PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SANAL ALEMDE GERÇEK AŞK OLUR MU?

Sayfa : 1 [2] 3

deniz kızı
29.04.2009, 16:10
BİTSİN ŞU TARTIŞMA NE OLUR ARKADAŞLAR YAAA

A_Them_Nuri
29.04.2009, 16:24
Tamam bitti zaten...

seva
30.04.2009, 09:44
ben bittiğini zannetmiyorum Herkes istediğini yapsaydı haramlar helal olmazdı size bir örnek veriyim bir adam diyelim o adam birini öldürecek ve bizde onu öldürmek istiyorsa öldürsün öldürmek kendi kararı mı var mı böyle saçmalık Allah aşkına saçmalamayın

Herkes istediğini yapmakta serbest olsaydı uyarılarda engellemede olmazdı kanun diye bişey olmazdı Herkes adaletsizce her pisliği yapardı

o pisliği yapanlar hastalık gibi bulaşır Herkese

böyle bişey olsaydı kimse kimseyi uyarmazdı Peygamber Efendimizde uyarmış bizleri oda mı boşuna uyarmış

herşeyi yapmakta serbest mi serbestse neden bunca uyarılar yazılıyor söylermisin din adamlarımız diyanetler neden uyarıyor... hıııı_???? eğer Müslüman kadına herşey serbest olsaydı bu ayeti kerime olmazdı
Bayanlar için bir ayet-i kerime meali ve açıklamasını yazıyorum:
" Ey Peygamber Hanımları! Siz kadınlardan herhangi biri gibi
değilsiniz.Eğer (ALLAHh'tan) korkuyorsanız, (yabancı erkeklere karşı
perde arkasında) sözü yumuşak söylemeyin ki kalbinde hastalık bulunan kimse kötü ümide kapılmasın.Güzel ve münasip sözler söyleyin."

Ayet-i kerime Peygamber Efendimizin üstün zevcelerine hitaben bütün ümmet kadınlarına üstün adabı hatırlatmaktadır, ezvac-ı tahirat,şeref ve iffette imamlar mesabesinde oldukları için muhatab olmuşlardır.

BİTSİN ŞU TARTIŞMA NE OLUR ARKADAŞLAR YAAA

Bacım sen rahatsız olma sen işine bak

beyza66
30.04.2009, 10:01
Ey Peygamber Hanımları! Siz kadınlardan herhangi biri gibi
değilsiniz.Eğer (ALLAHh'tan) korkuyorsanız, (yabancı erkeklere karşı
perde arkasında) sözü yumuşak söylemeyin ki kalbinde hastalık bulunan kimse kötü ümide kapılmasın.Güzel ve münasip sözler söyleyin."

bu ayet-i kerime her şeyi açıklıyor aslında..nefis ve şeytan var sen düşünmesen bile karşında ki kişinin düşüncelerini bilemezsin..helal dairesi keyfe kafidir..

abdullaholuç
01.05.2009, 00:26
sanal alem neyki askı ne olsun

seva
01.05.2009, 11:54
Sanal alemin sanal Casanova’ları birbirinden süslü cümlelerle kadınların gönlünü çeliyor. Oysa bunu zevk haline getirmiş erkekleri hayatlarına alanları büyük tehlikeler de bekliyor olabilir.
Sanal aşk iyi midir?
Evet ve hayır… Ancak bugünkü yazıda sadece “Neden hayır?”kısmını anlatacağız ki, dikkatli olasınız.

İnternet aşkları, bugüne kadar gördüğümüz aşk ilişkilerinden farklı boyutlar taşıyabilir. Özellikle de gerçekçilik boyutlarının dışına taşabilir. Bu nedenle birtakım sorunlara neden olabilir.

Sanal aşk bulmak kolaydır

Herhangi bir anda online olabilir ve konuşmak için pek çok kişiyi bulabilirsiniz. Bu bir anlamda güzel bir şans ama diğer yanda, siz kendiniz için düşünmeseniz de, karşınızdaki insanın binlerce kişiyle karşılaşması ve içlerinden birden fazla aşk seçmesi kolay ve olasıdır.

Yani dikkkat! Sanal aşk kalbinizi kırabilir, sizi incitebilir.

Sanal aşk bilinmezdir

Karşınızdaki kişi size kendisini nasıl tanıtıyorsa, onu öyle zannetme olasılığınız yüksektir. Bir yandan sizin nelerden hoşlandığınızı tespit edip, diğer yandan bu kılığa girmesi kolaydır. Çünkü görmediğiniz fiziği, gözleri, elleri, yüzü, size söylediklerini doğrulayacak ya da yalanlayacak durumda değildir.

Bu nedenle ilişkiye girmeyi hiçbir zaman düşünemeyeceğiniz birisiyle konuşuyor olabilirsiniz. Ve hatta evli ama kendini bekar tanıtan bir erkekle konulup vakit kaybediyor da olabilirsiniz.

Yani dikkkat! Sanal aşkınız zannettiğiniz erkek bir patates çuvalı olabilir.

Sanal aşk hızlıdır

Sanal aşk çok hızlıdır. Çünkü birbirini görmeyen insanların incinme olasılığının zayıflığı, ilişkiyi hızlı kılar. Ancak bu hız, evinizin sıcak güvenliği içinde umduğunuzun dışına çıkabilir. Normal zamanda ancak bir şeyler içmek için buluşmayı konuşacağınız bir sürede, online ilişkide seks hayatınızın detaylarını konuşuyorken bulabilirsiniz kendinizi.

Zaten belki de amacı sadece bu olanlar için online ortam daha elverişli.

Yani dikkkat! Roket hızıyla başladığınız ilişki, roket hızıyla olup bitebilir ve geriye sizin kırık kalbiniz kalabilir…

kaynak: mahmure

metin 07
01.05.2009, 21:57
Sanal alemde aşk falan olmaz arkadaşlar...

altuntas58
01.05.2009, 22:14
Sanal alemde aşk falan olmaz arkadaşlar...

İstanbul takımlarının yalakalrı bu işleri bilmez sadace entirikalara kafaları calışır

suzii
04.05.2009, 23:17
sanmam ama belkide olur hem gerçek hayatta olmuyor ki sanal alemde olsun değil mi ama???

deniz kızı
07.05.2009, 07:51
gerçek bir aşk olacaksa sadece sanalda yürüyen gerçek bir aşk değildir. sanalda tanışıp gerçekte yürüyen devam eden aşklarda oldukça fazla . olabilir yani

Mobius
07.05.2009, 08:02
Tahir ile Zöhre...Kerem ile Aslı...Ferhat ile Şirin...Leyla İle Mecnun..
Sanal alemde gerçek aşk öyle mi...O zaman yukarıda saydıklarımızın yaşadığı neydi?
Aşk-Evlilik...bambaşka kavramlar..Dokuları farklı.İçerikleri farklı.Derinlikleri farklı...ne dersiniz?..

altuntas58
07.05.2009, 08:26
Sanal alemde gercek aşkın olacağını düşünüyorum

gönlüm58
07.05.2009, 09:02
ben sanal alemde gercek aşk olacagına ihtımal vermıyrm...

seva
07.05.2009, 16:21
gerçek bir aşk olacaksa sadece sanalda yürüyen gerçek bir aşk değildir. sanalda tanışıp gerçekte yürüyen devam eden aşklarda oldukça fazla . olabilir yani

katılıyorum

Ama o insanla aynı ortamı paylaşmadıkça tanıyamazsın taki evlene kadar :)

altuntas58
09.05.2009, 20:58
Bence her şey olabilir.........

gönül3458
09.05.2009, 21:17
AĞLAMAMAK İÇİN KENDİMİ ZOR TUTTUM AMA NALETİN YİNE BENİ VURDU....

AĞLAMA PAYLOÇO YINE BOYALARİN AKAR

YANI SANAL ADİ ÜSTÜNDE BIR OYUNNN

Klimasuyu
09.05.2009, 22:40
belki zamanla iki insan iyice biirbirlerini tanıdıkça aşık ola bilirler....

sivaslı fd
09.05.2009, 23:39
Bu konu hala gündemde mağdem bir iki kelime daha yazayım. Olabilirde olmayabilirde ALLAH bilir. Şimdi olur dicem olmayacak, olmaz dicem olacak bu aşk yüzümü kara çıkaracak e şu saatten sonrada esmer olmak istemem (esmerleride çok severim o ayrı mesele) en iyisi susmak.... (tabi ne zamana kadar dayanabilirim bilmiyorum)

gönül3458
10.05.2009, 02:24
AŞK DÜN AYRILIRKEN KALBİNI AVUÇLAYIP SEVGİLİSİNE VEREN YÜREKLİ İNSANLARİN

GURURUYDU AŞK .BÜGÜN FİYAT ETİKETİNİ ALNİNA YAPİŞTİRAN İNSALARİN GURURU

DÜN ÖMÜR BOYU KADER ORTAKLARİYDI AŞK, BÜGÜN YAP İŞLET DEVRET MODELİ OLDU

DÜN SAMANYOLUYDU AŞK, BÜGÜN YATAK ODASI , YOLU .DÜN YA BENİMSİN YA TAPRAĞİNDİ

TUTKUYDU AŞK, BÜGÜN ÖNCE BENİM OL SONRA KİMİ İSTERSEN ONUN DİYENLERİN

GERÇEK ARZUSU..DÜN MİDYE KABUĞUNDA İKİ KİŞİYDİ AŞK .BÜGÜN BİR YÜREKTE

BİLMEM KAÇ KİŞİ..DÜN HER ŞEYDİ AŞK..BÜGÜN İSE HİÇ BİR ŞEY....

seva
11.05.2009, 16:49
Bence her şey olabilir.........

