Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.10.2007, 09:59   #1
gfb34
Yasaklı

gfb34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gfb34 Şuan gfb34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.07.2012 14:31

Tecrübe Puanı: 0 gfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDI
Standart ASKERLİK YAŞI 18'E İNDİRİLSİN...

ARTIK YETER YETER YETER...
ARTIK UYANMA VAKTİDİR TÜRK GENÇLİĞİ.BİZ ÇANAKKALE SAVAŞINDA 15 LİK GENÇLERLE 7 CİHANI DİZE GETİRMİŞ BİR CEDDİN TORUNUYUZ. O SAVAŞTA NASILKİ 15 LİK MEHMEDİM GÖZÜNÜ KIRPMADAN VATAN SEVDASIYLA KOŞTUYSA CEPHEYE. BİZDE BURADAN YETKİLİLERE SESLENİYORUZ.--ASKERLİK YAŞI 18'E İNDİRİLSİN KENDİMİZİ SUÇLU HİSSEDİYORUZ.ONLAR VATANLARI İÇİN CAN VERİRKEN BİZ BURADA NE YAPIYORUZ.ARTIK UYANMA VAKTİDİR...
HEPİMİZ ASKERİZ SİLAH İSTERİZ!!!

A.G.O

gençlik uyuma sesini duyur.........

Konu gfb34 tarafından (15.10.2007 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
gfb34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 15.10.2007, 10:34   #2
fratt
Tecrübeli Yiğido

fratt - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fratt Şuan fratt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2011 07:17

Tecrübe Puanı: 643 fratt FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: ASKERLİK YAŞI 18'E İNDİRİLSİN...

heyecanını anlıyorum kardeşim. ama şöyle bi sorun var. savaşta düşman önümüzdeydi ve bariz düşmandı, mertçe çarpışılıyordu. kimse yüzüne gülüp arkandan sıkmıyordu. elinle beslediğin it arkandan dağa çıkıp evladına kıymıyordu. namert dostun olacağına mert düşmanın olsun demişler. askerlik yaşının 18e indirilmesi mücadele için iyi birşey değil. zaten şehitleri eğitimsizlik ve çaylaklıktan veriyoruz çoğu kez. bu yüzden dağda itle boğuşmayı usta askerlere (uzman askerler, astsubaylar, subaylar) bırakmak daha mantıklı. bir subay kendini mi savunsun askerini mi kollasın. ama herkes eğitimli tam asker olursa en azından herkes kendinden sorumlu olup işini bilir. yüreklerede bu kadar ateş düşmez. savaş durumunda olsak inan bu millet çoktan uyanır dikilirdi. ne kadar susarsak susalım kanımızda hala milli mücadele kanı dolaşmakta buna inanıyorum. saygılar ve sevgiler

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
fratt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.10.2007, 14:31   #3
nebis_58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

nebis_58 Şuan nebis_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.11.2007 11:46

Tecrübe Puanı: 0 nebis_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

size katılıyorum arkadaşlar bi bayanlarıda askere alsalar keşke sadece ağlamasak ölenlerin arkasından bizde onlarla olabilsek ne güzel olurdu ya
nebis_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.10.2007, 14:39   #4
gfb34
Yasaklı

gfb34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gfb34 Şuan gfb34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.07.2012 14:31

Tecrübe Puanı: 0 gfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDIgfb34 TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: --->: ASKERLİK YAŞI 18'E İNDİRİLSİN...

Alıntı:
nebis_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
size katılıyorum arkadaşlar bi bayanlarıda askere alsalar keşke sadece ağlamasak ölenlerin arkasından bizde onlarla olabilsek ne güzel olurdu ya
nebis gardaşım burda çok cidddi bi konu var lütfen konuyu alakasız konulara saptırma...

ben sözümün arkasındayım hala tabiki 18 yaşındaki bir gencin eline si
lahı verip hakkariye şırnağa göndersinler demiyoruz.en az 6-7 ay acemi birliğini yapsın iyice pişsin sonra usta birliğine yollansın 20 yaş askerler içinde aynı şey geçerli pkk lılar 12 yaşında başlıyorlar bu pc liğe biz 18 yaşımızda mehmetçik olursak 6-7 ayda tam teşkilat eğitiliriz daha faydalı olur ve böye bir karar çıkıpta karşı çıkan olursa ben o adamın kanından şüphe ederim...ve ben inanıyorumki hiç bir 18 lik TÜRK bu karara karşı çıkmayacaktır
ALLAHA EMANET OLUN

Konu gfb34 tarafından (15.10.2007 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
gfb34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 15.10.2007, 17:43   #5
orhanakbulut_58
Tecrübeli Yiğido

orhanakbulut_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

orhanakbulut_58 Şuan orhanakbulut_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.04.2011 21:00

Tecrübe Puanı: 650 orhanakbulut_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu konuda fratt abime sonuna kadar katııyorum askerliğini güneydoğuda komando olarak yapmış birisi olarak 18 yaşa indirilmesine bende karşıyım.ARANIZDA EĞERKİ KAN UYKUSU BELGESELENİ İZLEYENLER VARSA ORDAKİ RÖPORTAJLARDAN BİRİSİNDE ŞU KONUŞMA GEÇİYOR:

oraya gittiğinizde bildiğiniz yüm gerçeklerin yalan tüm yalanlarında gerçek olduğunu görüyosunuz.

herşey sandığınız kadar basit değil ben aslanım ben kaplanım demekle olmuyor bu işler

askerlik yaşı 18e indirileceğine profosyonel askerlik kavramlarına biraz daha yakınlaşalım

eğerki bu kadar vatansever seniz subay olur astsubay olur uzmançavuş olursunuz

sadece 15 ay değil bir ömür boyu asker olursunuz.....
Alt 15.10.2007, 17:44   #6
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4507 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: ASKERLİK YAŞI 18'E İNDİRİLSİN...

