ye satış yapan Sivaslı bir firmayı da tanımamızda fayda var.

İnternet üzerinden alışveriş yapmayı sevenler, hemşerimize sahip çıkalım. En azından bir göz atın aklınızın bir köşesinde bulunsun!

Ayrıca yine aynı firmanın tüm Türkiye'ye bebe ürünleri satan internet adresi:

BOUN
08.07.2008, 10:31
Yine çok farklı bir alanda Sivas'ta üretim yapan bir firmamız. Sivas'ta ve Türkiye'de alanında ilk ve tek olan firmalarımızdan birisi. Detayları okuyun hem şaşıracak hem gurur duyacaksınız:

Eminoğulları oyuncak

Çin oyuncaklarından korkan Avrupalılar, Türk malı organik oyuncaklar satın alıyor
Bir zamanlar çocukların vazgeçilmez oyuncakları olan topaç, çelik çomak, çemberin yerini bir süredir, lego, uzaktan kumandalı arabalar ve plastik oyuncaklar almıştı.

Plastik ve boyalı oyuncaklarda kanserojen maddeler bulunması ailelerin tercihini ahşap oyuncaklardan yana kullanmasını sağlıyor. Sivas’taki Türkiye’nin tek organik oyuncak fabrikası, Avrupa’da tercihini ahşaptan yana kullananlar için bu tür oyuncaklar üretiyor.
Ucuz olduğundan geleneksel oyuncakların yerini alan Çin malı oyuncaklarda kimyasal madde kullanıldığı ortaya çıkınca gözler tekrar organik ürünlere çevrildi. Meyve, sebzeler gibi oyuncaklarda da artık organik olma özelliği aranıyor. Bu yönelim oyuncak alanında da yeni arayışları da beraberinde getiriyor. Sivas’ta faaliyet gösteren Eminoğulları Ahşap Oyuncak Sanayii de yatırımını buna doğru yönlendirerek organik oyuncaklar üretmeye başladı. Yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda yeni ürünler Avrupa pazarında kendine yer buluyor.

Oyuncak öğrenmenin en önemli araçlarından. Çocuklarda, yeni şeyler bulup ortaya çıkartma (üretkenlik), deneyim kazanma, iletişim kurma kabiliyetleri oyuncaklarla gelişiyor. Oyuncak, çocuk için kendi başına bir amaç değil, birçok amaç için kullanılan bir araç. Ancak bunu yaparken de ailelerin en fazla dikkat ettikleri konuların başında, oyuncağın çocuğun sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde üretilmiş olması geliyor. Ne yazık ki günümüzde oyuncakların büyük bir bölümü kanserojen madde içeren plastikten üretiliyor. Buna düşük kalitedeki Çin ürünlerinin de eklenmesi aileleri oyuncak tercihi konusunda zorluyor. Çocukların sağlığını tehdit eden oyuncaklar, albenisiyle raflardaki yerini alırken çok sayıda aile de, çocuğunun ısrarlarına dayanamayarak istemese de bu oyuncakları almak zorunda kalıyor. Asırlar öncesinde bile kullanılan ve üretiminde hiçbir kimyasal madde kullanılmayan ahşap oyuncaklar ise artık üretilmiyor. Sağlıklı oyuncak kavramının yeniden gündeme gelmesi, Çin malı oyuncakların gelişmiş ülkelerde toplatılması, girişimcileri tekrar ahşap oyuncaklar üretmeye yöneltiyor.

Sivas’taki Eminoğulları Ahşap Oyuncak Sanayii bunlardan birisi. 1999 yılında faaliyete geçen oyuncak fabrikasının kuruluş hikâyesi ise öncesinde yapılan çok kapsamlı bir Ar-Ge çalışmasına dayanıyor. Ahşap oyuncak sektöründe Türkiye’nin dışa bağımlı olduğunu gören işyeri sahibi Haluk Oktay Eminoğlu, Almanya’da yaşayan ağabeyiyle bu alanda fabrika kurmaya karar vermiş. 8 yıldır çalışan fabrikada şu anda Alman patentli 67 ahşap oyuncak modeli üzerinde çalışılıyor. Bu modeller arasında çamaşır makinesi, bisiklet, lavabo, fırın, sallanan at, mutfak dolabı, bulaşık makinesi, masa, sandalye gibi oyuncaklar bulunuyor. Üretilen ürünler ise Türkiye’de satılmıyor. Tamamı Almanya üzerinden bütün Avrupa ülkeleri ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Japonya ve Dubai’ye pazarlanıyor. Bu ülkelerde en fazla tercih edilen ahşap oyuncakların başında ise bisiklet ve sallanan at geliyor. 100 ile 400 Euro fiyat aralığında satılan oyuncaklar 25 yıl garantili olarak pazarlanıyor. Ayrıca Almanya patentli olan 16 farklı oyuncak yine bu ülkede kalite ödülü bile almış. Modellerden bazıları da ‘en iyi dizayn’ ödülüne layık görülmüş. Şu anda 25 kişinin istihdam edildiği fabrikada yılda ortalama 8 bin civarında değişik modellerde ahşap oyuncak üretiliyor. Makine mühendisi olan Haluk Oktay Eminoğlu, burasının Türkiye’nin tek organik oyuncak fabrikası olduğunu ifade ediyor. Oktay Eminoğlu, çok fazla ekonomik sermaye istemeyen ve sağlıklı olduğu için bu işe girdiklerini söylüyor. Üretim sırasında sağlığa zararlı hiçbir kimyasal madde kullanmadıklarını belirten Eminoğlu, Avrupa ülkelerinde insanların çocuklarının sağlığı için ahşabı tercih ettiğini; ancak ülkemizde bunun tam olarak yerleşmediğini söylüyor. Üretim safhasını Eminoğlu şöyle anlatıyor; “Çocuklar için çalışmak çok hassas bir durum. Çünkü çocuk, öğrenmek için öncelikle ısırır, ısırdığı zaman da sağlığa zararlı olan madde çocuğa geçer. Bunun farkında olarak ahşap üzerine bal mumu ve portakal kabuğundan yapılmış özel ve sağlıklı bir boya kullanıyoruz. Parçaları yapıştırmada kullandığımız tutkalın bile kimyasal analizini yaptırıyoruz.”

BOUN
10.07.2008, 16:47
Sivas OSB'de faaliyet gösteren ve çelik kapı üreten bir firmamız Benna Çelik kapı.

Sivaslı müteahhitlerin başka illerde üretilen çelik kapılardan ziyade Sivasımızda üretilen ürünleri tercih etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu şekilde firmalarımız güçlenecek, gerekli sermaye birikimi sağlanacak ve ulusal hatta uluslararası arenada Sivaslı markalarımız boy gösterecektir.

Benna firması hakkında web sitesinden kısa bir bilgi:

1970 yılında yılında başlayan serüvenimiz, önceleri mobilya sektörüyle başlamıştır. Bu sektörde yaklaşık olarak 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan firmamız 90 lı yıllara gelindiğinde yeni yeni gelişmekte olan çelik kapı sektörüyle tanışmıştır. Yapmış olduğu işlerde her zaman en iyi hizmeti sunmayı amaç edinen firmamız, kendi yöresinde ilk olmanın gururunu yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeler ve artan iş potansiyeli karşısında, kurumsallaşma çalışmaları başlatılmış olup, bu doğrultuda büyük bir yatırım yapılarak Sivas Organize Sanayii Bölgesinde toplam 7500 metre kare alana yayılı üretim tesisini kurmuştur. Tesiste çelik kapı tasarımı, üretimi, satış ve servis hizmetlerini yürütmektedir.

BOUN
10.07.2008, 16:52
İlimizde faaliyet gösteren ve doğal kaynak suyu şişelemesi ve dağıtımı üzerine çalışan bir firma: Murat Su

Web sitesinden kısa bir bilgi:

Murat Pazarlama Dağıtım Ticaret ve Sanayii Ltd. Şirketi 1995 yılında kurularak yönetim kurulu başkanlığına Murat KAYA getirilmiştir. Kuruluşunda kısa bir süre sonra Pepsi Cola Bölge bayiiliği ile meşrubat ve su pazarına giren şirketimiz 2003 yıllında ise Suşehri ilçesi Camiili köyü sınırları içerisinde bulunan Kösedağı zirvesinin Gürgendibi kaynak suyu işlenmek üzere tesisini kurmaya karar vermiştir. Hızla tesisleşen şirketimiz MURATSU ismiyle 14.03.2005 yılında 19 Lt damacana su su üretimine geçmiştir.

İlk etapta Sivas merkez ve ilçelerine olmak üzere daha sonra ise çevre illerde ( Erzincan, Malatya, Elazığ) olmak üzere bayiilik sistemi ile MURATSU'yu insanımıza sunmaktadır. Bardak su imalatına da başlayan şirketimiz günden güne büyümekte olup fizibilite çalışmalarıyla en üst düzey kalite ve hizmeti yakalamayı amaçlamaktadı

BOUN
10.07.2008, 16:56
Sivas OSB'de faaliyet gösteren ve pvc profili üreten firma: Alpan Profil

Web sitesi güncellenmemiş ancak yine de firma hakkında fikir verecektir.

Üretim tesisimiz Sivas 1.Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunmaktadır. 3000 m2 açık alan ,2000 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 5000 m2 alana sahiptir. 1999 tarihinden itibaren üretim faaliyetlerimizi bu adreste gerçekleştirmeye başlanmış ve yılda 12.000 ton kapasiteye ulaşmıştır.

İleri teknoloji kullanılarak kurulan tesisimize ek olarak 2006 yılında yeni yatırımlar hedeflemekteyiz.

Tesislerimizde , bütün PVC plastik profil sistemleri için gerekli olan destek sacı profili , stor kepenk ve asma tavan profilleri , duvar, siva ve sera profilleri ile çelik kapı kasaları ile her türlü özel profil imalatı yapılmaktadır.

Her yıl ürettiği PVC destek sacı profilinin yüzde 60’ını Almanya ‘ya ve Fransa’ya ihracat konusunda araştırma faaliyetleri devam etmektedir.Alpan Profil 2006 yılında Fransa ve Hollanda’da şubelerini açmaktadır.

