Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Atam İZİNDEYİZ !! - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.07.2010, 12:37   #21
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1266 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Atam İZİNDEYİZ !!

Hep biz öznesini kullanmışsın da siz kimsiniz?
Alt 17.07.2010, 12:38   #22
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1767 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

heyt be kimin atası duruşu bile tüm dünyaya atalarına beşçeker asalete bakın kardeşlerim fatihimin de atamında kimde var böyle geçmiş kimde var böyle tarih kimde var böyle asalet.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.07.2010, 13:09   #23
Timur İSLAMOĞLU
Yiğido

Timur İSLAMOĞLU - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Timur İSLAMOĞLU Şuan Timur İSLAMOĞLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.08.2010 11:35

Tecrübe Puanı: 526 Timur İSLAMOĞLU FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

LaEdri

Biz; Türkleriz.
Biz;Üç kıtaya hükmedenleriz aynı zamanda biz; yok olmanın eşiğindeki bir devleti alıp yeniden doğuran ve uygar medeniyetler seviyesine eriştirenleriz.

Anlayacağınız,Biz;(biraz klişe bir söz olacak) Türk olmaktan gurur Müslüman olmaktan onur duyanlarız.

Bir önceki yorumumun son cümlesi "biz"im değil benim kendi şahsım adına söylenmiştir zira sonuna parantez içerisinde "-m" ekini koymuştum.
Timur İSLAMOĞLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Timur İSLAMOĞLU'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.07.2010, 14:18   #24
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1169 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Aileler bilmiyor ki çocuklarına öğretsinler. Atatürkü anlamak için okumak lazım da, o okuduğumuz kitaplarda neler yazıyor bir bilseniz. Kitaplar yine az çok düzeltildi. Peki ya öğretmenlere ne demeli. Bazıları var ki işi hakkıyla yapıyor bazıları var ki saçmalıyor. Öğrenciye Atatürkü anlatacak olan öğretmendir. Anne babayı pek dinlemez ama öğretmeni dinler. Öğretmen de Atatürkü sanki tek başına düşmanı kovmuşcasına anlatırsa hiç bir öğrencide buna inanmaz. Böyle olunca Atatürke karşı bir güvensizlik ortaya çıkıyor. Öyle tarihçiler varki okullarda üniversitelerde, Atatürk olmasa biz olmayacakmışız gibi anlatıyor. E böyle olunca da bazıları: yav Atatürk bu kadar işi tek başına yapabilir mi? yapamaz. o zmn boşver Atatürkü biz kendimize başka bir ata seçelim, diyiveriyor.

Öğretmenlerin bilgisizliği üzerine bir örnek vermek istiyorum.bir gün, Üniversitede dersteyiz. inkılap dersi. Konumuz, büyük taarruz meydan savası. Hocamız anlatıyor" bu savaşta türk milleti bütün varını yoğunu ortaya koydu, askerlerin hepsini, at arabalarınnı hepsini, silahların hepsini, eşyaların hepsini kullandı. bu savaş var olmak yada olmamak savaşıydı. ve atatürkün büyük cesaretiyle savaşı kazandık" ben de sordum. "hocam şimdi dediniz ki bütün varımızı yokumuzu ortaya koyduk. doğru mu? doğru. peki bu savaşı kaybetseydik ne olacaktı?" "savaşı kaybetseydik türkiye tamamen elimizden gidecekti" "peki hocam Atatürk neden bu kadar büyük bir riske girdi. ya kaybetseydik?" "hayır kaybetmezdik, Atatürk kazanacaklarını biliyordu. inanıyordu çünki" "hocam Atatürk nasıl bilsin savaşı kazanıp kazanamayacaklarını. Allah bilir. Belkide yenilecektik" "oglum sen dalga mı geçiyorsun. otur şurda ciddi birşeyden konusuyoruz"

Yukarda anlattım. Yani neden "Türk milletinin çabasıyla, İslam ruhuyla" kazandık demiyor da, " Atatürk inandı kazandık" diyor. Neden ? neden Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı bizde olmazdık, düşüncesi hala var?.

İşte bu gibi durumlar gençleri Atatürkten soğutuyor. Ama kimse ağzından çıkan kelimeye hiç dikkat etmiyor. neyse...
Sizin sorunuza hocanız doyurucu bir cevap verememiş. Cevabı Atatürk'ten alalım. Büyük Taaruzun stratejisi kolordu komutanlarına verilirken komutanlardan birisi -ki Atatürk'ün harp okulundan hocası- Atatürk'e sorar:

-İyide bu halkın toplayıp toplayacağı güç bu kadar Allah vermesin kaybedersek Anadoludan sürerler bizi
Atatürk'ün cevabı şu:
-Paşam toplayıp toplayabileceğimiz kuvvet bu kadar değil mi?
-Evet
-O zaman bu kuvvetle bu savaşı kazanacaz, elimizdeki gücün yarısını savaşa sokarsak kaybedebiliriz ama sonrasında yine anadoludan sürülürüz fakat tamamı ile savaşı kazanacağız...
Atatürk'ün hocasının cevabı:
-Çocuklar ben sizden çok yaşlıyım Balkan savaşındaki yenilgi, dünya harbindeki yenilgi beni biraz ihtiyatlı yaptı galiba, korku var ama Başkomutan sensin paşam senin emrin bizim için son karardır.
Atatürk: -Paşam savaşı kaybedersek gelecekteki çocuklarımıza karşı tarihteki suçlu benim ama kazanırsak Türk milleti olarak kazanacağız...

Tam da sizin sorduğunuz soruyu hocası sormuş ve aldığı cevapla kazanacaklarına olan inancı tam olmuş, böyle komutanlar, böyle inançlı bir halkla kaybetmek düşünülemezdi zaten...

Saygılar...

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
teşekkür ediyorum. geçenler de forumda bir söz dolaşıyordu. tam hatırlamıyorum ama Türk milleti Atatürk'ü Allah'a onun dışındakileri de Atatürk'e borçludur diye..Çok tuhafıma gitmişti. Biz de bu anlayış var. Kimi ne kadar seveceğimizi tam kestiremiyoruz. Sana şunu anlatayım ben de dindar bir aileden geliyorum ama ailem bana Atatürk 'ü hiç kötülemedi. Sonra başörtüsü yasağı çıktı. Atatürkçü düşüncede olanlar bunun bir numaraları savunucuları oldu. Araştırdım Atatürk'ün inkılapları arasında Türk kadınının kılık kıyafetiyle ilgili bir tek husus bulamadım( bulan varsa bana anlatsın ben de bakayım) Türk kadını kendi değişim sürecini kendisi oluşturmuştur. Bağnaz Atatürkçüler malesef büyük bir yekünü Atatürkt'ten soğuttular.
Bacım bu bahsi geçen söz Churchill'e aittir...

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
teşekkür ediyorum. geçenler de forumda bir söz dolaşıyordu. tam hatırlamıyorum ama Türk milleti Atatürk'ü Allah'a onun dışındakileri de Atatürk'e borçludur diye..Çok tuhafıma gitmişti. Biz de bu anlayış var. Kimi ne kadar seveceğimizi tam kestiremiyoruz. Sana şunu anlatayım ben de dindar bir aileden geliyorum ama ailem bana Atatürk 'ü hiç kötülemedi. Sonra başörtüsü yasağı çıktı. Atatürkçü düşüncede olanlar bunun bir numaraları savunucuları oldu. Araştırdım Atatürk'ün inkılapları arasında Türk kadınının kılık kıyafetiyle ilgili bir tek husus bulamadım( bulan varsa bana anlatsın ben de bakayım) Türk kadını kendi değişim sürecini kendisi oluşturmuştur. Bağnaz Atatürkçüler malesef büyük bir yekünü Atatürkt'ten soğuttular.
Kadın hakları ile ilgili konuda da Atatürk şöyle düşünür... Önceden bahsetmiştim bu olaydan... Sakarya savaşı öncesi karargahta İsmet Paşa ve Atatürk Sohbet ederler... O esnada karargahın önünden bir kadın grubu geçer, kazma ve küreklerle Atatürk sorar ne yapıyorlar diye, İsmet paşa: "Türk kadını tarlada çalışır gibi yol açıyor, mevzi kazıyorlar, bu insanların haklarını nasıl ödeyeceğiz?"
Atatürk sadece "Ödeyeceğiz İsmet Ödeyeceğiz" demekle yetinir...

Aradan yıllar geçer seçme seçilme hakkı konuşulurken İsmet Paşaya döner ve der ki "Bu hakkı biz vermedik, Türk kadını kendi kendine aldı, biz bu hakkı vermeseydik, kendileri bizden hesap sorardı bu ülkeyi birlikte kurduk nerde haklarımız" diye.... Kılık kıyafet yönetmeliği dışında İnkılaplarda kıyafetle ilgili birşey yoktur ki zaten o yönetmelik özel hayatta giyilecek kıyafete dokunmaz...

Sonuç olarak konumuza gelirsek ikisi farklı kulvarlarda insanlar, hiçbir Kemalist Osmanlı'yı reddetmez reddetse borcunu ödemezdi, Fatih farklı çağda çok büyük işler yapmış, Atatürk farklı çağda... Karşılaştırılması yanlış bence... O bakımdan suni bir tartışma bence...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?