Bencede herşey olabiliyor. olacakta...

Mobius
11.05.2009, 18:52
Aşk ve sanal ortam..birbirine çok zıt..Bu yazıyı ve yazı dilini,yazı dostlarını inkar etmek olur.Bu görmeyi ve gözün ışığını hiçe saymak olur..Öyleyse sanal ne..?
Gerçek aşk;Çanakkalede suların 80 metre altında yatmakta ve ışık saçmaktadır..
İlginizi çekerse anlatırım.

ÇİRKİN KIZ58
12.05.2009, 01:38
Ben gönlüme söz geçiremeyip büyük bir hata yaptım.
Bazı çizgilerim vardı yıllardır ve ben bu çizdiğim yolda yenik düştüm hemde hiç göremeyeceğim ve konuşamayacağım birine kimliğim mi? onada söz geçiremedim ne eğitimci olmam nede öeğtc uzman olmam benim bu duygularımın önüne geçemedi.
En hayırlısı belki tek başıma yaşadığım bir durum .Büyük konuşmamak gerekiyormuş hep gülüp geçtiğim duruma kendim düştüm. Evet bu bir itiraf olcak ve sitedende çıkacağım belki itirafın ardından yani bu duygular her konuda başa geçebilip yönetimi devralıyormuş,insan bedeninde ve zihninde.
İlk defa acı olsada yaşam ve hayatın devam etmesi belki bu duygulara gülüp geçeceğim ilerde allahım bana yardım etsin ve beni hayat boyu yolumdan çevirmesin.
Bazen hayatın bize sundukları yaşamaya değerdir, ve yada elimizden aldıkları ile hırslı yapar bizi nedeni bellidir ulaşmak içindir belli sonsuz sandığı duygulara.
OLMAK VE YADA OLMAMAKSA BÜTÜN MESELE
OLMAMAK NEDENDİR BİLİNMEZ

Sivaslisandy-58
12.05.2009, 23:54
mümkün degil diyemeyiz!MANTIGINDA AP AYRI BIR MANTIGI VAR

sevdagülü
13.05.2009, 00:00
bana göre ters bi durum olur sanalda aşk heleki günmüzde inslarra güvan çok az ama büyükte sölemiyim 'büyük lokma ye büyük söz söleme 'diyo atalar:D

qio
13.05.2009, 00:05
kalbin attığı heryerde aşk vardır aşkın çeşitleride vardır. Bencede kimse büyük konusmasın.

seva
13.05.2009, 13:47
kalbin attığı heryerde aşk vardır aşkın çeşitleride vardır. Bencede kimse büyük konusmasın.

Geçen Yol arkadaşımda izlemiştim ayla ile suat var onların aşkı bir garip durmadan tartışıyorlar durmadan ayrılıyorlardı ve geçen bölümdede ayrıldılar Bu sefer son bi daha adını bile almayacam diyor babaannesi ise demişti BÜYÜK LOKMA YE BÜYÜK KONUŞMA diye son olarak asansörde bitmişti asansör durdu ve SUAT ? AYLA ? böyle bitti :D

sevdagülü
13.05.2009, 20:49
bütün diziler böle kardeş artık :D

AHMET YENİYAPAN
14.05.2009, 10:31
OLABİLİR DE OLMAYABİLİR DE...

Klimasuyu
15.05.2009, 05:53
OLABİLİR DE OLMAYABİLİR DE...

bir kemal sunal kılasiği çok güzel koptum yaaw...:D

seva
15.05.2009, 16:06
Sanal Alemde Aşk

Günümüzün ilerleyen teknolojisi artık aşkları da internete taşıdı. İnternette tanışanlar, çıkmaya başlayanlar hatta evlenenler.

Çevremde o kadar çok duymaya başladım ki kız arkadaşını, nişanlısını hatta eşini internette bulanları.

Teknoloji aşkı öldürüyor derken, teknolojinin aşka olan katkısı çıktı karşımıza.

Çıkış noktası yine bu ülke olan sistem dalga dalga yayıldı dünyaya.

Son Türkiye ziyaretimde beni nişanlısıyla tanıştıran arkadaşım internet’te bilmem ne sitesinde tanıştıklarını söyledi ve ekledi, “çok kaliteli, eğitim düzeyi yüksek insanların üye olduğu bir sitedir”.

Türkiye’de bu konuda faaliyet gösteren kaç internet sitesi var diye araştırırsanız üyeleri yüzbinleri bulan yüzlerce internet sitesi çıkar karşınıza.

Yani bu konuda faliyet gösteren kocaman bir sektör var.

Bu internet sitelerinin ortak yanları istediğiniz özellikleri giriyorsunuz karşınza o özelliklere sahip insanların listesi çıkıyor.

İlk tanışma.

Kimsin? Nerdensin? Ne iş yapıyorsun?

Şeklinde haftalarca süren yazışmalar. Ve birgün hadi artık buluşalım, karşılıklı oturup konuşalım günü geliyor.

Eskiden nasıldı bu işler?

Arkadaş ortamlarında, grup aktivitelerinde tanışmalar ve daha sonra birbirine ilgi duyan iki insanın ayrıca buluşması şeklinde olurdu.

Ama artık online olduk.

Hatta bulunulan yeni aşkları, arkadaşlıkları bir kenara bırakın. Mevcut arkadaşlarımızla bile bilgisayar başında sohbet eder olduk.

Yıllardır tanıdığım bir dostum gecenin bir yarısı telefon açıp, “bu akşam online olmadın. Her şey yolunda mı?” diye sorarken.

Düşündüm, iyi de 7-8 yıl önce seninle üniversite sıralarında otururken biz internette mi görüşürdük. O zaman yaşadığımız öğrenci evimizde bilgisayar mı vardı? Hatta cep telefonumuz bile yoktu.

Hatırlarım, yan komşumuz hızla kapıya vururdu kapıyı açtığımızda , “koşun telefon var” derdi. Hızla kapının arkasından anahtarı alıp komşunun telefonunun başına geçerdim.

O yıllarda boş zamanlarımızda evde kitap, gazete okurduk. Başında sabahladığımız bir bilgisayarımız yoktu.

Şimdi ise elde kitap olsa bile bilgisayar başına geçen bir arkadaşı görüp kitabı unutup sohbete dalıyoruz.

Bizden bir sonraki jenerasyon üniversite sıralarında tanıştı internet ve cep telefonuyla.

Messenger kullanılarak Türkiye’deki ve buradaki arkadaşlarımızla sohbet edip, bilgi alış-verişinde bulunuyoruz.

Yakında dostlarımızla bilgisayar başında kamera ve mikrofon açarak herkes kendi mekanında içki kadehini kaldırıp sohbeti koyulaştıracağız.

Yazımın başındaki konuya dönerek, sevgililerin internet ortamından bilgisayar başında özenle seçilmesi ne kadar sağlıklı diye düşünürsek.

Şahsi kanaatim şudur ki: Bu şekilde tanışmakta yöntemlerden bir tanesi. Çevre aracılığıyla, arkadaş vasıtasıyla tanışmaktan çok farklı değil. Sadece iki insanın tanışması için yeni bir vesile.

Tanıştıktan sonra bu insanlar arasında yüksek voltajlı elektrik akımı olur ve iş ileri noktalara gider veya voltaj yetersizliği nedeniyle hiçbir şey olmasa da bir insanla tanışılmış olunur. Bir insan tanımak her zaman güzeldir.

Günümüz şartlarında zaman yetersizliği nedeniyle sosyal ortamlara fazlaca girilip-çıkılamaması, genellikle iş yeri ortamıyla sınırlı kalınması gibi nedenlerden ötürü iki insanın tanışması için böyle bir yöntem uygun olabiliyor. Bir zamanlar soğuk baktığımız sanal ortamda tanışmalar artık cazip gelebiliyor.

Arkadaşlarımızla görüşüp, konuştuğumuz hatta bazı günlük alış-verişlerimizi bile yaptığımız internet ortamından aranılan ilişki türüne göre uygun insanı bulmak neden olmasın.