Bulgaristan, Romanya, Hollanda gibi Avrupa ülkeleri ile Mısır, Tunus ve Cezayir gibi kuzey Afrika ülkelerine de ihracat yapabilmektedir. Bunun yanında yurt genelinde de örgütlenme çalışmalarımızı sürdürmek ve PVC sektörünün ihtiyacı olan diğer aksesuarların da üretimini yapmak hedefimizdir.

doganay
16.07.2008, 09:35
Merhab arkadaşlar;

Dün telefonda çok değerli iki arkadaş ile tanıştım.

Sayın Rüştü ELMAS
Sayın Berat DEMİR

Yapmış oldugumuz teleofn görüşmesinde SİVAS Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Ayrıca gelecekte Sivas için ne yapabileceklerimizi de değerlendirdik.
Ben hep söyler ve yazarım. Azimle ve kararlılıkla mücadele edildiğinde yapılamayacak hiç bir proje yoktur. Benim şu ana kadar yapmış oldugum çalışmalarımda yatırımcı firmaların projelerinde iyileştirmelerde bulundum. Bu projelerde yapılan maliyet iyileştirmeleri gelecek projelerde maliyet oluşum ve hedeflerinii daha net belirlemiştir. Benim aradıgım SİVAS'ta bu konuda çalışmalarda bulunabilecek yatırımcılardır. SİVAS Organize Sanayş bölgesinde hangi iş adamı fabrika ve işletmesinin içinde giderleri iyileştirme projesi yapıyor.

Yukarıdaki örnekleri çogaltabiliriz. Bu konuda azimli sabırlı yatırımcılar arıyorum. Bu iyileştirme çalışmalarını ilk etapta SİVAS'ta yapamazsak geçici olarak dışarıdaki sanayi bölgelerinden destekleriz. Daha sonra bunu (çok kısa bir sürede) SİVAS yatırımcısının desteği ile SİVAS'a dahil ederiz.

Bu ve buna benzer konularla ilgili olarak iki degerli dost ile telefonda bilgi alışverişinde bulunduk. Eğer hafta sonu programım uygun olursa bu konularla ilgili olarak SİVAS'a gelmeyi düşünüyorum.

İki değerli dostuma gönül dolusu sevgilerimle.

Bu iki değerli insanın kıymetini iyi bilelim.

Saygılarımla

yakamozz
16.07.2008, 22:38
syn boun üstadım bu bilgileriniz için çok tşk. ederim. gerçekten çok önemli yatırımlar. boun üstad sivas sanayi yapısında bişey dikkatinizi çektimi. sivasta belli sektörlerde kümelenme yok. çok değişik sektörlerde faaliyet gösteren firmalar var. sektör çeşitliliği var. yani bir maraş gibi sadece tekstil sanayisi yok. bu durum sivasın sanayi merkezi olabileceğini gösteriyor. yani her sektör sivasta ayakta kalabilir. bazı sektörler hariç. özellikle hızlı tren geldikten sonra sivas her alanda atağa geçecektir. bölge merkezi olacaktır.

Evet berat hocam haklısın bu durum benim de dikkatimi çekiyor.Sanayi sektörü yeni gelişmekte olan Sivas'ta bu durum bana göre güzel bir gelişme.Sanayinin her türlü kolu şu an Sivas taki sanayi yapısında mevcut.Tabiki ara mallar ve yatırım malları sanayisi, sanayinin gelişimi için büyük rollere sahip Sivas'ta ben bu potansiyeli görebiliyorum.

LaEdri
16.07.2008, 22:44
aktes kazancılık da türkiyeye yayımış bir firma olmaya başladı...erzuurmda bile gördüm bayiini..maaaşallah..

doganay
17.07.2008, 09:25
sivas osb ye yatırım yapan yabancı sermayeli bir kuruluş olan paco firması. Alman sermayesinin sivas a güzel bir yatırımı. Bu yatırımı Sivasımıza kazandıran Aziz Sevi Beye teşekkür ederiz. İnşallah Aziz bey daha nice Alman yatırımcıları Sivas a yatırıma teşvik eder.

sayın berat demir,

Paco firmasını SİVAS'a getiren ve daha bir kaç yabancı yatırımcı ile de bu konuda çalışmalarda bulunan Sayın Aziz Sevi beyefendiyi iyi tanırım. Muhteşem bir insandır. Kişiliği ve aldıgı yatırım kararları ile çalıştığı grup muhteşemdir. SİVAS Sayın Aziz Sevi'nin değerini iyi bilmelidir. Ayrıca OSb de bulunan Gümrük bşnası da Sayın Aziz Sevi bey tarafından yapılarak hediye edilmiştir.

saygılarımla

doganay
17.07.2008, 09:31
Sivas için öncelik projeler;
(Bölüm bölüm anlatılacaktır)

Sivas sanayicisi fabrikalarında kullandıgı yardımcı malzemelerin büyükçogunlugunu şehir dışından almaktadır. Bunların tespit edilip iyi bir ekip ile ve yatırımcı ile Sivas'ta imalatının yapılmasıdır

Saygılarımla

doganay
17.07.2008, 09:32
Sivas'ta en kısa zamanda iyi bir cnc otomat veya cnc freze tezgahlarından oluşan talaşlı imalat sektörü kurulmalıdır.

doganay
17.07.2008, 09:33
Sivas'ta büyükve küçük çaplı plastik enjeksiyon imalat atelyeleri oluşturulmalıdır

doganay
17.07.2008, 09:33
Sivas'ta kauçuk ve lastik imalat atölyeleri oluşturulmalıdır.

doganay
17.07.2008, 09:35
Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde kurulmaya çalışılan Teknokent projesinin hızlandırılması gerekmektedir. bu çalışmaların yanında yatırımcı mühendis gruplar tarafından proje etüd firmaları oluşturulmalıdır

doganay
17.07.2008, 09:38
Özellikle son zamanlarda Avrupa'dan Türkiye'ye imalatı yönlendirilen sanayi parçalarında Çinko galvaniz ve nikel kaplama taleo edilmektedir. Sivas'ta benim bildiğim bu konuda sadece bir firma bulunmakta ve o da geniş yatırım imkanı bulunmamaktadır.

Sivas'ta iyi bir yatırımcı tarafından bu işleri iyi bilen yatırıma açık bir firma kurulmalıdır. Sivas'ın böyle bir tesise öncelikle ihtiyacı bulunmaktadır.

doganay
17.07.2008, 09:42
Arkadaşlar;

Sivas için bazı yatırım projelerinden bahsettim ki, bu projeler maliyet olarak yüksek değerli projeler değildir. Ama Sivas'in bu işletmelere bir yıl gibi bir sürede ivedilikli ihtiyacı vardır. bu işletmeler kurulmaya başlandıgında vasıflı insan gücü ortaya çıkacaktır ki bu da Cumhuriyet Üniversitesi ile Meslek Liseleri tarafından kapatılabilir.

Şu an Sivas sanayisi deneyimli çalışan gücünü diğer illerden ithal etmekle giderebiliyor.

Saygılarımla

doganay
17.07.2008, 09:47
Arkadaşlar;

Sivas için prjesi olan arkadaşlarımız buraya bilgi birikim ve projelerini aktarabilir. Lütfen birlikten kuvvet dogar. Sabırla devam edelim. Burada çok değerli arkadaşlarımız ( forum yöneticimis Sayın Rüştü Elmas ve Sayın berat.demir) güzel çalışmalar başlattı. Özellikle tuning semineri gerçekten çok güzel bir başlangıctır. Faydalarını ileride göreceksiniz.

Katılımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla

doganay
17.07.2008, 09:55
Sivas OSB nin içinde iyi bir restaurant var mıdır?

OSB nin böyle bir işletmeye ihtiyacı var mıdır?

doganay
17.07.2008, 09:57
TÜDEMSAŞ vagon imalatında ihtiyacı olan talaşlı imalat ve sanayi ihtiyacını nereden karşılıyor acaba?

alix_özdemir
17.07.2008, 12:22
Sayın Doğanay, yaptığınız çalışmalara ve göstermiş olduğunuz azime hayranım. Bu tip çalışmaları bir ara ben de yaptım. İnşallah beklediğiniz desteği alırsınız. Bu konuda en büyük destekçilerinizden biri olacağım. Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Milyonlarca hemşehrimiz var. Bu gerçekten büyük bir potansiyel. Bunu değerlendirmeliyiz. Üstteki üyelerin birşeyiyle uğraşmaktan ziyade bu gibi önemli projelerle uğraşmak daha faydalı bence. Umarım istediğimiz verimi alırız. Büyük bir hareket başlatıp, taban olarak, tavana gereken desteği vermeliyiz. Hadi bismillah. Saygı ve dualarımla...

doganay
19.07.2008, 07:50
Sayın Doğanay, yaptığınız çalışmalara ve göstermiş olduğunuz azime hayranım. Bu tip çalışmaları bir ara ben de yaptım. İnşallah beklediğiniz desteği alırsınız. Bu konuda en büyük destekçilerinizden biri olacağım. Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Milyonlarca hemşehrimiz var. Bu gerçekten büyük bir potansiyel. Bunu değerlendirmeliyiz. Üstteki üyelerin birşeyiyle uğraşmaktan ziyade bu gibi önemli projelerle uğraşmak daha faydalı bence. Umarım istediğimiz verimi alırız. Büyük bir hareket başlatıp, taban olarak, tavana gereken desteği vermeliyiz. Hadi bismillah. Saygı ve dualarımla...

Şükürler olsun bir arkadaş daha bulduk yanımıza... Sayın alix özdemir, desteginiz için teşekkür ederim. Hep beraber güzel şeyler olacak.

Saygılarımla

doganay
19.07.2008, 10:26

Sayın özdemir, öncelikle ilginize teşekkrü ederim. Geçmişte bu tip çalışmalar yaptıgınızı söylediniz. acaba ne gibi problemler yaşadınız? Ama her ne yaşadıysanız inanın o problemler aşmak çok önemli, aşıldı mı çalışmak gerçekten çok büyük zevk veriyor. Ben bunu ögrendim.