Konu Kibrisli tarafından (17.07.2010 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.07.2010, 14:30   #25
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 950 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Buradaki zihniyetin atalarımızı kıyaslamak değil Atatürk'ün sevgisini büyüklüğünü sözde küçük düşürmek basitmiş gibi göstermek adına yapılan bir çaba olarak görüyorum ama kim ne yaparsa yapsın bu toplumda Atatürk sevgisini yok edemez.
Sayın Kıbrıslınında dediği gibi Fatih'de döneminde büyük insandı büyük liderdi büyük şeyler yaptı Atatürk'te hepsi bizim liderimiz. Fark Atatürk'ün daha yakın bir zamanda yaşaması ve Çağdaş Laik Türkiye Cumhuriyetini kurmasıdır.
Sana katılıyorum bu konuda sayın kıbrıslı...
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.07.2010, 15:51   #26
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1266 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
-İslam-? Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
LaEdri

Biz; Türkleriz.
Biz;Üç kıtaya hükmedenleriz aynı zamanda biz; yok olmanın eşiğindeki bir devleti alıp yeniden doğuran ve uygar medeniyetler seviyesine eriştirenleriz.

Anlayacağınız,Biz;(biraz klişe bir söz olacak) Türk olmaktan gurur Müslüman olmaktan onur duyanlarız.

Bir önceki yorumumun son cümlesi "biz"im değil benim kendi şahsım adına söylenmiştir zira sonuna parantez içerisinde "-m" ekini koymuştum.
Son cümleni şahsın adına söylemiş sayarak geçiyoruz.Ondan önceki cümleni de şahsına veriyorum..Türk milletinin geneli adına ,şunu seviyoruz bunu seviyoruz deme hakkına sahip olmadıüğını düşünüyorum..
Alt 18.07.2010, 19:58   #27
Timur İSLAMOĞLU
Yiğido

LaEdri Türk müsünüz?

Türkseniz söyler misiniz bana önceki sayfada yazdığım isimlerin hangisini veya hangilerini neden sevmiyorsunuz?

O isimleri şimdi birer ikişer cümleyle hatırlayalım:

Teoman:Tarihte bilinen en eski hükümdarımız.

Saltuk Buğra Han:İslamiyet'i kabul edden ilk hakanımız.

Fatih:İStanbul'u fetheden komutan. Hz. Muhammed tarafından övülen komutan. Çağ değiştiren padişahımız.

Selim:Osmanlı topraklarını 8 yılda 2,5 kat büyüten ve halifeliği Abbasilerden Osmanlı Hanedanına geçiren padişahımız

Atatürk: Ülkemizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız, başöğretmen, başkomutan, mareşal. Türklere özgü "Turan Taktiğini"ni uygulayan son liderimiz(Büyük Taaruz'da)

İnönü:Gerek askeri gerekse siyasi alanda ülkemize büyük hizmetler veren 2.Cumhurbaşkanımız.

Ecevit: 1974 Kıbrış Barış Harekatı(bugün başımızdakilerin ABD'den izin almadan kendi sınırlarımızın içindeki pekakaya operasyon düzenleyemediğini göz önünde bulundurursak küçümsenmeyecek bir hareket Kıbrız Barış Harekatı) Son olarakta apoyu Türkiye'ye getirten adam olarak anılan DEVLET adamımız.

"Kullanıcı adınız Arapça Türk değilseniz bu adamları sevmemenizi anlayışla karşılarım." diyecektim ki alt tarafta "Ötüken" kelimesini gördüm bu da sizin Türk olma ihitmalinizi güçlendiren bir ayrıntı.
Timur İSLAMOĞLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.07.2010, 22:02   #28
LaEdri
Usta Yiğido

Türk müsün sorusuna cevap vermiyorum.Sen Tüük olarak Erdoğan'dan Vahdettin'den sevmediğin adamalr olarak bahsettiysen ve ben bunu saygıyla karşıladıysam,benim de yukardıa yazdığın isimlerden bazılarını sevmememi saygıyla karşılamak zorundasın.Yok,ben saygı duymam,Türklüğünden şüphe ederim diyorsan,muhattap olmaya değmez!
Alt 20.07.2010, 19:00   #29
murat tugrul
Usta Yiğido

murat tugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat tugrul Şuan murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 751 murat tugrul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Atam izindeyiz söylemine Atatürk bir an için canlanıp cevap verseydi
Siz hala izindemisiniz?
Artık izinden dönünde çalışmaya başlayın derdi heralde...
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.07.2010, 19:46   #30
Timur İSLAMOĞLU
Yiğido

LaEdri "Türküm" diyorsan neden şüphe ediyim ki?

Geçmişte zararlı olduklarına inandığım egemenliğe hürriyete önem vermeyen bazı Türk toplulukları olmuştur. Örnek verecek olursak; Orta Asya'da Çin'in Moğol'un egemenliğine giren Türk boyları ve yakın tarihte başka ülkelerin himayesi altını girmeye sıcak bakan cemiyetler gibi.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)