Salim58
15.05.2009, 17:00
kendi görüşüm olmaz bence

seva
17.05.2009, 16:35
EVET OLABİLİR 150 40,32%
KESİNLİKLE HAYIR! 116 31,18%
OLABİLİR DE OLMAYABİLİR DE... 85 22,85%
FİKRİM YOK???? 21 5,65%

oylar birliğinde gösteriyor olabilir :D

A_Them_Nuri
17.05.2009, 17:32
sanalda herşeyi sanal yaşıyacaksın bence sanalı gerçek yapmak istersen "üzülürsün üzülürsün yanarsın" parçasını öneririm :)

gönül3458
17.05.2009, 19:13
GERÇEK HAYATİ AŞK NEKİ SANALKADİ AŞK NE OLSUN SİZLER SANALDAKİ İNSANLARA NE KADAR GÜVENİYORSUNUZ HERKSEİN SAMİMİ OLDUĞUNA NE NEDER İNANİYORSNUZ .SİZLERİ BİLİYOM AMA İNSANLARAİN SAMİYATİNE BEN FAZLA İNANMİYORUM KENDİ ADİMA TAMİKİ SİZLERİ BİLELEM EN RAHAT ORTAM SANAL O YUZDEN İNSANLAR ÇOK RAHAT KONUŞUYOR BANA GÖRE

seva
19.05.2009, 15:49
sanalda herşeyi sanal yaşıyacaksın bence sanalı gerçek yapmak istersen "üzülürsün üzülürsün yanarsın" parçasını öneririm :)

bencede o şarkı tam üzülenlere uygun :D

gönül3458
21.05.2009, 19:39
bu konu halen gundemde adi üstünde sanal kendisi yalan aşkida yalan bana göre...

seva
22.05.2009, 17:27
bencede sanalda olan sanalda kalmalı, aşk meşk olmaz sanalda...ya da sadece sanal aşk olur ve öyle kalır bence...

sevdagülü
22.05.2009, 17:36
bu konu halen gundemde adi üstünde sanal kendisi yalan aşkida yalan bana göre...
katılıyorum aba sana

Salim58
22.05.2009, 17:44
adı üstünde sanal sanal olan yerde aşkmı olur olan aşk gerçek aşktır

sevdagülü
22.05.2009, 17:50
gerçek askın yerini hangisi tutar yeri geldimi sanalda bi tokat nasıl atılır:D

suzii
25.05.2009, 12:27
ben kesinlikle inanmıyorum... aşık olduklarına inananlar o an söylenen sözlerin etkisinde kalıyor sonra da aşık oldum diyorlar yani

Salim58
25.05.2009, 12:47
doğru olan aşk gerçek aşktır sanal alemdeki aşka asla inanmıyorum

AHMET YENİYAPAN
25.05.2009, 12:51
Hayır Dıyorum Ama Olanlar Varsa Mutlular Diliyoruz..

EVET OLABİLİR 151 40,27%
KESİNLİKLE HAYIR! 118 31,47%
OLABİLİR DE OLMAYABİLİR DE... 85 22,67%
FİKRİM YOK???? 21 5,60%

sevdagülü
25.05.2009, 17:29
ben kesinlikle inanmıyorum... aşık olduklarına inananlar o an söylenen sözlerin etkisinde kalıyor sonra da aşık oldum diyorlar yani
evet bascım sana katılıyorum oan söleynenen sözlerin büyüsünü ask sanıyorlar bu asla ask olamaz sanalda aska olamaz

Salim58
25.05.2009, 17:32
GERÇEK AŞKI BİLİYORSAN NE GÜZEL SANAL OLAN AŞKTAN NE FAYDA GELİR NEDE OLUR
OLURSADA YALAN OLUR ZATEN

sevdagülü
25.05.2009, 17:42
ask insanın elerinden kalbine akmaktır gözlerinden kalbini okumaktır yüreginden gözlerine gelen ışıktır,pırıl pırıl bi bakıştı sanalda nasılocak bu bir nefes hissetmektir ask

mesut_sivasliyiz_58
25.05.2009, 18:03
tabikii olmaz sanal aski katilmiyorum buna ben

seva
25.05.2009, 18:40
Pazar günü TRT 2 benim izlediğim bir program var 13:25 Hayata Dahiliz bu programın haftasındaki bir tane bedensel engelli adam internette tanıştığı biriyle evlenmiş mutlulardı yani demek istediğim insanların ne zaman nerde karşılaşayacağını Allah belirliyor bunu ya internette yoluyla olsun bir şekilde karşılaştırıyor Allah,ım sen nelere kadirsin...

yani kimse bilmez neyi ne şekilde bulacağını

aşk arıyorsa zaten aşkını bulamaz ki aşk ile kafayı bozmuşsa tabi :D

sandalli
25.05.2009, 20:41
Benim bir tanidik internetten tanidigi biriyle evlendi, asik oldular ve evlendiler, daha yeniler, gelismeleri buradan size bildiririm. simdilik bir yaramazlik yok. :D

LALE_DEVRI
25.05.2009, 20:59
hmmm konu sanal alemde gercek ask olurmu ........ düsüneyim
bir kac soru sorarak düsüneyim
ask nedir asik nasil olunur birbirini görmeden göz göze gelmeden asik olunurmu hmmm

sanalda tanisan ve evlenen bir cok insan var ama buna sanal ask denilirmi
sadece tanisip duygular beslemek hoslanmak olur ama ask olmaz bence
sanal ask GECICIDIR neden gecici cünkü iki insan sanalda tanisip sonra canli görüstükten sonra bu SANAL kalkar ve gercek aska dönüsür

sanaldaki ask degildir sonradan görüsüp karsilastiktan sonraki ASKDIR sadece sanali hoslanma etkilenmedir

qio
25.05.2009, 21:22
Aşk bu mu ? aşk acı mı ? acıtır mı? , incitir mi? !! Aşk buna bana yapmaya mecburmu ? Dizilerindede anlışılacağı üzere mantık pek yok. Profların ve doçenlerinde bu konudaki araştırmaları tam kesin cvp getirmemesiyle birlikte. Benim yaşadığımdan ve izlenimlerimden aşk 2'ye ayrılır somut ve soyut. Somutta kendi içinde ikiye ayrılır fiziksel ve kimyasal. Aslında aşk u olguların tamamını kapsıyor. Sanal yani soyut neden olmasın !! Kalbin attığı heryerde aşk vardır.

kadir20
25.05.2009, 21:27
sanaldan ask olur diyenler kendilerini kandirir bence!

qio
25.05.2009, 21:31
sanaldan ask olur diyenler kendilerini kandirir bence!

Sence ? bunu söylüyorsan açıklamasınıda yapmak durumundasın. Neden mesela , beni tatmin edecek cvp verirsen söylediğine saygı duyarım .

kadir20
25.05.2009, 21:39
bu devirde insan canli gördügü seye inanamiyroki kaldi internetten webcam den gördügü birine asik olcak!bi insanin sadece yüzünü görerek asik olunmaz!Sanal alemdeki askta rüya gibidir,güzel gelir ama uyandimmi icini acitir!bu benim görüsüm.

qio
26.05.2009, 00:17
bu devirde insan canli gördügü seye inanamiyroki kaldi internetten webcam den gördügü birine asik olcak!bi insanin sadece yüzünü görerek asik olunmaz!Sanal alemdeki askta rüya gibidir,güzel gelir ama uyandimmi icini acitir!bu benim görüsüm.

Sana katılmıyorum , Sonuçta sende söylemişsin Sanal alemdeki aşk rüya gibidir diye. Ben iyimi kötümü diye savunmuyorum , olabileceğine ihtimal veriyorum anlaştıkmı hemşerim.

seva
27.05.2009, 13:37
Benim bir tanidik internetten tanidigi biriyle evlendi, asik oldular ve evlendiler, daha yeniler, gelismeleri buradan size bildiririm. simdilik bir yaramazlik yok. :D

Gelişmeleri bekliyoruz...

Salim58
27.05.2009, 13:42
sanalda olan aşk yalan aşk olur ancak insan kendini avutur başkada bişey olmaz

seva
27.05.2009, 13:44
sanalda olan aşk yalan aşk olur ancak insan kendini avutur başkada bişey olmaz

sen öyle san :D:D.
............

Salim58
27.05.2009, 13:47
sen öyle san :D:D.
............

ben tanık olmadım fikrim bu sen tanık olduysan olabilir asıl olan aşk gerçek aşktır

seva
27.05.2009, 13:54
ben tanık olmadım fikrim bu sen tanık olduysan olabilir asıl olan aşk gerçek aşktır

aşk gerçek aşktır ne anlamda gerçek _??? :D

Salim58
27.05.2009, 14:15
aşk gerçek aşktır ne anlamda gerçek _??? :D

gerçek anlamda olan aşkla sanal alemde olan aşkla arada dağlar kadar fark olsa gerek

seva
27.05.2009, 14:40
gerçek anlamda olan aşkla sanal alemde olan aşkla arada dağlar kadar fark olsa gerek

Zaten sanal dan gerçeğe geçiyorlar...

Salim58
27.05.2009, 14:42
Zaten sanal dan gerçeğe geçiyorlar...

biz öyle yapmadık ................

seva
27.05.2009, 14:51
biz öyle yapmadık ................

EE o zaman sanal aşk diyede bişey yoktur elbet sana göre...

Salim58
27.05.2009, 14:53
EE o zaman sanal aşk diyede bişey yoktur elbet sana göre...

aynen öyle yok yok yok yok

altuntas58
27.05.2009, 15:13
Sanal alemde aşk olabilirmi derseniz olur derim

ayten58
27.05.2009, 17:11
ya gerçek aşklar bile şimdiki devirde göz açıp kayıncaya bitiyor sanal aşk dediğin nedirki bizim gençlere beş dakka bile dayanmaz gibi geliyor bana adı üstünde sanal aşk
naylon fatura gibi birşey

Salim58
28.05.2009, 13:29
aynen öyle naylon fatura gibi güzel özetlemişin kardeşim

sevdagülü
28.05.2009, 13:48
bende sanalda ask olmaz diyorum olmazzzzzzzzzzzzzzzzzzzz olamaz wep camda ne kar biri sevile bilirki insan sevdiginin gözlerine baktıgında hissetigini msn sayfasının bir köşesine baktıgıyla aynımı yada ekrana baklıdıgında aynı duyguyu yasaya bilrmi bilmiyorum gerçek askı bulan varsa sanalda helal olsun b

Glock23
29.05.2009, 09:00
Ben hayirrrrrrrrrrrr.............. diyorum.