Sivas'ın dılında bulunan Sivas'lı yatırımcıların öncelikle Sivas'a geri dönmeleri çok çok önemli. Ben bu yıl başında Sivas'ta bir iş adamı ile tanıştıgımda kendilerine bu konuyu sormuştum. Bana dediği kelime 'Sivas'a dönmek onlar için henüz erken' ben de ' zamanı nedir? sivas'ın makus talihi beklemek midir? Brilieri beklemeden başlamalı' İnanın bu sözüme cevabı alamadım. Sohbetin sonuna dogru haklılıgım ortaya çıkmıştı. Ama ben bir şeyler yapmak istiyorum. elimden geldiğince de buna devam ettireceğim. Benimle ve bizimle beraber olmak isteyen dostları fikirleriyle burada görmek istiyorum.

Saygılarımla

doganay
19.07.2008, 10:29
Sivasın iş adamlarının ve yatırımcılarının burayı dikkatlice takip ettiğini düşünüyorum. Herne kadar katılımcı olmasalarda burayı gözlem altında bulundurduklarını düşünüyorum. O yatırımcı dostları burada katılımcı olmaya davet ediyorum.

o yatırımcı dostlara yakında güzel sürprizlerim olacak. Onlara yatırım kolaylıkları hakkında bilgiler verip, kolaylıklar göstermeye çalışacagım.

Ne yapıyorsak Sivas için yapalım.

Saygılarımla

doganay
19.07.2008, 10:31
SİVAS OSB NİN ACİL OLARAK BAŞTA RESTORANT OLMAK ÜZERE DİĞER SOSYAL TESİSLERE İHTİYACI VAR. İTFAİYE BİNASINA VE GÜZEL BİR ÇEVRE GÖRÜNÜMÜNE İHTİYACI VAR.

Sayın demir, Sivas OSB nin acilenalt yapı hizmetlerinin tamamlanması gerekiyor. Yollar çukur içinde yolların asfaltlanması ve çevre düzenlemelerinin tamamlanması gerekiyor.

OSB nin yönetim kadrosunun bu konuda nasıl bir planı var merak ediyorum.

Saygılarımla

alix_özdemir
19.07.2008, 10:38
Sayın Doğanay, yaşadığım sıkıntı sanırım sizinde yaşadığınız türden sıkıntılar. Destek bulamama sorunu ve insanların "O iş olmaz, o iş çok uzun sürer, biz beceremeyiz" türünden kendine güven eksikliğinden kaynaklanan sorunlar. Ben, diğer il ve ülkelerde gördüğüm projeleri öneriyorum, ben uzaydan proje önermiyorum. Yapanlar nasıl yapıyor onu düşünen yok. Örneğin yine bu sitede "Belediyemiz ne gibi projeler yapabilir?" diye bir başlık açtım. Varolsun üç arkadaş dışında proje öneren olmadı. Halbuki herkesin bir fikri ve hayata geçmesini istediği bir projesi vardır. Bu projeleri toplayıp belediyeye ulaştırmayı umuyordum. Belediye bu gibi işleri önemsiyor ve ilgileniyor. Çünkü Önerdiğim birçok konuyu gündemlerine aldılar ve bir kaçını hayata geçirdiler. Ancak dediğim gibi bu başlık üç mesajı geçmedi. Belediyemiz bölümünden isterseniz bakabilirsiniz. İnşallah burada aynı sıkıntıyı yaşamayız. Saygı ve dualarımla...

alix_özdemir
19.07.2008, 11:13
Evet bence de OSB'ye bir peyzaj düzenlemesi lazım. Çalışmaların yanında Vizyonda çok önemli. OSB kendi içinde bir kampüs gibi olmalı ve bunun yapımında tabiki şirketlerimizinde duyarllılığı lazım. Berat Bey'in söylediği gibi herkes kendi şirketinin önünü düzeltirse sorun hallolur. Saygılarımla...

alix_özdemir
19.07.2008, 11:16
Ayrıca dün ilimize gelen bakan Güler, Sivas'ı Ordu Limanı'na bağlayacak olan yolun yapım aşamasında olduğunu söyledi. Yol bittikten sonra Sivas'tan denize 1,5 saatte varılabileceğini hatırlattı. Bu da Sivas'ın limanlara ulaşımının kolaylaşması için önemli bir adım. Çünkü yatırıma davet edilen şirketler hep bu sıkıntıya değinmişlerdi. Bu sorun da ortadan kalkınca umrım bir yenisini öne sürmezler. Saygılarımla...

doganay
19.07.2008, 11:19
Ayrıca dün ilimize gelen bakan Güler, Sivas'ı Ordu Limanı'na bağlayacak olan yolun yapım aşamasında olduğunu söyledi. Yol bittikten sonra Sivas'tan denize 1,5 saatte varılabileceğini hatırlattı. Bu da Sivas'ın limanlara ulaşımının kolaylaşması için önemli bir adım. Çünkü yatırıma davet edilen şirketler hep bu sıkıntıya değinmişlerdi. Bu sorun da ortadan kalkınca umrım bir yenisini öne sürmezler. Saygılarımla...

Sayın özedemir, bu söylediğiniz çok güzel bir proje dilerim. o yol en kısa zamanda tamamlanır. Çünkü imalatın sevkiyatı önemli, sevkiyat ne kadar kısa zaman ve az navlun ile olursa o kadar avanjlı olur.

Saygılarımla

BOUN
19.07.2008, 17:51
Sivas'ta son yıllarda sayıları hızla artan ve özellikle istihdama ve ihracat rakamlarına ciddi katkılarda bulunan madencilik şirketlerinden birisi daha: MTS Madencilik.

Firma sahipleri Sivaslı mıdır, değil midir bilmiyorum ancak firmanın merkezi Sivas'ta ve bir çok farklı alanda yatırımları var. Sivasımıza yatırım yaptıkları için teşekkür ederiz.

Magnezyum, Bakır, Altın, Mermer, Krom, Talk, Traverten ve Alçı yatırımlarını Sivas'ta yapan bu firma hakkında detaylı bilgiyi web sitesinden edinebilirsiniz:

BOUN
19.07.2008, 17:53
Sivas'ta son yıllarda sayıları hızla artan ve özellikle istihdama ve ihracat rakamlarına ciddi katkılarda bulunan madencilik şirketlerinden birisi daha: MTS Madencilik.

Firma sahipleri Sivaslı mıdır, değil midir bilmiyorum ancak firmanın merkezi Sivas'ta ve bir çok farklı alanda yatırımları var. Sivasımıza yatırım yaptıkları için teşekkür ederiz.

Magnezyum, Bakır, Altın, Mermer, Krom, Talk, Traverten ve Alçı yatırımlarını Sivas'ta yapan bu firma hakkında detaylı bilgiyi web sitesinden edinebilirsiniz:

Yine aynı grubun bünyesindeki diğer bir madencilik şirketi: Armen Madencilik

BOUN
20.07.2008, 09:06

Evet dün enerji bakanının katılımıyla bu haberde bahsi geçen fabrikanın açılışı yapıldı. İşte detaylar:

Bakan Güler: Kazma vuranlar kahraman
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Yeraltı zenginliklerimizi çıkartmak için kazma vuran arkadaşlarımız birer milli kahramandır'' dedi.

Çeşitli temas ve ziyaretler için Sivas''ın Ulaş ilçesinde bulunan Bakan Hilmi Güler, Yazıcı Şirketler Grubuna ait konsantre krom üretimi yapan Pema madenciliğin açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bakan Güler, ekonomik kalkınma için yeraltı zenginliklerinin çıkartılmasının büyük önem taşıdığını, dağları taşları aşarak, yerin altındaki madeni günyüzüne çıkaran kişilerin de birer milli kahraman olduğunu ve bunların sayısının artırılması gerektiği söyledi.

Enerjide bir Kurtuluş Savaşı verdiklerini ifade eden Güler, Bakanlık bürokratlarıyla birlikte il, il, bölge, bölge dolaşarak enerji kaynaklarını anlattıklarını söyledi.

Bakan Güler, ''Haftasonlarımızı, Bodrum'da, Antalya'da güneşlenerek geçirmiyoruz. Manisa'ya Sivas'a ve diğer şehirlerimize giderek yatırımcılara yeraltı zenginliklerimizi anlatıyoruz'' dedi.

Bugün açılan tesiste, konsantre krom üretimi yapılacağını belirten Güler, yakın zamanda bölgeye bir ferro krom, ardından da paslanmaz çelik tesislerinin kurulması gerektiğini söyledi.

Yazıcı şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yazıcı da yüzde 100 yatırımı yerli olan tesiste çıkan kromun, ''Türk Kromu'' diye patentlendiğini ve söz konusu kromun, dünyanın en değerli kromlarından biri olduğunu söyledi.

Şirket olarak yıllardır birçok alanda faaliyet gösterdiklerini anlatan Yazıcı, böyle bir yatırımı ise aklından dahi geçirmediğini belirterek, ''Doğduğum topraklara dönüp böyle bir yatırım yapmaktan gurur duyuyorum'' dedi.

Tesisin 30 milyon avroya mololduğu belirtildi.

Tesisin bulunduğu bölgede 2 milyon tonun üzerinde krom rezervi bulunduğu, tesisin yıllık krom konsantresi üretme kapasitesinin ise 25 bin ton olduğu ve tesiste binin üzerinde kişinin istihdam edildiği bildirildi.

Bakan Güler ve beraberindekiler, söz konusu tesisin açılışının ardından, Demir Export'a ait Kangal Termal santralinde incelemelerde bulundu.

Törene, Sivas Valisi Veysel Dalmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Vekili Selahattin Çimen ve bazı bürokratlarla, iş adamları katıldı.