Sevgili gencler vatan millet sevgisinin her şeyin üstünde olduğunun bilincinde olarak askere cağırılmak isteğiyle yanıp tutuşmanızı saygıyla karşılıyorum sizin gibi genclerin heykelini dikmek lazım bir an evvel asker olup vatanımızı bir avuc satılmış itten temizlemek isteğinizi çok iyi anlıyorum sabıredin sıra sizede gelecek zamanı geldiğinde o capulculara haddini bildireceksiniz sizlerle ne kadar öğünsek azdır yolunuz acık olsun
Alt 15.10.2007, 18:25   #7
garibo58
Yiğido

garibo58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

garibo58 Şuan garibo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.12.2010 00:32
Yeti Sports 1 Blood Champion!
Tecrübe Puanı: 690 garibo58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: ASKERLİK YAŞI 18'E İNDİRİLSİN...

Bende 18 yaşına indirilmesine karşıyım.Çünkü gardaşlarımında bahsettiği gibi eğitimsiz asker çok sayıda ama eğitimli askerimiz var ama yeterince değil artması gerekir.Benim oğlumda 18 e inmesini istiyor ama sen vatanseversen vatanın için çalışmak mücadele vermek istiyorsan çok çalışıp (subay,astsubay,bordo bereli,mavi bereli)olur daimi katkıda bulunursun.KAN UYKUSU belgeselini seyredenler ne demek istediğimi daha iyi anlarlar.Seyretmeyen arkadaşlarımada tavsiye ederim mutlaka seyretmenizi isterim.
Şu son verdiğimiz 13 adet şehidimiz;onlar bordo berili idiler.Onlar tecrubeli idiler ama hain bi tuzakta şehit oldular.Yüz yüze çarpışsalar hiç şehit vermezdik.Tecrübe pusuya düştüğünde bir işe yaramıyor arkadaşlar bu olay en güzel örnek.
Şehitlerimize ALLAH tan rahmet ,biz aziz TÜRK milletine baş sağlığı diliyorum.
garibo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.10.2007, 18:29   #8
orhanakbulut_58
Tecrübeli Yiğido

Standart --->: -->: ASKERLİK YAŞI 18'E İNDİRİLSİN...

Alıntı:
garibo58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bende 18 yaşına indirilmesine karşıyım.Çünkü gardaşlarımında bahsettiği gibi eğitimsiz asker çok sayıda ama eğitimli askerimiz var ama yeterince değil artması gerekir.Benim oğlumda 18 e inmesini istiyor ama sen vatanseversen vatanın için çalışmak mücadele vermek istiyorsan çok çalışıp (subay,astsubay,bordo bereli,mavi bereli)olur daimi katkıda bulunursun.KAN UYKUSU belgeselini seyredenler ne demek istediğimi daha iyi anlarlar.Seyretmeyen arkadaşlarımada tavsiye ederim mutlaka seyretmenizi isterim.
Şu son verdiğimiz 13 adet şehidimiz;onlar bordo berili idiler.Onlar tecrubeli idiler ama hain bi tuzakta şehit oldular.Yüz yüze çarpışsalar hiç şehit vermezdik.Tecrübe pusuya düştüğünde bir işe yaramıyor arkadaşlar bu olay en güzel örnek.
Şehitlerimize ALLAH tan rahmet ,biz aziz TÜRK milletine baş sağlığı diliyorum.

DÜZELTME : ORDA ŞEHİT OLAN KARDEŞLERİM BORDO BERELİ DEĞİLLER.
Alt 15.10.2007, 18:42   #9
garibo58
Yiğido

garibo58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

garibo58 Şuan garibo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.12.2010 00:32
Yeti Sports 1 Blood Champion!
Tecrübe Puanı: 690 garibo58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: ASKERLİK YAŞI 18'E İNDİRİLSİN...

Gardaş peki neydiler bari onu söyleseydin de bizde öğrenseydik.Bordo bereli değilseler bile özel hareketçı komandodurlar.
garibo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.10.2007, 19:30   #10
orhanakbulut_58
Tecrübeli Yiğido

Standart --->: -->: ASKERLİK YAŞI 18'E İNDİRİLSİN...

Alıntı:
garibo58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gardaş peki neydiler bari onu söyleseydin de bizde öğrenseydik.Bordo bereli değilseler bile özel hareketçı komandodurlar.

bu konuda pek bilgin olmadığı anlaşılıyor. bak kardeşim bikere BORDO BERELİLER tamamen rütbeli personelden (subay,astsubay,uzmançavuş) oluşur.ÖZEL HAREKAT TİMLERİ de böyledir. orda şehit olan askerlerin sadece 1 tanesi astsubaydı hespi ya er di ya onbaşı yada çavuş.

DÜZ ASKERDEN ÖZEL HAREKATÇI VEYA ÖZEL KUVVET ASKERİ OLMAZ. BORDO BERELİLERİN EĞİRİMLERİ 3BUÇUK YIL SÜRÜYOR KALDIKİ 15 AY ASKERLİK YAPAN BİR ASKERİ NASIL BORDO BERELİ YAPABİLİRSİN ANLAMADIM.

ORADA ŞEHİT OLAN ASKERLER BOLU KOMANDO TUGAYINDA VATANİ GÖREVİNİ YAPAN DÜZ ASKERLERDİ.
UMARIM ANLATABİLMİŞİMDİR.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)