Salim58
29.05.2009, 09:22
hayır hayır hayır olmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaZ

deniz kızı
29.05.2009, 09:39
olmaz olmaz demeyinnnnn olabiliiiiiiiirrrrr

sevdagülü
29.05.2009, 09:44
aaaaayeter olmaz ya ask gerçekte yasabnıyoki sanalda yasansın ya

Salim58
29.05.2009, 09:45
olmaz olmaz demeyinnnnn olabiliiiiiiiirrrrr

olanlara hayırlı olsun ozaman

sevdagülü
29.05.2009, 09:54
olanlara hayırlı olsun ozaman
NEDİYELİM ABİ HAKİKATEN HAYIRLI OLSUN VARSA GERÇEKTEN

barikat58
29.05.2009, 09:56
kavga etmeyin belki olur belki olmaz :)

Salim58
29.05.2009, 09:58
kavga etmeyin belki olur belki olmaz :)

kavga etmiyoruz olur diyorsan sanada hayırlı olsun kardeşim

sevdagülü
29.05.2009, 09:59
NİYE KAVGA EDELİM BARİKAT KARDES YORUMLUYOZ KENDİMİZE GÖRE OLURSA HAYIRLI OLSUN DİYOZ:D

Kardelencicegi
29.05.2009, 20:49
Cep Telefonuyla Başlayan ve Biten Beraberlikler ..

"Senden çok hoşlanıyorum. Bu akşam buluşmaya ne dersin?"

"Buraya kadar hayatım.Tak sepeti koluna herkes kendi yoluna!"

Günümüzdeki sıradan durumlardan biri.

Teknolojinin insanlığın hizmetine sunduğu cep telefonları , cesaret kazandıran
enerji makinesi olarak son sürat görevini
yapmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmada, bir firma:
İnsanların yüzde altmışının beraberlik yaşamaya cep telefonu mesajları
ile başladığını, yüzde
onbeşininde ayrılık kararını yine mesajlarla ilettiğini açıkladı.

Birden; duygularımızın aleni ellerde dolaşması, kalıplaşmış sözlerin,
kimin olduğu farketmeyen kulaklarda duyulması ortalığı sardı.
Biz bu kadar duyguları uluorta yaşayan insanlardan mıydık?!
Korkusuzca duygularımızı iletebilir miydik karşımızdakine? !
Kontrol altına aldığımız bireysel aracımızı, özgürlüğümüzün anahtarı olarak elimizde tuttuğumuzdan beri, tüm korkularımızın üzeri örtülmeye başladı.
İçimizde sakladığımız melek ve şeytan yer değiştirdi.
Artık çok masum değiliz.
Gözlerimizdeki bakışı göstermeden "Seni sevmiyorum" u çok rahat söyleyebiliyoruz.
Tüm arsızlığımızı kelimelere dökebiliyoruz. Seviyoruz defalarca .
Gücümüze kimse yetişemiyor.
Saklayabiliyoruz kendimizi, tüm defolarımızı.
Zafiyetlerimiz gizli kalabiliyor hem güçlü hem güzel kalıbımızın arkasında.
Kalbimizle hesaplaşmıyor. Gözyaşlarını görmüyoruz. Islanmıyor duygularımız.
Bip Bip
"Kontörünüz bitti ayrılmaya geç kaldınız, mecburen birliktesiniz hala."
"Sarjınız bitti, başkası erken davrandı, kızı kaçırdınız, geçmiş olsun bir dahaki sefere."
"Mum ışığı rezervasyonumuz kapsama alanı dışındadır.
Biraz bekleyin yada şömine başı hattından randevu alın."
"Sular ıslattığı için geçici süre fantazi servisimiz hizmet dışıdır.
Lütfen daha kuru birşeyler düşünün."
olmaz mı diyorsunuz?
Yoksa insanın insana ihtiyacı hiç bitmeyecek gibi filozafça bir yaklaşımla umut mu edelim?
İnsan kim olduğundan habersiz yaşamaya devamededursun, hizmet sayısı gün geçtikçe artacak.
Hizmette sınır yok.Tuşların hizmetinde ise, hiç olmayacak gibi!

kaynak

seva
30.05.2009, 19:23
Sinop'ta Çampaşasakızı Köyü Camii'nin imamı Dursun Özkök (37), iddiaya göre internette tanıştığı bir kadın yüzünden, 3 çocuğunun annesi, hamile eşi Emine Özkök'e boşanma davası açtı.

16 yıllık eşinin dava açması üzerine, ikiz bebek bekleyen Emine Özkök, çocukları Büşra Nur (15), Kübra Nur (12) ve Melih Can'la (11) birlikte baba evine döndü.
Geçen hafta erken doğum yapan Özkök'ün bebeklerinden biri öldü. Özkök, "Bunlar kocamın internet aracılığıyla tanıştığı kadın yüzünden başıma geldi. Beni bırakıp ona gidecek" dedi.

Durağan Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davada tanık olarak dinlenen çocuklardan ikisi babalarının 6 - 7 ay önce internette bir kadınla görüşmeye başladığını söylerken, biri bu iddiayı yalanlayarak "Babam internette genellikle müzik sitelerine girerdi" dedi. Köydeki göre- vine devam eden imam Özkök ise "başka kadın" iddialarını reddetti.

İnternet aşk :D

qio
31.05.2009, 02:09
Snal alemde insan öfkeleniyorsa , gülüyor , eğleniyor , sevebiliyorsa neden aşk olmasın !!!

barikat58
31.05.2009, 02:47
kavga etmiyoruz olur diyorsan sanada hayırlı olsun kardeşim

yani şimdi sanal alemde gercek aşk olur dersek illa sanal bir tecrübemizin mi olması lazım :confused: aşkın yeri,zamanı ve yaşı yoktur diye birşey niye var o zaman :)

Salim58
31.05.2009, 06:19
yani şimdi sanal alemde gercek aşk olur dersek illa sanal bir tecrübemizin mi olması lazım :confused: aşkın yeri,zamanı ve yaşı yoktur diye birşey niye var o zaman :)

böyle bir aşk olursa bu sahte bi aşk olur yani kandırmaca olur başkada bişey olmaz sen olursanda hayırlı olsun demek düşer tabi

seva
31.05.2009, 14:08
böyle bir aşk olursa bu sahte bi aşk olur yani kandırmaca olur başkada bişey olmaz sen olursanda hayırlı olsun demek düşer tabi

böylede olsa belli olmuyorkki..

Salim58
31.05.2009, 14:11
böylede olsa belli olmuyorkki..

olan varsa hayırlı olsun olmaz diyen yanıma gelsin

seva
31.05.2009, 14:35
bir de bu gibi konularda alışkanlık hale getirenler var örnek

Sanal aşk, gerçek yuvayı yıktı
LONDRA (A.A)
İngiltere’de bir kadın, internette tanışıp evlendiği gerçek eşini, yine internetteki sanal bir dünyada başka bir sanal kadınla sanal aşk yaşarken yakalayınca boşanmaya karar verdi
Amy Taylor (28) eşi David Pollard’ı (40), eşinin Second Life (İkinci Hayat) adlı sanal dünyada kendine seçtiği karakter olan "Dave Barmy"yi, başka bir sanal karakterle cinsel ilişki sırasında seyrederken yakalayınca, 3 yıllık evliliğini bitirmeye karar verdiğini söyledi.
İnsanlar, Second Life adlı internet sitesinde, kendilerine seçtikleri bir "avatar", yani takma adla sanki başka bir dünyada yeniden dünyaya gelmiş gibi sanal olarak yaşıyor, gerçek hayatta yaptıkları iş kurma, çalışma, alışveriş yapma, evlenme gibi her türlü etkinliği bu sanal dünyadaki diğer sanal insanlarla gerçekleştirebiliyorlar.
Boşanmak üzere olan gerçek İngiliz çiftin 2003’de internetteki bir sohbet odasında tanıştığı, hem gerçek dünyada, hem de sanal dünyada evlendikleri belirtildi.
Bayan Taylor, kocasının sanal dünyada kendisine sadık olmadığından her zaman kuşku duyduğunu ifade etti.
Taylor, kocasını sanal dünyada bir hayat kadınıyla yakalayınca, kocasının kendisini altadıp aldatmadığını anlamak için sanal bir dedektif bile tuttu. Pollard, sanal dünyadaki bu testi geçti ama bu yıl başlarında tekrar sanal karakteri, başka bir sanal kadınla "uygunsuz vaziyette" yakalandı.
Taylor, kocasının "Amerikalı olan bu sanal kadınla bir-iki haftadır konuştuğunu ve evliliklerinin bittiğini, kendisini artık sevmediğini söylemesi" üzerine, ertesi gün boşanma davası açtı.
Taylor, birçok kişiye garip gelebilecek bu boşanma başvurusuna şaşmayan mahkeme yetkilisinin, kendi başvurusunun "o hafta içinde Second Life’ın neden olduğu ikinci boşanma davası olduğunu söylediğini" de kaydetti.