ZAMAN

BOUN
20.07.2008, 09:14
Dün akşam kanal 58 'de izledim, Yazıcı şirketler grubu başkanı Servet Yazıcı 27 yıl aradan sonra memleketine dev bir yatırımla döndüğünü söyledi. İşte bize böyle Sivaslılar lazım, aradan 27 yıl da geçse Sivas'ı unutmayan ve daha sonra Sivas'a gelerek bu şehrin insanına iş imkanı sunan ve ihracatına katkıda bulunan işadamımıza teşekkürler... Başarılar...

Fakat Zaman gazetesindeki haberde 1000 kişinin istihdam edildiği yazıyor ki bu biraz iddialı bir rakam!:):):) Bence gerçek rakam firma web sitesinde de belirtildiği gibi 250 civarında.

Yaklaşık 60 trilyonluk yatırımı memleketine yapan değerli işadamımıza tekrardan teşekkürler!... Darısı diğer işadamlarımızın başına!

BOUN
20.07.2008, 09:25
Bu firmayla ilgili diğer bir haber:

Ulaş İlçesi Karahisar Köyü Yakınlarında Kurulan Maden Ocağı Ve Fabrika, Çevre Köylerdeki İşsizlerin Umudu Oldu
Sivas'ın Ulaş ilçesine bağlı Karahisar köyü yakınlarında kısa süre önce açılan krom madeni ve kurulan fabrika, ülke ekonomisinin yanı sıra çevre köylerdeki vatandaşlara da istihdam sağladı.

Fabrika için gerekli olan elektrik enerjisi ile diğer desteklerin verilmesi durumunda hedeflerinin büyük olduğunu açıklayan Yazıcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yazıcı, 2009 yılında fabrikayı yüzde 50 kapasiteye çıkaracaklarını ve Sivas'tan iş için başka memleketlere göçün önüne de
geçtiklerini söyledi.

Uzun süre Antalya'da madencilik, enerji ve kimya sanayilerinde faaliyet gösteren Sivaslı işadamı Yazıcı, Sivas'taki son yılların en büyük yatırımını yaptı. 1.5 yıl önce krom madeni için başladığı iş kolunu geliştiren Yazıcı, şirkete bağlı Pema Madencilik AŞ. bünyesinde krom madeni açtı. Madenleri işlemek için de bir eleme ve kırma tesisi ile fabrika kuran Yazıcı, işçi olarak da çevre köylerdeki vatandaşları aldı.

Maden ve fabrika civarındaki tüm köylerdeki vatandaşlara istihdam sağlayan işletmede kalan çalışanlar için de lüks otelleri aratmayan sosyal tesisler kuruldu. 2 kişilik televizyonlu ve banyolu odalar halinde yapılan misafirhanede işçiler, kent hayatı ile de bağlantılarını bu şekilde koparmıyorlar.

Ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan çalışmalar yaptıklarını dile getiren Yazıcı, "Bu yıl için tahminen 30 milyon dolar, 2009 yılı için de 90 milyon dolar civarında ihracat yapacağımızı zannediyoruz" dedi.

Sivas'ın orta Asya ve Avrupa ülkelerine açılan kapısı niteliğindeki şirketin dış pazarda önemli ülkelere ihracat yaptığını kaydeden Yazıcı, şimdiye kadar yapmış oldukları çalışmalardan elde ettikleri ürünleri Çin'e ihraç ettiklerini söyledi. Yazıcı, "Potansiyeli çok olan ve talebi fazla olan bir ürün. Müşterilerimiz arasında Hindistan, Çin, Almanya ve Rusya da var.

En büyük sıkıntımız elektrik enerjisi. İmkanların sağlanması durumunda fabrikayı yüzde 50 kapasiteye çıkaracağız. 2009 yılı itibari ile kapasitemizi yüzde 50 arttırmak istiyoruz. Tabi ki ihtiyacımız olan elektrik enerjisi karşılanabilirse ve yaptığımız barajlarımızda biriktirdiğimiz su yeterli olduğu taktirde kapasitemiz 2009'un sonunda kesinlikle yüzde 50 artmış olacaktır" diye konuştu.

Çalışmalarının uzun süre bölgede devam edeceğini de belirten Yazıcı, "Yaptığımız ürün krom işlemektir. Ve burada Sivas yöresinde 56 tane daha ocağımız var. Kademeli olarak bunların her birinde araştırma yapıp, hangisinde cevheri bulursak buradan çıkaracağımız malzemeyi fabrikamızda işleyeceğiz" şeklinde konuştu.

"İŞ İMKANI SİVAS'TAN GÖÇÜN ÖNÜNE GEÇTİ"

Yapılan tesisleri imkanlar dahilinde geliştireceklerini ifade eden Yazıcı, köylüye verdiği iş imkanı ile Sivas'tan diğer kentlere yapılan göçün önüne de geçtiğini söyledi. Civar köylerden de birçok ailenin tekrar Sivas'a bu sayede döndüğünü belirten Servet Yazıcı, "Biz burada kromu zenginleştirme tesisi kurduk.

Çıkan ürünün bir kısmını lampi tabir edilen parça olarak satıyoruz, diğer kısmını tamamen fabrikada öğüterek içindeki taşını kumunu ayıklayıp, kromu daha saflaştırmış halde göndereceğiz. Eğer ki yine istenilen elektrik gücü bulunursa bir iki yıl içerisinde Sivas'ta bir fevri krom fabrikası kurmak istiyorum.

Bunun için gerekli ortamlar bize sunulursa biz de bütün gücümüzü sarf ederek böyle bir şey gerçekleştireceğiz. Kangal Termik Santrali'nden sonra bu yörede yapılmış en büyük yatırımdır.

Şu anda burada çalışan personelin yüzde 80 ile 90'ı tamamıyla bu yöredendir. Eli iş tutan hemen hemen herkes bizim işletmemizde çalışıyor. Muhtarların söylediğine göre her köyden hemen hemen en az 3-4 aile,
İstanbul veya başka kentlerde çalışırken, tekrar köylerine dönüş yaptılar. Burada onlara bu şekilde iş imkanı sağlanmış oldu. Onlar da mutlu, biz de mutluyuz" dedi.

BOUN
20.07.2008, 10:03
''Maden kenti'' Sivasımızın traverten mermerlerini dünya piyasalarına sunan firma: Özmersan mermer. Şirket hakkında web sitesinde bulunan detaylı bilgi:

1988 yılında Özmersan Mermer Sanayii olarak kurulan, mermer ve traverten ocak isletmeciliği, faaliyetlerinde bulunan ve 1997' de sirketlesen Ozmersan Mermer, sektordeki basarili faaliyetlerini surdurmektedir.

1998 yilinda, Özmersan Mermer Ltd. Sti'nin istirakcisi oldugu, Turmer Mermer Ltd Sti, Sivas'ta kendine ait ocaklarindan Sari Traverten, Noce Traverten ve Onyx Blok uretimini gerceklestirmektedir.
2003 yilinda kendi fabrikasinda mamul uretimine baslayan, Özmersan Mermer Ltd Sti, Sivas'in dunyaca unlu degisik renk ve kalitedeki urunlerini, kendi fabrikasinda ebatli olarak ureterek, yurtici ve yurtdisi musterilerinin
begenisine sunmaktadir.

Dogal tasta kaliteyi one cikararak, musteri memnuniyetini saglamayi vizyon edinen Ozmersan Mermer, bunu
gerceklestirebilmek icin, etkin ve verimli calismayi kendisine misyon olarak secmistir. Bu dogrultuda dogal tas yelpazesini ve makina parkini her gecen gun genisletmektedir.

Sivas'in 30km batisinda bulunan ocagimizda, yillik yaklasik 10.000 m3 Sari Traveten ve Onyx uretimi gerceklesmektedir.

Ayrica, Sivas'in 25 km dogusunda bulunan klasik ve noce traverten ocagimizda da yillik 6.000 m3 kadar blok üretimi yapilmaktadir

Ocagimizin cok yakininda bulunan ve 1.000 m2 kapali alani olan fabrikamizda, yillik uretimimiz 100.000 m2 civarindadir.

Mamul ve yari mamul olarak gerceklestirdigimiz uretimimizin, buyuk bölumunu cesitli ulkelere ihrac etmekteyiz.

BOUN
27.07.2008, 09:52
İstanbul Sanayi Odası Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu araştırması 2007 sonuçlarına göre:

SİVAS DEMİR ÇELİK FABRİKASI, Türkiye'nin 184. büyük sanayi kuruluşu,

ERDEMİR MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş (galiba Divriği'de), Türkiye'nin 324. büyük sanayi kuruluşu,

TÜRKİYE DEMİRYOLU MAKİNALARI SANAYİ A.Ş.GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (TÜDEMSAŞ), Türkiye'nin 473. büyük sanayi kuruluşudur.

Bu sonuçlara göre 500 büyük sanayi firması arasında Sivasımızdan 3 firma bulunmaktadır. Geçen yıllarda bu listeye ya sadece bir firma sokabilen veya hiç giremeyen Sivasımız için güzel bir gelişme diyebiliriz. Ancak komşu vilayetlerimizin özel sektör firmaları ağırlıklı olarak bu listeye daha çok katkıda bulunmuş olmaları bizim daha almamız gereken çok yol olduğunu gösteriyor!

BOUN
27.07.2008, 10:18
ÜSTAD BU ARADA SİDEMİR BAYA BİR ATAĞA KALKMIŞ 184. BÜYÜK KURULUŞ OLMUŞ. 2 - 3 SENE ÖNCESİNE KADAR KAPISI KİLİTLİ OLAN SİDEMİR İ HAKETTİĞİ YERDE GÖRMEK AYRI BİR GURUR KAYNAĞI BİZİM İÇİN. SİDEMİR İLERLEYEN YILLARDA GEREK İSTİHDAM GEREKSE BİLANÇO BÜYÜKLÜĞÜ OLARAK ATAĞINI SÜRDÜRECEKTİR.

Kör topal bir şekilde çalıştırılan; ayrıca sadece hurda demir işleyen bir fabrika herşeye rağmen en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 184. olabiliyorsa, bu durum gösteriyor ki ilerleyen yıllarda bu kuruluşumuz istikrara kavuşursa ve yapılacak ek yatırımlarla ham demir işlemeye de başlarsa Türkiye'nin en büyük sanayi devlerinden birisi haline gelir. Kaldı ki şu anki haliyle bile dev olduğunu gösteriyor!

