Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.06.2008, 15:38   #1
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 896 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart 'Darbeye Karşı Ses Çıkar' yürüyüşü

Darbeye Karşı 70 Milyon Adım Girişimi üyeleri, darbeleri protesto etmek için yılın en uzun günü 21 Haziran 2008'de Tünel'den Taksim'e yürüyecek.
Çok sayıda sivil toplum örgütünün destek verdiği girişim adına tüm vatandaşları yürüyüşe davet eden Mor ve Ötesi adlı grubun solisti Harun Tekin, darbe girişimlerine, demokrasinin sınırlarının daraltılmasına ve yetki alanını aşan devlet kurumlarına karşı sokağa çıkacaklarını söyledi.

Küresel eylem Grubu, Genç Siviller, Mazlum-Der, DTP, Lambdasaktivistleri ile çok sayıda sivil toplum örgütünün içinde yer aldığı Darbeye Karşı 70 Milyon Adım Girişimi, darbeleri protesto etmek için gerçekleştirecekleri yürüyüşün detaylarını anlatmak için Taksim Hill Otel'de biraraya geldi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin, 21 Haziran Cumartesi günü bir ilki gerçekleştireceklerini söyledi.

Darbe girişimlerine karşı, demokrasinin sınırlarının daraltılmasına karşı ve yetki alanını aşan devlet kurumlarına karşı sokağa çıkacaklarını belirten Tekin , 21 Haziran Cumartesi günü 'Darbeye karşı ses çıkar' diyeceklerini kaydetti.

"Bir askeri darbe mi yaşıyoruz?" diye soran Tekin şöyle konuştu: "İlk bakışta böyle bir darbeden söz etmek mümkün değil gibi görünüyor. Ama özellikle 27 Nisan e-muhtırasından beri yaşanan gelişmeler, ağır çekim bir darbe sürecinde olduğumuzu, demokrasimizin bir tür müdahaleye maruz kaldığını gösteriyor. Türkiye'de süregelen müdahale geleneğinin yeni bir perdesiyle karşı karşıyayız."

Favori bir darbesi olmayanları ve tüm darbe girişimlerine karşı olanları sokağa davet eden Tekin sözlerini şöyle sürdürdü: "Ortadaki ikililiğin bir siyasal partiyle bir müdahele arasında değil, sivil siyaset ile müdahale arasında olduğunu düşünenler sokakta olacak o gün. 21 Haziran 2008 Cumartesi günü yılın en uzun, en aydınlık en beyaz günü. İşte o gün 50 yıldır cesaret edemediğimiz, hep geç kaldığımız bir şeyi yapmak için toplanacağız. Tünel'den Taksim'e doğru sessizlikten bir ses olup buluşuyoruz. Gelir misin?"

Toplantıda, yıl sonuna kadar sürecek kampanyaya katılmak isteyenlerin kendi şehirlerinde biraraya gelerek darbeye karşı adım atmaları ve adım sayılarını 70milyonadim-gmail.com adresine göndermeleri istendi

Haber vakti
Alt 18.06.2008, 18:31   #2
FatihCan
Usta Yiğido

FatihCan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FatihCan Şuan FatihCan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.07.2009 14:15

Tecrübe Puanı: 746 FatihCan COK SEVILEN BIR KISIFatihCan COK SEVILEN BIR KISIFatihCan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: 'Darbeye Karşı Ses Çıkar' yürüyüşü

Keşke Sivastada böyle bir yürüyüş düzenlense...........

Veeee Sivasta da genç siviller derneğinin bir kolu olsa !
Alt 18.06.2008, 23:01   #3
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1170 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: 'Darbeye Karşı Ses Çıkar' yürüyüşü

Genç Siviller, DTP, Mazlum Der diyorum başka birşey demiyorum. Nasıl örgütler oldukları ortada aynı paydada buluşuyorlar.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)