*AHISKALI*
08.06.2009, 15:56
anlaşılan bu konuda orta yol bulmak zor : ))

sevdagülü
08.06.2009, 15:58
orta yolu yoki bulunsun kardeşim:)

Salim58
08.06.2009, 16:01
bence olmaz olsada sanal olur oda bişeye yaramaz

*AHISKALI*
08.06.2009, 16:03
orta yolu yoki bulunsun kardeşim:)

ben de zaten bunu kastetmiştim :)

bahar5834
18.06.2009, 23:54
anlaşılan bu konuda orta yol bulmak zor : ))

yalan ve hayali bir şeyin ortak noktasi olmaz....boşuna olur dıyerek kendımızı kandırmanın bir anlamı yok neden olmaz onuda açiklayım neti kötü amaç için kullan insalarin yuzunden buda kötü gözle bakılıyor kımse kusura bakmasın bu böyle çok iyi insanlarda var ama nerde o yuzden doru söyleyen insanlara guvenılmıyor o yuzden sanalda aşk olmaz insanlar yakından tadıklarına zor guvenıyor kalmışkı sanal alemm.. gene buyuk konuşmayım 2 evladım var bana göre olmaz........

ukba
19.06.2009, 00:14
yalan ve hayali bir şeyin ortak noktasi olmaz....boşuna olur dıyerek kendımızı kandırmanın bir anlamı yok neden olmaz onuda açiklayım neti kötü amaç için kullan insalarin yuzunden buda kötü gözle bakılıyor kımse kusura bakmasın bu böyle çok iyi insanlarda var ama nerde o yuzden doru söyleyen insanlara guvenılmıyor o yuzden sanalda aşk olmaz insanlar yakından tadıklarına zor guvenıyor kalmışkı sanal alemm.. gene buyuk konuşmayım 2 evladım var bana göre olmaz........

ablacım bende tıpkı senin gibi düşünüyordum ama son 10 yılda çevremde sanal alemdeki aşkı geçtik evlenip çok da mutlu olanlar var...Allah mutluluklarını daim etsin ne diyelim herşey insanlara normal geliyor artık

GuNaY
19.06.2009, 00:25
Denemek ve Tecrübe etmek lazım :D :D

bahar5834
19.06.2009, 00:26
bir söz vardı sılah çıktı mertlık bozuldu dıye bende diyorumkı sanal çikti aşlar bozuldu dılerim mutlu olurlar..........

ukba
19.06.2009, 00:27

:D:D bu da güsel:D:D

bahar5834
19.06.2009, 00:28

aklından bile geçirme yanarsin:D:D

ukba
19.06.2009, 00:30
aklından bile geçirme yanarsin:D:D

bişi olmaazz:D:D:D...

bahar5834
19.06.2009, 00:34
bişi olmaazz:D:D:D...

nerden biliyorsun ya olursa:D:D

ukba
19.06.2009, 00:39
nerden biliyorsun ya olursa:D:D

olursa daaaa şansına artık napıımm ama yazık olur:D

qio
19.06.2009, 00:40
öhö öhö :)

bahar5834
19.06.2009, 00:40
olursa daaaa şansına artık napıımm ama yazık olur:D

sonunda ınsafa geldın :D:D

ukba
19.06.2009, 00:46
sonunda ınsafa geldın :D:D

yok daha tam diil :D

bahar5834
19.06.2009, 00:50
öhö öhö :)

hayırdır çok öksurdun mını sohbet dar geldı dımı orda öksüremedın:D:D

qio
19.06.2009, 01:23
hayırdır çok öksurdun mını sohbet dar geldı dımı orda öksüremedın:D:D

Birine bakmıştım abla :)

sevdagülü
19.06.2009, 15:59
ben hala aynı karardayım sanalda aşk olmaz olamaz askta güven kavramı önemli degilmidir peki sanalda yazılarına sahta bakışlara nasılgüvenecekte asık oluncak hadi aşık oldu diyelim bu askın gerçekçililgi ne kadar güven olur ben inanmıyorum gerrçek ask varmıki günümüzde sanlada gerçek ask olsun

ErdalGüler
19.06.2009, 16:06

Tecrübe: hayat boyu yenilen kazıkların toplamıdır. O yüzden osmancığım bence dikkatli olmak lazım... :D :D

sivaslii58
19.06.2009, 16:07
Bence oluyor ama cok sacma.Yani sonucta gercek hayattaki gibi asla olamaz.Diyelim bi taraf ciddi ciddi konusuyo karsi tarafin ne derece dogru söledini nerden bilebilirsiniz.Gercek hayatta bile güvensizlik yasiyoruz sanal hayatta nasil güven oluyo anlamiyorum....Yani kisacasi bunlar cok oluyo ama kesinlikle onaylamiyorum...

bahar5834
19.06.2009, 16:49
benim sorum deyil gençler düşünsun derim ama bir abla ve buyuk olarak olmaz derim hiç denemesınler bıle

Salim58
19.06.2009, 17:12
ben hala aynı karardayım sanalda aşk olmaz olamaz

sevdagülü
19.06.2009, 17:16
olmazzzzzzzzzzzzz olmaz bu iş olamazzzzzzzzz

ukba
27.06.2009, 18:56
olmaz ya nasıl olsun sanal alemdeki herşey sahte tabiki aşk ta sahte olacak pc den kimsenin gerçek yüzü görülmüyor herşeyin başı güven hiç görmediğin birine sözlerine bakarak güvenemezsin
ama işin şu yüzüde var olmuyor değil...bir sürü elinle karıştır...yine de saçma ya

qio
28.06.2009, 05:43
Aşkta mantık aramak , dünyada cenneti görmek istemektir ! ..

Glock23
30.06.2009, 09:19
Kesinlikle Olmazzzzzzzzzzzzzz diyorum.

Salim58
30.06.2009, 09:24
bencede olmaz........................

SIRIKLIOGLU.58
03.07.2009, 16:05
Arkada$lar sanal alemde Gercek A$k olurmu? diye soruluyor A$k sanal almdede Saman alemdede Zaman alemindede derede tepede havada karada tarlada bahcede büroda otobüs yolculugunda tatilde belki bir kafede yada hic ummadiginiz biryerde olabilir.Fakat gercek olurmu?Bu anketi yapmaktaki maksat insanimizin a$k anlayi$inida ayni zamanda ölcmek oluyor.A$k nedir sizce &gercek A$ik nasil olmalidir?Kusura bakmayin ama bence A$K sadece insanin hayatini birle$tirecegi ki$iye duymu$ oldugu ilgi degildir.Bence gercek A$k kar$iliksiz sevebilmek & kar$idakini gözünden bile sakinmak.Gercek A$ka birkac örnek isterseniz,mesela Bir Annenin evladina duymu$ oldugu kar$iliksiz sevgi+Peygamber a$ki +Allah A$ki &daha bircok örnekler vermek mümkün.peki sadakat varmi yok en delicesine seven A$igim gözüm ondan ba$kasini görmüyor diyenler bile ilk firsatta bu sözlerinin arkasinda duramazlar.Bana sorarsanin bugün Ne bir gercek A$k var nede a$ik öyle inanmazdim buldu evlendi artik inanirim bunlar hikaye Arkada$im eyer gercek bir A$k istiyorsan ozaman insan degil sabir ta$i olacaksin insan kendinde bulamadigi $eyleri ba$ka yerde arar eyer gercek A$ki sen ya$iyamiyorsan bir ba$kasi ya$iyormu$ sana ne faydasi var.insan nefsine galip gelemedikce gercek A$kin tevazzu&mutlullugunada Asla&asla eri$emez Gercek aski arayanlara bir tavsiye ellerine bir ayna alip kendilerine ibretle baksinlar&nasil bu halae geldiklerini düsünüp asil askin ne olabilecegine kannat getirmeye cali$sinlar derim.Kim bilir belkide ben yaniliyorumdur herkesin bir baska A$k anlayi$i olabilir,ama A$k kutsaldir bütün a$klara saygi duyariz.Evet a$iklar hepinize bol A$klar.

58_SEMİH_58
08.07.2009, 23:00
Olur olur bal gibi olur :D :)

Sivaslisandy-58
13.07.2009, 23:31
ASK BEN OLMAYI BIRAKIP BIR OLMAKTIR
BENCILLIGI;EGO`lugu BIRAKMAKTIR
SABIR VE SADAKAT`likla IMTIHAN OLMAKTIR
NEFSE GEM VURABILMEKTIR
YARADANA ASIK OLMAK YARATTIKLARINDAN ÖTÜRÜ
EMANETINE GÖZÜ GIBI BAKMAKTIR ASK

qio
13.07.2009, 23:33
Sanal alemde Aşk olur , kime ne kadar gerçek olduğu tartışılabilir. Nacizane fikrim gerçek aşk olabilir.

Glock23
13.07.2009, 23:43
Kararim kesin "Olmaz, olmaz, o is olamaz."

Sivaslisandy-58
13.07.2009, 23:48
vallahi neyin nerde olacagini bir Allah bilir büyük lokma yerim büyük laf konusmam:)
olur olur bal gibi olur :D

qio
13.07.2009, 23:54
Kararim kesin "Olmaz, olmaz, o is olamaz."

Ayol büyük konusma :)

Glock23
14.07.2009, 00:03
Ayol büyük konusma :)

Bak iste, isgillendirme insani sende!:)

qio
14.07.2009, 00:09
Aşkı boşverde , Amerikaya geliyorum misafir edecenmi bizi :))

Glock23
14.07.2009, 00:13
Aşkı boşverde , Amerikaya geliyorum misafir edecenmi bizi :))

Hemserilerime canim kurban, buyur gel, basimin ustunde yerin var.

qio
14.07.2009, 00:14
Hemserilerime canim kurban, buyur gel, basimin ustunde yerin var.