BOUN
08.08.2008, 09:38
HAZİRAN 2008 TEŞVİKLERİ

GÖKLER MOBİLYA MEDİKAL VE SAĞLIK HİZMETLERİ GIDA MADDELERİ İNŞAAT NAKLİYE İMALAT MONTAJ PAZARLAMA İTH.İHR. SAN.TİC. A.Ş.
İMALAT - Mesl.Bil.Ölç.Opt.Do.

6000 ADET/YIL Motorlu Hasta Karyolası
1000 ADET/YIL Sedye
1000 ADET/YIL İlaç Dolabı
15000 ADET/YIL Metal Ofis Mobilyaları
YATIRIM TUTARI : 5.120.000 YTL
DÖVİZ YATIRIMI : 925
13.06.2008
SİVAS Organize San.Böl.1.Cad.No.7 SİVAS KOMPLE YENİ YATIRIM
İSTİHDAM : 75 KİŞİ
TEŞVİK

Berat Hocam böyle güzel haberleri bizle paylaştığın için teşekkürler.

5 trilyondan daha fazla bir tutarda ve 75 kişiye iş imkanı sağlayacak güzel bir yatırımın Sivasımıza yapılıyor olması gurur verici. Sivasımızın sanayileşme hamlesinde önemli bir adım olması ve başarılı bir girişim olarak ilerleyen yıllarda daha da büyümesi ve Türkiye'nin alanında önde gelen firmalarından birisi olması temennisiyle bu firmamıza başarılar diliyorum.

BOUN
08.08.2008, 16:21
Parti kapatma davası nedeniyle piyasanın iyice durgunlaştığı bir dönemde dahi az da olsa sürekli yatırım alan Sivas OSB'nin, belirsizliğin kalktığı önümüzdeki dönemde 2004 ve sonrası döneme dönmesi ve yeni bir kalkınma hamlesine girmesi için tekrar 2004 döneminde yapıldğı gibi tekrardan yatırımcı davet toplantılarına başlanmalı diye düşünüyorum.

Hatırlanırsa o dönemde İstanbul'da ve yurtdışında yatırımcı davet toplantıları yapılmıştı ve Sivas OSB'ye bir miktar yatırımcı çekilebilmişti. Önümüzdeki yıl için Sivaslı yerel yönetici, bürokrat ve işadamlarımızın elele vererek yeni bir kalkınma hamlesi başlatması ile Sivasımız orta ölçekte bir sanayi şehri olma şansını yakalayabilir. 2004 öncesi dönemde neredeyse sanayisiz bir şehir olan Sivas, o yıl ve devam eden dönemde yapılan yatırımlarla küçük de olsa sanayi şehri olma yolunda bir adım atarak küçük ölçekte bir sanayi şehri olmuştu. Şimdi ise zaman ikinci bir hamleyle orta büyüklükte bir sanayi şehri olma zamanıdır. Bunun için yukarıda bahsettiğim yatırımcı davet toplantıları vb faaliyetlerin yanısıra 1. OSB daha da büyültülmeli ve artık yılan hikayesine dönen ve 10 yıldır kuruldu kurulacak denen Demir Çelik bölgesindeki 2. OSB bir an evvel hayata geçirilmeli ve arazi yatırımcıya tahsis edilmelidir.

Sayın Valimize ve STSO Başkanımıza duyrulur...

BOUN
13.08.2008, 19:55
Sivaslı üç girişimci Mehmet Reşit Akyol, Turan Şeremet ve Şinasi Akyol tarafından 1996 da kurulan Öncü Süpermarket, bugün 11 şube ve 1 cash&carry mağazası ile hizmet veriyor. Yıl sonuna kadar 5 şube daha açmayı planlayan firma ayrıca büyük bir alışveriş merkezi projesini de hayata geçirmeyi hedefliyor.

toplam 20 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösterdiklerini belirten Öncü gıda yön. kurl. başkanı Mehmet Raşit Akyol, 360 kişiyi istihdam eden firmamız öncelikle müşteri memnuniyeti sloganı ile çalışıyor. Öncü süpermarket halkın daha rahat ve huzurlu bir ortamda alışverişini yapması için pek çok yenilik ve yatırımlar gerçekleştiriyor. Profosyonel kadrosu ve gıda.şarküteri,manav,züccaciye , parfümeri,kozmetik reyonları ile on binlerce ürünün bulunabileceği tek adres olarak Sivas halkına hizmet veren firmamız, tüketicilere gönül rahatlığıyla alışveriş olanağı sağlıyor dedi.

İç Anadolu Bölgesi nde perakendecilik sektöründe en büyük lojistik deposduna sahip firmalardan biri olduklarını ifade eden Akyol, yakın zamanda açtığımız cash&carry mağazasıyla farklı bir segmente adım atmış olduk. 850 metrekare satış alanına sahip mağazamızla, bölgede faaliyet gösteren bakkal, lokanta ,hastane, yemek şirketleri ve catering gruplarına hizmet veriyoruz diye konuştu. Bu yıl sonuna kadar 5 tane daha şube açmayı planladıklarını açıklayan Akyol, ayrıca büyük alışveriş merkezi projemiz var . Amacımız Sivas a yatırım yaparak iş istihdamı arttırmak. Bizler perakende sektöründeki tüm yeni gelişmeleri uygulamaya ve teknolojik alanlarda yenilikler yapmaya hazırız dedi.

Sivas'ta faaliyet gösteren perakendecilerin elde ettikleri sermaye ile ilimizde hizmet ve sanayi sektörlerine yeni yatırım yapmaları gerekmektedir diye düşünüyorum. Bu yönde çalışma yapanlar elbette var, mesela Marka avmlerinin OSB'de Kaptan Mermer isminde mermer fabrikası kurma çalışması ve Marketim Dilek'in Park City Avm'yi Sivasımıza kazandırması iki güzel örnek. Diğer perakendecilerden de benzer atılımları görmek istiyoruz. Sivas'ın sanayisine ve hizmet sektörüne elde ettğiniz sermaye ile yatırım yapın, hem Sivasımız kazansın hem de siz kazanın!

jacop162000
13.08.2008, 20:52
sivas dışındakileride bilen varsa yazarmısınız?

BOUN
13.08.2008, 21:07
Temmuz ayında Sivas-Ulaş'ta krom fabrikası açılışını Bakan Hilmi Güler ile yapan Pema medencilik Eylül ayında Sivas-Hafik'te ikinci fabrikasını kurmak için ilk kazmayı vuruyor. İşte detaylı bilgi:

Yazıcı Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Pema Madencilik Enerji Kimya Sanayi Ticaret A.Ş, Sivas(87), Kayseri(1) ve Adana(1) bölgelerinde toplam 89 adet maden sahasına sahiptir. Sivas-Kangal-Çamözü Mevkiindeki 1362,92 hektarlık maden ocağımızda 8.000 ton parça krom, fabrikamızda ise 50.000mton Konsantre Krom üretilmektedir.

2009 senesinde ise yıllık ortalama 40.000 mton parça krom, 200.000.mton konsantre krom üretimi yapılacaktır. 232 adet çalışanı ile hizmet vermekte olan 15.500 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda 150 ton/saat kırıcı ünitesi, 2200cmx3500cm 4 adet Değirmen, 4 adet Stack Sizer (Derrick), 144 adet Konsantre Masası (Deister) bulunmaktadır.

Fabrikanın bulunduğu maden sahamızda çıkan parça kromun cevher değeri Cr2o3 %38-42 baz, konsantrenin Cr2O3 değeri ise %53,14’dür. 2008 Eylül ayı içerisinde inşaatına başlanacak olan 2. Krom Konsantre Fabrikamız ise Sivas / Hafik’te olup, 2009 yılı Haziran ayında üretime başlayacak şekilde planlanmıştır.

Şu an faaliyette olan fabrikadan bir görrüntü:

jacop162000
13.08.2008, 21:22
galiba sivas dışında bilen yok !!!!

murat_coşkun
22.08.2008, 13:45
LENS FABRİKASININ ADI ANADOLU TIP TEKNOLOJILERİ MARKANIN ADI ZARACCOM DUR

BOUN
05.10.2008, 13:10
SADECE 2008 AĞUSTOS AYINDA ALINAN TEŞVİKLERLE SİVAS MERKEZDE 385 KİŞİYE YENİ İŞ OLANAĞI SAĞLANACAKTIR. SİVAS IN İLÇELERİNDE İSE 20 KİŞİYE YENİ İSTİHDAM OLANAĞI DOĞMUŞTUR. SİVAS A YATIRIM YAPAN BÜTÜN İŞADAMLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ. ASIL YİĞİDO BU İŞADAMLARIMIZDIR. KAZANDIKLARI PARALARI SİVAS TOPRAKLARINA YATIRMAKTA VE HEMŞERİLERİMİZE İŞ OLANAĞI SAĞLAMAKTADIRLAR. BAZI İNSANLARA İNATLA SİVAS A YATIRIM YAPIP O İNSANLARI UTANDIRMAKTA VE ÇATLATMAKTADIRLAR. ARTIK DEDİKODUCU, FİTNECİ, FESATÇI İNSANLAR SİVAS TA BAŞARILI OLAMIYOR. BAŞARILI OLAMADIKLARININ KANITI DA BURADA DUYURDUĞUMUZ YATIRIM VE ÜRETİM HABERLERİDİR. SAYGILARIMLA.

Sayın BeratDemir'in verdiği bu yatırım haberlerini seviçle ve gururla takip ediyoruz. Krize, ekonomik durgunluğa inat, işadamlarımızın yatırımlarına devam etmesi sevindirici. Diğer dikkati çeken husus mevcut teşviklerden önemli bir kısmının zaten faaliyette olan firmalar taraından kullanılıyor olması, bu durum şu an faal olan firmalarımızın büyümeye ve yeni yatırım ve istihdam olanakları sağlamaya başladıklarının göstergesidir. Tekrardan başarılar....

etzel1967
09.10.2008, 20:05
bu yatırım haberleriyle mest oluyorum...sivas uyanıyor, sivaslı uyanıyor...nihayet...