Tşkler :) İzmirede biz bekleriz. Madımağı evlendirip balayına göndereceğiz Amerikaya , :D

Glock23
14.07.2009, 00:24
Tşkler :) İzmirede biz bekleriz. Madımağı evlendirip balayına göndereceğiz Amerikaya , :D

Tesekurler, Izmirin cok guzel oldugunu herkes soyluyor. Insallah gormek kismet olur. Madimak evlensinde gelsin balayina buraya, belki bir dugunde biz yapariz.:)

kasparix
14.07.2009, 00:24
sanalda aşk neden olmasın ki olur ....aşk kavramını o kadar dar kalıplara sokmusuz kı beseri ve bedeni olarak hep sığ algılıyoruz....aşka aracı bir vasıta olarak kullana biliriz ama...aşka uçamazsın kanadın yanar...aşka uçmazsan kanat neye yarar....
ilahi aşka ermek dileğiyle...

ONuR
14.07.2009, 00:29
olur tabi niye olmasın

Salim58
14.07.2009, 00:31
bence olmaz nedenmi adı üstünde sanal sanal alemde yalan olur benim düşüncemde bu

ONuR
14.07.2009, 00:34
bence olmaz nedenmi adı üstünde sanal sanal alemde yalan olur benim düşüncemde bu

Sanalı reale cevirmekte bizim elimizde

58_SEMİH_58
14.07.2009, 00:42
Sanalı reale cevirmekte bizim elimizde
Çok dogru söylüyon onur abi :)
Örnegin sivasspor.com sivaslılar.net olmasaydı ben seni,muhammed abiyi, osman abileri(Günay ve besyo_cu) nerden tanıyabilirdim :D:D

qio
14.07.2009, 00:44
Sanal ortamda , insanlar birbirini sevebiliyorsa , konusmalarda öfkelenip mutlu olabiliyorsa , aşık neden olmasın ki ? :)

ONuR
14.07.2009, 00:45
Sanal ortamda , insanlar birbirini sevebiliyorsa , konusmalarda öfkelenip mutlu olabiliyorsa , aşık neden olmasın ki ? :)

olanlar var Yalçın abi.İzmirden Balıkesire gidip sokaklarda yatanlar var :)

Glock23
14.07.2009, 00:45

Hemserim olsun, olanlara birde Sanal Dugun yapariz, olur biter.:)

qio
14.07.2009, 00:49
Çok özel olacak ama , benim bi ist.lu kız arkadaşım vardı. Askerden önce tanışmıştık birbirimizden hoşlanıyorduk , Askerliğimde İst'la çıktı askerliğim süresince çarşı izinlerinde görüştük güzel bir ilişki yaşamıştık , İzmir , İst arası seyahatler güzel günlerdi :))

Salim58
14.07.2009, 00:52
Hemserim olsun, olanlara birde Sanal Dugun yapariz, olur biter.:)

güzel bi düşünce davulu yalçın çalsın amma:D

Çok özel olacak ama , benim bi ist.lu kız arkadaşım vardı. Askerden önce tanışmıştık birbirimizden hoşlanıyorduk , Askerliğimde İst'la çıktı askerliğim süresince çarşı izinlerinde görüştük güzel bir ilişki yaşamıştık , İzmir , İst arası seyahatler güzel günlerdi :))

vay kardeşim neymissin sen hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun:D:D

qio
14.07.2009, 00:54
Abi ben ne anlarım davul çalmaktan , tribüncü insanız kaç yıldır bir kere davul çalmadım çalamamda zaten , ben şarkı söylerim Onur davul çalsın :)

ONuR
14.07.2009, 00:55
Abi ben ne anlarım davul çalmaktan , tribüncü insanız kaç yıldır bir kere davul çalmadım çalamamda zaten , ben şarkı söylerim Onur davul çalsın :)

Eğer sen söyleyeceksen her türlü çalarım :)

Salim58
14.07.2009, 00:56

davulda sanal olacak çalması kolay olur:D

qio
14.07.2009, 00:59
Sanal alemdede Uzaydada Dünyadada aşk olur , İnsanoğlunun Allah aşkı bkz.

Salim58
14.07.2009, 01:42
Sanal alemdede Uzaydada Dünyadada aşk olur , İnsanoğlunun Allah aşkı bkz.
uzaydanda işi hallettinya helal olsun sana yalçın:D

cawus58
14.07.2009, 14:51
SANAL ALEMDE AŞK OLMAZMI GÖNÜL HERŞEYE KONAR BELKİ UYURKEN BELKİ BİLGİSAYAR BAŞINDA

sivaslı fd
18.07.2009, 12:51
Daha öncede söylediğim gibi önemli olan aşkın gerçekliliği... Yani olur hemde bal gibi olur. AŞK sanal olmasında varsın alem sanal olsun...........

Salim58
18.07.2009, 13:24
bende malesef aynı karardayım olmaz nedenmi adı üstünde sanal hiç buzun üstüne ev yapılırmı güneşi gördünmü erir

beyza66
25.07.2009, 13:30
güneşte gerçekler mi oluyor abi :D

gezgin_58
25.07.2009, 14:01
ask tarıfı yok yerı yok zamanı yok dini dili ırkı yok bu yuzden ask her yerde evde okulda sokakta dunyanın obur ucunda yanı her yerde olabılır bunlara sanal ortanda dahıll

betüs58
11.08.2009, 14:46
bencede nolursa olsun bence hic kimse büyük konusmasin bu konuda hani derleryhaa en ummadik anda gelir seni bulur diye..kim beklerkii sanal aleminden asik olacagini ama iste ummadik bi ann.......

Kasım Öktem
11.08.2009, 15:01
Aşk bu nerde nasıl karşına çıkacağı belli olmaz.
Ama saçma sapan chat sitelerinde aşk maşk aramak saçma bence.

Facebookta karşına çıkabilir veya bir forumda.

sibelYILMAZ
11.08.2009, 15:45
Aşk dediğimiz şey herkes için farklı anlamlar ve duygular ifade eder adı aşktır ama yaşanan ve hissedilen hep farklıdır... Sanal aleme gelince Aşk basit bir duygu yada tavırmış gibi indirgenmeye çalışılıyor, oysaki Aşk yücedir, bazen kişi büyüklüğünü bile farkedemez, oysaki günümüzde bahsedilen Aşk bence sadece hoşlanmadan ve anlık boşlukların dolumu ile alakalı hepimizin başına gelebilir böyle şeyler ama karıştırmamalı sanal alemde Aşk olmaz hoşlanma ve boşluk doldurma olur benim şahsi görüşüm...Aşk dediğimiz ve neye Aşk gözüyle baktığımız gerçekten önemli...

RABBİM AŞKI GÖREN GÖZLER VE HİSSEDEN YÜREKLER NASİP ETSİN...

Salim58
11.08.2009, 16:35
hep aynı karardayım olmaz olursada yalan olur onunda sonu olmaz buda benim kendi fikrim

deniz kızı
11.08.2009, 16:38
olur mu olur ama adı aşk olmaz ondan eminim.................

yiğidoturan
11.08.2009, 17:45
belki olurrrrrrrrr.................. .....

Erenbaba
11.08.2009, 20:40
kardeş kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz bu devirde bu zamanda sanal alemde gerçek aşk olunurmu bir düşünüp onda sonra mantıklı gelecekmi bize tabiki bence sanal alemde ki aşk sanal olur

Salim58
22.08.2009, 17:41
yok olmaz olmaz

ONuR
22.08.2009, 17:47
yok olmaz olmaz

oluyor Salim amca oluyor..

Salim58
22.08.2009, 17:51
oluyor Salim amca oluyor..

oluyorsa olur kolay gelsin ozaman :D

qio
22.08.2009, 17:53
Salim abi çok inatçıdır :)

ONuR
22.08.2009, 17:54

Test edilip onaylanmasa hadi olmuyo dicem ama... :)

Salim58
22.08.2009, 17:54

ac karnına dahada çok demi :D

58_SEMİH_58
22.08.2009, 17:58
yok olmaz olmaz

Olurrrrr olurrrrrrrr :)

ÇİRKİN KIZ58
22.08.2009, 17:58
:Dac karnına dahada çok demi :D

Bende artık olmayacağını biliyorum kesinlilke olmaz.:D:D:D

Ben Türküm, Türk esir olmaz.
Ben Türküm, Türk Devletsiz olmaz.
Ben Türküm, Türk Bayraksız olmaz.
Ben Türküm, Türk Ezansız olmaz.
Ben Türküm, Türk Hürriyetsiz olmaz...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

Salim58
22.08.2009, 18:01
noktayı koyuyorum ... olmaz olamaz

goktan58
22.08.2009, 18:08
askın yerı ve zamanı yoktur tabıkı ıstısna asklar yasanmakta sanal ortamda ...evlendıkten sonra bıle o ınsana guvenılırmı o tamamen muamma bence...sonucta senı tanıyana dek onlarca kısıyle konusuyor telefonda camda chatte ....belkı bulusuyor hatta ellerınden tutuyor opuyor falan fılan... yanı bu zamandakı evlılıklerın bı cogu bu yollada olsa hem erkek hemde kadın tarafına guvenılmez hem ılıskı sırasında hemde evlendıkten sonra.......kendı dusuncem ama mutlaka ıstısna sevgıler dogmustur buna bırsey dıyemem...

58_SEMİH_58
22.08.2009, 18:17
noktayı koyuyorum ... olmaz olamaz
İnat etmee salim abii olurrr olurrrr :)

doğan bulut
22.08.2009, 23:05
sanal alemde ki aşk temeli çürük binaya benzer ufak bir sarsıntıda yıkılır biter gider ama dersenki günü birlik onun adıda aşk olmaz aşk mecnunun leylası uğruna yandığı gibi keremin aslısı için dağları deldiğibi olursa aşk olur......ama sanal alemdeki aşk olmaaaaaaaaz gönül hırsızlığıdır............