BOUN
09.10.2008, 22:19
SABIRLAR MERMER, EK FABRİKA BİNASINDA PLAKA ÜRETİMİNE GEÇECEK
Sivas ta sarı traverten üreten Sabırlar Mermer, halen inşaatı devam eden ek fabrika binasında plaka üretimine geçmeyi planlıyor. Sabırlar Mermer Ve Traverten Limited Şirketi sahibi Celil Sabırlar, ticaret müteahhitlik faaliyetlerinin ardından 2003 yılında mermer sektörüne adım attıklarını belirterek 25 dönüm arazide 1500 m2 kapalı alanda sarı traverten üretimine başladık. 2006 yılında ürteim kapasitemizi artırarak 1200 m2 lik bir kapalı alan daha ilave ettik. Ayrıca halen inşaatı devam eden 1100 m2 lik ek binamızla birlikte toplam kapalı alanımız 3800 m2 ye çıkacak. Bu yıl faaliyete geçmesi planlanan ek binamızda plaka üretimine başlayacağız dedi. Sivas Organize Sanayi Bölgesi Sivas Erzincan karayolu 7. km. sinde yer alan fabrikalarından genişleyen makina parkurları sayesinde üretimi gittikçe artırdıklarını ifade eden Sabırlar, 40 personel ve 4 idari görevli ile ilimizde sarı traverten üretimine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ürün kalitesini en üst düzeye çıkarmak birinci hedefimiz. Şirketimiz ihracatıyla da büyümeye devam ediyor. İhracat yaptığımız başlıca ülkeler Amerika, Rusya, Almanya ve İsviçre dir diye konuştu.

Aşağıdaki linkten bu firmamızın web sitesini ziyaret edebilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamıza başarılar... Sivasımızın gururu olmaları temennisiyle...

BOUN
09.10.2008, 22:21
SABIRLAR MERMER, EK FABRİKA BİNASINDA PLAKA ÜRETİMİNE GEÇECEK
Sivas ta sarı traverten üreten Sabırlar Mermer, halen inşaatı devam eden ek fabrika binasında plaka üretimine geçmeyi planlıyor. Sabırlar Mermer Ve Traverten Limited Şirketi sahibi Celil Sabırlar, ticaret müteahhitlik faaliyetlerinin ardından 2003 yılında mermer sektörüne adım attıklarını belirterek 25 dönüm arazide 1500 m2 kapalı alanda sarı traverten üretimine başladık. 2006 yılında ürteim kapasitemizi artırarak 1200 m2 lik bir kapalı alan daha ilave ettik. Ayrıca halen inşaatı devam eden 1100 m2 lik ek binamızla birlikte toplam kapalı alanımız 3800 m2 ye çıkacak. Bu yıl faaliyete geçmesi planlanan ek binamızda plaka üretimine başlayacağız dedi. Sivas Organize Sanayi Bölgesi Sivas Erzincan karayolu 7. km. sinde yer alan fabrikalarından genişleyen makina parkurları sayesinde üretimi gittikçe artırdıklarını ifade eden Sabırlar, 40 personel ve 4 idari görevli ile ilimizde sarı traverten üretimine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ürün kalitesini en üst düzeye çıkarmak birinci hedefimiz. Şirketimiz ihracatıyla da büyümeye devam ediyor. İhracat yaptığımız başlıca ülkeler Amerika, Rusya, Almanya ve İsviçre dir diye konuştu.

Aşağıdaki linkten bu firmamızın web sitesini ziyaret edebilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamıza başarılar... Sivasımızın gururu olmaları temennisiyle...

yerliturkuaz
16.10.2008, 13:52
Firmalarin cogu ya kucuk ya da tanitima onem vermiyorlar...

BOUN
02.11.2008, 08:56
2008 YILI EYLÜL AYINDA YABANCI SERMAYELİ FİRMALARIN YATIRIMLARI İÇİN VERİLEN YATIRIM TEŞVİK BELGELERİ

FİRMA ADI : AKTİV OTOMOTİV
ÜRETİM KONUSU : İMALAT SANAYİ - MUHTELİF MENTEŞE,EL FR. MET. OT.,OTM. PARÇALAR
ADRES : 1. OSB. 2. KISIM 5. CAD. 7. SOK. NO: 8
İLAVE İSTİHDAM : 250 KİŞİ
TOPLAM YATIRIM : 1.993.662 YTL

Sivas'ta krize inat, bu dönemde de hala yatırım yapılıyor olması, herşeyden evvel henüz dört yıl evvel kurulmuş bir fabrikanın kısa zamanda ek yatırıma başlıyor ve yeni istihdam sağlayacak olması ilimizin doğru yolda olduğunun en açık göstergesidir. Ayrıca Almanya'dan kalkıp gelip Sivasımıza fabrika kuran değerli hemşerimiz Aziz Sevi Bey'e teşekkür eder, iş hayatında başarılarının katlanarak devam etmesini temenni ederim. İşte gerçek Sivaslılık budur, gerçek Yiğidoluk budur.

leblebi82
07.11.2008, 10:54
Yakında bu bölüme son istatistiklerle ilgili bir yazı ekleyeceğim inşallah

doganay
08.11.2008, 11:33
Sivas'ta krize inat, bu dönemde de hala yatırım yapılıyor olması, herşeyden evvel henüz dört yıl evvel kurulmuş bir fabrikanın kısa zamanda ek yatırıma başlıyor ve yeni istihdam sağlayacak olması ilimizin doğru yolda olduğunun en açık göstergesidir. Ayrıca Almanya'dan kalkıp gelip Sivasımıza fabrika kuran değerli hemşerimiz Aziz Sevi Bey'e teşekkür eder, iş hayatında başarılarının katlanarak devam etmesini temenni ederim. İşte gerçek Sivaslılık budur, gerçek Yiğidoluk budur.

AKTİV OTOMOTİV firmasının sahibi çok sevgili Aziz Bey Sivas için bulunmaz bir nimettir. Kendisini şahsen yakından tanııma fırsatım oldu. Tam bir Sivas ve Sivas için yatırım sevdalısıdır.

Daha önce bu firma ile ilgili olarak, yakından takip ediniz uyarısında bulunmuştum. Yukarıda bahsedilen yatırım, projenin ilk ayaklarındandır. Daha ne projeler var....

Bu Aziz bey'e Sivaslılar olarak sahip çıkalım.

Saygılarımla

doganay
08.11.2008, 11:45
Arkadaşlar;

Ben Otomotiv sanayinin kalbinde yaşayan ve otomotiv sanayinde yıllarını veren bir insan olarak son günlerde krizi iliklerimize kadar hissetmeye başladık. SİVAS'ta otomotiv sanayine üretim yapan ve ihracata yönelik çalışan bir iki firma ki, bunların başında AKTİV OTOMOTİV geliyor. Bu krize ragmen yukarıda da belirtildiği gibi istihdam artışı için yatırım yapıyor. Bu da iş baglantılarının çok iyi oldugunu gösterir. Bu firmanın yanında PACO firması var. Bu firmayı da iyi takip edelim.

Saygılarımla

doganay
15.11.2008, 10:48
Merhaba arkadaşlar;

2009 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Sivas'ta otomotiv sanayi ile ilgili olarka ciddi yatırımlar başlayacaktır. Şu anda o yatırımlar başladı. Fakat bunu Sivas ancak 2009 yılının ikinci yarısından itibaren hissedecektir.

Hayırlı uğurlu olsun.

Saygılarımla

etzel1967
15.11.2008, 11:25
Merhaba arkadaşlar;

2009 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Sivas'ta otomotiv sanayi ile ilgili olarka ciddi yatırımlar başlayacaktır. Şu anda o yatırımlar başladı. Fakat bunu Sivas ancak 2009 yılının ikinci yarısından itibaren hissedecektir.

Hayırlı uğurlu olsun.

Saygılarımla

üstadım, hayırlı haberlerinizi bekliyoruz..............

BOUN
15.11.2008, 23:09
Son on yılda bütün dünyada önemli bir trend haline gelen sanal mağazacılık ve internetten satış alanına yatırım yapan ve alanında Türkiye'nin sayılı internet mağazalarından birisi olan Sivaslı firmamız:

Alışverişlerinizi internet üzerinden yapıyorsanız bu adresi kullanabilirsiniz.

Ayrıca bebek ve çocuk ürünleri satışı yapan bir diğer Sivaslı firmamızın adresi:

Bu web sitelerini en azından ziyaret etmenizi öneririm...

doganay
21.11.2008, 14:24
üstadım, hayırlı haberlerinizi bekliyoruz..............

Merhaba;

Hayırlı haberler gelmeye devam edecek. SİVAS için çalışan çok değerli işadamlarımız var. Değerini bilelim. Krizlere rağmen mücadeleye devam ediyorlar. Bu işadamlarımızın en büyük eksikleri yetişmiş eleman istihdamı. Bu konuyu da vaktim olduğunda açıklayıp tartışmaya açmayı düşünüyorum. B problem nedeniyle büyük projelerde problem yaşama riskleri çok.

Saygılarımla

BOUN
03.01.2009, 11:51
Afrikalılar Türk kili ile beyazlayacak

Kilden yaptığı saç, cilt ve vücut bakımı ürünleri ile tanınan Dermokil, gözünü Afrika pazarına dikti. Ezel Kozmetik Genel Koordinatörü Murat Küsmez, ürünlerinin cildin bir iki ton açılmasını sağladığını belirterek 'Afrika'daki insanlarda ciddi bir şekilde tenlerini beyazlatma isteği var' dedi.

İsrail'de katıldığı bir bayi toplantısında görüp annesinin bacaklarının ağrısı için aldığı ünlü "Lut Gölü" çamurundaki kilden esinlenerek "Dermokil" markasını yaratan Sivaslı işadamı Ünal Karaca, ürünlerini 2 yıllık süre içinde Ortadoğu'dan Avrupa'ya kadar değişik ülkelere ihraç etmeye başladı. Dermokil'in yeni pazar hedefi ise Afrika ülkeleri. Ezel Kozmetik Genel Koordinatörü Murat Küsmez, kilin ciltte beyazlatma etkisi yapması nedeniyle Afrika ülkelerinden yoğun talep almaya başladıklarını açıkladı.