Cley
22.08.2009, 23:13
Sanal alemde aşkın trial versiyonu vardır. serial filan bulmak gerekir :)

doğan bulut
22.08.2009, 23:14
ya gerçek aşklar bile şimdiki devirde göz açıp kayıncaya bitiyor sanal aşk dediğin nedirki bizim gençlere beş dakka bile dayanmaz gibi geliyor bana adı üstünde sanal aşk
naylon fatura gibi birşey

ama kardeşim onun adı aşmı aşkdeğiki o nedir biliyomusun o birinin zafında öbürünün faydalanması bence siz ne dersiniz bilmem

Klimasuyu
22.08.2009, 23:19
Sanal alemde aşkın trial versiyonu vardır. serial filan bulmak gerekir :)

Vay vay vay Cley Ak Parti dışında ilgi alanın da varmış :D....

65serdal58
22.08.2009, 23:30
olabilirde olmayabilirde.............:D

58_SEMİH_58
22.08.2009, 23:32
2 tarafta dürüst olduktan sonra sanal alemde gerçek aşk olurrr!!!!

Sivaslisandy-58
22.08.2009, 23:33
ASK`LA HAYATTA KIMSE GERCEKTEN BIRLESMEMISTIR.LEYLA ILE MECNUNDA ASLI ILE KEREMDE..vs..vs
BIRLESILSE BILE ÖMRÜ KISADIR 3-7 YIL GIBI.
ASK BEN OLMAYI UNUTUP "O"OLMAKTIR ISTE O ZAMAN SEVGI BASLAR
KENDINIZI NASIL SEVIYORSANIZ ONUDA ÖYLE SEVERSINIZ:)

ASK HER YERDE OLUR

Klimasuyu
22.08.2009, 23:41
olabilirde olmayabilirde.............:D

Hocam biraz azaltın isterseniz :)(sigarayı)...

65serdal58
22.08.2009, 23:54
Hocam biraz azaltın isterseniz :)(sigarayı)...

sigara yasağı mahvetti valla beni:)

sandalli
23.08.2009, 00:02
Sanal alemde sanal ask olur diye düsünüyordum ki, bir yakinim internette tanistigi biriyle evlendi, su anda 3 haftalik evli ve cok mutlu. Insaallah ömr boyu mutlu olurlar. Olmaz dedigim sey oldu.

sevgim 58
23.08.2009, 00:03
HEM SANLADA HEM GERCTE ASKA TÜKÜREYIM ...........................

65serdal58
23.08.2009, 00:05
HEM SANLADA HEM GERCTE ASKA TÜKÜREYIM ...........................

noluyo yaaaaaaaaaaaaaa:confused:

sevgim 58
23.08.2009, 00:08
noluyo yaaaaaaaaaaaaaa:confused:

HIC ICIMDEN GELENI SÖYLEDIM :mad:

Klimasuyu
23.08.2009, 00:08
Ben de tükürebilir miyim ? :)...

65serdal58
23.08.2009, 00:09
HIC ICIMDEN GELENI SÖYLEDIM :mad:

tamam bişey demedim:D

Ben de tükürebilir miyim ? :)...

topluca tükürelim:D

goramaz
23.08.2009, 00:12
aşka tükürülür mü kız.:). sevgim58 yavrucum ne yazdın sen?...aşk olmazsa alem olmaz ...

sevgim 58
23.08.2009, 00:13
HEMDE EN SULUSUNDAN EN BALGAMLISINDAN TÜKÜREYIM ..........................

65serdal58
23.08.2009, 00:15
allahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

azıttı vallaa:D

58_SEMİH_58
23.08.2009, 00:16
Yaaaa niye inat ediyosunuz olurrr olurrrrr :)

sevgim 58
23.08.2009, 00:16
ÖYLE AMA .............:D

Sivaslisandy-58
23.08.2009, 00:19
TÜKÜRÜN TÜKÜRÜN BAKALIM BIR GÜN ONU GERI YALAYACAKSINIZ ONA GÖRE :):D
10 KERE DÜSÜNÜN BIR KERE KARAR VERIN EMI!?:):D:D
sonra akitirsiniz sümügünüzü pesinden gidenin:):):D:D

seva
23.08.2009, 00:29
Hala bu konu üzerinde tartışılıyorsa olacağı varmış :))

65serdal58
23.08.2009, 00:32
TÜKÜRÜN TÜKÜRÜN BAKALIM BIR GÜN ONU GERI YALAYACAKSINIZ ONA GÖRE :):D
10 KERE DÜSÜNÜN BIR KERE KARAR VERIN EMI!?:):D:D
sonra akitirsiniz sümügünüzü pesinden gidenin:):):D:D

bana baskı yapıldı................:D

goramaz
23.08.2009, 00:32
Hala bu konu üzerinde tartışılıyorsa olacağı varmış :))

sanal alemde aşk olur mu bilinmez ama sevgi olacağı kesin... seva her ne kadar dile getirmesem de bu sitede sevdiğim birkaç insandan birisin..gerçekten çok değerlisin...sevgiler...

sandalli
23.08.2009, 00:34
Sanal alemde saygi oldugunu biliyorum, Metin kardesimi hem sayiyor hemde seviyorum, büyük ozan olacaksin Metin.

Klimasuyu
23.08.2009, 00:40
Sanal alemde saygi oldugunu biliyorum, Metin kardesimi hem sayiyor hemde seviyorum, büyük ozan olacaksin Metin.

Hasan abi bende elimden geldiği kadar sena ve diğer hemşerilerime saygı göstermeye çalışıyorum .

*AHISKALI*
23.08.2009, 01:29
oo ortalık toz duman olmuş sanki:)

ömer yalcin
23.08.2009, 01:32
Real hayatta ask varmiki sanalda ask olsun......................... .........

sevgim 58
23.08.2009, 01:37
BEN BIRAZ ÖNCE TÜKÜRDÜM BILE ........................

betüs58
23.08.2009, 03:18
var varr askk varr.............

Salim58
23.08.2009, 06:09
aşk olmaz sevgi olur

seva
23.08.2009, 14:07
Aşk Nedir ?

Sesini duydugunuz anda avuclariniz terlemeye kalbiniz deli gibi carpmaya basliyorsa...
Bu ask degil HOSLANMAK tir

Ellerinizi ondan cekemiyor surekli dokunmak sarilmak istiyorsaniz..
Bu ask degil ARZULAMAK tir

Yaninizda bir tek o oldugu icin onuistiyorsaniz....
Bu ask degil YALNIZLIK tir

Herkes onunla olmanizi bekledigi icin onunlaysaniz...
Bu ask degil SADAKAT tir

Size sicak, yakin davrandigi icin onunlaysaniz...
Bu ask degil KENDINE GUVENSIZLIK tir

Uzulmesini istemediginiz icin onunlaysaniz...
Bu ask degil ACIMAK tir

Ona deger verdiginiz icin hatalarini hosgoruyorsaniz..
Bu ask degil ARKADASLIK tir

Butun gun ondan baska hicbirsey dusunmediginizi soyluyorsaniz..
Bu ask degil KOCA BIR YALAN dir

Onun iyiligi icin kendinizden cok Sey feda edebiliyorsaniz...
Bu ask degil YARDIMSEVERLIK tir

O uzgunken sizin de kalbiniz aciyorsa...
Iste bu ASK tir

Tarif edemediginiz bir cekim yuzunden ondan , bir turlu kopamadiginizi dusunuyorsaniz..
Iste bu ASK tir

O herkese guclu gorunmesine ragmen icindeki zayifligi hissedebiliyorsaniz..
Iste bu ASK tir

Baskalarini da cekici bulmaniza ragmen hic pismanlik duymadan onunla kalmaya devam edebiliyorsaniz..
Iste bu ASK tir...

AŞKI YANLIŞ ANLIYANLARA....

Salim58
23.08.2009, 14:48
Aşk Nedir ?

Sesini duydugunuz anda avuclariniz terlemeye kalbiniz deli gibi carpmaya basliyorsa...

Bu ask degil SADAKAT tir

Bu ask degil ACIMAK tir

Iste bu ASK tir

Tarif edemediginiz bir cekim yuzunden ondan , bir turlu kopamadiginizi dusunuyorsaniz..
Iste bu ASK tir

Iste bu ASK tir

Baskalarini da cekici bulmaniza ragmen hic pismanlik duymadan onunla kalmaya devam edebiliyorsaniz..
Iste bu ASK tir...

bak işte negüzel anlatmışsın ellerine sağlık teşekkürler ..

bu yazının altına imzamı atıyorum

ömer yalcin
23.08.2009, 15:02
Birakin ya ......................

65serdal58
23.08.2009, 15:12
sanal alemde aşk olur diyende var

olmaz diyende.............

kim ne diyorsa desinn

Klimasuyu
23.08.2009, 22:47
AŞK mı? O nasıl bişey oluyor ?:) Yeniyor mu ? :D...

65serdal58
23.08.2009, 22:51
AŞK mı? O nasıl bişey oluyor ?:) Yeniyor mu ? :D...

aman yeme donunur sana...............:D

Klimasuyu
23.08.2009, 22:52
Ön yargılı olmamak lazım hoca bi ara denemek lazım :)...

65serdal58
23.08.2009, 23:00
::D:D::D:D:D:D:D:DD:D:D::D:D:D :D

ömer yalcin
23.08.2009, 23:10
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez]

qio
23.08.2009, 23:43
Aşk Nedir ?