Ezel Kozmetik'in bugün Dermokil markası adı altında saç, cilt ve vücut bakımına yönelik 28 çeşit ürün ürettiğini belirten Küsmez, şirketin kurucusu Karaca'nın İsrail'den döndükten sonra Anadolu'daki kil örneklerini inceletmek için akademisyenlerden oluşan bir Ar-Ge birimi kurduğunu söyledi. Karaca'nın 2006'da Sivas Organize Sanayi Bölgesi'nde 6 milyon dolarlık bir yatırımla Dermokil ürünlerini üretecek Ezel Kozmetik Fabrikası'nın temellerini attığını söyleyen Küsmez, 2007'de iç pazara verilen Dermokil markalı ürünlerin özellikle eczane, market, parfümeri ve aktarlarda satıldığını ifade etti. Küsmez, 2008'den itibaren ise ihracata başladıklarını belirterek bugün İtalya, Fransa, Almanya, Hollanda ve Belçika olmak üzere 5 Avrupa ülkesi ile Irak, Arabistan ve Azerbaycan gibi ülkelere ihracat yaptıklarını ifade etti.
2009'da ihracat pazarlarını çeşitlendireceklerini belirten Küsmez, özellikle Ortadoğu ve Afrika pazarlarının kendileri için önemli olduğunu söyledi. Küsmez, "Bu yıl içinde düzenlenen fuarlarda Nijerya ve Senegal dahil birçok ülke ile görüşmeler yaptık. Çünkü bu tarz pazarlarda insanlarda ciddi bir şekilde tenlerini beyazlatma isteği var. Bizim ürünlerimizinde en büyük özelliği yapılan maskelerle cildin bir iki ton açılması. Bu nedenle Ortadoğu ve Afrika pazarlarından ciddi talep var. 2009'da öncelikle Senegal'e ürün göndereceğiz. Bu ülkeden diğer pazarlara açılacağız" diye konuştu.

Ciro hedefi ihracatla artacak

2008'de ciro hedeflerinin 2 milyon dolar olduğunu fakat yapılan ihracat bağlantıları nedeniyle yılı 3 milyon dolar ciro ile kapatacaklarını belirten Küsmez, "2008 itibariyle yurtiçi ve yurtdışında henüz istediğimiz tüm noktalara dağılmış değiliz. Bu nedenle 2009'da öncelikle iç pazardaki dağılımımızı tamamlayıp özellikle A plus noktalara ulaştıktan sonra yeni pazarlara odaklanacağız. 2008'de bunun için gerekli ekibi ve alt kadroyu tamamladık. Ardından yeni ihracat pazarları gelecek. Bu nedenle 2009'da ciro hedefimizi de oldukça iddialı koyduk. Krize rağmen 2009'u 10 milyon dolar ciro ile kapatmayı hedefliyoruz" dedi.

Dermokil markası ilk çıktığında bu ürünü kullananların daha çok kilin faydasını geçmişten bilen orta yaşlı insanlar olduğunu belirten Küsmez, aradan geçen sürede tüketici kitlesi içine gençlerin ve erkeklerin de girdiğini söyledi.
Dermokil markalı ürünlerin fiyatları 5-30 YTL arasında değişiyor.

Kraliçeler kille güzelleşiyordu

Küsmez yaptıkları araştırmalarda kilin Anadolu'daki tarihini de şöyle anlatıyor: "Geçmişte kadınlar çamaşırlarını beyazlatmak için ya da banyo yaparken kili kullanıyordu. Bunun yanı sıra bebeklerde pişik olmasın diye de kil kullananlar vardı. Ağrı, açık yara, kalın bağırsak iltihabı, ishal, hemoroid, ülser, bağırsak problemleri, sivilce ve kansızlık gibi birçok rahatsızlığın da kille tedavi edildiği biliniyor. Ayrıca kilin yüzyıllardır Anadolu'da güzellik ve bakım için kullanıldığı da görüldü. Tarihi bilgilere göre Asur kraliçesi Semiramis güzelleşmek için Van'a gelip gölde yıkandıktan sonra, yüzüne ve saçlarına kille bakım yapıyordu. Yine güzelliğiyle tarihe geçen Kleopatra da güzellik ve bakım için Anadolu kilini tercih eden bir başka kraliçeydi."

Kaynak: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

etzel1967
03.01.2009, 13:02
bu fabrika faaliyette mi...bilgi verebilir misiniz arkadaşlar...

doganay
05.01.2009, 10:33
Merhaba arkadaşlar,

Kısa bir moladan sonra yine aranızdayım. Sivas ve Sivaslılar için çalışmalara devam.

Saygılarımla

doganay
06.01.2009, 13:05
Merhaba arkadaşlar;

Sivas'ta yaşayan veya Sivas'a yatırım yapmak isteyen sanayiciler, işadamları;
foruma üye olan veya olmayan sitemizi forumumuzu takip eden dostlar;

sizlere Sivas'ın gelişen sanayisinin bir katkısı olarak bilgilendirme ve yapılabilecek yatırımlarla ilgili olarak bir bölüm açmayı düşünüyorum.

Açacağım bu forumda Sivas'ta olması gereken sanayi dalları ile ilgili olarak bilgiler aktarmaya çalışacağım.

Katkılarınızı bekliyorum

Saygılarımla

doganay
06.01.2009, 13:07
Bu açacağım forum, Sivas'ta yatırım bölümünde olacaktır.

bilgi ve paylaşımda bulunalım lütfen.

Saygılarımla

noray
24.02.2009, 10:20
Yazici grubunun baskani Servet Yazici'nin,Sivas'li oldugu icin hic bir suphe olmasin,Sivas'a yapmis oldugu yatirimlarindan vede sivas'liligla gururlandigi icinde,bu pirlanta kalpli kardesimi huzurunusta sevgiyle selamlarim.AYRICA BUTUN SIVAS'LI KARDESLERIMEDE SAYGILAR SELAMLAR.

BOUN
19.03.2009, 20:02
2009 yılı şubat ayında teşvik kredisi alarak Sivas a yatırım yapacak firmalar

Şirket Adı : MEDA TEKS TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Firma Adresi : Uğur Mumcu M.2347 S.Enes İş Mrk.No:6/8 Kat.6 Sultançiftliği Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Sektörü : İMALAT - Dokuma ve Giyim ( Komple yeni yatırım )
Üretim Konusu : 720000 ADET/YIL Gömlek üretilecek
Yatırım Tutarı : 1.494.482 TL
İstihdam : 200 kişi istihdam edilecek.

Bu firma İstanbul da üretim yapan bir tekstil firmasıdır ve yatırımlarının bir bölümünü Sivas a kaydırıp Sivas ta üretime başlayacaktır. Yani Sivas dışından bir yatırımcımız Sivas a yatırım yapıyor. Hayırlı olsun. Allah yolunu açık etsin. En önemlisi de 200 Sivaslı hemşerimize ekmek kapısı sağlayacak.

Özellikle emek yoğun bir sektörde faaliyet gösteren Sivaslı bir firmamızın ilimize yatırım yapacak olması ve yaklaşık 200 insanımıza istihdam sağlayacak olması güzel bir gelişme. Sivasımızın gelişen sanayisine bu güzel yatırım hayırlı olsun. Yatırım yapan işadamlarımızın Allah yardımcısı olsun. Başarılar, bol kazançlar diliyorum...

BOUN
19.03.2009, 20:17
Siv-Yum çıtayı yükselti

SİVAS - Yumurta üretimini modern tesislerde, gerçekleştirdiklerini belirten Süleyman Nazlım, yumurta temininde güvenle hizmet alınabilecek firmalar arasında yer aldıklarını kaydetti.

Taze yumurta üretimini yıllardır modern tesislerde gerçekleştirdiklerini belirten Sivas Yumurta (Siv-Yum) Sahibi Süleyman Nazlım, böylesine önemli sağlıklı bir gıda maddesi olan yumurtayı güvenle temin edebilinecek tek adres olduklarını söyledi. Yılda 3 milyon adet yumurta ürettiklerini kaydeden Nazlım, "Sivas piyasasındaki en büyük üreticilerden biriyiz, geri dönüşümlü karton kutular kullanılmaktayız, ürettiğimiz yumurtaları 6'lı, 10'lu ve 12'li kapaklı viollerde ve 15'li 30'lu shrinkli viol ambalajlarda tüm Sivas'a, cevre illere ve ilçelerine servis aracımızla dağıtıyoruz" dedi. Siv-Yum markası olarak Sivas ve ilçelerine günlük taze yumurta dağıtımı yaptıkların ifadeden Nazlım, "Doğallık içimizde sloganımızla tüketicilere en tazesini, en doğalını kısacası en güvenilir olanını ulaştırmanın haklı gururunu yaşamaktayız" ifadesini kullandı.

Ayrıca aşağıdaki adresten firmanın web sitesini ziyaret edip detaylı bilgi edinebilirsiniz:

Web sitesine girdikten sonra 'hakkımızda' kısmında tanıtım vidyosu var izleyebilirsiniz!

altuntas58
19.03.2009, 20:37
Sivasımızın girişimci iş adamlarına başarılar dilerim

BOUN
19.03.2009, 21:01
Sivasımızda gıda sektöründe faaliyet gösteren ve alanında ilimizin öncü firmalarından birisi olan Hakan Baklava'nın web sitesi aşağıdadır. Kendilerine başarılar diliyorum. Umarım şehrimizde güzel, nezih mekanlarda hizmet etmeye devam ederler ve hizmet kalitesini daha da artırırlar. Tıklayıp detaylı bilgi edinebilirsiniz:

alix_özdemir
20.03.2009, 13:14
Sivaslılar olarak tabiki Sivas'ta üretilen ürünleri tercih ediyor. Ancak sadece Sivas'a değil, Bölgeye hatta Türkiye'ye açılmak gereknektedir artık. Yıllarca marketlerde Sivas'ta üretilen ürün bulamadık; hala da sayı yeterli değil. Ayrıca diğer şehirlerde Sivas ürünü yok denecek kadar az. Sivas'tan çok küçük şehirlerin malları burada satılırken biz niye ürünleri ihraç edemiyoruz. Siv-Yum bunu kısmen gerçekleştirmiş. Umarım çıtayı olabildiğince yükseltirler. Bence en kısa zamanda diğer yerli üreticilerde bu çalışmalara başlamalılar.Siv-Yum çıtayı yükselti

SİVAS - Yumurta üretimini modern tesislerde, gerçekleştirdiklerini belirten Süleyman Nazlım, yumurta temininde güvenle hizmet alınabilecek firmalar arasında yer aldıklarını kaydetti.