Bu ask degil SADAKAT tir

Bu ask degil ACIMAK tir

Iste bu ASK tir

Iste bu ASK tir

Iste bu ASK tir

Iste bu ASK tir...

Seva bombayı patlatmışsın yine :) Aşk'ın tarifi , listesi , yeri , zamanı olmaz .

vanlıyam65
24.08.2009, 00:55
İNSANLAR SAMİMİYETİ SANAL ORTAMDA DA GÖSTERİRSE NEDEN OLMASIN.GERÇEK HAYATTA AŞK ÇOK MU GERÇEKÇİ BAZEN.NE YALAN DOLANLAR ÇIKIYOR.
SAMİMİ OLURSAK SANAL HAYAT YADA GERÇEK HAYAT ARASINDA AŞK TARİFİ FARKI YOKTUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

58ÖREN58
24.08.2009, 02:01
SANAL ALEMDEKI ASK CIVIK ASK OLUR ASI TUTMAZZZZZZZ

ömer yalcin
24.08.2009, 02:39
Nayir olamaz........................ .............................. ........

65serdal58
24.08.2009, 10:16
İNSANLAR SAMİMİYETİ SANAL ORTAMDA DA GÖSTERİRSE NEDEN OLMASIN.GERÇEK HAYATTA AŞK ÇOK MU GERÇEKÇİ BAZEN.NE YALAN DOLANLAR ÇIKIYOR.
SAMİMİ OLURSAK SANAL HAYAT YADA GERÇEK HAYAT ARASINDA AŞK TARİFİ FARKI YOKTUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

insanına bağlı tamamen....................... .....

sevgim 58
26.08.2009, 00:37
BU SANAL SADECE BIR VESILE GERISI OLACAGI VARSADA OLUR ...........

AMA TAM FIKRIMI SORARSANIZ
HEM SANDALDA HEM GERCEKTE ASKA TÜKÜREYIM .............

qio
26.08.2009, 01:25
Havada aşk kokussssuu var :))

yiğidoturan
26.08.2009, 01:56
sanalın aşkı da sanal olur net kapanınca hayal olur

nas_sina
26.08.2009, 04:48
olmas öle şey saçma olur adı üstünde sanal ;)

Eagle-58
26.08.2009, 06:23
Rahmetli Kemal SUNAL'ın da dediği gibi "Olabilirde olmayabilirde" :D

GokhanTurna
26.08.2009, 14:43
Olmaz öle şey diyenler var nerden biliyorsunuz. Valla benim başıma çok geldi aşık olanlar falan

sivaslı fd
26.08.2009, 15:57
Bencede olabilir neden olmasınki daha öncede dediğim gibi önemli olan aşkın gerçekliliğidir alemin değil, sanal alemde tanışırlar sonra aşklarını gerçek alemlerine taşırlar olur sana gerçek AŞK.... :)

Salim58
26.08.2009, 16:11
belki olur belki olmaz ya olur ya olmaz olurmu olmazmı .karar sizin

ayten58
27.08.2009, 05:32
kızım nas sinanında dediği gibi sanal yani kopya gibi bişiy
sanaldan aşk olunca sanalda bir evlilik olur iki gün sonrada ayrılık olur
hani bir laf vardır atalardan gelme yıkandınmı kel kı demişler
ooo demiş tarandım bile
sanal aşktada derler evlendinmi kardeşim ooo ayrıldım bile
sanaldan aşk pek aklım kesmiyor gerçi şimdiki gençlerin normal aşkı bile sanal zaten ama hani bi bakıyosun bir kızla konuşuyor ertesi gün bakıyosun bir başka kız oğlum dünkü kız değil bu amaan anne ondan ayrıldım bu daha güzel şimdiki gençlerin aşkı bu kadarcık.

_DuMaN_58
31.08.2009, 01:54
Olabilirde olmayabilirde.

Bazıları çok sağlam bir ilişki oluyor. Bazıları bir süre sonra kopuyor yani..

ayten58
31.08.2009, 03:15
olur olur olurmu olur bellimi olur ..........

KARAMELLL58
31.08.2009, 12:36
ya tanımadığın birisiyle nasıl aşk yaaşayabilirsin nekadar aşk densede birgün biryerinde patlak verir çünkü sanal alemmmmmmmmmm güvensizlik olur olmaz yaaa çok zorr oilişkinin uzun sürekli olması

seva
03.09.2009, 14:39
sanal aşk olmaz dediğimiz herşey olabilir...

58_SEMİH_58
03.09.2009, 15:00
Olur olur :)
Örnekleri vardır :D

suzii
03.09.2009, 17:08
hiç sanmıyorum ama aşık olan oluyor.
yalandan söylenmiş iki kuru laf:rolleyes:

_DuMaN_58
03.09.2009, 20:08
Olabilirdee olamaya bilirdeee..

Olanınıda gördüm. Olup ayrılanınıda....

asaf~
09.09.2009, 00:33
zaten sadece aşk olmuyor baska herşey oluyor :D

sivaslı sindiyy
09.09.2009, 11:07
insanlar çok uzun zaman beraber oldukları insanları bile tanıyamazken ...sanal alem gibi çogu şeylerin yalan oldugu bi ortamda pek zannetmiyorum ama varsa böyle bi mutluluk yaşayan yazsın bizde tezimizi bir daha gözden geçirip düşünelim!!!!!!!!

ÇİRKİN KIZ58
10.09.2009, 03:07
Sanal alemde aşk ?
olmuyormuşş :D:D:D:D

sandal-58
10.09.2009, 03:38
gercek ask baskadir bir görüste vuruldum cok duydum ama bir yazista vuruldum hic duydunuzmu

LeyL
01.10.2009, 16:40
sanal da kalmayıp reel ilişkiye dönerse olur.eger sureklı sanal'dan devam edıyorsa bir süre sonra sıkıcaktır.

ismail 58
07.10.2009, 19:30
sanalda başlayıp hayatta gerçeğe dönüşürse olur.
sanalda başlar ama devam etmez.....

seva
11.10.2009, 09:32
Herşey olabiliyor....

Kardelencicegi
11.10.2009, 19:26
Oradan bir insani tanimak cok zorr olur bence kaldiki ask????
Bence IMKANSIZ:;)

KARAMELLL58
11.10.2009, 21:14
ya yine söylüyorum sanalda doğruyu söyleyen insanlar çok az kaldiki tanımadığın hiç görmediğin birine aşık olacan saçmaaa

By_Çığlık
11.10.2009, 21:47
sanal alemde olması çok zor çünkü kimin ne oldunu bılmıyosun ve benım gordugum kadarıyla genelde yalan uzerıne oluyor hersey o yuzden ınamıyom sanal alemde sevgıyı bulabılcegınee

seva
12.11.2009, 13:39
Makineleşme insanı yavaş yavaş yokluğa götürüyo resmen.Teknoloji bir yok oluşun başlangıcı işte.Şimdi benim işlemci celereon.Bunun bulduğu kızdan bize hayır mı gelir?P4 olsa yine bir derece yani :)
İnsanlar şu an bir birikmişliği boşaltıyolar hiç tanımadıkları ve belki de hiç tanı(ya)mayacakları birilerine.Ya da belki de gelecekteki eşlerine chatten "slm" diye mesaj atıyolar.Kimbilir?...
İstediğin kadar geliştir kendini,devamlı online ol internette,teknoloji en üst seviyede olsun tek bir şeyi değiştiremiyosun.KADER.....

gezgin_58
12.11.2009, 14:10
askı bılmemde arkadaslık oluyo denedım tescılledım

KARAMELLL58
22.11.2009, 22:45
SANAL ALEMDE AŞK OLMAZ TANIMADIĞIN BİRİNE NASIL GÜVENİCEN

doğan bulut
22.11.2009, 22:50
sanal alemde aşk bence saçma olur yok olmaz

KARAMELLL58
22.11.2009, 22:55
sanal alemde aşk bence saçma olur yok olmaz

aynen abicim katılıyorum saçmaaa bencede

barikat58
22.11.2009, 22:58
Sanal alemde hiç bir cacık olmaz :D Ne demiş dedem korkut sanal alem yalan alem :D

seva
23.11.2009, 12:50
Sanal alem Herşeyini açabileceğin yer diye düşünüyorum..

zombi
22.03.2010, 02:25
hadi ama arkadaşlar;

ustalar demeyın boyle..

askı tarıf edrken hangınız maddeden bahsedebılırsınız kı??

ask zaten duygudur madde dııldır..

bı yerde sanaldır yanı..

aşk nerede ve nasıl yaşanırsa yaşansın ;

yaşanması gerekiyorsa sanal da olsa yaşanmalı bence....

tulina
22.03.2010, 05:59
Duyda inanma, gercekte ask varmiki sanalda olsun.

eserikli
22.03.2010, 06:08
aşk heryerde aşk

ömer yalcin
22.03.2010, 06:11
Arkadaslar gülmek sebestmi hahahahahahahahahahaha cok güldüm dimi

eserikli
22.03.2010, 06:14
hayırdır neden güldün

ömer yalcin
22.03.2010, 06:18
Icimden geldi,...gülmeyi severim az önce komik bir sey okudum ona güldüm

eserikli
22.03.2010, 06:25
benim yorumumun hemen altına denk geldide gülmen o nedenle sordum komik olan şeyi

zombi
22.03.2010, 19:45
aşk heryerde aşk

koşulsuz katılıyorum........

uzayda da yaşasan;

başka bı dunyada da yasasan

aşk aşk'tır