Taze yumurta üretimini yıllardır modern tesislerde gerçekleştirdiklerini belirten Sivas Yumurta (Siv-Yum) Sahibi Süleyman Nazlım, böylesine önemli sağlıklı bir gıda maddesi olan yumurtayı güvenle temin edebilinecek tek adres olduklarını söyledi. Yılda 3 milyon adet yumurta ürettiklerini kaydeden Nazlım, "Sivas piyasasındaki en büyük üreticilerden biriyiz, geri dönüşümlü karton kutular kullanılmaktayız, ürettiğimiz yumurtaları 6'lı, 10'lu ve 12'li kapaklı viollerde ve 15'li 30'lu shrinkli viol ambalajlarda tüm Sivas'a, cevre illere ve ilçelerine servis aracımızla dağıtıyoruz" dedi. Siv-Yum markası olarak Sivas ve ilçelerine günlük taze yumurta dağıtımı yaptıkların ifadeden Nazlım, "Doğallık içimizde sloganımızla tüketicilere en tazesini, en doğalını kısacası en güvenilir olanını ulaştırmanın haklı gururunu yaşamaktayız" ifadesini kullandı.

Ayrıca aşağıdaki adresten firmanın web sitesini ziyaret edip detaylı bilgi edinebilirsiniz:

Web sitesine girdikten sonra 'hakkımızda' kısmında tanıtım vidyosu var izleyebilirsiniz!

Sivas'a böyle Sivaslılar lazım. Yatırımcıyı yürekten tebrik ediyorum. 200 kişi kriz ortamında hiç de azımsanacak bir rakam değil; hatta birçok şirketin çalışan sayısının toplamından fazla. Umarım bu yatırım hem yatırımcı hem de Sivas İçin hayırlı olur. Ayrıca bu güzel bilgileri bizlerle paylaşan ve devamlı heyecanlandıran Berat kardeşime teşekkürü yazıyla da bildirmek isterim. Güzel haberlerin devamı dileğiyle...2009 yılı şubat ayında teşvik kredisi alarak Sivas a yatırım yapacak firmalar

Şirket Adı : MEDA TEKS TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Firma Adresi : Uğur Mumcu M.2347 S.Enes İş Mrk.No:6/8 Kat.6 Sultançiftliği Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Sektörü : İMALAT - Dokuma ve Giyim ( Komple yeni yatırım )
Üretim Konusu : 720000 ADET/YIL Gömlek üretilecek
Yatırım Tutarı : 1.494.482 TL
İstihdam : 200 kişi istihdam edilecek.

Bu firma İstanbul da üretim yapan bir tekstil firmasıdır ve yatırımlarının bir bölümünü Sivas a kaydırıp Sivas ta üretime başlayacaktır. Yani Sivas dışından bir yatırımcımız Sivas a yatırım yapıyor. Hayırlı olsun. Allah yolunu açık etsin. En önemlisi de 200 Sivaslı hemşerimize ekmek kapısı sağlayacak.

doganay
25.07.2009, 00:13
Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır siteyi takip edemiyordum. İş seyahat ve yogunlugu nedeniyle buraya yazı yazmayı aksattım. Kusuruma bakmayın. Takip etmeye çalıştım ama, yazı yazamadım. İnşaallah yeniden yazı yazmaya başlayaccağız .

Sivasta yaşayan dostlarıma bir sorum olacak, yardım ederseniz sevinirim.

Sivas OSB de Aktif Automotive isminde bir firma vardı. Son bir iki aydır. İş yogunlugu nedeniyle iiletişim kopuklugum oldu. Bu firmaya bir iş için görüşmek istediğimde firmanın bende bulunan telefon numarası evap vermiyor. Acaba bu firmanın telefonları mı değişti. Yoksa firma kapandı mı (firmanın sahibini iyi tanıyorum. ama kendisine de ulaşamadım)? Bu firma hakkında bilgisi olan arkadaş varsa aktarabilir mi? Telefon numarasını bilen arkadaşım bana yazarsa memnun olurum. Onlarla yapacağım görüşmeye göre Sivas'a yeniden gelip ziyaretlerim olacaktır.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

vesaninsaat
20.10.2009, 18:25
YAPI PROJE VE UYGULAMA KONULARINDA A'DAN Z'YE TÜM KALEMLERDE HİZMETİNİZDEYİZ..
TEKLİFLERİNİZİ DEĞERLENDİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN İRTİBATA GEÇİNİZ..
İMALATÇI TEDARİKÇİ PORTFÖYÜMÜZ VE PROFESYONEL TAŞERON EKİBİMİZ İLE
SİZE BİR TELEFON KADAR YAKINIZ.. VELİ ÖZDEMİR / İNŞAAT MÜHENDİSİ
G.S.M : 0 532 548 03 92 ANKARA

VESAN İNŞAAT
İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ MERKEZİ

Yaptığımız inşaatlarda kalite, hız ve ekonomi ön plandadır.
Müşteri memnuniyeti ve güven firmamızın temel politikasıdır.

Temel Hedef Politikamız

Yaptığımız inşaatlarda kalite, hız ve ekonomi ön plandadır.
Müşteri memnuniyeti ve güven firmamızın temel politikasıdır.

Firma Sahibi
Veli ÖZDEMİR
İnş. Müh.

Firmamızın Faaliyet Sahası

Anahtar teslimi her türlü üst yapı inşaatları tadilat ve dekorasyon işleri ile Yol, sanat yapıları, köprüler, ile her türlü Altyapı inşaatları, Sulama kanalları ve içme suyu işleridir.

SivasRehberim
03.03.2010, 08:13
teşekkürler bilgilendirmeler için.

vesaninsaat
11.07.2010, 13:58
Allah Nasip ederse; 2011 yılı programı için Altyapı alanında memleketimizde yatırımlar yapmayı; gerek Karayolları gerek yerel idareler v.b. kurum kuruluşların işlerine istekli olarak katılacağımızı iletir, tüm hemşerihlerimize Saygı, Hörmet ve sevgilerimizi bu forum aracılığı ile bildiririz.
Vesan İnşaat Adına
Veli ÖZDEMİR
İnşaat MÜhendisi

]Allah Nasip ederse; 2011 yılı programı için Altyapı alanında meöleketimizde yatırımlar yapmayı; gerek Karayolları gerek yerel idareler v.b. kurum kuruluşların işlerine istekli olarak katılacağımızı iletir, tüm hemşerihlerimize Saygı, Hörmet ve sevgilerimizi bu forum aracılığı ile bildiririz.
Vesan İnşaat Adına
Veli ÖZDEMİR
İnşaat MÜhendisi

Allah Nasip ederse; 2011 yılı programı için Altyapı alanında meöleketimizde yatırımlar yapmayı; gerek Karayolları gerek yerel idareler v.b. kurum kuruluşların işlerine istekli olarak katılacağımızı iletir, tüm hemşerihlerimize Saygı, Hörmet ve sevgilerimizi bu forum aracılığı ile bildiririz.
Vesan İnşaat Adına
Veli ÖZDEMİR
İnşaat MÜhendisi

kronik
11.07.2010, 15:39
Vesan İnşaat a teşşekkürler yolunuz açık olsun

SivasRehberim
26.12.2010, 20:11
s.a
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez] e sizde firmanızı ekleyin bulunmada kolaylık olsun hemşerilerim.

vesaninsaat
19.01.2012, 13:27
Teşekkürler; Siz Değerli Hemşerilerimin Temenni ve Duaları ile Ülkemize faydalı olmaya çalışıyor ve manevi olarak kuvvetli hissediyoruz.
Allah Siz hemşerilerimizin eksikliğini vermesin.
Sivas! Ezel ve Ebed Sivas ve Sivaslı baki kalsın.
Saygı ve Sevgilerimizle...
Vesan İnşaat Taahhüt ve Mühendislik
Veli ÖZDEMİR
İnşaat Mühendisi

_DuMaN_58
19.01.2012, 13:31
Teşekkürler; Siz Değerli Hemşerilerimin Temenni ve Duaları ile Ülkemize faydalı olmaya çalışıyor ve manevi olarak kuvvetli hissediyoruz.
Allah Siz hemşerilerimizin eksikliğini vermesin.
Sivas! Ezel ve Ebed Sivas ve Sivaslı baki kalsın.
Saygı ve Sevgilerimizle...
Vesan İnşaat Taahhüt ve Mühendislik
Veli ÖZDEMİR
İnşaat Mühendisi

2012 yılı için yapmayı planladığınız projeleriniz var mı?

vesaninsaat
11.05.2012, 16:32
2012 Yılında Genellikle Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İhaleleri ile Çalışmalarımıza Yön Vereceğiz.
İnşaat Yapım İşlerinde Mümkün Oldukça Edindiğimiz Prestiji ve İtibarı Muhafaza Ederek, Sizlerin Yüzünü Ak Edecek Projelere İmza atarak Bu Onuru da Yine Sizlerle Yaşayacağız İnşaAllah.
Başımızın Tacı Tüm Hemşerilerimize Saygı ve Selamlarımızı İletiriz.

Vesan İnşaat Taahhüt Mühendislik
Veli ÖZDEMİR
İnşaat Mühendisi